macko911
03.05.10,10:08
dobrý deň...chcela by som ešte poradiť ohľadom tohoto problému...po rozvode exmanžel žije so mnou a našim synom v spoločnej domácnosti...dáva mi 200 euro na podotýkam jeho jedlo, na energie neprispieva nič, on vlastne nepriepieva na nič, ani na pranie či ostatné veci...na syna mi dáva 70 euro...nedokážem peniaze rozdeliť na jeho jedlo a naše,ked varím spoločne...stále mi vyčíta,že dáva veľa peňazí...ale ja to nezvládam všetko utiahnuť...bolo mi poradené aby som sa obrátila na ÚPSVR, že mi poradia...máte s týmto niekto skúsenosti?



Ďakujem za pomoc
Laco-monter
03.05.10,08:17
.. je to VEC Tvojej osobnej dohody z tvojim exmanželom .

nikto nemá právo povedať rieš to TAK alebo TAK.
zalobaba
03.05.10,08:17
dobrý deň...chcela by som ešte poradiť ohľadom tohoto problému...po rozvode exmanžel žije so mnou a našim synom v spoločnej domácnosti...dáva mi 200 euro na podotýkam jeho jedlo, na energie neprispieva nič, on vlastne nepriepieva na nič, ani na pranie či ostatné veci...na syna mi dáva 70 euro...nedokážem peniaze rozdeliť na jeho jedlo a naše,ked varím spoločne...stále mi vyčíta,že dáva veľa peňazí...ale ja to nezvládam všetko utiahnuť...bolo mi poradené aby som sa obrátila na ÚPSVR, že mi poradia...máte s týmto niekto skúsenosti?



Ďakujem za pomoc

Var, per a žehli iba pre dvoch a máš po probléme. Tým pádom 200,- € môže slúžiť na energie. Drž sa.
Flinstone
03.05.10,09:42
...dáva mi 200 euro na podotýkam jeho jedlo...

ste traja... čiže na jedlo ide 600 eur... ak nie, tak niečo ostane aj na ubytovanie a energie z toho čo dá...
Rozviedli ste sa, tak sotva dá celú výplatu (mimo vreckového). Ale ak bývate spolu, zrejme ste mali snahu ušetriť... obaja.
To je vec vašej vzájomnej dohody, ako spomínal Laco-monter...
miky64
03.05.10,12:13
akonahle žije s vami v spoločnej domacnosti je povinny prispievať na jej chod v prípade ak sa nechce dohodnuť podať sťažnosť na sud v prípade ak je byt v spoluvlastnictve ak je vaš vysťahovať
brinza
04.05.10,08:48
na platenie najmu a energii by som pozadoval podielat sa rovnakym podielom. a to moze byt rad, ze byva zadarmo