rosemary
03.05.10,09:52
Poprosím poraďákov znalých problematiku medzinárodnej dopravy o pomoc.
Česká firma, so sídlom v ČR registrovaná aj SK , nakládka SK, vykládka SK, s tovarom sa vôbec neprekročili hranice SK. Má byť faktúra vystavená so slovenskou DPH, pokiaľ ano, podľa akého § . Vopred Vám pekne ďakujem.
IvoM
03.05.10,09:33
Rosemary, podľa toho čo píšeš skôr potrebuješ znalca vnútroštátnej prepravy.:) Ale vážne, ide o §15.1 bez ohľadu na to pod akým IČ-DPH ČR firma vystupuje, ak pod SK IČ-DPH tak samozrejme je to s DPH.
rosemary
03.05.10,11:35
No a teraz tomu už vôbec nerozumiem ( a to som si myslela že už za toľké roky práce v doprave aspoň trochu tomu rozumiem) V § 15.1. miestom dodania zdaniteľnej osobe je miesto, kde má táto osoba sídlo. Sídlo má v ČR.
V § 15.1 sa nikde neuvádza začiatok ani koniec prepravy. Keby bola nakládka
v ČR, vykládka na SK fakturovala by som to bez DPH, daň by bola vybraná v Čechách. Ja už som z toho úplne kravka. Dá mi do toho niekto trochu logiky.
IvoM
03.05.10,12:28
Rosemary, od 1.1.2010 je každá služba §15.1 okrem výnimiek v §16, keďže takáto výnimka tam nie je /§16.5-8 pri preprave rieši iné ako zdaniteľné osoby/ tak je to dodanie podľa §15.1 a to buď bez DPH /ak ide o českého odberateľa identifikovaného českým IČ-DPH / alebo s DPH /ak ide o českého odberateľa identifikovaného slovenským IČ-DPH - vtedy sa to považuje za službu dodanú prevádzkarni zdaniteľnej osoby/
rosemary
04.05.10,04:43
Ďakujem Ti IVo, vedela som, že tam ide slovenská DPH, ale nevedela som prečo.
Soňula
15.06.10,10:05
Aj ja sa trapim s jednou prepravou. Je to preprava na území SR pre poľského odberateľa platcu DPH v PL aj so sídlom v PL. Bude táto preprava so slovenskou DPH? Moc ďakujem.
lenkam68
15.06.10,10:12
Aj ja sa trapim s jednou prepravou. Je to preprava na území SR pre poľského odberateľa platcu DPH v PL aj so sídlom v PL. Bude táto preprava so slovenskou DPH? Moc ďakujem.
Preprava koho, alebo čoho?
martinez
15.06.10,10:19
Aj ja sa trapim s jednou prepravou. Je to preprava na území SR pre poľského odberateľa platcu DPH v PL aj so sídlom v PL. Bude táto preprava so slovenskou DPH? Moc ďakujem.

ak sa jedna o prepravu tovaru...tak ako v predchádzajúcich prípadoch, miesto dodania je podla §15,1.. cize ak tuto prepravu fakturujete osobe identifikovanej pre dan v PL, fakturacia bude bez slovenskej DPH
Soňula
15.06.10,10:22
Viac píšem: Sme dopravcovia. Na základe objednávky od odberateľa z PL /platca DPH v PL/ sme prepravili tovar na území Slovenska. Za túto službu mu vystavujem faktúru, ale teraz neviem, či ju mám vystaviť so slovenskou DPH, alebo nie, keď ma odberateľ sídlo v PL. Ďakujem.
Soňula
15.06.10,10:24
Martinez ďakujem...