KATARINA HORVATHOVA84
03.05.10,18:50
Prosim o radu .Od 28.4 2010 som nezamestnana od 14.4 2010 si dobrovolne doplacam nemocenske ...kedze sa nam nedarilo tak zatial len z najnižšieho vymeriavacieho zakladu.Teraz som zistila že som tehotna.Ale už asi 3 tyždne.Lehotu pol roka na možnosť zvýšenia splňam...............len teraz neviem či sa to bude rátať ak budem mať rozdielne základy.Nejak sa to zpriemeruje?Zajtra letím na poisťovňu a potrebujem to vedieť lebo tie pani mi zase povedia že oni nevedia:o(DAKUJEM VELMI PEKNE ZA RADY
brčko
03.05.10,17:14
radím ukončiť DNP zajtrajším dátumom a prihlásiť sa nanovo z max. VZ. Dni z ukončeného zamestnania sa ti prirátajú ku dnom DNP. Podstatné je, aby od posledného prihlásenia do nástupu na MD uplynulo viac ako 26týždnov. To platí podla teraz platných zákonov. Tak snád do tvojho nástupu na MD nebude nepriaznivá zmena.

Ak si len v začiatkoch tehotenstva, tak to bude asi na hrane, či si bola v čase ukončenia nem.poistenia(prac.pomeru) tehotná alebo nie. Len v prípade, že by si bola, tak plynie 6mesačná ochr.lehota po ukončení NP na uplatnenie nároku na nem.dávky.
KATARINA HORVATHOVA84
03.05.10,17:31
a AK SOM NEMALA VOBEC PRERUSENE TO PLATENIE?jA SOM SI HO ZACALA SAMA PLATIT UZ OD 14 4 A VYPOVED SOM DOSTALA 28.4.Bojim sa ze nesplnim tie dni a zbytocne vyhodene peniaze...Som asi v 3tyzdni tak som z toho mimo lebo nas priroda prekvapila.Takze sa neoplati zvysit si ten zaklad na najvyssi musim sa odhlasit a prihlasit?DAKUJEM ZA ODPOVED