Timejka
05.08.04,09:19
Ahojte!
poprosím o radu:
pokl. doklad z ERP obsahuje sumu celkom a samostatne čiastku DPH. Na doklade chýba základ dane. Viete mi poradiť či je to v poriadku, alebo v každom prípade musí byť na pokl. doklade základ dane?
janaGT
05.08.04,09:22
takýto problém sme už rozoberali viac krát, popozeraj staršie príspevky.
Janca
05.08.04,11:11
podla zakona faktura musi obsahovat okrem inych nalezitosti: zaklad dane, jednotkovu cenu bez dane, sadzbu dane, vysku dane. V dalsich odsekoch sa hovori, ze za fakturu sa povazuje okrem inych dokladov aj doklad vyhotoveny ERP ak nie je viac ako 50.000,-- Sk. Pri vyssej sume aj k takemuto dokladu musi byt vysavena "klasicka faktura", alebo doklad, ktory sa za fakturu povazuje a ma nalezitosti podla zakona o DPH. Snad takto v kratkosti staci /pozri par. 71-73.
Timejka
05.08.04,11:39
Ď. §71 mám preštudovaný, len problém mám s ERP, keďže sa tam nedá nastaviť táto položka. Už som sa aj informovala ale je to starší typ ERP a nedá sa to upraviť.
Chcela som sa uistiť, že je to naozaj tak ako som si to vysvetlila.