mirhu
04.05.10,08:33
Zamestnancovi vyšiel nedoplatok z RZD cca 600 €, zaplatil to v hotovosti do pokladne 23.4. , ako mu to poriešiť vo výplate za apríl 2010? Keď mu dám naraz celú zrážku nedoplatku do výplaty, vyjde mu mínusová hodnota . Ďakujem
rodina1
04.05.10,06:45
Zamestnancovi vyšiel nedoplatok z RZD cca 600 €, zaplatil to v hotovosti do pokladne 23.4. , ako mu to poriešiť vo výplate za apríl 2010? Keď mu dám naraz celú zrážku nedoplatku do výplaty, vyjde mu mínusová hodnota . Ďakujem
Nerozumiem, prečo mu to chceš dávať do výplaty, keď to zaplatil v hotovosti do pokladne?
mirhu
04.05.10,06:49
Nerozumiem, prečo mu to chceš dávať do výplaty, keď to zaplatil v hotovosti do pokladne?

netreba , aby sa ten nedoplatok zobrazil vo výplate?
ivka70
04.05.10,06:51
netreba , aby sa ten nedoplatok zobrazil vo výplate?

Nie, netreba.
mirhu
04.05.10,06:53
Nie, netreba.

Ale predpokladám, že sumu, ktorú zaplatil zamestnávateľovi, tú je treba odviesť na DÚ, a potom ako s prehľadom za apríl?( 2Q)
zk24
04.05.10,06:56
Ale predpokladám, že sumu, ktorú zaplatil zamestnávateľovi, tú je treba odviesť na DÚ

No to bolo treba odviest na DU...
mirhu
04.05.10,07:03
No to bolo treba odviest na DU...

Ak by sa to zrážalo mesačne nejakou sumou, tak potom ako? nedoplatok je veľký a nejde zraziť z jednej výplaty... mám v tom trochu dosť chaos, taký veľký nedoplatok som ešte neriešila
zk24
04.05.10,07:12
Zamestnancovi vyšiel nedoplatok z RZD cca 600 €, zaplatil to v hotovosti do pokladne 23.4. , ako mu to poriešiť vo výplate za apríl 2010? Keď mu dám naraz celú zrážku nedoplatku do výplaty, vyjde mu mínusová hodnota . Ďakujem

Ciste teoreticky je mozne aby vysiel nedoplatok RZD vyssi ako mesacny prijem zamestnanca? 600 eur nedoplatok mi sedi na relativne vysoke mesacne prijmy...

Alebo ste mu neodvadzali dan pocas roku?
Andyke
04.05.10,07:16
Mirhu a prečo ste nepostupovali takto ? :
§38 Zák. o dani z príjmov
(7) Daňový nedoplatok vyplývajúci z ročného zúčtovania presahujúci sumu 3, 32 eura zráža zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) zamestnancovi zo zdaniteľnej mzdy najneskôr do konca zdaňovacieho obdobia, v ktorom sa vykonalo ročné zúčtovanie. Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) odvedie zrazený daňový nedoplatok alebo zrazenú časť daňového nedoplatku správcovi dane v najbližšom termíne na odvod preddavkov na daň. Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) postupoval podľa § 36 ods. 5, daňový nedoplatok vyplývajúci z ročného zúčtovania zníži o sumu daňového bonusu a zohľadní daňový nedoplatok aj v sume 3, 32 eura alebo nižšej ako 3, 32 eura. Ak zamestnanec uplatní postup podľa § 50, zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) zamestnancovi, v prípade, ak nebol daňový nedoplatok zaplatený v správnej výške znížením sumy daňového bonusu, zrazí aj daňový nedoplatok v sume 3, 32 eura alebo nižšej ako 3, 32 eura najneskôr do 30. apríla po skončení zdaňovacieho obdobia, za ktoré sa vykonalo ročné zúčtovanie.
mirhu
04.05.10,07:16
Ciste teoreticky je mozne aby vysiel nedoplatok RZD vyssi ako mesacny prijem zamestnanca? 600 eur nedoplatok mi sedi na relativne vysoke mesacne prijmy...

