shampoo
03.05.10,23:37
Dobrý deň.
Doteraz nemám uzavreté žiadne poistenie.
Manželka a dve deti sú závislé od môjho príjmu.
Chcem si ako jediný živiteľ rodiny uzavrieť poistenie pre prípad že by sa mi niečo stalo.
Ide mi o čo najlepšie zabezpečenie rodiny a nie sporenie.
Po prečítaní rôznych diskusií mi je jasné že v mojom prípade by bola najrozumnejšia poistka bud rizikové poistenie alebo úrazové poistenie.
Aj som si nejaké vybral ale ani jedna poistovna zo štyroch mi nechcela poslať ich Všeobecné podmienky poistenia.
Musím už byt ich klient .Je toto vôbec možné,prečo také tajnosti ?
Všetky ma odporučili aby som ich navštívil bud na pobočke alebo že ma navštívi ich agent.
Moja predstava bola taká že si podmienky preštudujem doma a potom sa rozhodnem ktorá je pre mňa najvýhodnejšia.
Takto niekde za prepážkou za polhodinku sa nejakej poisťovni upísať na desiatky rokov a určite by mi nanútili kopec zbytočností ktoré nepotrebujem.
Po tomto sklamaní som sa rozhodol napísať na toto fórum,lebo viem že je tu veľa rozumných ľudí ktorý vedia poradiť.
Niečo o mne:
Mám 46 rokov
Dve deti / 21 a 5 ročné /
Manželka je doma stará sa o dcéru.
Nikdy som nemal žiadny úraz,nič zlomené žiadnu chorobu okrem sezónnej chrípky.
V zamestnaní úspešne absolvujem pravidelné ročné lekárske prehliadky odber krvi a pečeňové testy.
Mám spotrebný úver na 10 000 Eur ktorý budem splácať ešte 5 rokov.
Neviem čo by bolo pre mňa výhodnejšie či rizikové alebo úrazové poistenie alebo nejaké rodinné alebo poistiť len dcéru a spolu s nou aj seba ?
Rizikové by malo obsahovať :pevnú poistnú čiastku,indexáciu,rozšírenie rozsahu poistnej ochrany formou rôznych pripoistení,prípadne pripoistenie kritických chorob.
Úrazové poistenie by malo obsahovat: smrt úrazom,trvalé následky úrazu plnené progresívne,denné odškodnenie za dobu liečenia úrazu od prvého dna,
denné odškodnenie za dobu liečenie vymenovaných úrazov ,denné odškodnenie pre pobyt v nemocnici v dôsledku úrazu,paušálne čiastky za určité úrazy,pripoistenie kritických chorob .
Tieto so vybral ja ale ani jedny mi neposlali podmienky
AXA - Tradičné životné poistenie,
Rodinné úrazové poistenie,
Rizikové životné poistenie
Detské životné poistenie Lienka

UNIQA -Individuálne úrazové poistenie
Rodinné úrazové poistenie
Život & Zdravie - poistný program Quatro
Poistenie pre prípad kritických chorôb

GENERALI - FIT – úrazové poistenie
FAMILY – úrazové poistenie
Rizikové poistenie-ISTOTA
SLNIEČKO – životné poistenie pre deti

Prípadne poraďte ako najlepšie zabezpečím svojich najbližších.
Ďakujem za každú radu.
Otakar.2
04.05.10,04:08
Dobrý deň

Ťažko povedať aké poistenie je najlepšie z jedného článku ak máte záujem môžem sa nato pozriet a vybrať Vám najlepšie riešenie tu nejde len o poistenie ale aj o zabezpečenie ak máte záujem môžete mi zavolať na ..... a spolu vypracujeme to najlepšie riešenie Otakar.2
plackoo
04.05.10,04:50
Dobrý deň.
Doteraz nemám uzavreté žiadne poistenie.
Manželka a dve deti sú závislé od môjho príjmu.
Chcem si ako jediný živiteľ rodiny uzavrieť poistenie pre prípad že by sa mi niečo stalo.
Ide mi o čo najlepšie zabezpečenie rodiny a nie sporenie.
Po prečítaní rôznych diskusií mi je jasné že v mojom prípade by bola najrozumnejšia poistka bud rizikové poistenie alebo úrazové poistenie.
Aj som si nejaké vybral ale ani jedna poistovna zo štyroch mi nechcela poslať ich Všeobecné podmienky poistenia.
Musím už byt ich klient .Je toto vôbec možné,prečo také tajnosti ?
Všetky ma odporučili aby som ich navštívil bud na pobočke alebo že ma navštívi ich agent.
Moja predstava bola taká že si podmienky preštudujem doma a potom sa rozhodnem ktorá je pre mňa najvýhodnejšia.
Takto niekde za prepážkou za polhodinku sa nejakej poisťovni upísať na desiatky rokov a určite by mi nanútili kopec zbytočností ktoré nepotrebujem.
Po tomto sklamaní som sa rozhodol napísať na toto fórum,lebo viem že je tu veľa rozumných ľudí ktorý vedia poradiť.
Niečo o mne:
Mám 46 rokov
Dve deti / 21 a 5 ročné /
Manželka je doma stará sa o dcéru.
Nikdy som nemal žiadny úraz,nič zlomené žiadnu chorobu okrem sezónnej chrípky.
V zamestnaní úspešne absolvujem pravidelné ročné lekárske prehliadky odber krvi a pečeňové testy.
Mám spotrebný úver na 10 000 Eur ktorý budem splácať ešte 5 rokov.
Neviem čo by bolo pre mňa výhodnejšie či rizikové alebo úrazové poistenie alebo nejaké rodinné alebo poistiť len dcéru a spolu s nou aj seba ?
Rizikové by malo obsahovať :pevnú poistnú čiastku,indexáciu,rozšírenie rozsahu poistnej ochrany formou rôznych pripoistení,prípadne pripoistenie kritických chorob.
Úrazové poistenie by malo obsahovat: smrt úrazom,trvalé následky úrazu plnené progresívne,denné odškodnenie za dobu liečenia úrazu od prvého dna,
denné odškodnenie za dobu liečenie vymenovaných úrazov ,denné odškodnenie pre pobyt v nemocnici v dôsledku úrazu,paušálne čiastky za určité úrazy,pripoistenie kritických chorob .
Tieto so vybral ja ale ani jedny mi neposlali podmienky
AXA - Tradičné životné poistenie,
Rodinné úrazové poistenie,
Rizikové životné poistenie
Detské životné poistenie Lienka

