Kecalek
04.05.10,15:54
Zdravým všetkých ,mám nasledovný problém :
V mojej škole sa mi zdá ako keby toto právo neplatilo pretože mám 18rokov a dochádzam viac ako 100km každý deň.
Na niektorých hodinách mám dohodnuté s vyučujúcimi púšťanie domov skorej,lenže stáva sa že chýbajú a vrátnička ma nechce pustiť chce priepustku a vyučujúceho a neviem čo.
Triedny učí na dvoch školách naraz a nevyskytuje sa často na škole a taktiež je obtiažne niekoho nájsť!
Mne ide fakt o minúty a spoje mi idú približne každé 2hodiny tj. 13:15 a potom až 15:15.

Súrne potrebujem vedieť či mám právo odísť svojvoľne a hocikedy v priebehu vyučovania.

Na internete som našiel toto :
§ 183
Obmedzovanie
osobnej slobody
(1) Kto inému bez oprávnenia bráni
užívať osobnú slobodu, potrestá sa
odňatím slobody na šesť mesiacov až tri
roky.
(2) Odňatím slobody na tri roky až
osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spá-
cha čin uvedený v odseku 1
a) závažnejším spôsobom konania,
b) z osobitného motívu,
c) ako verejný činiteľ,
d) na chránenej osobe, alebo
e) a spôsobí ním väčšiu škodu.
(3) Odňatím slobody na sedem rokov
až dvanásť rokov sa páchateľ potrestá,
ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) a spôsobí ním ťažkú ujmu na zdraví
alebo smrť, alebo
b) a spôsobí ním značnú škodu.
(4) Odňatím slobody na dvanásť ro-
kov až dvadsaťpäť rokov alebo trestom
odňatia slobody na doživotie sa pácha-
teľ potrestá, ak spácha čin uvedený
v odseku 1
a) a spôsobí ním smrť viacerých osôb,
b) a spôsobí ním škodu veľkého rozsa-
hu, alebo
c) ako člen nebezpečného zoskupenia.

K § 183
Bránením v užívaní osobnej slobody je zá-
sah do osobnej slobody, zaručenej Ústavou
(čl. 16 a 17), ktorým sa znemožňuje voľný po-
hyb osoby, hoci len na krátky čas, ak sa toto
obmedzovanie nedá ľahko prekonať (napr.
uzavretie v miestnosti alebo v budove, zne-
možnenie pohybu zviazaním končatín, odňa-
tie barlí invalidovi, zvieraním v náručí
a pod.).
Obmedzenie osobnej slobody má dočasný
charakter. Dĺžka doby, počas ktorej sa obme-
dzuje osobná sloboda, nie je rozhodujúca,
môže byť však zohľadnená pri výmere trestu.
Ide o trváci trestný čin, ktorý trvá počas celej
doby, pokiaľ sa osobná sloboda obmedzuje.

ZÁKLADNÉ ĽUDSKÉ PRÁVA A SLOBODY

Čl.16

(1) Nedotknuteľnosť osoby a jej súkromia je zaručená. Obmedzená môže byť len v prípadoch ustanovených zákonom.
(2) Nikoho nemožno mučiť ani podrobiť krutému, neľudskému či ponižujúcemu zaobchádzaniu alebo trestu.

