xM4tHeWx
03.05.10,15:47
takže ahojte.Dnes som si kupil sluchatka aj s mikrofonom na mojom PC ma nikto neočuje a mikrofon nemam stišeni, včera som skusil dat sluchatka do bratovho PC a zavolat my ocul som sa strasne silno ze bolo očut aj čo sa dialo vedla v miestnosti tak ja nwm preco to na mojom PC nejde pls poradte nekto skusal som uz menit seliake blbosti v Hlasitost a v 3D audio configuration ale stale nič pomozte prosiim :o:confused:
Fero11
03.05.10,13:51
Jak vyzeraju tie sluchatka s mikrofonom, nedavas ho do ineho konektoru ?
Skus preinstalovat zvukovku
xM4tHeWx
03.05.10,14:21
skusal som preinstalovat a tie sluchatka jak ze ako vyzeraju vyzeraju normalne
Vlado40
03.05.10,15:59
Očuj a aký máš windows ? - XP.
sfinks
03.05.10,19:57
predpokladam zedalsi expert a konector na urceny pre microfon pcha niekde inde ... alebo ma v skype nieco zle natavene
Chobot
03.05.10,21:03
predpokladam zedalsi expert a konector na urceny pre microfon pcha niekde inde ... alebo ma v skype nieco zle natavene

Nikto si neprizná, že chyba je v užívateľovi. Vždy najprv hľadajú chybu v PC...:confused::confused::confused:
xM4tHeWx
04.05.10,10:29
ja volam aj cez program teamspek a je ma tam ocut tiež slabo a mam to nastavene jak aj brat a skype mam nastaveny dobre podla bratovho
xM4tHeWx
04.05.10,10:29
neni som debil ze by som pchal microfon nekde inde sak to aj moja 5rocna segranica vie ze kam sa to dava ŁoŁ
maurer2
04.05.10,11:12
ked uz nic ine aspon soma sa na prispevkoch xM....x dobre zabavil jeho vek je asi tak 15 preto pise ako pise :)
sthruska
04.05.10,12:02
Skús či ho nemáš vypnutý - programovo. Prípadne poškodený konektor v PC.
xM4tHeWx
04.05.10,12:23
ale mna je trosku očut ale slabučko pred tym ked som mal ešte stary windows to bolo dobré ale teraz nwm co s tim je konektor ide lebo ma je očut trocha a PC bol v oprave (by si hádam všimly že nejde konektor ne ŁoŁ)
sthruska
04.05.10,13:00
//by si hádam všimly že nejde konektor ne
Prečo by si to mali všimnúť? Kontrolujú len to, o čo si požiadal.
xM4tHeWx
04.05.10,14:00
nemam ho vypnutý.
misoft
04.05.10,14:36
Skús otvoriť panel Ovládanie hlasitosti (PTM na ikonke repráčika) a pozri sa, či len tak náhodou nemáš bežec na Phone Line stiahnutý dole. Zároveň zaškrtni Stlmiť v Phone Line (spätná väzba)

tim je konektor ide lebo ma je očut trocha a PC bol v oprave. Väčšinou každý vraví, že všetko má v poriadku, ale na to základné - úroveň hlasitosti v Ovládacom paneli hlasitosti má stiahnuté dole a mikrofón potom slabo "chytá" - je menej citlivý.
Vlado40
04.05.10,14:58
neni som debil


