TSteinar
03.05.10,19:56
V prvom rade pekne zdravim.
riesim taky problem, s ktorym si neviem dat rady. dolezite je povedat, ze sa nejedna o Obchodny zakonnik, ale neviem kam som to mal smerovat, pretoze je to take "obchodne", ale vramci zakona nie, vysvetlim :)
mam 5 ludi, s ktorymi potrebujem uzavriet zmluvu. ta zmluva by bola urcena na vykonanie urcitej cinnosti v zastupeni za tychto ludi, respektive konkretne ide o investovanie. teda tychto 5 ludi mi da peniaze, ja za nich investujem ako v jednej osobe. ide o castejsie vykonavanu cinnost s tym, ze plnu sumu, co mi daju, ja investujem, takze mi nevznika ziaden zisk a takisto si ziadnu odplatu za to neziadam. teda az pri vysledkoch, ak investujem spravne a zarobime, tak si budem ziadat urcite percento. a teraz prichadza ta moja otazka, aky typ zmluvy mam pouzit na zabezpecenie tohto vztahu za podmienok, ze ja som fyzicka osoba (teda nepodnikatel, nemam ani zivnost) a takisto budem uzatvarat zmluvy s fyzickymi osobami? zvazoval som mandatnu zmluvu, prikazovu alebo je nejaka vhodnejsia?
a este k tomu jednu otazku, ked moja investicia bude uspesna, je potrebne z tohto zisku odvadzat dan? neda sa to urobit tak, ze kazda cast, ktora prinalezi kazdemu z tych 5, bude odo mna odoslana ako dar? aby som sa vyhol danovej povinnosti a neukratil tychto 5 a aj seba o dani :) mozno to bude v medziach zakona, ale myslim, ze by sa to dalo
dakujem

tuto temu som uz zalozil aj inde, tak hadam sa tu viac uchyti a tu povodnu mozete vymazat, dakujem