marika1
04.05.10,10:13
Nová firma, neplatca DPH a ani ním zatiaľ nechce byť, chce predávať do EÚ tovar.
MUSÍ sa prihlásiť ako platca DPH alebo stačí iba na súhrnný výkaz? Na DÚ ma splietla a rozprávala o § 7, ale to sú služby...
Alebo sa nemusí nikde hlásiť?
grammatika
05.05.10,06:51
1. §7 hovorí o tom, že kebyže NADOBUDNETE tovar z Eu vo vyššej hodnote ako je 13941,45 € - tak by ste sa museli registrovať.
Podľa napísaného príspevku usudzujem, že vy nebudete nadobúdať tovar, ale predávať - čiže povinnosť registrácie podľa §7 nie je.

2. §7a hovorí o tom, že kebyže NADOBUDNETE alebo POSKYTNETE službu do Eu, tak sa musíte pred takýmto obchodom registrovať (čo som usúdila, že nemusíte)

3. §4 hovorí o tom, že ak dodáte zdaniteľné obchody (služby aj tovar) v období 12 predchádzajúcich po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov vo výške 49 790 eur, tak sa musíte registrovať. Čiže si treba sledovať hranicu obratu a keď ju prekročíte, tak sa musíte zaregistrovať ako „klasický“ platca DPH.

Súhrnný výkaz sa podáva vtedy, ak dodáte tovar podľa §43 (čo vy nerobíte) alebo službu mimo SR
Marttys
11.05.10,08:46
Ahojky vsem,

prosim o radu. nakupuli jsme tovar z eu od neplatcu dph ( pri overovanie ic dph na DRSR bolo neplatne- tak som na to prisla) my sme platci a ako na to pri uctovanie.. zauctujem 131/321 bez DPH
V DP k DPH sa mi to nijako neprojevi, ale zadavam to do intrastatu o prijati tovaru????

vopred dakujem za pomoc.