ajka-26
03.05.10,14:54
Chcela by som zacat prevadzkovat internetovy obchod.skuste mi tak v strucnosti poradit co vsetko potrebujem zabezpocit pri takomto podnikani.Pri kamennom obchode su zakladne veci napr prihlasenie prevadzky na danovy,na mestsky urad.Prihlasenie reg.pokladne atd...
Takze co potrebujem pri spusteni e-shopu,aby som to mala podla zakona v poriadku?Dakujem
padro
03.05.10,14:30
staci tu len hladat v sekcii eshopy, urcite tu vsetko je popisane, a ak nieco nenajdes tak sa spytaj konkretnejsie.
ajka-26
05.05.10,13:20
Dakujem...len som myslela ze by mi to mohol niekto strucne zhrnut.Je toho dost na citanie,ale asi sa budem musiet pustit do toho...
MRichardM
05.05.10,13:50
Akože v čom konkrétne by si dievča chcela podnikať?:)
miso2201
06.05.10,17:43
Nepotrebujes na to prakticky nic. Zalozis firmu / zivnost, nahlasis sa na danovy urad atd, predpokladam ze ides na zivnost tak si zaskrtni pri podavani ziadosti ze chces aby ta nahlasili na DU atd automaticky. Nepotrebujes ziadnu prevadzkaren ohlasovat nic, staci ti mat sidlo. Je to "nakup tovaru za ucelom jeho predaja konecnemu spotrebitelovi", volna ohlasovacia zivnost. Ziaden mestsky urad nepotrebujes. Takisto registracku nepotrebujes lebo budes vystavovat faktury.

Ked predavas sukromnym osobam, tj beznym ludom, tak sa ti neoplati ani moc byt platcom DPH, usetris tym kopec penazi za podvojne uctovnictvo a podobne veci.

Zozen si kvalifikovaneho cloveka ktory ti spravi shop, 3x zvaz komu to das robit, je kopec amaterov ktori ti predaju teplu vodu bez hodnoty. Urcite si daj nejake online platby, typu TatraPay - otvor si ucet v tatra banke, clovek ktory ti bude robit shop by ti mal vediet poradit aj s tymto ked je kvalifikovany.

Zozen si system ktory spravuje aj faktury, nie len shop, usetris tym kopec casu.

Kludne sa pytaj ked potrebujes este nieco vediet....
ajka-26
07.05.10,07:03
To su velmi uzitocne informacie.Presne toto som potrebovala vediet dakujem ti, si zlaty.Takze ked to zhrniem,najvecsie naklady su na vytvorenie eshopu,tak je? Vedel by si mi aj doporucit nekoho spolahliveho na vytvorenie eshopu,alebo mi porad,ako si ho mam overit.dakujem
Dantess
07.05.10,08:27
To su velmi uzitocne informacie.Presne toto som potrebovala vediet dakujem ti, si zlaty.Takze ked to zhrniem,najvecsie naklady su na vytvorenie eshopu,tak je? Vedel by si mi aj doporucit nekoho spolahliveho na vytvorenie eshopu,alebo mi porad,ako si ho mam overit.dakujem
eshopy sa dajú aj prenajímať čo je cca 15eur mesačne. Skús napríklad pozrieť okshop.sk
camozzi
07.05.10,11:30
eshopy sa dajú aj prenajímať čo je cca 15eur mesačne. Skús napríklad pozrieť okshop.sk
Trosku by som poupravil odpoved na: od 15€ mesacne. Ja platim 90€ mesacne a zrejme sa najdu aj drahsie. Mimochodom, som spokojny :)
padro
07.05.10,18:52
Skús napríklad pozrieť okshop.sk ma to byt okshop.eu
miso2201
07.05.10,20:04
Nemas za co AJKA. Hej, myslim ze najvacsie naklady mas na zriadenie shopu, spravne si to zhrnula. Prenajimat shop nie je zla cesta, zavisi od toho ake mas plany do buducnosti. Ak to chces "len skusit", jednoznacne prenajom.

Co sa tyka toho OK shop, ten by som asi nebral, mne pripada divny. Kamarat si teraz zriadil takyto prenajaty shop, viem ze dlho sondoval koho, nakoniec sa rozhodol pre www.shoptet.sk.