UNIQA -Individuálne úrazové poistenie
Rodinné úrazové poistenie
Život & Zdravie - poistný program Quatro
Poistenie pre prípad kritických chorôb

GENERALI - FIT – úrazové poistenie
FAMILY – úrazové poistenie
Rizikové poistenie-ISTOTA
SLNIEČKO – životné poistenie pre deti

Prípadne poraďte ako najlepšie zabezpečím svojich najbližších.
Ďakujem za každú radu.

Keď si OK a povieš si (ako optimista), že ešte aspoň 10 rokov budeš OK = žiadnu životnú poistku - také isté splátky radšej dávaj na bezpečný vklad ) odkupná hodnota býva až po 5-8 roku okolo 95 % vloženého = provízie musí NIEKTO:D:D:D platiť ).
Otakar.2
04.05.10,06:32
Človek nikdy nevie čo sa stane zajtra a či bude desať rokov bez úrazu. Či stratí zamestnanie a či sa Vám zajtra a pozajtra zlomí noha. Preto treba vybrať čo klient chce a poradiť čo sa môže stať. Neviem čo je to bezpečný vklad to je úro 0,01% tým sa peniaze znehodnocujú inflácia je okolo 4% . Normálny človok nikdy nevie čo keď sa noha zlomí čo keď budem účastníkom autohavarie z následkami vždy treba vediet aby som mal všetko krýté. s pozdravom Otakar.2
Chobot
04.05.10,07:21
Keď si OK a povieš si (ako optimista), že ešte aspoň 10 rokov budeš OK = žiadnu životnú poistku - také isté splátky radšej dávaj na bezpečný vklad ) odkupná hodnota býva až po 5-8 roku okolo 95 % vloženého = provízie musí NIEKTO:D:D:D platiť ).

A čo keď nebude tých 10 OK, čo ak sa mu niečo stane? čo mu poradíš potom? Alebo jeho žene a deťom, ktoré budú musieť splácať tých 10.000 EUR z vdovského? Myslíš, že stihne našetriť toľko, aby to z toho vyplatili?
shampoo
06.05.10,08:02
Ešte doplním, že pri úvere som uzavrel aj poistenie SPOROistota - extra ,od Slovenskej sporiteľne.
Pán Otakar2, ďakujem za ponuku v najbližšej dobe sa Vám určite ozvem .
Chobot
06.05.10,08:47
Ešte doplním, že pri úvere som uzavrel aj poistenie SPOROistota - extra ,od Slovenskej sporiteľne.
Pán Otakar2, ďakujem za ponuku v najbližšej dobe sa Vám určite ozvem .

No SPOROistota extra ti rieši najmä poistenie trvalých následkov úrazu, a smrť následkom úrazu. Ale poistná suma pre samotné riziko smrti je veľmi nízke, tým nezabezpečíš rodinu. Poistná suma pre smrť je 660 EUR, pre smrť úrazom je niečo cez 15000 EUR a poistná suma je príslušné percento trvalých následkov zo sumy 16500 EUR. Ale pozor, poistné plnenie pre trvalé následky vzniká len pri trvalých následkoch ohodnotených súhrnne nad 50%, takže pri takej strate palca (čo je 20%) nemáš nárok na poistné plnenie.

Toto poistenie je dobré pre prípady vážnejšieho telesného poškodenia. A hlavne - toto poistenie sa neviaže k úveru, ale je to k tvojmu bežnému účtu. Ak ten účet zrušíš, tak poistenie zaniká. V tomto poistení nemáš žiadne šetrenie, je to čistý náklad.

Už včera som ti chcel napísať svoj názor, ale ponúkol sa ti Otakar, tak som si myslel, že ti poradil.

