milos1507
04.05.10,09:35
Zdravím, minulý rok mi bolo vykradnuté auto, avšak zlodejov chytili a odsúdili.. Nedávno mi prišiel domov rozsudok, kde sa okrem iného píše, že všetci traja odsúdený sú povinný uhradiť mi škodu vo výške 280EUR rovnakým dielom.. Na Vás sa obraciam s otázkou, ako sa k týmto peniazom dostanem? Môžem zabudnúť na to, že peniaze od nich dostanem dobrovoľne.. Môžem dať vymáhať tieto peniaze exekútorovi? Ďakujem a prajem pekný deň :)
Laco-monter
04.05.10,07:38
Ja som mal podobnú skusenosť,

no vymahať sa oficialne nedalo nič, nakoĺko škodu sposobili fagani 14-roční, teda trestne nezodpovední a navyše OTO.
milos1507
04.05.10,07:47
V mojom prípade mali všetci nad 17 rokov...vtedy by sa s tým už malo dať niečo robiť, nie?
durisovad
04.05.10,07:57
Mozno budu splacat po jednom eure mesacne.
Mgr.Shrek
04.05.10,08:02
Zdravím, minulý rok mi bolo vykradnuté auto, avšak zlodejov chytili a odsúdili.. Nedávno mi prišiel domov rozsudok, kde sa okrem iného píše, že všetci traja odsúdený sú povinný uhradiť mi škodu vo výške 280EUR rovnakým dielom.. Na Vás sa obraciam s otázkou, ako sa k týmto peniazom dostanem? Môžem zabudnúť na to, že peniaze od nich dostanem dobrovoľne.. Môžem dať vymáhať tieto peniaze exekútorovi? Ďakujem a prajem pekný deň :)

Samozrejme, že môžeš.
Exekútorské konanie je vykonávacie konanie v prípade, ak povinný nechce plniť dobrovoľne.
Kontaktuj exekútora a on ti poradí, čo a ako ďalej.