Čl.17

(1) Osobná sloboda sa zaručuje.
(2) Nikoho nemožno stíhať alebo pozbaviť slobody inak, ako z dôvodov a spôsobom, ktorý ustanoví zákon. Nikoho nemožno pozbaviť slobody len pre neschopnosť dodržať zmluvný záväzok.
(3) Obvineného alebo podozrivého z trestného činu možno zadržať len v prípadoch ustanovených zákonom. Zadržaná osoba musí byť ihneď oboznámená s dôvodmi zadržania, vypočutá a najneskôr do 48 hodín prepustená na slobodu alebo odovzdaná súdu. Sudca musí zadržanú osobu do 48 hodín a pri obzvlášť závažných trestných činoch do 72 hodín od prevzatia vypočuť a rozhodnúť o väzbe alebo o jej prepustení na slobodu.
(4) Obvineného možno zatknúť iba na odôvodnený písomný príkaz sudcu. Zatknutá osoba musí byť do 24 hodín odovzdaná súdu. Sudca musí zatknutú osobu do 48 hodín a pri obzvlášť závažných trestných činoch do 72 hodín od prevzatia vypočuť a rozhodnúť o väzbe alebo o jej prepustení na slobodu.
(5) Do väzby možno vziať iba z dôvodov a na čas ustanovený zákonom a na základe rozhodnutia súdu.
(6) Zákon ustanoví, v ktorých prípadoch možno prevziať osobu do ústavnej zdravotníckej starostlivosti alebo ju v nej držať bez jej súhlasu. Takéto opatrenie sa musí do 24 hodín oznámiť súdu, ktorý o tomto umiestnení rozhodne do piatich dní.
(7) Skúmanie duševného stavu osoby obvinenej z trestného činu je možné iba na písomný príkaz súdu.

Plus sa chcem spýtať či je normálne,že od rána napr. od 07:00 do poobedia 14:20 sme zavretý v budove školy a nemôžme ísť von dokonca ani cez obednú 35min prestávku ? Nemáme žiaden čerstvý vzduch ani na obed do reštaurácie nemôžem ísť.
Cez okno sa nedá dostať von = máme tam mreže ...

Fakt neviem či je to škola alebo väzenie ... Potreboval by som aj nejaké paragrafy a tak aby som stým mohol ísť za riaditeľom.
Vopred Ďakujem !
zdenka131
04.05.10,14:42
Zdravým všetkých ,mám nasledovný problém :
V mojej škole sa mi zdá ako keby toto právo neplatilo pretože mám 18rokov a dochádzam viac ako 100km každý deň.
Na niektorých hodinách mám dohodnuté s vyučujúcimi púšťanie domov skorej,lenže stáva sa že chýbajú a vrátnička ma nechce pustiť chce priepustku a vyučujúceho a neviem čo.
Triedny učí na dvoch školách naraz a nevyskytuje sa často na škole a taktiež je obtiažne niekoho nájsť!
Mne ide fakt o minúty a spoje mi idú približne každé 2hodiny tj. 13:15 a potom až 15:15.

Súrne potrebujem vedieť či mám právo odísť svojvoľne a hocikedy v priebehu vyučovania.

Na internete som našiel toto :
§ 183
Obmedzovanie
osobnej slobody
(1) Kto inému bez oprávnenia bráni
užívať osobnú slobodu, potrestá sa
odňatím slobody na šesť mesiacov až tri
roky.
(2) Odňatím slobody na tri roky až
osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spá-
cha čin uvedený v odseku 1
a) závažnejším spôsobom konania,
b) z osobitného motívu,
c) ako verejný činiteľ,
d) na chránenej osobe, alebo
e) a spôsobí ním väčšiu škodu.
(3) Odňatím slobody na sedem rokov
až dvanásť rokov sa páchateľ potrestá,
ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) a spôsobí ním ťažkú ujmu na zdraví
alebo smrť, alebo
b) a spôsobí ním značnú škodu.
(4) Odňatím slobody na dvanásť ro-
kov až dvadsaťpäť rokov alebo trestom
odňatia slobody na doživotie sa pácha-
teľ potrestá, ak spácha čin uvedený
v odseku 1
a) a spôsobí ním smrť viacerých osôb,
b) a spôsobí ním škodu veľkého rozsa-
hu, alebo
c) ako člen nebezpečného zoskupenia.