Videl som, že si si preštudoval ponuku poistení na trhu. To, čo by si chcel pokryť:

- rizikové poistenie
- sporenie spolu s indexáciou
- pripoistenie kritických chorôb
- smrť úrazom
- trvalé následky úrazu (progresívne)
- denné odškodnenie za dobu liečenia
- denné odškodnenie za dobu pobytu v nemocnici (POZOR, toto býva len pre pobyt v nemocnici z dôvodu úrazu!, ak ideš do nemocnice kvôli operácii slepého čreva, tak odškodné nie je)
- paušálne čiastky za určité úrazy - tu neviem, kde si to našiel, alebo čo si pod tým myslíš - odškodné za konkrétne úrazy sú ohodnotené bodovo a podľa toho sa plní pri úrazovom poistení

tak za to všetko zaplatíš nehoráznu sumu poistného. Trochu pochybujem, či to budeš schopný platiť.

NA tvojom mieste by som sa zameral na pokrytie najdôležitejších rizík a podľa toho si skombinoval poistenie. Keďže máš úver, tak jednoznačne:

1) poistenie smrti - výška záleží od výšky úveru. Nedávno som o tom písal v tejto téme (najmä môj príspevok č. 12):

http://www.porada.sk/t138674-zivotne-poistenie-ake.html

2) pripoistenie smrti následkom úrazu - nie je až také kritické a nutné, ak by cekové poistné bolo pre teba vysoké, doporučujem vynechať.

3) pripoistenie trvalých následkov úrazu - ak budeš mať iné úrazové poistenie, kde budú trvalé následky zahrnuté, v kapitálovom ž. poistení je to potom zbytočné. (je to niečo podobné, ako som písal o tej sporoistote).

4) indexácia - je to diskutabilné, poisťovne síce argumentujú ochranou pred infláciou, ale nie je to žiadny zázrak ani terno pre klienta... Ak chceš, môžeme to bližšie rozobrať.

5) oslobodenie od platenia poistného v prípade invalidity - neponúkajú to všetky poisťovne, nie je to drahé, ale niekedy je to dobré mať (ako ivalid by si nemal príjem a nemohol by si si platiť poistné).

6) a nakoniec dobré úrazové poistenie - to je dobré, ak by si v prípade úrazu utrpel nejaké trvalé následky. K tomuto poisteniu zase existuje kopec pripoistení, ktoré však len navyšujú poistné. Napr. taký pobyt v nemocnici je podľa mňa len dobrý reklamný ťah a málokedy dôjde k plneniu (je len málo takých poistných prípadov) a ak aj, tak plnenie ti nepokryje výpadok príjmu. To je lepšie vytvoriť si z vlastných zdrojov rezervu na takých 3-6 mesiacov. To, čo zaplatíš poisťovni za takéto pripoistenia za 2-3 roky, z toho v pohode vytvoríš tú rezervu sám. Platenie poistného by bolo potom zbytočné.

Takže v úrazovom poistení by som poistil len riziko úrazu a trvalé následky, trebárs aj s tým progresívnym plnením. Ale pozor, aby tie trvalé následky boli už od čo najnižšieho percenta poškodenia. Síce to zvýši poistné o trochu, ale dostaneš napr. poistné plnenie aj napr. za stratu malíčka.

Prečítaj si tú tému, na ktorú som dal odkaz a ak budeš mať otázky, tak sa pýtaj.
shampoo
06.05.10,09:28
-paušálne čiastky za určité úrazy
-je súčasťou poistného krytia trvalých následkov úrazu .

Čítal som to niekde na českej stránke v súvislosti s Generali
Poistná ochrana pre prípad zlomenín ,straty trvalých zubov spôsobených úrazom .
U týchto úrazov vypláca poistné plnenie formou paušálnych čiastok.
Neviem či je to nejaká výhoda alebo v čom je háčik lebo poistné
je napr :
Zlomenina 500Kč
Zlomenina dlhej kosti ,panvy,jazva dlhá minimálne 6cm 1000Kč.
Sú to dosť malé čiastky a je dosť možné že je to výhodnejšie a lacnejšie práve pre poisťovne.
Ďakujem za odkaz skúsim si to celé preštudovať....
P.S.
Sporiť nechcem iba zabezpečiť rodinu ak by sa mi niečo stalo.
Nech prežijú nejaký ten rok, kým sa spamätajú.
Xanti
06.05.10,10:36
U týchto úrazov vypláca poistné plnenie formou paušálnych čiastok.
Neviem či je to nejaká výhoda alebo v čom je háčik lebo poistné
je napr :
Zlomenina 500Kč
Zlomenina dlhej kosti ,panvy,jazva dlhá minimálne 6cm 1000Kč.
Sú to dosť malé čiastky a je dosť možné že je to výhodnejšie a lacnejšie práve pre poisťovne.
Ďakujem za odkaz skúsim si to celé preštudovať....
P.S.
Sporiť nechcem iba zabezpečiť rodinu ak by sa mi niečo stalo.
Nech prežijú nejaký ten rok, kým sa spamätajú.
Ja sa vyjadrím len k tej jazve.
Dieťa znamych sebou švaclo o zárubňu, a dostalo za malú jazvičku ( cca 1 cm ) 100 eur.
Známy bol šikovný pri športe, rozbil hlavu, boli z toho dva stehy a dostal 170 eur, za tú malú jazvičku.

Presne ako píše Chobot, treba hľadať také poistenie aby bolo kryté od najmenšieho poškodenia. Tie jazvičky tvorili 1% z poistnej sumy na ktorú boli poistený.
Čiže poistka dieťaťa bola vo výške 10 000 eur, a poistka dospelého bola vo výške 17 000 eur ( s progresiou ).

