zuzanah3
04.05.10,08:54
Ahojte,

obraciam sa na skúsenejších. Ešte som neúčtovala matku s dcérou. Jedna spoločnosť vlastní - 100 % druhú. Chcem sa opýtať, čo všetko s tým súvisí. Musím ju zahrnúť do konsolidovanej účtovnej závierky? Ďalej sa chcem opýtať - ekonómka minulý rok predo mnou účtovala oceňovací rozdiel z podielu metódou vlastného imania. Ešte som to nikdy nerobila, viete mi to niekto vysvetliť, alebo mi niečo odporučiť, kde sa k tomu dopátram? Ďakujem ;)
KEJKA
04.05.10,07:00
oceňovací rozdiel musíš počítať každý rok, ked sa už začalo.
zober si výkazy dcérskej spoločnosti a vypočítaj podiel matky na vlastnom imaní.
Porovnaj ocenenie podielu u matky a vypočítaný rozdiel doúčtuj plus alebo mínus 06x/414
ak ide o 100%podiel, tak urobíš len rozdiel 061 u matky a vlastné imanie u dcéry.
zuzanah3
04.05.10,07:08
oceňovací rozdiel musíš počítať každý rok, ked sa už začalo.
zober si výkazy dcérskej spoločnosti a vypočítaj podiel matky na vlastnom imaní.
Porovnaj ocenenie podielu u matky a vypočítaný rozdiel doúčtuj plus alebo mínus 06x/414
ak ide o 100%podiel, tak urobíš len rozdiel 061 u matky a vlastné imanie u dcéry.

ďakujem, takže ak to správne chápem tak u matky by mal byť zostatok 061 zhodný s vlastným imaním dcéry? - v prípade, že je matka 100 % vlastníkom.

žiadne iné povinnosti mi nevyplývajú? Nevieš mi poradiť, kedy musím robiť konsolidovanú účtovnú závierku?
KEJKA
04.05.10,07:13
napíš aké máš základné hodnoty pre konsolidáciu, väčšinou sa už nerobí, lebo nesplnaš podmienky. Inak použi vyhľadávač, je to tu niekde.
pochopila si správne moju odpoved.
zuzanah3
04.05.10,07:26
napíš aké máš základné hodnoty pre konsolidáciu, väčšinou sa už nerobí, lebo nesplnaš podmienky. Inak použi vyhľadávač, je to tu niekde.
pochopila si správne moju odpoved.

ďakujem ti :))
zuzanah3
10.05.10,08:15
napíš aké máš základné hodnoty pre konsolidáciu, väčšinou sa už nerobí, lebo nesplnaš podmienky. Inak použi vyhľadávač, je to tu niekde.
pochopila si správne moju odpoved.

Ešte by som chcela poprosiť o radu, ked sú v matke traja spoločníci, ktorí majú podiely v dcére každý 1/3. V matke to mám na účte 325 - ostatné záväzky - podiely. Je to správne? Ďakujem