A shop ti vie spravit vela ludi, zavisi od rozpoctu, rozumny shop nezozenies pod EUR 1000,00. Bacha na to - vela ludi ti ponukne lacnejsi, od tych utekaj prec.

Alebo mi napis SS, cez jednu z nasich firiem sa to da, ale ako, poviem ti uprimne, nie je to lacne riesenie, my tam mame vacsich klientov zvacsa...
padro
08.05.10,07:55
Co sa tyka toho OK shop, ten by som asi nebral, mne pripada divny.

a co sa ti zda divne? to je take vseobecne zhodnotenie vies povedat aj konkretne co? ... mne tam funguje eshop: autovybava.sk .. ja som spokojny,
miso2201
08.05.10,09:24
Vies co uz len to ze vobec maju v ponuke vec ako "domena nazov.okshop.eu", uz tam sa podla mna zacina neprofesionalita ;).

Takisto mi to pripada ako inkarnacia osCommerce a podobnych shopov z doby kamennej, ziadne nove technologie, nic. Designy tych shopov onicom - nie len tvojho, vsetkych ktore som videl (prepac za uprimnost).

Ako, vies, fungovat to moze, len je to uz prezite, stare, dneska uz existuju lepsie.
padro
08.05.10,10:17
nazov.okshop.eu no je tam taka moznost, ale nuti ju niekto vyuzit? to je len riesenie ak predava niekto 5 veci napr. takze to velmi ako argument neberiem,.. neviem co maju vsetci s dizajnom ja mam rad shopy ked su jednoduche a nie ze tam je super grafika ale pol hodinu nieco hladas osobne take shopy po par sekundach opustim, .. to je skor akasi nasa taka specialita ta grafika,... nie len pri shopoch ale aj weboch mozno pekna grafika ale nulovy obsah, staci porovnat so zapadom, aky dizajn tam maju velke shopy a weby. co by si povedal napr. na tento shop: britishwatchcompany.com myslis ze by nemali na super grafiku a rozne klikacky,.. ? ja som tam kupoval vsetko bez problemov, maximalne jednoduche a funkcne.
miso2201
08.05.10,11:24
Iste, nikto ta nenuti to vyuzit, ale ponukat take nieco je podla mna zavadzanie zakaznika, kedze, musis uznat, vela ludi sa v tom nevyzna tak ako ty, chapes. A je to specifikom slovenskeho trhu, v zahranici som to nevidel.

A co sa tyka toho OK Shopu, pozri si http://seo-servis.cz/source-zdrojovy-kod/3448924. Proste, je mi luto, ten shop je celkom ocividne bud stary, alebo nanic spraveny (priklanam sa k tej prvej verzii, podla mna je to proste stary software).

A to bude suvisiet so vsetkym, nie len s tym ako to vyzera, ale aj ako to funguje. Minule som mal klienta ktory sa fascinoval ze nas software dokaze nahravat hromadne fotky na web, vec ktora v jeho starom software bola nemozna samozrejme. A to je len spicka ladovca, vies...