Očuj viem ,že není si debil ,ale ak máš OS napr.XP tak toto si už skúšal:
Štart-Nastavenie-Ovládací Panel-Zvuk a zvukové zariadenie-Hlas-
Tam sa pozri aké máš predvolené zariadenie na Prehrávanie aj Nahrávanie.Keď to nastavíš ,tak potom ďalej klikni na -Testovať hardvér- a všímaj si či funguje indikátor na mikrofón aj repro.Ak to všetko funguje ,ale ani potom Ťa nikto neočuje ,tak sa zameraj iba na nastavenie mikrofónu.Možno stačí mikrofón driver odinštalovať dať reštart PC a nabehne mikrofón tak ako má.Ak majú tie slúchadla nejakú značku tak ju sem daj a napíš aký máš windows.
xM4tHeWx
04.05.10,16:05
mam win.XP a sluchatka znacka je hama cs - 408 v PC mam mikrak na največšiom a stlenie nemam
xM4tHeWx
04.05.10,16:07
predvolene nastavenie : C-media Wave device
xM4tHeWx
04.05.10,16:10
ok ten test som dal a tie zelene kocki co sa ukladali ten zvuk podla hlasitosti zahučal som a pohlo sa iba o 4kocky a potom uz o 6 ale furt to neslo dobre
Vlado40
04.05.10,17:17
Skús si v Skype vypnúť pri mikrofóne automatický nastaviť mikrofón a daj tam na maximum čo to urobí.Možno ,že citlivosť mikrofónu robí Tvojej zvukovke problém.Skús iný mikrofón.
sfinks
05.05.10,00:29
neni som debil ze by som pchal microfon nekde inde sak to aj moja 5rocna segranica vie ze kam sa to dava ŁoŁ

Nikto nehovori ze si ... ale boli tu uz aj taki ludia ze sa dusovali, ze oni to urcite niekde nepchali a vsetko bolo oki ..a nakoneic sa priznali, ze to naozaj vopchali niekde inde a nevedeli si to vysvetlit, ze preco ...
Fero11
05.05.10,03:06
Nastat mozu tieto pripady:
1. Vkladas to do zleho konektora
2. Zle nainstalovany driver pre zvukovku
3. Zle nastavenie pre mikrofon
4. Pokazena zvukovka (zvuk ti moze fungovat, ale s mic moze byt problem)
5. Pokazeny mikrofon (inde ale funguje, takze to vylucujeme)
6. skus pouzit inu zvukovku (ak mas moznost)

Ak si urobil opatrenie na kazdy z tychto pripadov a nefunguje to ..... tak vyskoc z okna :D
xM4tHeWx
05.05.10,10:21
mam nainstalovat zvukovu kartu s DVD co mal brat k kompu lebo ja som instaloval svoju
Chobot
05.05.10,10:31
mam nainstalovat zvukovu kartu s DVD co mal brat k kompu lebo ja som instaloval svoju

TO je otázka, či konštatovanie?

A čo je to zvuková karta s DVD? To je aká karta?
xM4tHeWx
06.05.10,17:41
brat ma giga bite technology
Fero11
06.05.10,18:10
Asi mysli ten konektor co je je na DVD mechanike, ale pokial sa nemilim, tak to este treba propojit na dosku
Vlado40
06.05.10,18:23
Ak máš Skype tak si klikni na Volanie-Zvukové zariadenia-Uskutočniť bezplatný testovací hovor ,aká bude odozva.
Chobot
07.05.10,06:49
brat ma giga bite technology

GIGA-BYTE TECHNOLOGY CO. LTD je firma, čo vyrába komponenty pre PC. Z toho neviem, aké zariadenie, či PC komponent máš na mysli.

To je ako keby si mi povedal, že si bol nakupovať. A ja sa ťa spýtam, že čo si si kúpil a ty mi povieš, že "Adidas". A ja teraz môžem hádať, či tepláky, tenisky, tričko, rukavice, loptu alebo len čelenku.

Takže ešte raz - čo je to tá zvuková karta s DVD?
misoft
07.05.10,18:40
Chudák xM4tHeWx sa asi nevie vysomáriť. Má asi na mysli prepojenie DVD mechaniky so zvukovou doskou - tam je naozaj potrebný "audio" káblik. Ale Skype žiadny "audio" káblik nepotrebuje, Skype je aplikácia, ktorá výstup prostredníctvom OS zasiela cez zbernicu na video kartu (obraz web kamery odosielateľa) a na zvukovú kartu (audio výstup - prichádzajúci). Zároveň pomocou ZK je zvuk z mic a obraz z web kamery cez USB odosielaný cez zbernicu prostredníctvom OS aplikácii, ktorá to spracuje a odošle (prijme).

Skype je aplikácia (program - software) a DVD je zariadenie (komponent - hardware).

Nech to náš malý Polepetko :D vysvetlí stručne, ale hlavne jasne. Potom sa dá lepšie radiť.