malta
03.05.10,14:01
Dobrý deň,mám v tom zmätok... Robím fa za prepravné služby za mesiac apríl, služby boli robené celý mesiac od 1.4. - 30.4.2010. Aký dátum mám dať-dátum vyhotovenia/dnešnýt.j.3,5,2010/?
A aký dátum dodania služby - dátum posledného v mesiaci čiže 30.4.2010, alebo dátum vyhotovenia t.j.3.5.2010.
Stále mi to nie je jasné pri službách?
Poraďte niekto...
IvoM
03.05.10,12:57
V tomto prípade je dátum dodania 30.4.2010, keďže ide o opakovane dodanú službu. Dátum vyhotovenia je vtedy kedy vystavíš daňový doklad, v tomto prípde maximálne do 15.5.2010.

§ 19
Daňová povinnosť pri dodaní tovaru a služby

3) Ak sa dodanie tovaru alebo služby uskutočňuje čiastkovo alebo opakovane, považuje sa tovar alebo služba za dodanú posledným dňom obdobia, na ktoré sa platba za opakovane alebo čiastkovo dodávaný tovar alebo službu vzťahuje s výnimkou podľa písmen a) až d). Za čiastkové dodanie tovaru alebo služby sa považuje také dodanie tovaru alebo služby, ktoré predstavuje časť celkového plnenia, na ktoré je uzavretá zmluva. Za opakované dodanie tovaru alebo služby sa považuje dodanie rovnakého druhu tovaru alebo služby v opakovaných dohodnutých lehotách.
heluška
19.07.10,05:17
Prosím niekoho o radu. Mám faktúru za medzinárodnú prepravu z Čiech. Dátum vyhotovenia faktúry ja 01.07.2010. Datum dodania služby je 30.06.2010. Došla mi 10.07.2010. Softvér mi to dáva na DPH do júla a ja si myslím ža podľa § 19 daňová povinnosť vzniká dňom dodania služby a už nie dňom vyhotovenia faktúry aj keď je zo zahraničia a malo by to isť do júna.
zuzanaIII.
19.07.10,06:55
Prosím niekoho o radu. Mám faktúru za medzinárodnú prepravu z Čiech. Dátum vyhotovenia faktúry ja 01.07.2010. Datum dodania služby je 30.06.2010. Došla mi 10.07.2010. Softvér mi to dáva na DPH do júla a ja si myslím ža podľa § 19 daňová povinnosť vzniká dňom dodania služby a už nie dňom vyhotovenia faktúry aj keď je zo zahraničia a malo by to isť do júna.

Myslím si, že máš pravdu, pretože od 1.1.2010 sa zmenil §19 ods. 2 - predtým bol deň vystavenia faktúry, pri faktúre z iného členského štátu a teraz platí §19 ods. 2 "Daňová povinnosť vzniká dňom dodania služby." Iný členský štát bol vymazaný tak by to malo platiť pre všetky služby.
skutrica
20.08.10,05:25
Dobry den, nevedela som najst podobnejsiu temu tak svoju otazku davam sem: Aky ma byt datum vzniku danovej povinnosti pri dodani sluzby? V zakone o dph som v § 19 ods. 2 nasla ze DNOM DODANIA SLUZBY. Mam ale knihu Jednoduche ucto podnikatelov a tam pisu ze ten den dodania sluzby je den vyhotovenia faktury. A ked sluzba bola poskytnuta skor? Mam dat den vyhotovenia faktury zhodny s dnom dodania sluzby cize aj dnom vzniku danovej povinnosti, aj ked to je neskor o par dni? Dakujem velmi pekne (dufam ze som to napisala zrozumitelne)