tereza5
03.05.10,14:59
Prosím Vás, vie mi niekto poradit?

Ak osoba registrovaná ako platca DPH §7a DPH dodáva službu /reklama pre google so sídlom v Írsku/, v danovom priznaní mám dat túto službu do r. 11, t.j. služba podla §69, ods.3.?
Od príjemcu služby dostala na účet 100 eur, DPH je 0 a spravím k tomu súhrnný výkaz?Vobec neviem, ako mám postupovat.
A čo v prípade, ked je registrovaná od 3/2010, ale platby dostávala už v februári?
DP a súhrnný výkaz sa dáva len v prípade poskytnutia služby,alebo každý mesiac?
DAKUJEM.
IvoM
03.05.10,14:07
Prosím Vás, vie mi niekto poradit?

Ak osoba registrovaná ako platca DPH §7a DPH dodáva službu /reklama pre google so sídlom v Írsku/, v danovom priznaní mám dat túto službu do r. 11, t.j. služba podla §69, ods.3.?
Nie

Od príjemcu služby dostala na účet 100 eur, DPH je 0 a spravím k tomu súhrnný výkaz?Vobec neviem, ako mám postupovat.
Áno, do súhrnného výkazu ide vždy len tovar a služba kde platí DPH odberateľ, takže pre Teba je DPH 0,-

A čo v prípade, ked je registrovaná od 3/2010, ale platby dostávala už v februári?
Chyba, mala sa podľa §7a.2 registrovať ešte pred dodaním služby /nie prijatím peňazí/ takže to mohlo byt ešte skôr ako v 02/2010,ak to bolo ale za služby v roku 2009 tak je to OK, platil tam ešte iný režim, skrátka rozhodujúci je dátum dodania služby.

DP a súhrnný výkaz sa dáva len v prípade poskytnutia služby,alebo každý mesiac?
Áno, len v prípade poskytnutia služby a nie mesačne ale štvrťročne.
DAKUJEM.

...
tereza5
03.05.10,15:01
A do akého riadku v danovom priznaní sa eviduje táto služby?
ALBO
03.05.10,15:21
A do akého riadku v danovom priznaní sa eviduje táto služby?

Ak dobre chapem tak vy dodavate službu do Irska. Je to služba podla §15 ods 1. §69 ods 3 rieši opačnu situaciu,= keby vam niekto fakturoval reklamnu službu. Kedže vy dodavate reklamnu službu do EU ste povinna uviest ju v suhrnnom vykaze v hodnote 1OO.Do DP to nedavate vobec. SV staci stvrťročne ak dodavate von len služby.
Čo sa týka oneskorenej registracie, tam môžete mať problem nepenažnej povahy, snaď vas za to nebudu sankcionovat. Mali by ste však to svoje čislo oznamiť Googlu, aby oni vedeli, že maju za vas odvadzať DPH.
tereza5
03.05.10,16:48
Je mi to jasné, dakujem za pomoc.