ajustkukucka
04.05.10,11:13
Dobry den, chcela by som sa spytat, ci mozem pracovat ako brigadnicka, ked budem dobrovolne nezamestnana? Musim si vykryt tri mesiace, co budem bez prace a nechce sa mi len tak sediet doma, chcela by som si najst nejaku brigadu. Kedze mi teraz bude koncit pracovny pomer a dalsi mi zacne az o tri mesiace, tak sa planujem prihlasit ako dobrovolne nezamestnana a hladat si nejake kratkodobe brigady. Je taketo riesenie vobec mozne? Alebo to musim riesit nejako inac? Na urad prace ako nezamestnana sa zaevidovat nechcem. Za odpoved vopred dakujem.
Timka1
04.05.10,09:16
Dobry den, chcela by som sa spytat, ci mozem pracovat ako brigadnicka, ked budem dobrovolne nezamestnana? Musim si vykryt tri mesiace, co budem bez prace a nechce sa mi len tak sediet doma, chcela by som si najst nejaku brigadu. Kedze mi teraz bude koncit pracovny pomer a dalsi mi zacne az o tri mesiace, tak sa planujem prihlasit ako dobrovolne nezamestnana a hladat si nejake kratkodobe brigady. Je taketo riesenie vobec mozne? Alebo to musim riesit nejako inac? Na urad prace ako nezamestnana sa zaevidovat nechcem. Za odpoved vopred dakujem.

ak sa nechceš evidovať na úrade práce, musíš sa prihlásiť do Zdravotnej poisťovne ako samoplátca zdravotného poistenia a platiť mesačne poistenie za celé tri mesiace

počas nich môžeš pracovať na dohodu o pracovnej činnosti alebo dohodu o vykonaní práce, pri obidvoch si môžeš uplatniť NČ
Tweety
04.05.10,09:17
Dobry den, chcela by som sa spytat, ci mozem pracovat ako brigadnicka, ked budem dobrovolne nezamestnana? Musim si vykryt tri mesiace, co budem bez prace a nechce sa mi len tak sediet doma, chcela by som si najst nejaku brigadu. Kedze mi teraz bude koncit pracovny pomer a dalsi mi zacne az o tri mesiace, tak sa planujem prihlasit ako dobrovolne nezamestnana a hladat si nejake kratkodobe brigady. Je taketo riesenie vobec mozne? Áno, je. Alebo to musim riesit nejako inac? Na urad prace ako nezamestnana sa zaevidovat nechcem. Za odpoved vopred dakujem.
Odpoveď v texte.
ajustkukucka
04.05.10,09:51
Dakujem za rychlu odpoved, len neviem co to znamena "NC". Co si to mozem vlastne uplatnit. A este by som sa chcela spytat, ci je nejako ohranicena hranica prijmu, ktory budem pocas tejto doby zarabat, alebo prijem môzem mat hocijaky?
Tweety
04.05.10,09:53
Dakujem za rychlu odpoved, len neviem co to znamena "NC". Co si to mozem vlastne uplatnit. A este by som sa chcela spytat, ci je nejako ohranicena hranica prijmu, ktory budem pocas tejto doby zarabat, alebo prijem môzem mat hocijaky?
NČ- je to nezdaniteľná časť mzdy,(podpíšeš Vyhlásenie k zdaneniu) hranica odmeny na dohodu nebude nijako ohraničená, je to na zamestnáv.
Timka1
04.05.10,09:56
Dakujem za rychlu odpoved, len neviem co to znamena "NC". Co si to mozem vlastne uplatnit. A este by som sa chcela spytat, ci je nejako ohranicena hranica prijmu, ktory budem pocas tejto doby zarabat, alebo prijem môzem mat hocijaky?

NČ je nezdaniteľná časť, podpíšeš u zamestnávateľa Vyhlásenie na uplatňovanie NČ a tým pádom budeš odvádzať z odmeny nižšiu, resp. žiadnu daň, podľa toho koľko zarobíš, mesačná nČ je 335,47 €

lmax. limit na dohodu nie je, môžeš zarobiť aj 1000 € aj viac
musíš rátať s tým, že ak budeš samoplátca v ZP a zarobíš viac ako je VZ pre samoplátcu, zdravotné poistenie budeš musieť doplatiť z rozdielu, pretože príjem z dohôd sa u samoplátcov sleduje pri RZZP
Tweety
04.05.10,10:09
NČ je nezdaniteľná časť, podpíšeš u zamestnávateľa Vyhlásenie na uplatňovanie NČ a tým pádom budeš odvádzať z odmeny nižšiu, resp. žiadnu daň, podľa toho koľko zarobíš, mesačná nČ je 335,47 €

lmax. limit na dohodu nie je, môžeš zarobiť aj 1000 € aj viac
musíš rátať s tým, že ak budeš samoplátca v ZP a zarobíš viac ako je VZ pre samoplátcu, zdravotné poistenie budeš musieť doplatiť z rozdielu, pretože príjem z dohôd sa u samoplátcov sleduje pri RZZP
Tento bodík za zábavný prísp. je tam omylom, bohužiaľ stalo sa to tým, že tie písmenká si len tak veselo hopsajú.:o
ajustkukucka
04.05.10,11:29
Dakujem este raz velmi pekne za cenne rady. Ste super, ze dokazete takto nezistne ludom radit. :)