Mia23
04.05.10,12:06
Rodičom som objednala internet od t-comu, dostali k tomu modem, čo im nevyhovuje, lebo je krátky kábel k tomu. Chcela by som im kúpiť wifi router, ale nevyznám sa, či treba ku každému notebooku iný, alebo hocijaký si môžem kúpiť na nete? Môžem si objednať aj z Anglicka home tub? Absolútne sa v tom nevyznám......
salvosko
04.05.10,11:53
WiFi router je jedno aky ale aby vedel urobit PPPoE spojenie s T-Com modemom aby ten modem nadviazal spojenie. Teda ak maju taky modem ako si myslim ze maju.
Inak kabel sa da kupit v akejkolvek dlzke, teda az do nejakych 180 metrov mam pocit.
mecky
04.05.10,11:59
router musi podporovat annexB
ja by som kupil z inzeratu D-link 2641R, je to zakladny wifi router ktory dostanete od Tcomu, ludia ktory maju svoje zariadenia sa ich zbavuju za celkom slusne ceny, len treba pohladat :)
Vlado40
04.05.10,13:50
WiFi router je jedno aky ale aby vedel urobit PPPoE spojenie s T-Com modemom aby ten modem nadviazal spojenie. Teda ak maju taky modem ako si myslim ze maju.


Prečo by mal WiFi router vedieť urobiť PPPoE spojenie.Veď to spojenie robí router od T-Com.Na wifi router da iba zadá spojenie internet wan väčšinou dynamic a to je všetko.
pistik71
04.05.10,17:28
WiFi router je jedno aky ale aby vedel urobit PPPoE spojenie s T-Com modemom aby ten modem nadviazal spojenie. Teda ak maju taky modem ako si myslim ze maju.
Inak kabel sa da kupit v akejkolvek dlzke, teda az do nejakych 180 metrov mam pocit.

Tych 180m si prehnal, norma je 100m. Snad na archaickej rychlosti 10Mbps by to mozno slo, ale s vypadkami.

Tiez je dolezite aky DSL router od T-Com si rodicom kupila - lebo WiFi router nemusi vediet robit PPPoE, jedine ze by si mala len DSL modem, napriklad nejaky USB.
Fero11
04.05.10,17:34
Mia23
By si mala uvedomit, ze kvoli kratkemu kablu nieje potrebne kupovat novy router
salvosko to mysli tak, ze pppoe bude potrebovat ak ten modem od t-comu zrusi
pistik71
do 100m je UTP
Vlado40
04.05.10,17:41
Samozrejme pre jeden počítač škoda kupovať WiFi router,radšej dlhší kábel.Ibaže chceš komfort a notebook chceš prenášať.
salvosko
04.05.10,18:38
Ak ma len modem od T-Comu tak nieco musi ten modem nahodit. A ked tam da router tak jej ho PC cez router nenahodi co predpokladam ze robi teraz.
Ci 100 alebo 180 metrov je jedno na doma, to cislo si pamatam z predmetu Pocitacove siete na VS v nejakom 1993.
Vlado40
04.05.10,18:54
S tým čo dostala od T-Comu sa určite pripojí na internet.Verím , že je to router.Škoda ,že nedala značku čo vlastne dostala od T-Comu.
Fero11
04.05.10,18:55
Ak ma len modem od T-Comu tak nieco musi ten modem nahodit. A ked tam da router tak jej ho PC cez router nenahodi co predpokladam ze robi teraz.

tomu nerozumiem
Mia23
05.05.10,11:01
Ďakujem za odpovede, no stále v tom nemám jasno..... Budú mať len jeden notebook pripojený, tak uvažujem o dlhšom kábli na pripojenie k modemu. Kde sa to kupuje? /sorry, ale fakt sa v tom nevyznám/
Fero11
05.05.10,11:25
pojdes do hocijakeho PC shopu a povies, ze chces kabel od modema k PC to je klasicky UTP kabel 1m stoji cca 5-10SK (ako kde) oni ti odvinu tolko kolko im povies a na konce nacvaknu konektory.
Este dolezite je, ze aky mas modem, lebo videl som aj ADSL modemi s usb (ale to uz asi sa nikde neprevadzkuje)
Mia23
05.05.10,11:41
Ďakujem :-))
salvosko
06.05.10,05:45
Ten kabel sa vola krutena dvojlinka a pouziva sa na pocitacove siete a maju v obchodoch aj hotove podla dlzky, nie len v PC obchode ale aj v beznom elektre to vidno.
Na obidvoch koncoch je podobny konektor ako telefonny ale ma 8 a nie 4 piny.
http://www.pe.com.my/coverImages/network-cable1ae0b9.jpg
Mia23
06.05.10,13:32
Ďakujem, už to aj mám. :-))