K § 183
Bránením v užívaní osobnej slobody je zá-
sah do osobnej slobody, zaručenej Ústavou
(čl. 16 a 17), ktorým sa znemožňuje voľný po-
hyb osoby, hoci len na krátky čas, ak sa toto
obmedzovanie nedá ľahko prekonať (napr.
uzavretie v miestnosti alebo v budove, zne-
možnenie pohybu zviazaním končatín, odňa-
tie barlí invalidovi, zvieraním v náručí
a pod.).
Obmedzenie osobnej slobody má dočasný
charakter. Dĺžka doby, počas ktorej sa obme-
dzuje osobná sloboda, nie je rozhodujúca,
môže byť však zohľadnená pri výmere trestu.
Ide o trváci trestný čin, ktorý trvá počas celej
doby, pokiaľ sa osobná sloboda obmedzuje.

ZÁKLADNÉ ĽUDSKÉ PRÁVA A SLOBODY

Čl.16

(1) Nedotknuteľnosť osoby a jej súkromia je zaručená. Obmedzená môže byť len v prípadoch ustanovených zákonom.
(2) Nikoho nemožno mučiť ani podrobiť krutému, neľudskému či ponižujúcemu zaobchádzaniu alebo trestu.

Čl.17

(1) Osobná sloboda sa zaručuje.
(2) Nikoho nemožno stíhať alebo pozbaviť slobody inak, ako z dôvodov a spôsobom, ktorý ustanoví zákon. Nikoho nemožno pozbaviť slobody len pre neschopnosť dodržať zmluvný záväzok.
(3) Obvineného alebo podozrivého z trestného činu možno zadržať len v prípadoch ustanovených zákonom. Zadržaná osoba musí byť ihneď oboznámená s dôvodmi zadržania, vypočutá a najneskôr do 48 hodín prepustená na slobodu alebo odovzdaná súdu. Sudca musí zadržanú osobu do 48 hodín a pri obzvlášť závažných trestných činoch do 72 hodín od prevzatia vypočuť a rozhodnúť o väzbe alebo o jej prepustení na slobodu.
(4) Obvineného možno zatknúť iba na odôvodnený písomný príkaz sudcu. Zatknutá osoba musí byť do 24 hodín odovzdaná súdu. Sudca musí zatknutú osobu do 48 hodín a pri obzvlášť závažných trestných činoch do 72 hodín od prevzatia vypočuť a rozhodnúť o väzbe alebo o jej prepustení na slobodu.
(5) Do väzby možno vziať iba z dôvodov a na čas ustanovený zákonom a na základe rozhodnutia súdu.
(6) Zákon ustanoví, v ktorých prípadoch možno prevziať osobu do ústavnej zdravotníckej starostlivosti alebo ju v nej držať bez jej súhlasu. Takéto opatrenie sa musí do 24 hodín oznámiť súdu, ktorý o tomto umiestnení rozhodne do piatich dní.
(7) Skúmanie duševného stavu osoby obvinenej z trestného činu je možné iba na písomný príkaz súdu.

Plus sa chcem spýtať či je normálne,že od rána napr. od 07:00 do poobedia 14:20 sme zavretý v budove školy a nemôžme ísť von dokonca ani cez obednú 35min prestávku ? Nemáme žiaden čerstvý vzduch ani na obed do reštaurácie nemôžem ísť.
Cez okno sa nedá dostať von = máme tam mreže ...

Fakt neviem či je to škola alebo väzenie ... Potreboval by som aj nejaké paragrafy a tak aby som stým mohol ísť za riaditeľom.
Vopred Ďakujem !