A nejaka stranka ktora predava hodinky, ako, prepac, ale tych stranok je na svete miliardy, ja fakt nemam moznost posudit co to je za firmu. To ze ti nedosla tehla je OK, to vsak nehovori nic o tom ci im to ide alebo nie, len o tom ze su aspon ako tak seriozni. Lepsi priklad mas napr www.fahrrad.de, poznam toho chlapika osobne. Je to najvacsi online shop svojho druhu v Nemecku. Mysim ze nemusime diskutovat o tom ci by to OK Shop co i len z malinkej casti zvladol...
padro
08.05.10,11:36
no takze este k tej domene meno.okshop.. fakt neviem co ti moze vadit na niecom co ti niekto ponuka... inak ked som zacinal tak hned som bol upozrneny ze najlpesie je mat vlastny nazov domeny... ano je vela shopov s hohinkami ale ked som tie shopy hladal v anglicku tak tam boli velke shopy velmi podobnej garfiky ci skor este jednoduchsie, .. no a ku tomu SEO, no skus si dat do google vyhladat "autopotahy" "potahy do auta" "autokoberce" "textilne autokoberce" a dalsie momentalne pracujem na slovicku "autodoplnky" pred tyzdnom okolo 80. miesta dnes cez 40 ... myslim ze zas az take zle to teda nebude.
miso2201
08.05.10,11:39
vies co mne neslo ani tak o to SEO, lebo to zavisi z 80% na offpage faktoroch podla mojho nazoru.... mne slo skor o to ze ok shop nema sitemap, ma tam 86 html chyb atd atd, proste, stary software..... je mi luto.... a diskutovat o shopoch s hodinkami z UK je mimotemybavime sa o OK shope ako o software....
padro
08.05.10,11:46
ja nehovorim ze to je vrchol shopov ale zas nemyslim ze je to nieco zle.
padro
08.05.10,11:53
a pozri si tie chyby dost ich je tam z oblasti bannerov takze to som tam je zle napisal, a nieco s autokozmetikou, co sa stale opakuje, myslym ale ze to nie su nejake zavazne chyby...
Dantess
08.05.10,12:09
vies co mne neslo ani tak o to SEO, lebo to zavisi z 80% na offpage faktoroch podla mojho nazoru.... mne slo skor o to ze ok shop nema sitemap, ma tam 86 html chyb atd atd, proste, stary software..... je mi luto.... a diskutovat o shopoch s hodinkami z UK je mimotemybavime sa o OK shope ako o software....
jasné, že okshop nieje najlepší, ale za 15eur na mesiac lepší NEZOŽENIEŠ !!! Niekto má shop za 90eur mesačne a môže mať horšie SEO, než okshop. A ako si už písal ide hlavne o offpage a to ma okshop na vysokej úrovni.
miso2201
08.05.10,12:32
Pozri sa, kamarat ma to co som odporucal AJKE, pozri si jeho analyzu.... http://seo-servis.cz/source-zdrojovy-kod/3449161

A lite verzia stoji 24eur mesacne... Je to novy system, velmi schopny system.... Tak neviem o com diskutujeme.

A design si robil sam, na to je to podla mna velice velice schopne. Celkovo ako je to strukturovane, vsetko, vidiet ze to je novsi kod ako to co ma OK Shop.
ajka-26
10.05.10,09:34
Ano, chcem skusit zacat podnikat cez eshop takze sa budem drzat tvojej rady a skusim najskor cez prenajom.Zda sa mi to rozumne riesenie.A k tej cene za shop 1000 EUR,to je ok.S tym som ratala.Takze jedna s tvojich firma sa zaobera tvorbou webstranok?Tak mi posli kontakt.Dakujem
dorah34
10.05.10,16:42
AJKA. ak si eshop nebudes prenajimat ale das si ho programovat, dokladne si prever firmu - dodavatela:
1. checkni si odkedy firma funguje, kolko ma zamestnancov, comu vsetkemu sa venuje - nepytaj sa danej firmy, ale patraj na webe, v ORSR, na portaloch ako tento apod
2. vypytaj si konkretne referencie eshopov, ktore uz robili a kludne do tych firiem zavolaj, ci su spokojni, pripadne sa opytaj aj tu na porade, ci ma niekto s tou firmou skusenosti
3. zaplat vopred co najmenej
4. nechod do spoluprace bez riadnej zmluvy, ktoru ti odobri pravnik
5. priprav si co najpodrobnejsie zoznam, co vsetko chces, aby ti ten eshop robil - usetris si tym dodatocne navysovanie ceny - zo 40 firiem mi NIKTO neposlal finalnu cenu a to som davala zadanie na viac ako A4. Toto zadanie daj potom ako sucast zmluvy.
6. zisti si, v com dana firma robi: aky programovaci jazyk pouziva, ci maju vlastne CMS alebo nejake verejne z webu, ak ano, tak ake. Ak ma firma vlastne CMS, moze sa stat, ze skonci a tebe sa o stranku nikto nepostara - over si potom u nejakych znamych ITakov alebo na niektorych IT forach, ci je taky program OK, ci "vydrzi" to, co od eshopu potrebujes, ci nie je zastaraly, ci najdes nahradu, ak by si sa s dodavatelom stranky "rozisla" apod.

