Mária-Magdaléna
19.10.05,10:48
Prosím o radu Vás, ktorí účtujete kozmetický alebo masérsky salón:

Dostala som na zaúčtovanie faktúry na rôzne nápoje, čaje a fit tyčinky. Od majiteľa som sa dozvedela, že nikde neúčtuje ich predaj, lebo sú súčasťou ceny poskytovanej skužby.
Predpokladám, že na danú službu by som mala mať kalkuláciu, v ktorej by bola zahrnutá aj cena nápoja, príp. tyčinky. Uvažujem dobre? Aké máte s tým skúsenosti?
Naviac, je platcom DPH.
Vopred ďakujem za každý názor.
Mária
blcha
19.10.05,08:55
Veľmi dobre uvažuješ! Okrem kalkulácie by to mohlo byť spomenuté aj v ponuke, aby aj zákazníčky vedeli, za čo platia.
Osobne si ale myslím, že s tým môžu byť problémy. Treba si pripraviť dobrú argumentáciu, možno aj výstrižky z odborných časopisov. Ja viem, že povieš, že to slúži k celkovej spokojnosti zákazníkov, ale to aj naše kávy pri obchodných rokovaniach - a nedávame ich do nákladov.
zuzkadzugi
24.07.10,10:52
Prosím Vás, viete niečo nové ohľadne tejto problematiky? Pretože ja mám kozmetický salón, ktorý tiež nakupuje nápoje atď., časť z nich normálne predáva cez kasu ako tovar a časť dáva ako pozornosť pri službách.
zk24
24.07.10,11:29
Prosím Vás, viete niečo nové ohľadne tejto problematiky? Pretože ja mám kozmetický salón, ktorý tiež nakupuje nápoje atď., časť z nich normálne predáva cez kasu ako tovar a časť dáva ako pozornosť pri službách.

Cast ktora je ako pozornost, by som uctovala ako reprezentaciu. 513-tku ucet.
Maxinka
10.02.11,11:32
Prosím - je to síce JÚ ale opýtam sa:
ak nakupuje rôzne mastičky, nechty a pod. veci na kozmetiku a manikúru tak to ide do V-réžia alebo V-tovar?
ada159
10.02.11,11:37
ja dávam všetok spotrebný material do materialu pod členením spotrebný material, pokiaľ sa jedná o material, s ktorými sa služba vykonáva. Pokiaľ by bol dalej na predaj, tak ako tovar, s tým, , že na konci roka samozrejme inventúra.
Maxinka
10.02.11,11:39
ahá - OK - Ďakujem
Farks
12.02.13,19:41
Je daňovo uznateľný náklad v kozmetike nákup sviečky? Používajú sa pod aroma lampu?
Ďakujem