Ahoj,
prepáč, ale nechápem, čo si chcel povedať tými paragrafmi, ktoré si vymenoval.
Aj keď máš 18 rokov, to Ti ešte nedáva právo prísť a odísť zo školy, kedy sa Ti zachce. Existuje školský poriadok, ktorý obsahuje práva a povinnosti študentov, oboznám sa s ním.
To, že potrebuješ odísť zo školy skôr z dôvodu cestovania , sa dá vyriešiť aj iným spôsobom , ako každý deň hľadať vyučujúceho a žiadať ho o uvoľnenie z vyuč. hodiny.
Vrátnička má svoju pracovnú náplň, preto jej nezazlievaj, že si plní svoje pracovné povinnosti a nechce Ťa zo školy pustiť skôr. V prípade, že by sa Ti niečo stalo, niesla by do určitej miery aj ona za to zodpovednosť.
Škola nie je vezenie, ale prepáč, nemôže si v nej robiť každý to, čo chce. Vyskakovanie z okna a ďalšie Tvoje pripomienky v príspevku nechám bez komentára.
Kecalek
04.05.10,14:46
Prepáč ale nesúhlasím ! Je možné že som napísal blbé paragrafy ale hádam mi nechceš povedať že je to normalne? Od 7dmej do 14tej nemôžme ísť ani na vzduch ani cez obed najesť sa ani nič ... ako si môže škola dovoliť zavierať žiakov ? Ja mám okrem iného školu rád ! Nemám žiaden problém okrem jednej z niekoľkých vrátničiek ! JEDNEJ ostatné nerobia hlúposti a potom ja mam čuchať ako fajčia spolužiaci v triede zato že nemôžu ísť na vzduch no krasne vymyslené hamba Slovensku !

Na ostatných školách v meste sa chodí von povinne na našej je to zakázané .

Ona nesie zodpovednosť ? Načo je triedna kniha ? Veď nech si ma zapíšu a keď som zapísaný škola je za vodou nie ? Ved majú riadne zaznačené že som odišiel ...
veronikasad
04.05.10,15:13
Kecalek, povinnú školskú dochádzku si skončil. Nikto ťa nenúti na tejto škole zostať. Zrejme si si ju vybral sám, alebo ti ju vybrali rodičia a malo by byť v tvojom záujme získať čo najviac vedomostí a školu dokončiť.

Ak platí v škole školský poriadok, mal (i - nielen ty, ale aj tvoji spolužiaci) by ste ho dodržiavať. Dovolené fajčenie tam určite nie je. Ak ti vadí zápach z cigariet, prečo to nenahlásiš tam, kde to patrí ...
plackoo
04.05.10,15:13
Prepáč ale nesúhlasím ! Je možné že som napísal blbé paragrafy ale hádam mi nechceš povedať že je to normalne? Od 7dmej do 14tej nemôžme ísť ani na vzduch ani cez obed najesť sa ani nič ... ako si môže škola dovoliť zavierať žiakov ? Ja mám okrem iného školu rád ! Nemám žiaden problém okrem jednej z niekoľkých vrátničiek ! JEDNEJ ostatné nerobia hlúposti a potom ja mam čuchať ako fajčia spolužiaci v triede zato že nemôžu ísť na vzduch no krasne vymyslené hamba Slovensku !

Na ostatných školách v meste sa chodí von povinne na našej je to zakázané .

Ona nesie zodpovednosť ? Načo je triedna kniha ? Veď nech si ma zapíšu a keď som zapísaný škola je za vodou nie ? Ved majú riadne zaznačené že som odišiel ...

Rozum
pokora
permanentka ti pomôžu.
Povieš § a sám si zavrieš bránu :D:D:D .
paraskieva
04.05.10,15:15
Ahoj. Musis si vyziadat od skoly potvrdenie na ktorom budes mat skolou dovolene opustit priestor skoly povedzme o 13 hod. a ktorym sa budes na vratnici preukazovat.
Kecalek
04.05.10,16:19
Nadalej pochybujem ze skola si moze dovolit zamykat ziakov a cely den vnutry ani na vzduch ani nic ... Nemyslim ze je toto normalne aj tie vase nazory vobec neberiem ... o potvrdenku som sa nesnazil si niekto mysli ? Uvedomte si ze niesom 10rocne dieta ktore ma nastarosti ucitel alebo kto ale svojpravny 18rocny clovek co sa o seba postarat vie ! Asi si zaplatim za normalneho pravneho poradcu a napisem na vratnicku pisomnu staznost

