trojanhorse
04.05.10,08:51
Dobrý deň,

zhruba rok mám zdravotné problémy. Začalo to minulé leto, keď sa mi na tvári začali objavovať kruhy, kde mi prestalo rásť ochlpenie. Diagnóza alopecia barbae. Po intenzívnej liečbe u 2 kožných lekárok sa môj stav vôbec nezlepšil, práve naopak. Mám tých fľakov omnoho viac a sú čoraz väčšie. Pri odbere krvi asi pred 6 mesiacmi mi zistili zvýšený celkový cholesterol - 7,89 mmol/l a LDL cholesterol 6,34 mmol/l. Pri zisťovaní príčiny zvýšeného cholesterolu mi zobrali ešte raz krv a zistili zvýšené hodnoty TSH-3 gen. - 4,550 ulU/ml. Tak ma objednali na USG štítnej žľazy - výsledok negatívne. Bol som aj u endokrinológa. Jeho záver bol latentná hypotyreóza a PLM kombin. typu (čo absolútne netuším, čo to je...). Zároveň mi zistili na ORL cysty v maxil. d. bilat. - ľavá na báze z 1/3 vypĺňa dutinu, pravá z 2/3 vypĺňa dutinu. Raz za pol roka mávam neskutočné bolesti v oblasti krčných tepien. Bolesť je tak silná, že nedokážem spať a lieky na bolesť nezaberajú... Už mám toho plné zuby, mám 31 rokov a na takého ochorenia mám ešte čas... Viete mi poradiť, čo toto všetko môže spôsobovať? Ide mi hlavne o tú alopéciu, ktorá mi neskutočne znepríjemňuje život. Skúšal som aj bylinkárky, homeopata...Môj skromný názor je ten, že to bude nejaká vada imunity, ale to si len myslím. Ďakujem za akékoľvek rady.