sasulo
04.05.10,12:08
Som týždeň po artroskopickej operacii kolena,kde mi po úprave meniskov zistili roztrh.predny krížny vaz,ale hlavne velmi opotrebovanú chrupavku miestami až po kosť.Mam 36r. a podla doktora koleno v stave 53r. muža.Vybrali mi z kolena krv,ktorá sa mi tam stale tvorí.Vie mi niekto poradiť ako sa to dá zregenerovať,aby som "vládal"behať za mojimi troma malými deťmi.
pasuliatko
04.05.10,16:59
pasuliatko
04.05.10,17:00
ja mám zmäknutú chrupavku v celom kolene... a totálne zničenú..a to mám 22 rokov a problémy mam od 13 :rolleyes: treba sa poradiť s lekárom. kde si bol operovaný?
Rika
05.05.10,07:39
Moja dcéra má 16 a poškodenú chrupavku, zatiaľ žiadny lekár nevie prečo, ale ani nevedia ako ju zregenerovať, predpisujú lieky, ktoré aj tak nezaberajú.
Rika
05.05.10,07:50
Chcela by som však upozorniť všetkých, ktorí ešte artroskopiu nepodstúpili. Ortopéd dcére doporučil tiež artroskopiu, tak sme si našli ešte iného, aby to posúdil. Riadim sa heslom "Viac hláv viac rozumu". Ten povedal, že najskôr treba zistiť dôvod, prečo taký mladý človek má poškodené koleno - môže to byť prekonaná borelióza, chlamýdie alebo nejaké reumatické ochorenie. Vraj, ak by to spôsobovala nejaká iná choroba, tak by jej artroskopia mohla stav ešte zhoršiť aj keď je to celkom šetrná operácia, ale je to zásah do toho kĺbu a naruší aj klímu v kolene. Hlavne treba najskôr vylúčiť všetky ostatné ochorenia, ktoré by mohli spôsobovať také problémy.
Dcéra sa stav dosť zhoršuje, ideme riešiť jej stav s reumatologičkou, príp. aj v ústave reumatologických chorôb v Piešťanoch
Lenka*1
05.05.10,07:52
Ja som bola aj operovana na obe kolena, aj injekcie na regeneraciu som dostala a nic mi nepomohlo... v dazdivom pocasi alebo pri zmene tlaku mam stale vyrazne bolesti. uzivam kadejake preparaty, trenujem, no po roku od operacii som sa dostala do rovnakeho stavu, ako som bola pred... asi treba skusat, co komu pomoze...
sasulo
05.05.10,08:53
Dakujem za odpovede,chcem len spomenut,ze ja mam opotrebovanu chrupavku dosledkom sportu-futbalu a chcem vediet ci ma niekto skusenost s opuchom v kolene po operacii a ako sa z toho vystrabil-tabletky,mast?
Lenka*1
05.05.10,09:03
ja mam tiez so sportu resp. z tanca. a ako vravim, rok po operacii mam bolesti a opuchy takmer nonstop... vyskusala som asi vsekty mozne preparaty z lekarne, ale nevidim vyraznejsi pozitivny ucinok. a doktor povedal, ze tam uz ma nema co boliet... takze neviem.
velmi dobre mi robi konska mast... s nou aj masaz, pokial znesies (ja len "pohladkat") alebo si zvyknem na noc naniest hrubsiu vrstvu a dat obvaz.
tiez mi je lepsie, ked mam kolena stiahnute, ci uz obvazmi, alebo bandazami. a ked je zle, tak len polihovat, posedavat, prip. tabletky od bolesti...
ale tancovat uz nemozem :(
milka 60
06.05.10,05:59
tiež som po 2 operácii a chcem skúsiť totohttp://www.bestofnatur.sk/product/schindeleho-mineraly-1000g-7/
sasulo
06.05.10,16:14
Má ešte niekto skúsenosti s pooperačným opuchom kolena a ako sa to riešilo?
ivetaf
06.05.10,16:36
manžel má tiež problém s kolenom a na internete si pozrite tuším železničnú nemocnicu v Košiciach, ktorá robí ojedinelé operácie, kde z vlastnej krvi urobia nejaký preparát, ktorý potom injekčne vstrekujú do kolena a údajne s veľmi dobrými výsledkami.
Treba sa o tom poinformovať u svojho lekára a naštudovať si na internete
Valcake
06.05.10,21:32
Zdravím, ja mám veľmi veľakrát oper.koleno. Nebudem sa rozpisovať, lebo už je to v téme Artroskopia / od pasuliatko/ Na opuch je dobrý list z hlávkovej kapusty- keď pustí šťavu urobiť bandáž. A tak isto je dobrý normálny tvaroh. Aby som nezabudla na list lopúcha. Viem o čom hovorím ver mi !!! Mám to odskúšané. Veľa šťastia!!!
7heaven
07.05.10,08:55
Tiež odporúčam lopúch, teraz začína rásť na brehoch riek a potočkov. Hladaj také chplaté listy, daj na koleno obtoč uterákom, plienkou a nechaj aspoň 1 hod. Inak odporúčam cvičenie vo vode a stacionárny bicykel, neskôr balančný výcvik.
sasulo
07.05.10,11:04
Velmi pekne zatial ďakujem za rady. Určite skúsim koleno aktivne rozhýbať,ale najskor sa musim zbavit toho opuchu,aby som vôbec normalne chodil.
pasuliatko
08.05.10,08:47
Moja dcéra má 16 a poškodenú chrupavku, zatiaľ žiadny lekár nevie prečo, ale ani nevedia ako ju zregenerovať, predpisujú lieky, ktoré aj tak nezaberajú.