Cakal som niekoho kto zacne riesit ako sa to DA nie ako sa to NEDA
Flinstone
04.05.10,16:35
Nadalej pochybujem ze skola si moze dovolit zamykat ziakov a cely den vnutry ani na vzduch ani nic ... Nemyslim ze je toto normalne aj tie vase nazory vobec neberiem ... o potvrdenku som sa nesnazil si niekto mysli ? Uvedomte si ze niesom 10rocne dieta ktore ma nastarosti ucitel alebo kto ale svojpravny 18rocny clovek co sa o seba postarat vie ! Asi si zaplatim za normalneho pravneho poradcu a napisem na vratnicku pisomnu staznost

Cakal som niekoho kto zacne riesit ako sa to DA nie ako sa to NEDA
píšeš, že si svojprávny dospelý človek... Skús si teda čo, čo si napísal prečítať tak akoby to napísal niekto iný a ty to len čítaš...
Takto sa nevyjadruje dospelý človek... a ak si sa začal pred riaditeľom oháňať paragrafmi, ústavou, európskou listinou zákl. ľudský práv a čojaviem čím ešte, nediv sa že si nedostal pernamentku...
Na vrátničku môžeš písať sťažnosti, zamestnáva ju škola a tak sa bude riadiť pokynmi školy a nie tvojimi, resp. tvojho právnika...
Ak nechceš sedieť v škole a riadiť sa školským poriadkom, požiadaj o uvolnenie zo školy... trvalé... To nieje väzenie... vyhovejú ti.
arizona
04.05.10,16:37
Každá "inštitúcia" má svoje pravidlá, ktoré musia jej "členovia" dodržiavať.
Či je to škola, či je to rodina,či firma v ktorej pracuješ a pod.
Ak sa Ti nepáčia dané pravidlá, si slobodný človek, môžeš odísť.

Nechápem, čo chceš svojim bojkotovaním dosiahnuť :confused: To, že si dosiahol 18r. ti nedáva právo si všade stanovovať svoje pravidlá. Tá dospelosť je aj o niečom inom, nielen o slobode...;):)
miky64
04.05.10,16:49
Nadalej pochybujem ze skola si moze dovolit zamykat ziakov a cely den vnutry ani na vzduch ani nic ... Nemyslim ze je toto normalne aj tie vase nazory vobec neberiem ... o potvrdenku som sa nesnazil si niekto mysli ? Uvedomte si ze niesom 10rocne dieta ktore ma nastarosti ucitel alebo kto ale svojpravny 18rocny clovek co sa o seba postarat vie ! Asi si zaplatim za normalneho pravneho poradcu a napisem na vratnicku pisomnu staznost

Cakal som niekoho kto zacne riesit ako sa to DA nie ako sa to NEDA
tu by nemalo isť o to že to"niekto" ma riešiť ale o to že by ste sa mal prisposobiť hovorite o svojpravnosti a dospelosti ale aj to prináša určite obmedzenia a prisposobovanie sa prostrediu kde sa pohybujete či už v škole alebo v zamestnani predpokladam že dotyčna vratnička sa iba snaži riadiť predpismi ktore su naplnou jej prace, vašou povinnostou je plnit prevadzkovy poriadok školy ktoru navštevujete plnoletosť neznamena že pre vas prestavaju platiť všeobecne nariadenia a predpisy v tomto prípade vašej školy, s plnoletosťou prichadza viac zodpovednosti, v živote sa budete vy musieť prispôsobovať spoločnosti nie spoločnosť vám taky je život
Kazu
04.05.10,16:50
Nadalej pochybujem ze skola si moze dovolit zamykat ziakov a cely den vnutry ani na vzduch ani nic ... Nemyslim ze je toto normalne aj tie vase nazory vobec neberiem ... o potvrdenku som sa nesnazil si niekto mysli ? Uvedomte si ze niesom 10rocne dieta ktore ma nastarosti ucitel alebo kto ale svojpravny 18rocny clovek co sa o seba postarat vie ! Asi si zaplatim za normalneho pravneho poradcu a napisem na vratnicku pisomnu staznost

