feanors
04.05.10,09:38
Zdravim. Kupil som si pred dvoma rokmi notebook. Pocas zarucnej lehoty som ho dal reklamovat dvakrat. po druhej reklamacii vymenili jednu suciastku. asi o mesiac skoncila zarucna lehota ale objavila sa mi taka ista chyba co mi ju opravovali v druhej reklamacii. ta suciastka ktoru vymenili sa pokazila. teraz je 2 mesiace od reklamacie a mesiac od skoncenia zarucnej doby. a teraz neviem ze ci mam pravo sa dozadovat bezplatnej reklamacie kedze sa pokazil ten isty diel co ho menili pred dvoma mesiacmi. Vopred dakujem. S pozdravom Milos M.
Mgr.Shrek
04.05.10,08:11
Zdravim. Kupil som si pred dvoma rokmi notebook. Pocas zarucnej lehoty som ho dal reklamovat dvakrat. po druhej reklamacii vymenili jednu suciastku. asi o mesiac skoncila zarucna lehota ale objavila sa mi taka ista chyba co mi ju opravovali v druhej reklamacii. ta suciastka ktoru vymenili sa pokazila. teraz je 2 mesiace od reklamacie a mesiac od skoncenia zarucnej doby. a teraz neviem ze ci mam pravo sa dozadovat bezplatnej reklamacie kedze sa pokazil ten isty diel co ho menili pred dvoma mesiacmi. Vopred dakujem. S pozdravom Milos M.

Záručná doba sa predlžuje o dobu, počas ktorej bol výrobok v procese reklamácie. Teda zákonná záručná doba je 24 mesiacov, 2x v reklamácii po 2 týždňoch, tak sa záručná doba predlžuje o jeden mesiac.

Podľa mňa, vzhľadom na to, že došlo k výmene súčiastky, vzťahuje sa na ňu nová 24 mesačná záručná doba. Avšak na práce na oprave je len 3 mesačná záruka.

Tzn. že teraz je predajca povinný prijať tvoju reklamáciu a vybaviť ju, ale ak uplynie 3 mesačná lehota tak súčiastku vymenia, ale práce budeš hradiť sám.
wanrouter
04.05.10,18:15
Na vymenu suciastky sa nevztahuje 24 mesiacov. V zakone nie je tato cast definovana. Ked uplynie zakonna zaroka (aj s predlzenim pocas oprav) tak skoncia vsetky zaruky.

Inak by to platilo keby na suciastku dostal dodaci list a fakturu. Je to prave preto tak, ze teoreticky ak sa mu suciastka (podla teba) pokazi za rok a pol, tak vlastne vyrobok ma 3,5 roka a AJ TAK by mal narok na vratenie penazi za cely kus (v urcitych pripadoch) co ale nemoze byt...

Takze oficialne plati to co som napisal vyssie.

Servisy to ale beru inak a opravy a samotne suciastky davaju do suvisu s ustanovenim OZ o oprave ( kde je zaruka 3 mesiace ) ano to plati, ale iba vo vztahu dodavatel - servis. Avsak to je jedno, pretoze ak sa to pokazi, tak dodavatel neriesi ci to reklamoval servis alebo povodny zakaznik. Cize vo vseobecnosti sa da pocitat s tou 3 mesacnou zarucnou lehotou na konkretnu suciastku (uz sa to ale nevztahuje na cely kus vyrobku)