chrupavka sa regenerovať nevie. keď sa raz zničí tak s tým sa nedá nič urobiť
pasuliatko
08.05.10,08:51
Dakujem za odpovede,chcem len spomenut,ze ja mam opotrebovanu chrupavku dosledkom sportu-futbalu a chcem vediet ci ma niekto skusenost s opuchom v kolene po operacii a ako sa z toho vystrabil-tabletky,mast?

ja som mala s tým problém asi pol roka po op mi stale opuchalo koleno. studené obklady mi na to pomáhali.
pasuliatko
08.05.10,08:57
manžel má tiež problém s kolenom a na internete si pozrite tuším železničnú nemocnicu v Košiciach, ktorá robí ojedinelé operácie, kde z vlastnej krvi urobia nejaký preparát, ktorý potom injekčne vstrekujú do kolena a údajne s veľmi dobrými výsledkami.
Treba sa o tom poinformovať u svojho lekára a naštudovať si na internete

zoberú od teba 1200 eur, napichaju ti ich tam, môže ti to pomôcť podotýkam na 6 mesiacov ale nemusí, a znova po 6 mesiacoch si tam kde si bola predtým... čiže asi tak..a nerobia to len v KE...
sasulo
09.05.10,07:18
Pasuliatko ďakujem Ti za príspevky do témy aj odkazy na témy podobné.Prešiel som si hlavne tému "bolesť kolena a jeho artr." Tá mi objasnila,že my "kolenári" sa rozdelujeme do dvoch rozdielnych skupín a to:-problém s kolenom spôsobená úrazom
-problém s kolenom bez úrazu(a tu vidím,že liečenie je komplikované a zdlhavé)
Poradí mi prosím ešte niekto s podobným prípadom ako rehabilitačne koleno rozcvičil ,rozhýbal, posilnil, aby som mohol fungovať. Plastiku vazu neplánujem a momentálne ani nemôžem,čakám štvrtý prírastok do rodiny, ktorá ma potrebuje "fungujúceho"
pasuliatko
09.05.10,09:00
Pasuliatko ďakujem Ti za príspevky do témy aj odkazy na témy podobné.Prešiel som si hlavne tému "bolesť kolena a jeho artr." Tá mi objasnila,že my "kolenári" sa rozdelujeme do dvoch rozdielnych skupín a to:-problém s kolenom spôsobená úrazom
-problém s kolenom bez úrazu(a tu vidím,že liečenie je komplikované a zdlhavé)
Poradí mi prosím ešte niekto s podobným prípadom ako rehabilitačne koleno rozcvičil ,rozhýbal, posilnil, aby som mohol fungovať. Plastiku vazu neplánujem a momentálne ani nemôžem,čakám štvrtý prírastok do rodiny, ktorá ma potrebuje "fungujúceho"

