Milan Benka
19.10.05,13:22
Poraďáci pozor!
Som s.r.o, vediem PU.
Mám fa zo zahraničia-EU za poskytnutie stravovania mojím zamestnancom, ktorí tam pracujú. Fa je od platcu IČ DPH EUxxxxxxxx vystavená mne, platcovi IČ DPH SK yyyyyyyyyy. Fa je vystavená bez DPH, bez odvolávky prečo je to tak.
A teraz problém: 1. Musím to samozdaniť ??? Podľa mňa áno.
2. Mám nárok na odpočet pri samozdanení ? ?????

Skúste napísať svoje názory a dôvody, ktoré Vás k nim vedú.

DIKI.
renča1
19.10.05,11:43
Môj názor :

zamestnanci pracuj.v ČR - obedy podávané v ČR , dodávateľ by mal vystaviť faktúru s českou DPH a ty by si si mal prepočítať faktúr.sumu kurzom NBS a dať celú do nákladov. To je môj názor a možno sa mýlim tak ma opravte, ale podľa mňa by to takto malo byť.
Milan Benka
19.10.05,11:43
Tak čo, všetci ste na obede???
Milan Benka
19.10.05,13:43
Nikto viac sa nenájde???
Riešim problém, že fa mi dodávateľ vystavil bez DPH, viď príspevok č.1.
Skúste tu dať svoje názory.
Tweety
19.10.05,15:14
Ak je vystavená bez DPH, tak je tam podľa mňa prenos daňovej povinnosti. Potom Ti ostáva samozdanenie. Ak máš nárok na jej odpočet, tak potom konečná daň je nulová. :rolleyes: :eek:
Mária M :eek:
Milan Benka
19.10.05,16:12
Ak je vystavená bez DPH, tak je tam podľa mňa prenos daňovej povinnosti. Potom Ti ostáva samozdanenie. Ak máš nárok na jej odpočet, tak potom konečná daň je nulová. :rolleyes: :eek:
Mária M :eek:
To je pravda, ale otázkou ostáva, či mám nárok na odpočet????
Milan Benka
19.10.05,16:41
Naozaj to nikto neskúsi?
Nemáte na to názor?
Tweety
19.10.05,17:32
A prečo by nebol nárok na odpočet?
Milan Benka
19.10.05,17:45
Faktúrované stravovanie je zrážané zamestnancom z " diét" a to ma troch mýli.
Jana Acsová
19.10.05,17:48
Mám fa zo zahraničia-EU za poskytnutie stravovania mojím zamestnancom, ktorí tam pracujú. Fa je od platcu IČ DPH EUxxxxxxxx vystavená mne, platcovi IČ DPH SK yyyyyyyyyy. Fa je vystavená bez DPH, bez odvolávky prečo je to tak.
Faktúra je tým pádom nesprávne vystavená, treba si vyžiadať správne vystavenú faktúru ... a potom by to malo byť jasnejšie.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Tweety
19.10.05,17:55
To je pravda, nemôže mu byť poskytnuté stravovanie a zároveň aj vyplatené diéty .
Milan Benka
19.10.05,17:56
To : AVO

Problém je v komunikácii s druhou stranou. Odmietajú akýkoľvek iný názor ako je ten ich.
Jana Acsová
19.10.05,17:56
A teraz problém: 1. Musím to samozdaniť ??? Podľa mňa áno.
Samozdanenie by pripadalo do úvahy v prípade služieb podľa § 15 ods. 8, pri službe súvisiacej s montážou a inštaláciou tovaru ..., pri službách podľa § 16. Nájdete tam službu stravovania? Podľa môjho názoru nie.
Milan Benka
19.10.05,17:58
Takže to nedám do samozdanenia ?? Priznám sa som na pochybách aj keď Váš argument má svoju váhu.
Jana Acsová
19.10.05,17:59
Faktúrované stravovanie je zrážané zamestnancom z " diét" a to ma troch mýli.A prečo Vás to mýli? Diéty sú vyplácané v zmysle zákona o cestovných náhradách a sú (možno povedať) paušálnou náhradov výdavkov zamestnanca. Súvisia s nárokmi vyplývajúcimi zo vzťahu zamestnávateľ x zamestnanec.
Ale stravovacie zariadenie Vám dodalo službu. A to je predmetom dane z pridanej hodnoty, pravdaže v závislosti od miesta poskytnutia služby. Mám za to, že miesto poskytnutia služby je ČR. (Ak sa čašník neprechádzal s tácňou na hraničnom prechodehttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif)
Milan Benka
19.10.05,18:07
V zmysle Vaších odpovedí, - miesto plnenia - zahraničie. Takže pýtať si opravu faktúry.
V prípade, že mi nevyhovejú, čo je viac ako pravdepodobné, môžem spraviť samozdanenie s následným odpočtom ? Ak som správne pochopil predchádzajúce príspevky, tak áno.
Jana Acsová
19.10.05,18:10
V zmysle Vaších odpovedí, - miesto plnenia - zahraničie. Takže pýtať si opravu faktúry.
V prípade, že mi nevyhovejú, čo je viac ako pravdepodobné, môžem spraviť samozdanenie s následným odpočtom ? Ak som správne pochopil predchádzajúce príspevky, tak áno.Samozdanenie podľa môjho názoru v žiadnom prípade. Za správnosť faktúry zodpovedá ten, kto službu poskytol.
Vy zodpovedáte za správnu aplikáciu slovenského zákona o DPH.
Milan Benka
19.10.05,18:13
Ďakujem za upresnenie a za príjemnú konzultáciu. Verím, že tieto stretnutia budú naďalej pokračovať.