U niektorých poisťovní by nedostali nič. ;)
profesional
06.05.10,15:12
V zasade sa nenechaj ukecat ani na investicne ani na kapitalove zivotne poistenie. Investovanie sa s poistenim nema co miesat, lebo je krajne nevyhodne.
Takze zasadne iba rizikove zivotne poistenie pre pripad smrti a trvalych nasledkov..
Xanti
06.05.10,15:15
V zasade sa nenechaj ukecat ani na investicne ani na kapitalove zivotne poistenie. Investovanie sa s poistenim nema co miesat, lebo je krajne nevyhodne.
Takze zasadne iba rizikove zivotne poistenie pre pripad smrti a trvalych nasledkov..
Nedá sa s tebou celkom súhlasiť.
Rizikové a úrazové poistenie je len pasívum, kapitálové alebo investičné aktívum, treba trošku vyrovnať strany. ;)
mona091
06.05.10,15:45
....Chcem si ako jediný živiteľ rodiny uzavrieť poistenie pre prípad že by sa mi niečo stalo.
Ide mi o čo najlepšie zabezpečenie rodiny a nie sporenie.
Po prečítaní rôznych diskusií mi je jasné že v mojom prípade by bola najrozumnejšia poistka bud rizikové poistenie alebo úrazové poistenie.
Aj som si nejaké vybral ale ani jedna poistovna zo štyroch mi nechcela poslať ich Všeobecné podmienky poistenia.
Musím už byt ich klient .Je toto vôbec možné,prečo také tajnosti ?
Všetky ma odporučili aby som ich navštívil bud na pobočke alebo že ma navštívi ich agent.
Moja predstava bola taká že si podmienky preštudujem doma a potom sa rozhodnem ktorá je pre mňa najvýhodnejšia.
Takto niekde za prepážkou za polhodinku sa nejakej poisťovni upísať na desiatky rokov a určite by mi nanútili kopec zbytočností ktoré nepotrebujem.
.....

zadavatel presne vie, co chce, zarazilo ma, ze poistovne mu nechceli odovzdat material na nastudovanie :confused:
ak by mal podmienky, urcite by si vedel vybrat pre neho najvodnejsi produkt.

niekto preferuje odskodnenie uz od najmensieho urazu, zadavatel vsak jasne uviedol, ze chce zabezpecit rodinu,
ja to chapem tak, ze nepotrebuje plnenie za zlomeny malicek (ak nie je profesionalny gitarista),
ale potrebuje plnenie v pripade smrti, alebo trvalych nasledkov, ktore ho vyradia z plnohodnotneho zivota, alebo znemoznia mu zarabat.

nevidim pointu v poisteniach so sporenim, pretoze sporit sa da naozaj inac a lepsie,

niekto tu spominal inflaciu 4% a urok na sporeni 0,01% (nezmysel), rada by som usmernila, ze inflacia je dnes hlboko nizka a garantovane uroky sa daju najst aj cez 4% p.a.
Xanti
06.05.10,15:48
niekto tu spominal inflaciu 4% a urok na sporeni 0,01% (nezmysel), rada by som usmernila, ze inflacia je dnes hlboko nizka a garantovane uroky sa daju najst aj cez 4% p.a.
mimotemy prosím ťa, dáš mi info kde sú garantované úroky cez 4% , mám voľné prostriedky a rozčuluje ma ako poklesli úroky v mBank, takže hľadám niečo lepšie.
Díky.
mona091
06.05.10,15:55
mimotemy prosím ťa, dáš mi info kde sú garantované úroky cez 4% , mám voľné prostriedky a rozčuluje ma ako poklesli úroky v mBank, takže hľadám niečo lepšie.
Díky.

Privatbanka, viazanost 5 rokov - 4% (este minuly tyzden bolo 4,3% p.a.), garancia FOV, moznost predcasneho zrusenia, 1 rok 2,5% p.a.,
stavebne sporenie prve dva roky, potom rusit a maximalne cca 531€ na hlavu, najlepsie rodinne sporenie, kolko clenov, tolko premii
Xanti
06.05.10,16:00
Privatbanka, viazanost 5 rokov - 4% pridlhá viazanosť (este minuly tyzden bolo 4,3% p.a.), garancia FOV, moznost predcasneho zrusenia, 1 rok 2,5% p.a.,
stavebne sporenie prve dva roky, potom rusit a maximalne cca 531€ na hlavu,prinízka investícia na hlavu. najlepsie rodinne sporenie, kolko clenov, tolko premii
Takže nič pre mňa ale ďakujem iste mnohým pomôže.
shampoo
06.05.10,16:18
Ako píšem aj vo svojom úvodnom príspevku,nechcem sporenie ale
čo najlepšie poistenie s čo najširším krytím pre rodinu.
Povodne som plánoval že si nechám poslať poistné podmienky a z nich si vyberiem v klude doma ,pre mňa najvýhodnejšie.
Ale poisťovne mi neposlali nič,doteraz nechápem prečo také tajnosti.Ved keď mám dobrý produkt tak sa tým chválim a nie tajím.
Chcel som si len zúžiť okruh poisťovní a ich produktov na dva tri.
Potom sa poradiť prípadne s nejakým agentom a keď sa rozhodnem že áno toto chcem,tak to trebárs uzavrieť aj cez neho.
Ľudia na diskusiách kritizujú poisťovne ale ani nevedia na čo vlastne sú poistený.
Práve tomuto som sa chcel vyhnúť a preto som písal na toto fórum.
Aby som získal aspon nejaký základný prehlad.
Plánujem bud rizikové alebo úrazové alebo obe.
Nebránim sa ani kapitálovému s poddimenzovaním poistnej zložky ,ak je to výhodné.
Alebo nejakému detskému životnému kde sa výhodne pripoistím.
Bud jeden produkt alebo aj nejakú kombináciu produktov od viac poisťovní.
mona091
06.05.10,16:23
Takže nič pre mňa ale ďakujem iste mnohým pomôže.

