MaJo76
19.10.05,11:56
Dobry den, mam jeden problem, s ktorym si neviem poradit.
Sme spolocnost, ktora sa zaobera o.i. i vyrobou interierovych prvkov. So spolocnostou so sidlom v BA sme uzatvorili zmluvu na montaz interierovych prvkov, pre francuzskeho odberatela. To znamena - ja fakturujem nami
vykonane prace vo Francúzsku slovenskej spolocnosti, slovenska spolocnost fakturuje tieto prace francúzskemu odberatelovi. Otazka znie: Faktúrujem tieto prace slovenskemu odberatelovi s DPH alebo bez DPH? Jedna sa o montaz prvkov v ramci hotela (postele, nocne stoliky, komody, barove pulty, ...).

dakujem
mekk
19.10.05,11:01
Dobry den, mam jeden problem, s ktorym si neviem poradit.
Sme spolocnost, ktora sa zaobera o.i. i vyrobou interierovych prvkov. So spolocnostou so sidlom v BA sme uzatvorili zmluvu na montaz interierovych prvkov, pre francuzskeho odberatela. To znamena - ja fakturujem nami
vykonane prace vo Francúzsku slovenskej spolocnosti, slovenska spolocnost fakturuje tieto prace francúzskemu odberatelovi. Otazka znie: Faktúrujem tieto prace slovenskemu odberatelovi s DPH alebo bez DPH? Jedna sa o montaz prvkov v ramci hotela (postele, nocne stoliky, komody, barove pulty, ...).

dakujem
Najbezpečnejšie by bolo, keby ste sa vy aj váš slovenský odberateľ zaregistrovali vo Francúzsku pre DPH a fakturovali to pod francúzskym čislom a s francúzskou DPH. Treba v každom prípade otestovať, či Vám nevzniká povinnosť registrácie vo Francúzsku. (Ak sa to dá chápať ako "dodanie tovaru s inštaláciou" teoreticky nemusí vzniknúť registračná povinnosť, ale ja osobne neviem ako ako Frantíci implementovali 6. Smernicu).