Trh je plny roznych typkov, ktori toho vela nevedia, stranky sa nedockas a bude ta to stat vela penazi, nervov a casu. Radsej spusti neskor, ale stokrat overuj, kym si vyberies. Bohuzial, hovorim zo skuseností a nielen za mna.
miso2201
10.05.10,16:54
Hlavne si to nepis sama tu A4, ked uz, tak ju daj niekomu napisat kto sa v tom vyzna, to za 1. Za 2, kasli na to, nechaj si poslat co ti ktora firma za aku cenu ponukne, usetris kopu casu.

A az tak to preverovat nemusis, dobra rada, najdi si kamosa, znameho, alebo uplne cudzieho cloveka z branze, ktoremu zaplatis nejake drobne za poradenstvo a nech ti pomoze vybrat.
dorah34
10.05.10,17:16
Hlavne si to nepis sama tu A4, ked uz, tak ju daj niekomu napisat kto sa v tom vyzna, to za 1. Za 2, kasli na to, nechaj si poslat co ti ktora firma za aku cenu ponukne, usetris kopu casu.

A az tak to preverovat nemusis, dobra rada, najdi si kamosa, znameho, alebo uplne cudzieho cloveka z branze, ktoremu zaplatis nejake drobne za poradenstvo a nech ti pomoze vybrat.


Celkom s tebou nemozem suhlasit:
1. v prvom rade snad zadavatel musi vediet co chce, malo by byt ulohou seriozneho dodavatela, aby to pochopil a "pretavil" do odbornej reci.
2. kazda firma perfektne popise aku maju skvelu ponuku, ale este som nevidela laicky vysvetlene a popisane presne, co vsetko "balik" alebo ich ponuka obsahuje, resp. laik obycajne nevie, co si pod tym ma predstavit a vacsinou tam niekde "zabudnu" spomenut nieco, co je dost podstatne (ako napr. zastarale CMS so znacnymi obmedzeniami, jazyk, v ktorom nikto nepracuje okrem mna...). Podla vsetkych sa vsetko dalo. Az ked prislo na dodanie, tak zrazu bol problem....
3. velmi zalezi od narocnosti a velkosti eshopu. Je rozdiel medzi eshopikom, ktory ma niekto popri zamestnani s 50 tovarmi, cez ktory sa nakupuje na dobierku a nic viac a ine je eshop typu martinus.sk (nevravim, ze zrovna taky gigant, ale funkcnostou, sluzbami...).

