Danah12
03.05.10,07:46
Ahojte poraďací,
rozhodla som sa urobiť živý plot z cyprušteka.
Podarilo sa mi ho minulý týždeň úspešne zasadiť a čakám či sa mi príjme alebo nie.
Ale chcela by som vedieť kedy a čím by som ho mala začať hnojiť.
A či treba okolo neho nasypať mulčovaciu kôru alebo tá sa používa len na okrasu?
Ďakujem
arizona
03.05.10,06:40
Je tu zopár tém : tuje , živý plot a pod. Tam nájdeš viac rád.;)

Pre tuje je dôležité hlavne časté polievanie a sprchovanie v mladom veku. Mulčovacia kôra je nielen na okrasu, ale aj udržuje vlhko ,časom sa rozkladá a robí dobrú klímu pod stromčekmi.
Hnojiť môžeš buď špeciálnym hnojivom na konifery, alebo napr. Cereritom.
Silvernola
03.05.10,12:22
S hnojením sa neponáhľaj, až keď rastlinky dobre zakorenia. To zbadáš, keď budú mať nové prírastky.
Danah12
04.05.10,12:51
A mulčovaciu kôru by som mala kedy nasypať? Čo najkôr?
Treba dať pod ňu aj tu textíliu?
Silvernola
04.05.10,16:12
A mulčovaciu kôru by som mala kedy nasypať? Čo najkôr?
Treba dať pod ňu aj tu textíliu?
Pod mulčovaciu kôru je vhodné dať textíliu, aby neprerastala burina (aspoň nie tak veľmi). Nie je to nutné, ale ušetrí to robotu. To môžeš urobiť hocikedy.
Danah12
30.06.10,07:46
Všimla som si, že mi cypruštek začína z vnútra žltnúť. Neviete mi poradiť čo to zapríčiňuje?
Nejaký škodca alebo málo vlahy?
aviator
30.06.10,18:53
Môže to byť škodca, sucho, aj hubová choroba. Prípadne daj dobré foto na konárik.
ercsike
30.06.10,19:54
Všimla som si, že mi cypruštek začína z vnútra žltnúť. Neviete mi poradiť čo to zapríčiňuje?
Nejaký škodca alebo málo vlahy?
Ihličnany všeobecne potrebujú kyslejšiu pôdu. Kúp si nejaké hnojivo na ihličnany a malo by to byť v poriadku. Ja si myslím, že s polievaním netreba preháňať.
Danah12
01.07.10,05:35
A po akej dobe od zasadenie môžem hnojiť?
Danah12
02.07.10,12:05
Nikto mi neviete poradiť po akej dobe mám začať hnojiť cyprušteky? Ešte som si nevšimla, žeby začali vyháňať nové výhonky.
aviator
02.07.10,19:09
Hnoja sa zakorenené rastliny, nie čerstvo presadené. Menšia chyba je hnojiť menej ako viac, okrasné dreviny bežne prosperujú aj bez hnojenia.