slavka124
04.05.10,14:49
prosím o radu, ako sa zaúčtuje trvalý príkaz z bankového účtu na úhradu napr.: zdravotné poistenie v peňažnom denníku?
výdaj z banky, príjem na priebežne, príjem do pokladne, výdaj z priebežných( vypisuje sa aj príjmový?) a výdavok z pokladne, fondy( vypisuje sa výdavkový?)
vopred ďakujem
vikinka
04.05.10,12:50
Trvalý príkaz sa neúčtuje.
Do záväzkov si zapíšem platbu na zdrav.poistenie, v členení výdaj z BÚ- výdavky celkom -výdavky soc.poistenie, pri každej úhrade odpíšeš záväzok z knihy záväzkov.
slavka124
04.05.10,13:00
takže v peňažnom denníku to zaúčtujem ako výdavok z banky+ fondy a len to ponížim v záväzkoch. prečo mi niekto tvrdil, že to musí ísť cez priebežné položky? pochopila som vás?
vikinka
04.05.10,13:06
Trvalý príkaz je príkaz na úhradu z banky,nerozumiem tomu prečo sa pýtate na výdavkové doklady a príjmové,cez priebežné položky účtujeme vklad na BÚ z pokladne.
veronikasad
04.05.10,13:10
takže v peňažnom denníku to zaúčtujem ako výdavok z banky+ fondy a len to ponížim v záväzkoch. prečo mi niekto tvrdil, že to musí ísť cez priebežné položky? pochopila som vás?
cez priebežné položky účtuješ platbu kartou

A nepočúvaj niekoho čo tvrdí, ale prečítaj si postupy účtovania v JU

http://www.porada.sk/t38186-postupy-uctovania-jednoduche-uctovnictvo-od-5-12-2008-a.html
slavka124
04.05.10,13:13
bolo mi povedané, že aj trvalé príkazy majú ísť cez priebežné- preto som nerozumela prečo?
a ak sa vyberá kartou, vtedy je to cez priebežné a príjem do pokladne- vtedy sa píše výdavkový do šanona?
ďakujem za trpezlivosť, každý mi tvrdí niečo iné, alebo ja som to zle pochopila: do čerta.
veronikasad
04.05.10,13:16
bolo mi povedané, že aj trvalé príkazy majú ísť cez priebežné- preto som nerozumela prečo?
a ak sa vyberá kartou, vtedy je to cez priebežné a príjem do pokladne- vtedy sa píše výdavkový do šanona?
ďakujem za trpezlivosť, každý mi tvrdí niečo iné, alebo ja som to zle pochopila: do čerta.
Slavka, prečítaj si aspoň tie priložené postupy - bolo mi povedané DU pri kontrole nepozná. Ak ti nebude niečo jasné, pýtaj sa ...
slavka124
04.05.10,13:19
veľmi pekne ďakujem, ste zlatá- pekný aj keď upršaný deň