tak si rozloz,

napriklad, ak ste v rodine 4 = 4x16000 (64000 sk)= 2% plus 4x2000sk premia - poplatky za minimalnu cielovu sumu a vedenie uctu, to iste aj v druhom roku, potom zrusit na zaklade blockov,

dalsie volne prostriedky dat na 1 rok 2,5% p.a., cast na 2 roky 3,2%p.a. (uvidime, aka bude situacia na fin, trhoch a zvyskom istit na 5 rokov 4%,

pripadne chod do bankovych cennych papierov = vyssie uroky, nizsia bezpecnost, garancia je zaruka banky,co je dost silna garancia, banky mame docela zdrave, 4 boli v naraste zisku, dve su v ceervennsich cislach , a ostatne su v poklesoch zisku, co je stale zisk
Xanti
06.05.10,16:26
tak si rozloz,

napriklad, ak ste v rodine 4 = 4x16000 (64000 sk)= 2% plus 4x2000sk premia - poplatky za minimalnu cielovu sumu a vedenie uctu, to iste aj v druhom roku, potom zrusit na zaklade blockov,

dalsie volne prostriedky dat na 1 rok 2,5% p.a., cast na 2 roky 3,2%p.a. (uvidime, aka bude situacia na fin, trhoch a zvyskom istit na 5 rokov 4%,

pripadne chod do bankovych cennych papierov = vyssie uroky, nizsia bezpecnost, garancia je zaruka banky,co je dost silna garancia, banky mame docela zdrave, 4 boli v naraste zisku, dve su v ceervennsich cislach , a ostatne su v poklesoch zisku, co je stale zisk
mimotemyViem a poznám stavebné sporenie. Radila som ho v jednej téme ako vynikajúcu alternatívu.
Hovorím pre mňa to nie je už cesta.

A čo sa týka tých vkladov, volím a preferujem niečo oveľa krátkodobejšie aby som mala viac menej po ruke peniaze - kvôli niečomu inému. mimotemy
mona091
06.05.10,16:33
Ako píšem aj vo svojom úvodnom príspevku,nechcem sporenie ale
čo najlepšie poistenie s čo najširším krytím pre rodinu.
Povodne som plánoval že si nechám poslať poistné podmienky a z nich si vyberiem v klude doma ,pre mňa najvýhodnejšie.
Ale poisťovne mi neposlali nič,doteraz nechápem prečo také tajnosti.Ved keď mám dobrý produkt tak sa tým chválim a nie tajím.
Chcel som si len zúžiť okruh poisťovní a ich produktov na dva tri.
Potom sa poradiť prípadne s nejakým agentom a keď sa rozhodnem že áno toto chcem,tak to trebárs uzavrieť aj cez neho.
Ľudia na diskusiách kritizujú poisťovne ale ani nevedia na čo vlastne sú poistený.
Práve tomuto som sa chcel vyhnúť a preto som písal na toto fórum.
Aby som získal aspon nejaký základný prehlad.
Plánujem bud rizikové alebo úrazové alebo obe.
Nebránim sa ani kapitálovému s poddimenzovaním poistnej zložky ,ak je to výhodné.
Alebo nejakému detskému životnému kde sa výhodne pripoistím.
Bud jeden produkt alebo aj nejakú kombináciu produktov od viac poisťovní.

asi si to budes musiet vybehat osobne, nechaj si vyhotovit projekcie, vyber si par poistovni, kde zadas tie iste parametre, sucasne si zoberies aj vseobecne a obchodne podmienky - su najdolezitejsie, pretoze v poistkach je mnozstvo vyluk , o ktorych netusia ani samotni predajcovia,
doma si to porovnas a vyberies si,


pri projekciach trvaj na tom, aby Ti ratali zhodnotenie (ak to budes mat aj so sporenim - IZP) iba z technickej urokovej mier, minimalne percento, ziadne mozne buduce vynosy, alebo najlepsie iba kapitalovku, a doraz klad na pripoistenia,


BTW: nezabudni, "co je psano, to je dano"
shampoo
06.05.10,21:09
Toto mi poslali poisťovne

AXA
Dobrý deň,
Všeobecné podmienky nie je možné posielať v elektronickej forme.
Ak si žiadate konkrétnejšie údaje o našich produktoch životného poistenia o ktorý máte záujem, na našej stránke .... je v sekcii „ Dohodnite si stretnutie“ dotazník, ktorý po vyplnení stačí odoslať a následne Vás bude kontaktovať finančný poradca spoločnosti AXA.
Prípadne sa kontaktujte na našich pobočkách spoločnosti AXA.