Z mojho okolia poznam celkom dost ludi, ktori si vyberaju uz druhu alebo tretiu firmu, pretoze predchadzajuci dodavatel im nieco zamlcal, alebo ich oklamal. Ak chces mat eshop na urovni a s top grafikou, funkcnostou, sluzbami a SEO, tak treba preverovat. Samozrejme, ak staci eshopik na volny cas, tak mozno az tak nie.
miso2201
10.05.10,17:46
1. v prvom rade snad zadavatel musi vediet co chce, malo by byt ulohou seriozneho dodavatela, aby to pochopil a "pretavil" do odbornej reci.
Ja s tym nesuhlasim. Nepresvedcis ma ze clovek "z ulice" ktory sa tym nikdy nezaoberal vie sofistikovane specifikovat co chce a co potrebuje, co potrebuje zaplatit, co mu staci neskor a podobne. Specifikaciu by mal robit KED UZ clovek ktory je nestranny resp. na strane zadavatela, haji jeho zaujmy, a je odbornik na danu problematiku. Nie laik ktory si navymysla veci ktore bud nepotrebuje alebo mu celu vec predrazuju a pod. Sorry, fakt ako, mam tu klienta teraz ktoremu robime velku vec, portal za niekolko tis eur, ten clovek nevie co chce, co potrebuje, on vymysla. "A toto by som chcel, a kukaj toto je ake fasa" atd. Ako, nastastie som taky grant ze ho usmernujem a vacsinu napadov mu zrusim od stola, ale ako, keby nie, tak na nom a na jemu zbytocnych veciach zarobim 3x tolko...
2. kazda firma perfektne popise aku maju skvelu ponuku, ale este som nevidela laicky vysvetlene a popisane presne, co vsetko "balik" alebo ich ponuka obsahuje, resp. laik obycajne nevie, co si pod tym ma predstavit a vacsinou tam niekde "zabudnu" spomenut nieco, co je dost podstatne (ako napr. zastarale CMS so znacnymi obmedzeniami, jazyk, v ktorom nikto nepracuje okrem mna...). Podla vsetkych sa vsetko dalo. Az ked prislo na dodanie, tak zrazu bol problem....
Ako, ano, urcite, v niecom mas pravdu, na druhu stranu, ako laik, ako chces posudit (teraz nehovorim o tebe konkretne, ale o beznych klientoch) ci tam je nieco zamlcane? Ci tam je zastarale CMSko? Atd atd atd. Jasne, mozes stravit 40 hodin hladania na internete vo forach kde ma aj tak kazdy svoju pravdu a jednoznacneho vysledku sa nedopatras...
3. velmi zalezi od narocnosti a velkosti eshopu. Je rozdiel medzi eshopikom, ktory ma niekto popri zamestnani s 50 tovarmi, cez ktory sa nakupuje na dobierku a nic viac a ine je eshop typu martinus.sk (nevravim, ze zrovna taky gigant, ale funkcnostou, sluzbami...).
Prave pre toto som AJKE hned povedal - ZOBER SI PRENAJOM. Tam nie je o com...
ajka-26
11.05.10,15:46
miso a dorah,rozprudili ste celkom zaujimavu debatu,no v niecom musim dat za pravdu misovi.Skutocne som laik o mnohemu z toho,co pisala dorah som nerozumela (napr.A4,CMS)Na zaciatok to urcite budem robit v malom,takze pojdem skor na ten prenajom.Predpokladam,ze pri spravnom vybere prenajmu sa takym niecim nebudem musiet zaoberat.Tak je?
Dantess
11.05.10,15:49
miso a dorah,rozprudili ste celkom zaujimavu debatu,no v niecom musim dat za pravdu misovi.Skutocne som laik o mnohemu z toho,co pisala dorah som nerozumela (napr.A4,CMS)Na zaciatok to urcite budem robit v malom,takze pojdem skor na ten prenajom.Predpokladam,ze pri spravnom vybere prenajmu sa takym niecim nebudem musiet zaoberat.Tak je?
Nerozumela si čo je niečo napísať na stranu A4 ?????
ajka-26
11.05.10,16:10
Nerozumiem co potrebujem pisat na A4,ked miso mi odporuca,aby som si ju nepisala sama,ale nech mi ju napise niekto,kto sa v tom vyzna.
padro
04.08.10,19:32
Pozri sa, kamarat ma to co som odporucal AJKE, pozri si jeho analyzu.... http://seo-servis.cz/source-zdrojovy-kod/3449161

A lite verzia stoji 24eur mesacne... Je to novy system, velmi schopny system.... Tak neviem o com diskutujeme.

A design si robil sam, na to je to podla mna velice velice schopne. Celkovo ako je to strukturovane, vsetko, vidiet ze to je novsi kod ako to co ma OK Shop.


tema uz sice zapadla prachom, ale take osoby ako Rohal a Sasko mi povedali ze ten Okshop ma kod urobeny velmi dobre...
kubikviky
10.08.10,08:30
Ahoj ja by som chcela vediet ake papierovačky su okolo internetoveho podnikania ,stači si značit vsetko do nejakej knihy aj fakturi aj vypisy z banky?alebo sa mylim ak by prisla z danoveho kontola bude im to postačovat?dakujem za odpoved vladka
Dáša_
10.08.10,15:31
Ahoj ja by som chcela vediet ake papierovačky su okolo internetoveho podnikania ,stači si značit vsetko do nejakej knihy aj fakturi aj vypisy z banky?alebo sa mylim ak by prisla z danoveho kontola bude im to postačovat?dakujem za odpoved vladka

predpokladám, že máš živnosť, v tom prípade kompletne jednoduché účtovníctvo so všetkým, čo k tomu patrí