bicykel, bicykel, bicykel... alebo chod za ortopédom,že chceš chodiť na RHB a tam ti poukazujú všeliaké cviky ako cvičiť.
sadni si na kraj postele a nohu si spusti 90 stupňov dolu, aby ti visela. predkolenie dvíhaj do roviny zo stehennou kosťou. ale bicykel je super, to mi odporučili dvaja nezávisle na seba lekári.
pasuliatko
18.08.10,21:02
Moja dcéra má 16 a poškodenú chrupavku, zatiaľ žiadny lekár nevie prečo, ale ani nevedia ako ju zregenerovať, predpisujú lieky, ktoré aj tak nezaberajú.

to poznám z vlastnej skúsenosti...
pasuliatko
18.08.10,21:07
manžel má tiež problém s kolenom a na internete si pozrite tuším železničnú nemocnicu v Košiciach, ktorá robí ojedinelé operácie, kde z vlastnej krvi urobia nejaký preparát, ktorý potom injekčne vstrekujú do kolena a údajne s veľmi dobrými výsledkami.
Treba sa o tom poinformovať u svojho lekára a naštudovať si na internete

POZOR nie na všetky dg je to účinné!!!!!
už to robí pomerne viac nemocníc či ortopedickýh kliník
kaivorus
23.08.10,15:30
Kolenný kĺb je v puzdre, tam sa podľa normálnych skutočností nemá objavovať krv, ale lymfa.
ak sa tam nachádza krv , to znamená, že niečim sa puzdro poškodilo.
z môjho pohľadu, ak predchádzajúce zoberiem do úvahy, popri poškodenom puzdre /čím?/ by mala byť aj narušená celistvosť úponov- /spojivové tkanivá, šľachy,../, a tam sa už môže ojaviť aj krv.
Opotrebovaná chrupavka , ak nezachádza kompletne do kostného tkaniva sa dá regenerovať aj fytoterapiou.
Miro85
16.05.11,09:46
Som týždeň po artroskopickej operacii kolena,kde mi po úprave meniskov zistili roztrh.predny krížny vaz,ale hlavne velmi opotrebovanú chrupavku miestami až po kosť.Mam 36r. a podla doktora koleno v stave 53r. muža.Vybrali mi z kolena krv,ktorá sa mi tam stale tvorí.Vie mi niekto poradiť ako sa to dá zregenerovať,aby som "vládal"behať za mojimi troma malými deťmi.
Ahoj. ja mam presne tento isty problem, ale mam len 25 rokov. Mam teraz dosť ochabnuty sval. Ako si na tom teraz?
pasuliatko
16.05.11,16:57
Kolenný kĺb je v puzdre, tam sa podľa normálnych skutočností nemá objavovať krv, ale lymfa.
ak sa tam nachádza krv , to znamená, že niečim sa puzdro poškodilo.
z môjho pohľadu, ak predchádzajúce zoberiem do úvahy, popri poškodenom puzdre /čím?/ by mala byť aj narušená celistvosť úponov- /spojivové tkanivá, šľachy,../, a tam sa už môže ojaviť aj krv.
Opotrebovaná chrupavka , ak nezachádza kompletne do kostného tkaniva sa dá regenerovať aj fytoterapiou.