UNIQA
Vazeny pan .....,
VPP su sucastou zmluvy, ktoru klient uzatvara s nasou spolocnostou. Nie je mozne ich ziskat inym sposobom.
V pripade, ze mate zaujem o niektory z nasich produktov, kontaktujte najblizsie predajne centrum nasej spolocnosti.


Generali
Vážený pán .......

reagujeme na Váš e-mail zo dňa 2. mája 2010, v ktorom žiadate o zaslanie všeobecných poistných podmienok.
Všeobecné poistné podmienky zasielame len ak ste klientom našej spoločnosti (v takomto prípade je potrebné zaslať čísla poistných zmlúv).
Ďakujeme za pochopenie. V prípade akýchkoľvek otázok sme Vám k dispozícii na telefónnom čísle

Som z toho všetkého znechutený...je toto možné?
Zrejme to budem to musieť obehať osobne...dúfam že tie podmienky dostanem a nebudú len tak k nahliadnutiu...
A pri odchode mi ich nevytrhnú z ruky
shampoo
16.05.10,09:12
Ďakujem každému za cenné rady.
Tak som si to všetko obehal a bola to riadna "fuška".:)
Ale aspoň už mám všeobecné podmienky....
Snažil som sa u každej poisťovni zadať rovnaké parametre.
Ale u niektorých to nie je možné ,lebo to čo som chcel ponúkajú v ucelených balíkoch a ja som nechcel ani investičnú ani kapitálovú zložku,iba poistiť riziko.
Bol som zatiaľ v Alianz,Komunálnej.Uniqa,Kooperatíve,Generali

Zadával som na obdobie 10 rokov Poistná suma:

Poistenie pre prípad úmrtia 17000 Eur.....
Trvalé následky úrazu/progresia/ 17000 Eur.....
Kritické choroby 10000 Eur.....
Oslobodenie od platenia-invalidita 430 Eur.....
Bolestné 1500 Eur....
Invalidný dôchodok 50 Eur....
Denné dávky pri pracovnej neschopnosti 10 Eur....

Ešte uvažujem :
Najdrahšie sú kritické choroby a denné dávky pri pracovnej neschopnosti
Tie denné dávky sa dajú pokryť možno aj výhodnejšie -súkromným zdravotným
poistením /väčšia suma na deň a plnenie od 24 hod aj pre úraz aj chorobu/

Zatiaľ sa mi zdá najlepšie UNIQA...
Nemusím brat to čo nepotrebujem.
Teraz si musím preštudovať poistné podmienky.
mona091
16.05.10,09:22
skus este Aegon,

kriticke choroby su najdrahsie, pozorne si prezri tabulky vo vseobecnych podmienkach, kolko bude pripadne plnenie a hlavne, za splnenia akych podmienok, to iste aj pri uraze, pricom zvaz aj progresivne plnenie,

davky pri pracovnej neschopnosti si pozri, na aky maximalne dlhy cas mozu byt vyplacane a za akych podmienok, obcas sa ich nevyplati mat, lebo su casovo a inymi podmienami dost obmedzene, ale toto rizikov Ti kryje uz aj samotny uraz,
je tam vela variacii,

ak budes rozhodnuty, rada by som uvitala, co si si vybral, za aku cenu a na ake plnenia, aby som si updatovala prehlad, dakujem
shampoo
16.05.10,09:29
Ďakujem.
Ten Aegon som mal v pláne ale najbližšia pobočka je 30km.
Samozrejme že to sem dám....."na komplet" aj s cenou za splátky
zuzka3110
13.11.10,18:31
Ja sa vyjadrím len k tej jazve.
Dieťa znamych sebou švaclo o zárubňu, a dostalo za malú jazvičku ( cca 1 cm ) 100 eur.
Známy bol šikovný pri športe, rozbil hlavu, boli z toho dva stehy a dostal 170 eur, za tú malú jazvičku.

Presne ako píše Chobot, treba hľadať také poistenie aby bolo kryté od najmenšieho poškodenia. Tie jazvičky tvorili 1% z poistnej sumy na ktorú boli poistený.
Čiže poistka dieťaťa bola vo výške 10 000 eur, a poistka dospelého bola vo výške 17 000 eur ( s progresiou ).

U niektorých poisťovní by nedostali nič. ;)

Xanti, prosím Vás, tiež idem dať deťom (3 a 5 rokov) úrazové poistenie, prosím ak sa vyznáte v tých x poisťovniach, ktorú si vybrať.. obehala som ich, mám niektoré zmluvy a podmienky, ale neviem, na čo dať pozor. Je tam strašne veľa obmedzení, kedy poisťovňa neplatí za úraz.

A ešte musím alebo chcem :) poistiť aj manžela, ktorý zatiaľ nemá žiadne poistenie.. tak rozmýšlam aj o nejakom rodinnom poistení, len neviem, oplatí sa radšej individuálne alebo to rodinné?

ďakujem
video1983
13.11.10,19:08
Xanti, prosím Vás, tiež idem dať deťom (3 a 5 rokov) úrazové poistenie, prosím ak sa vyznáte v tých x poisťovniach, ktorú si vybrať.. obehala som ich, mám niektoré zmluvy a podmienky, ale neviem, na čo dať pozor. Je tam strašne veľa obmedzení, kedy poisťovňa neplatí za úraz.

