nikulik
19.10.05,10:35
Ahojte, mam mensi problem, opravovala som vo svojom programe vyplacanie DPN od 11.dna vsetky mesiace od januara, a prisla som na jednu chybu (no este som len pri marci, takze moze sa stat, ze este nieco najdem): v marci mala pracovnicka DPN a 4. - 10. den ktory este vyplaca zamestnavatel tak tam nemam 7 kal. dni, ale 10, takze 3 dni som jej preplatila navyse.

V socialnej poistovni by to malo byt v poriadku, lebo tam si to uz SP vypocita podla datumu kedy naposledy pracovala.
Ale ako to mam urobit aby to sedelo, treba prerobit, aj vyplatnu pasku, lebo sa zmenila suma o nejakych cca 400,- Sk, potom aj vyplatna listina, ktora ide do uctovnictva vsak? Dan bola nulova, takze s danovym uradom nic? Vopred dakujem za prispevky.
kacena
19.10.05,09:07
Ahojte, mam mensi problem, opravovala som vo svojom programe vyplacanie DPN od 11.dna vsetky mesiace od januara, a prisla som na jednu chybu (no este som len pri marci, takze moze sa stat, ze este nieco najdem): v marci mala pracovnicka DPN a 4. - 10. den ktory este vyplaca zamestnavatel tak tam nemam 7 kal. dni, ale 10, takze 3 dni som jej preplatila navyse.

V socialnej poistovni by to malo byt v poriadku, lebo tam si to uz SP vypocita podla datumu kedy naposledy pracovala.
Ale ako to mam urobit aby to sedelo, treba prerobit, aj vyplatnu pasku, lebo sa zmenila suma o nejakych cca 400,- Sk, potom aj vyplatna listina, ktora ide do uctovnictva vsak? Dan bola nulova, takze s danovym uradom nic? Vopred dakujem za prispevky.
Ja by som výplatnú pásku prepracovala podľa toho ako to má byť správne , v danom mesiaci by som výplatnú listinu už nechala tak a dala by som to v najbližšej výplate mínusom ako vrátenie preplatku vo mzde.
nikulik
19.10.05,09:43
No ano, to je velmi dobry napad, to ma nenapadlo, ale tejto pracovnicke to spravit nemozem, pretoze ona je uz 3 mesiac na PN a povedala mi, ze do prace uz nepride, ze bude na PN a potom skonci PP.Takze ako sa to da este spravit? Vyplatu má nulovu takze to sa neda aby mala minusovu vyplatu.
kacena
19.10.05,09:53
No ano, to je velmi dobry napad, to ma nenapadlo, ale tejto pracovnicke to spravit nemozem, pretoze ona je uz 3 mesiac na PN a povedala mi, ze do prace uz nepride, ze bude na PN a potom skonci PP.Takze ako sa to da este spravit? Vyplatu má nulovu takze to sa neda aby mala minusovu vyplatu.
Tak potom ak vyplácate peniaze v hotovosti a dá sa ti to spätne opraviť aj v pokladni , tak to všetko poopravuj a preplatok nech uhradí v hotovosti.U nás by to nešlo , lebo dávame výplaty cez účet.
nikulik
19.10.05,10:03
Ale tym padom sa zmeni aj celkova suma miezd za dany mesiac, a to ma vplyv aj na naklady nie? Aky to bude mat vplyv na uctovnictvo?
kacena
19.10.05,10:07
Ale tym padom sa zmeni aj celkova suma miezd za dany mesiac, a to ma vplyv aj na naklady nie? Aky to bude mat vplyv na uctovnictvo?
Áno to sa zmení a účtovníčka si to bude musieť opraviť v pokladničnom denníku.
Neviem aká ste firma , akým spôsobom si robíte pokladňu , napríklad u nás by som stým nemala žiadny problém.
nikulik
19.10.05,10:37
Uz som volala uctovnicke a povedala, ze to mozme takto, opravit, vytlacit nove zostavy, vyplatnu pasku aj listinu a ona si to uz v programe opravit, nevztahuje sa to na DPH takze sa to da. Ale ďakujem kacenka, hlavne za tu radu, dat to s minusom do najblizsej vyplaty, dobry napad.
ľudka
19.10.05,10:49
No ano, to je velmi dobry napad, to ma nenapadlo, ale tejto pracovnicke to spravit nemozem, pretoze ona je uz 3 mesiac na PN a povedala mi, ze do prace uz nepride, ze bude na PN a potom skonci PP.Takze ako sa to da este spravit? Vyplatu má nulovu takze to sa neda aby mala minusovu vyplatu.
Možno by to šlo ešte opraviť pri rozviazaní PP, nebudeš jej preplácať nejakú nevyčerpanú dovolenku, potom by si jej to mohla zraziť.
nikulik
19.10.05,11:17
No jasne, aj tak by sa to dalo, len sa musim pozriet na tu dovolenku, lebo v minulom roku som jej dala narok 20 ale pracovala od 01.09.len.
nikulik
20.10.05,06:34
Tak potom ak vyplácate peniaze v hotovosti a dá sa ti to spätne opraviť aj v pokladni , tak to všetko poopravuj a preplatok nech uhradí v hotovosti.U nás by to nešlo , lebo dávame výplaty cez účet.
Chcela som sa este opytat, mozem sa odvolavat na nejaky §, ked budem od nej pytat peniaze? Viete ako to myslim, ci jej to mozem zdovodnit nejakym §, lebo co ked mi povie ze nie...?