Alebo ste mu neodvadzali dan pocas roku?

Mal spätne priznaný dôchodok, a za 8 mesiacov mal uplatnenú NZDč
No fakt neviem čo s tým teraz,
zk24
04.05.10,07:40
Mal spätne priznaný dôchodok, a za 8 mesiacov mal uplatnenú NZDč
No fakt neviem čo s tým teraz,

Ak to neni nikde na vyplatnej paske, nikde nic, a nemusi to byt stiahnute jednorazovo, a zamestnanec to len vlozil v hotovosti do pokladne, tak asi jediny doklad o uhrade je prijmovy pokladnicny doklad, nemozete mu tie peniaze vratit a postupovat ako je uvedene vyssie od Andyke? dohodnut sa so zamestnancom...

Ja som sa este nikdy nestretla s tym, ze by zamestnanec uhradzal nedoplatok RZD v hotovosti...
mirhu
04.05.10,07:53
Ak to neni nikde na vyplatnej paske, nikde nic, a nemusi to byt stiahnute jednorazovo, a zamestnanec to len vlozil v hotovosti do pokladne, tak asi jediny doklad o uhrade je prijmovy pokladnicny doklad, nemozete mu tie peniaze vratit a postupovat ako je uvedene vyssie od Andyke? dohodnut sa so zamestnancom...

Ja som sa este nikdy nestretla s tym, ze by zamestnanec uhradzal nedoplatok RZD v hotovosti...

No ani ja, on chcel dat 2% z dane , takze mu to musime zrazit teraz za april vo vyplate, kvoli tým 2% aby to bolo aj vo výplatnej páske, no a potom to už len spráavne naúčtovať v PÚ.. tak nejak mi to vychádza
KEJKA
04.05.10,08:08
No ani ja, on chcel dat 2% z dane , takze mu to musime zrazit teraz za april vo vyplate, kvoli tým 2% aby to bolo aj vo výplatnej páske, no a potom to už len spráavne naúčtovať v PÚ.. tak nejak mi to vychádza
211/331 - príjem od zamestnanca
331/342 - záväzok voči DU na daň ako aj pohľadávka voči zam-covi
331 sa vyrovná cez pokladňu
342 sa vyrovná úhradou na DU
jednoduché.
Ak soft dovolí, tak na výplatnej páske bude naozaj mínusová hodnota = pohľadávka voči zam-covi,

neobvyklé, ale normálne, kedže ide o tie 2%
mirhu
04.05.10,08:31
211/331 - príjem od zamestnanca
331/342 - záväzok voči DU na daň ako aj pohľadávka voči zam-covi
331 sa vyrovná cez pokladňu
342 sa vyrovná úhradou na DU
jednoduché.
Ak soft dovolí, tak na výplatnej páske bude naozaj mínusová hodnota = pohľadávka voči zam-covi,

neobvyklé, ale normálne, kedže ide o tie 2%

ďakujem Kejka, už som tu lúskala aj múdre knihy :) naozaj na páske má mínusovú hodnotu, Ďakujem ešte raz ... toto asi fakt bolo dosť neobvyklé
veronikasad
04.05.10,08:35
Mal spätne priznaný dôchodok, a za 8 mesiacov mal uplatnenú NZDč
No fakt neviem čo s tým teraz,
Malo by to ísť cez výplatu aby sa to dostalo do Prehľadu. Robíš v OLYMPe - zavolaj do KROSu - poradia ti zložku mzdy, ktorou to vyrovnáš.
mirhu
04.05.10,08:42
Malo by to ísť cez výplatu aby sa to dostalo do Prehľadu. Robíš v OLYMPe - zavolaj do KROSu - poradia ti zložku mzdy, ktorou to vyrovnáš.
Túto mzdu robím v paciolis...