romichale
03.05.10,16:00
Môžte mi niekto poradiť ako postupovať pri manželskom vyrovnaní? Žiadosť o rozvod som už podala, a zaujímalo by ma ako ďalej postupovať. Máme spoločný rod. dom, je financovaný požičkou z fondu bývania (pôžička na 15 rokov). Manžel mi zdelil, že chce predať dom cez real. kanceláriu (rod. dom je náš spoločný majetok) je to vôbec možné, aby dom predal bez môjho vedomia? Manžel ma ďalšie pôžičky v nebankovom sektore bez môjho vedomia. Ako sa brániť, aby som neplatila kým sa rozvediem za jeho dlhy? Ďakujem za odpovede.
Mária27
03.05.10,14:12
Z uvedených dôvodov môžeš žiadať zrušenie BSM už počas manželstva - ak sa ti to ešte do rozvodu oplatí.
Do troch rokov môžeš anulovať jeho úkony, ktoré urobil bez teba, napr. predaj domu (relatívna neplatnosť právneho úkonu).
plackoo
03.05.10,16:42
Z uvedených dôvodov môžeš žiadať zrušenie BSM už počas manželstva - ak sa ti to ešte do rozvodu oplatí.
Do troch rokov môžeš anulovať jeho úkony, ktoré urobil bez teba, napr. predaj domu (relatívna neplatnosť právneho úkonu).

Alebo aspoň zúžiť BSM.

Kedže dom je spoločný - predpokladám, že aj na LV - nemôže ho predať sám !!! (ani keby ste už boli podieloví spoluvlastníci - nemôže svoju časť predať bez toho, aby si o tpm vedela = predkupné právo )