chrupavka sa regenerovať nevie... prečíaj si na internete alebo v zdravovede...
lucika121
31.05.11,09:10
Som týždeň po artroskopickej operacii kolena,kde mi po úprave meniskov zistili roztrh.predny krížny vaz,ale hlavne velmi opotrebovanú chrupavku miestami až po kosť.Mam 36r. a podla doktora koleno v stave 53r. muža.Vybrali mi z kolena krv,ktorá sa mi tam stale tvorí.Vie mi niekto poradiť ako sa to dá zregenerovať,aby som "vládal"behať za mojimi troma malými deťmi.

ja sa tiez chystam na operaciu meniskusov na oboch kolenach..uz vyse roka som musela cakat, kde si bol?ako dlho sa ti to hojilo a pod akou narkozou si bol?dakujem..
korela
31.05.14,18:36
Kolenný kĺb je v puzdre, tam sa podľa normálnych skutočností nemá objavovať krv, ale lymfa.
ak sa tam nachádza krv , to znamená, že niečim sa puzdro poškodilo.
z môjho pohľadu, ak predchádzajúce zoberiem do úvahy, popri poškodenom puzdre /čím?/ by mala byť aj narušená celistvosť úponov- /spojivové tkanivá, šľachy,../, a tam sa už môže ojaviť aj krv.
Opotrebovaná chrupavka , ak nezachádza kompletne do kostného tkaniva sa dá regenerovať aj fytoterapiou.

chrupavka sa regenerovať nevie... prečíaj si na internete alebo v zdravovede...
Viem, že ide o starú tému. ale chrupky alebo chrupavky tu budú, pokiaľ budeme žiť.
Takže sa môj príspevok niekomu možno zíde.
Pasuliatko, čo už lekári popísali a čo všetko sa publikovalo.
Ja som si zničila fyzicky dva guľovité kĺby, dôležité, (moja nevedomosť aj hlúposť, ale nedalo sa inak ), na snímkach neboli, ortopéd, že doslova kosť o kosť. Bolesť príšerná, nemohla som spávať. Náhodou som išla potom na očistu, aj s metódou Dr. Budwigovej, možno odtiaľ sa dostala výživa do medzikĺbneho priestoru, sama neviem, bolo to iba pred 5 rokmi čo som prišla o chrupavky, po očiste som asi 3 a pol roka a ja som zistila po nejakom čase, že kĺby necítim vôbec. A to mám svoj vek. Mladý organizmus by mohol ešte skôr zareagovať.
korela
31.05.14,18:40
Pasuliatko ďakujem Ti za príspevky do témy aj odkazy na témy podobné.Prešiel som si hlavne tému "bolesť kolena a jeho artr." Tá mi objasnila,že my "kolenári" sa rozdelujeme do dvoch rozdielnych skupín a to:-problém s kolenom spôsobená úrazom
-problém s kolenom bez úrazu(a tu vidím,že liečenie je komplikované a zdlhavé)
Poradí mi prosím ešte niekto s podobným prípadom ako rehabilitačne koleno rozcvičil ,rozhýbal, posilnil, aby som mohol fungovať. Plastiku vazu neplánujem a momentálne ani nemôžem,čakám štvrtý prírastok do rodiny, ktorá ma potrebuje "fungujúceho"

bicykel, bicykel, bicykel... alebo chod za ortopédom,že chceš chodiť na RHB a tam ti poukazujú všeliaké cviky ako cvičiť.
sadni si na kraj postele a nohu si spusti 90 stupňov dolu, aby ti visela. predkolenie dvíhaj do roviny zo stehennou kosťou. ale bicykel je super, to mi odporučili dvaja nezávisle na seba lekári.
Ešte si ale mala napísať aké dlhé trate odporúčali. Lebo v tom musí byť poriadny rozdiel.