TulenPE
03.05.10,09:06
no cawte mam taky problem zase ale tentoraz je to problem so sluchadlami ... mam na nich aj mic problem je ze som menil zakladnu dosku na tej novsej doske co je v reklamacii isli vpohode a nebol ziaden problem... ale ked som do pc napchal statrsiu dosku ale funkcnu tiez po reklamacii .
na Ventrile (komunikacny soft.) bolo tiez vsetko ok pocul som ich aj oni mna ale teraz bud to pocuju oni mna ale nemozem rozpravat , alebo nepocujem ja ich ale mozem zas rozpravat a pocuju aj oni mna .... dalsia vec co nechapem preco pocujem nustale moj hlas z micu. aj driver som skusal reinstall a nic ... ale jedna vec je tiez ze mam aj soft na zvukovku na zakladovku co je v reklamacii ale aj ten pre tuto takze mam DVA neviem ci to moze sposobovat problemy. ale ked som sa snazil odinstalovat ten co nieje aktualne potrebny neslo to pretoze je pouzivany atd.... skusal som aj odpojit predny panel aj vzadu som to skusal ci nieje zly panel v predu .. nic ... aj som skusal menit nastavenia nic nic nic
misoft
03.05.10,08:13
Pokiaľ ti zvuk bežne funguje, zvukovka je v poriadku. Softu (programu) je jedno, aká je zvukovka v PC, dôležité je len mu to oznámiť, aká tam je. Pozri, či ten program nemá v nastaveniach niečo pre nastavenie východzieho zvukového zariadenia, nastav ho na to, ktoré máš v PC.
TulenPE
03.05.10,09:12
no problem je ze ja pocujem to co snima mic. aj ked nemam nic pustene napr ...ventrilo .. a dlsia vec je ze ked dam test zariadenia cez panel.... vobec nereaguje na to co rozpravam ...takze problem bude skor win mozno hardware doska alebo tak neco ...
Chobot
03.05.10,10:03
no problem je ze ja pocujem to co snima mic. aj ked nemam nic pustene napr ...ventrilo .. a dlsia vec je ze ked dam test zariadenia cez panel.... vobec nereaguje na to co rozpravam ...takze problem bude skor win mozno hardware doska alebo tak neco ...

TO, že počuješ mikrofón je v nastaveniach zvuku. Je to preto, lebo na prehrávanie máš zapnuté okrem iných zdrojov aj zdroj z mikrofónu, takže máš spätnú väzbu z mikrofónu na slúchadlá. V správcovi zvukového zariadenia musíš vypnúť na záložke prehrávanie mikrofón. Neviem, aký presne ovládač máš, štandardne je to ako na priloženom dialógovom okne.
salvosko
03.05.10,10:04
Alebo mas MIC zapojeny do Line-In vstupu. Alebo su tieto vstupy prehodene v nastaveniach zvukovky.
TulenPE
03.05.10,13:38
skusal som aj som to kontroloval ... ale nic .. no ale ked v softe co je ku zvukovej karte CM6501 nastavim ako vystupne zariadenie sluchadla ide sice mic ale nepocujem ja ich .. a ked to nastavim ako repro ja pocujem ich ale nemozem rozpravat lebo nejde mic. to je prave to divne .. ked na Ventrile nstavim klavesu napr :LALT ako spustenie komunikacie vobec nereaguje ked to je nastavene ako druha moznost kedy pocujem ja ich ale oni mna nie ..

no a teda nechapem to vobec... aj to zakladne testovanie micu co je v nastaveniach zvuku vobec to nereaguje ... fakt nechapem ... mozno je zla zvukova karta integrovana na doske...
misoft
04.05.10,14:31
Otázka: máš mikrofón v ružovej a slúchadlá v zelenej zdierke? V nastaveniach (základných) pre zvukovú kartu si nastav nie slúchadlá, ale jednoducho si daj reproduktory (rozdiel skoro žiadny). Ešte skontroluj, či náhodou to nemáš zastrčené v inej zdierke (CM6501 je asi 7.1 kanálová karta - tá ma asi takéto konektory http://gallery.techarena.in/data/516/audiocard.gif - príklad).