A ešte musím alebo chcem :) poistiť aj manžela, ktorý zatiaľ nemá žiadne poistenie.. tak rozmýšlam aj o nejakom rodinnom poistení, len neviem, oplatí sa radšej individuálne alebo to rodinné?

ďakujem

Manzelovi dobre kapitalove poistenie, detom sporenie ziadne poistenie, Moj nazor.
hubatá
13.11.10,19:20
Žiadne poistenie, pozostalí dostanú veľmi málo.
Radšej kúp niečo na prenájom napr. garáž vo väčšom meste. Aj keď sa ti bude zdať že príjem z toho prenájmu bude malý, ak by sa niečo s tebou stalo tak majú vždy deti čo predať.
Živiť po dlhé roky zahraničný menežment v poisťovniach - to teda nie !!!!
video1983
13.11.10,19:38
Žiadne poistenie, pozostalí dostanú veľmi málo.
Radšej kúp niečo na prenájom napr. garáž vo väčšom meste. Aj keď sa ti bude zdať že príjem z toho prenájmu bude malý, ak by sa niečo s tebou stalo tak majú vždy deti čo predať.
Živiť po dlhé roky zahraničný menežment v poisťovniach - to teda nie !!!!


myslis ze kazdy ma peniaze na to aby si kupil garaz?alebo nieco ine? skor najdu peniaze vo forme mensich mes.splatok ako nejaku vacsiu sumu. Poistenie urcite nie je na to aby som zarobil na smrti blizkeho i ked niektori rozmyslaju zvlastne. Ked je manzel zivitel rodiny tak by mal mat dobre poistenie na pripad urazu, trvale nasledky , poist. na smrt ci dalsie pripoistenia.
hubatá
13.11.10,19:50
za tie isté peniaze čo bude džgať do poisťovne môže si vziať úver a z prenájmu ten úver aj splácať. Poisťovne krachujú, o pár rokov zbankrotujú, je to neistá a drahá investícia.
hubatá
13.11.10,19:56
ešte dodám: kým prebehne dedičské konanie pozostalým poisťovňa nič nevyplatí. A tak musia mať peniaze na pohreb, a aj za samotné dedičské konanie sa platí - nepresvedčíš ma o tom, že poistenie je dobrá investícia pre obyčajného, nemajetného človeka. Ale z prenájmu garáže máš úžitok aj ty počas života a pozostalí aj vtedy ak by sa ti niečo stalo či už úraz, alebo to najhoršie. Nepresvedčil si ma že treba živiť celé roky nejakú poisťovňu......
bubkoch
13.11.10,20:09
hubata:
pokial je na zmluve uvedena opravnena osoba, tak plnenie z poistky NIE JE sucastou dedicskeho konania ... peniaze poistovna vyplati opravnenej osobe a o dedicske konanie sa vobec nezaujima ...

plnenie je sucastou dedicskeho konania len vtedy, pokial na zmluve nie je uvedena opravnena osoba ...

opravnenou osobou moze byt ktokolvek, koho poisteny uvedie v zmluve
video1983
13.11.10,20:18
ja som tu neni na to aby som ta presvedcil ja som odpovedal na otazku kedze hlada poistenie a nie garaz :-P

napr. muz ostane invalid oslepne zivitel rodiny co ma z tej garaze??
a o tom prenajme tej garaze ani nepisem lebo to moze napadnut len cloveka co s tym nema vobec skusenost
hubatá
13.11.10,20:34
ale veď z tej garáže môže mať predsa pravidelný príjem aj nevidomý až do smrti nie?
Poisťovňa mu vyplatí jednorazovo odškodné a je zasa bez peňazí, lebo z invalidného dôchodku mu nezostane platiť si poistenie. Bude mať čo robiť aby vyživil z invalidného dôchodku rodinu. Garáž bola daná ako príklad že aj nemajetný si môže privyrobiť na prenájme.
video1983
13.11.10,20:49
skoda pisat mas na to iny nazor , tu garaz si najprv musi kupit za nieco a ked je nemajetny tak za co? pri poisteni "dobrom" moze ziskat viac ako pri garazi kt. ma hodnotu cca 10 000€ prinajlepsom.

ale veď z tej garáže môže mať predsa pravidelný príjem aj nevidomý až do smrti nie

