zuzana-ms
04.05.10,13:48
Prosím poradte...
Budem pracovať pre stolára na živnosť ako obchodný zástupca. Budem mu mu zhánať a uzatvárať objednávky.Sama si prenajmem priestory a podľa mojich zistení by som mohla mať iba " priestory súvisiace s podnikaním" a nie " prevádzkareň". Bude sa jednať o vzorkovú predajňu (výstavný priestor )V tomto priestore budú iba vzorky dvierok a materiálov k nahliadnutiu pre záujmcov. Nebudu v priestore prebiehať žiadne finančné transakcie..ani sa nič nebude z priestoru priamo predávať. Na živnostenskom mi povedali, že to tak klasifikovať môžem, avšak si s tým pani nebola tuším až tak istá...a rovnako či môžem mať uvedené otváracie hodiny. Podľa nej áno a stačí ich iba oznámiť na príslušom úrade.Rada by som mala určité dni otvorené pre verejnosť... Prosím ak má niekto rady...budem vďačná ! pekný deň :)
akina
04.05.10,12:05
Prosím poradte...
Budem pracovať pre stolára na živnosť ako obchodný zástupca. Budem mu mu zhánať a uzatvárať objednávky.Sama si prenajmem priestory a podľa mojich zistení by som mohla mať iba " priestory súvisiace s podnikaním" a nie " prevádzkareň". Bude sa jednať o vzorkovú predajňu (výstavný priestor )V tomto priestore budú iba vzorky dvierok a materiálov k nahliadnutiu pre záujmcov. Nebudu v priestore prebiehať žiadne finančné transakcie..ani sa nič nebude z priestoru priamo predávať. Na živnostenskom mi povedali, že to tak klasifikovať môžem, avšak si s tým pani nebola tuším až tak istá...a rovnako či môžem mať uvedené otváracie hodiny. Podľa nej áno a stačí ich iba oznámiť na príslušom úrade.Rada by som mala určité dni otvorené pre verejnosť... Prosím ak má niekto rady...budem vďačná ! pekný deň :)
Výstavné priestory, resp. vzorková predajňa je súvisiaci priestor toho stolára, nie tvoj, on ho aj musí ohlásiť na ŽÚ, aj označiť svojím obchodným menom. Ty mu budeš len sprostredkovávať predaj alebo službu, čiže pre teba je to prevádzkareň, ale len na sprostredkovanie obchodu-služby, čiže aj ty budeš musieť mať označenie svojím obchodným menom, prevádzkovú dobu, meno zodp.vedúceho, adresa miesta podnikania.Ty ohlásiš prevádzkareň na ŽÚ ku sprostredkovaniu.
zuzana-ms
04.05.10,12:55
...ďakujem za rýchlu odpoveď.
tak to som z toho jeleň :( podľa mňa je to súvisiaci priestor aj pre mňa- pre uzatvorenie obchodu. Takže pre mňa je to prevádzkáreň - pre sprostredkovanie obchodu a ja mám mať označenú prevádzkáreň... + aj on? musí aj on nahlásiť na ŽÚ ak si priestor prenajmem ja?
kto z nás si má vlastne prenajať priestory a uzavrieť zmluvu o prenájme priestoru ?
veľká vďaka !
akina
04.05.10,14:55
V priestoroch vykonávaš činnosť ty, na sprostredkovanie, ty ohlásiš priestor ako prevádzkareň, on ohlási len súvisiaci priestor, označíte ho obidvoma obchodnými menami, ty uvededieš aj svoju adresu miesta podnikania, prevádzkovú dobu, meno osoby zodp.za činnosť prevádzkarne, čiže zase seba.Dodávam, že pre teba to nie je typická obchodná prevádzka, lebo tam vo svojom mene nebudeš robiť predaj ani svojich ani jeho výrobkov, len sprostredkuvávať predaj výrobkov pre stolára. Nájomnú zmluvu ak budeš mať na seba, tak potom, keďže v prevádzke budú vzorky výrobkov stolára, mal by ti on pomernú časť nájmu zohľadniť v provízii-odmene za sprostredkovanie predaja.
zuzana-ms
05.05.10,13:57
Ďakujem pekne za rady .A v prípade že by som tam vzorky nemala, a bola by to iba moja kanceária, kde by som uzatvárala obchod...zmuly pre neho ( ten by som mohla nap.uzavrieť aj teréne - napr.u klienta) myslim ze viaceri podnikatelia funguju na kancelarii, co je priestor suvisiaci s prevadzkoanim zivnosti - nemala by som tam ani otvaracie hodiny..proste iba tam budem mat miesto podnikania ( oznacenie ) a svoju kancelariu..

pekný deň prajem
akina
05.05.10,15:00
Ďakujem pekne za rady .A v prípade že by som tam vzorky nemala, a bola by to iba moja kanceária, kde by som uzatvárala obchod...zmuly pre neho ( ten by som mohla nap.uzavrieť aj teréne - napr.u klienta) myslim ze viaceri podnikatelia funguju na kancelarii, co je priestor suvisiaci s prevadzkoanim zivnosti - nemala by som tam ani otvaracie hodiny..proste iba tam budem mat miesto podnikania ( oznacenie ) a svoju kancelariu..

pekný deň prajem
Ak to bude len a len tvoja kancelária, totožná s miestom podnikania, je to súvisiaci priestor/ miesto podnikania / neohlasuješ nič, lebo miesto podnikania už máš ohlásené a zaevidované v živnostenskom oprávnení. Len ho označíš svojím obchodným menom.
zuzana-ms
07.05.10,14:20
Ďakujem za všetky rady

pekný deň prajem