co myslis kolko sa tak berie za prenajom garaze? + dane odvody do ZP co ti vide kolko?
hubatá
13.11.10,21:11
Veď ti to už opakujem tretí krát:
prepočítaj si koľko platíš poistku a koľko splácaš úver napríklad za garáž (garáž bola predsa len príklad). Zistíš že za tie peniaze čo mesačne získaš z prenájmu tak splácaš banke mesačne zasa úver. Za plného zdravia možno ani nič nezískaš, ale ak by si ochorel alebo ak by ste potrebovali naraz väčšiu sumu peňazí, tak máte predsa čo predať a to ti určite vynesie viac ako keď budeš šetriť 10 rokov v nejakej poisťovni (ak medzitým nezbankrotuje a 8 x ti nezvýši poistku). A čo s garážou majú spoločné odvody do ZP - to teda neviem. Veď sa zamysli nad tým čo mi odpovieš.
Garáž v BA dostaneš za cca 9000 €, neviem kde bývaš, v menších mestách je to menej.
Xanti
13.11.10,21:17
Wau,
no u nás by dostal za prenájom garáže 30e, to je taká pomoc po zaplatení elektriky, že môže každý mesiac ísť na dovolenku.
hubatá
13.11.10,21:27
V BA dostane za prenájom cca 66 € mesačne, neviem čo vyjde mesačne poistka v poisťovni a neviem koľko by platil mesačne úver banke. Ale aj tak by mu zostala po splatení úveru hodnota garáže t.j. suma cca 9 000 € keby prišlo k úrazu alebo k úmrtiu. Sumu 9.000 € by od poisťovne dostal za akých podmienok?
video1983
13.11.10,21:41
napriklad v mojej poistke co ma stoji cca 33€ mes mam poistnu sumu na 20 000€ , invalidita podla percent 7000€ - 33000€ , denne odskodne 5€ a je tam toho dost a som spokojny. a popravde kiez by som ju neikdy nemusel vyuzit. ale keby daco viem ze neostane moja rodina na sucho. A ked chcem zhodnocovat peniaze tak si nevyberiem poistovnu a tiez nie kupu garaze ako priklad. stale sa tu bavime o tom ze nejaka Zuzka sa pyta na poistenie
hubatá
13.11.10,21:45
Video 1983 a môžeš mi poslať do ss názov tej poisťovne? Táto by sa mi páčila
video1983
13.11.10,22:05
tri wecka 123 . ie
zuzka3110
15.11.10,07:23
ďakujem, tá garáž by bolo síce riešenie, ale ja som chcela ozaj vedieť len ohľadne úrazového poistenia.. to už som rozhodnutá, že ho chcem dať, len som chcela poradiť aké vybrať..
Preto ak viete poradiť, na čo si dať pozor pri výbere, budem vďačná. Ide mi o to, že mám 2 chalanov a nikdy neviem, čo sa stane, nejaká zlomená ruka... preto chcem hlavne drobné úrazy, ale neplatiť za zbytočnosti!
A pre manžela je to asi pochopiteľné, keďže je živiteľom rodiny a už mal aj úraz a nič z toho..
jar88
17.11.10,06:01
Žiadne poistenie, pozostalí dostanú veľmi málo.
Radšej kúp niečo na prenájom napr. garáž vo väčšom meste. Aj keď sa ti bude zdať že príjem z toho prenájmu bude malý, ak by sa niečo s tebou stalo tak majú vždy deti čo predať.
Živiť po dlhé roky zahraničný menežment v poisťovniach - to teda nie !!!!
Možno si si nevšimla, ale tato téma, je čistá reklama na poisťovacie vošky.
Tu s logikou, že garáž je skutočná, reálna hodnota s reálnym výnosom, neuspeješ.
--------------------------
Ten zahraničný manažment sú v skutočnosti takí mravci, čo chovajú a pestujú neúnavné vošky v podobe našich poisťovacích agentov.
fabrisia
19.04.11,21:59
slušny prehlad:o)) ak mate naozaj seriozny zaujem o seriozny produkt urazoveho poistenia, rada vam zašlem materialy
Chobot
19.04.11,22:46
slušny prehlad:o)) ak mate naozaj seriozny zaujem o seriozny produkt urazoveho poistenia, rada vam zašlem materialy

Píšeš skoro pol roka po funuse. A neponúkaj svoje služby. Ak máš čo poradiť, tak poraď verejne a nezištne a nenaháňaj si tu klientov. Prestaň ponúkať produkty svojej poisťovne a raď. Ak s tým neprestraneš, vymažem ti príspevky, v horšom prípade ti dám ban.:cool:

Je tu viacero ľudí, čo robia v poisťovniach, ale nikto si tu nehľadá klientov a neponúka svoje poistenie. Asi si nepochopila podstatu stránky porada....:rolleyes:
Chobot
19.04.11,22:53
hubata:
pokial je na zmluve uvedena opravnena osoba, tak plnenie z poistky NIE JE sucastou dedicskeho konania ... peniaze poistovna vyplati opravnenej osobe a o dedicske konanie sa vobec nezaujima ...

plnenie je sucastou dedicskeho konania len vtedy, pokial na zmluve nie je uvedena opravnena osoba ...

opravnenou osobou moze byt ktokolvek, koho poisteny uvedie v zmluve

A toto ešte poopravím - aj keď nie je uvedená oprávnená osoba, nie je poistka predmetom dedičského konania. V takom prípade sa postupuje podľa § 817 ods. 2 a 3 Obč. zákonníka:


(2) Ak nie je oprávnená osoba v čase poistnej udalosti určená alebo ak nenadobudne právo na plnenie, nadobúdajú toto právo manžel poisteného, a ak ho niet, deti poisteného.

(3) Ak niet osôb uvedených v odseku 2, nadobúdajú toto právo rodičia poisteného, a ak ich niet, osoby, ktoré žili s poisteným po dobu najmenej jedného roka pred jeho smrťou v spoločnej domácnosti a ktoré sa z toho dôvodu starali o spoločnú domácnosť alebo boli odkázané výživou na poisteného; ak niet ani týchto osôb, nadobúdajú toto právo dedičia poisteného.
fabrisia
21.04.11,16:06
ospravedlnujem sa ak som niečo porušila, takmer sem nechodim, neponukam svoje produkty, len som reagovala na to že nikto nechce poslat poistne podmienky