Cakal som niekoho kto zacne riesit ako sa to DA nie ako sa to NEDA

A bol si aj u riaditeľa? Alebo nech zájdu za ním tvoji rodičia. Nie je predsa žiaduce, aby si kvôli pár minútam čakal ďalšie napr. 2 hodiny niekde na nástupišti. Ja by som to na tvojom mieste najprv riešila cez rodičov. Ten právnik, no to je trošku pritiahnuté za vlasy. Verím, že teraz keď si dospelý tak chceš veci riešiť tak ako si ty predstavuješ ale nie vždy to ide tak ako si želáme. Ja už mám to očarenie z dospelosti dáááávno za sebou a naučila som sa, že keď neuhladím tak neuškriabem. No a tie zamrežované okná snáď už sa budú dať vydržať. Máš 18 to znamená, že o chvíľu končíš.
Kecalek
04.05.10,16:51
Fakt mate uzasny pristup takze ziaci su nic im ani cerstvy vzduch a posedenie na slnku pocas prestavky netreba ! A pekne pustit 10min po odchode vlaku zo skoly ziadne 10min pred a potom 110min cakat.Vy to uz mate urcite zasebou no praca je nieco uplne ine a neviem sa jej dockat svojej praci sa uz teraz venujem studujem po internete aby som to mal potom jednoduchsie ved skola mi neda nic a ty co ju vystuduju to teda su ''odbornici'' ich akurat do piesku s lopatkou polozit a nie za elektroniku alebo zodpovednu pracu.... Ja si nestanovujem pravidla ale iba zdravy rozum lebo ako viem pochopit situaciu narozdiel skoly a potom nech sa necuduju aky ziaci len su no hrozny otrasny zabit ich .... Ale preco ? a preco vlastne mladez je taka aka je ... alcohol cigarety drogy a to spravanie no preco ? Jednoznacne v skole sa taketo naucia a tie super partie no krasne to je a preco skacu pod vlak ? Jasne ze kvoly skole ved to je chore niekde to ako teraz je to uz ok a toto je len taky detailny problem ale ziakom sa necudujem a ucitelom tiez nie kto ma mat nato nervy ale ludia su vseliaky ale jednoznacne za mnoho problemou moze SKOLA a potom si to ziaci vybijaju na uciteloch ucitelia na ziakoch a ziaci na rodicou a ucitelia na detoch a manzelkach ... a takto krasne sa to posuva :) A este dodatok ziaci ked dojdu domou u rodicou je ucitel svaty a vina je 100% v dietati a potom sa cudujeme ze tolko krat meskam 120min kvoly niekomu koho omrzel zivot a skonci 150m za supravou...
Xanti
04.05.10,16:56
Kecálek,
čítaj čo TI kto radí. Ale Teba by mali v prvom rade rodičia prehnúť cez koleno a dať na holú 25.

To, že si plnoletý neznamená, že si môžeš robiť čo chceš. Keby si šiel slušne za riaditeľom, alebo keby za ním prišli tvoji rodičia tak by Ti tú výnimku určite dal.

Ale ked ideš s bubnom na zajace tak sa nediv, že Ti všetky utečú. Ale život ťa ešte naučí, a ked si spomenieš o pár rokov na poradu a nájdeš tu svoje výlevy tak sa zasmeješ nad tým aký si bol vtedy hlúpučký a myslel si si, že zmeníš svet.

A ešte pamätaj spoločnosť sa nikdy nezmení kvôli jednotlivcovi, jednotlivec sa musí prispôsobiť spoločnosti.
Kecalek
04.05.10,17:04
Podla mna by to malo byt tak zeby ziaci mali mat o skolu zaujem a nehlasit sa tam len zato ze musia alebo ze ich rodicia nazenu.Mali by si vazit majetok skoly a spravat slusne k ucitelom a otvorene riesit danu temu. NAOPAK Skola by mala dat ziakom naozajsne vedomosti na urovni odbornika nie niekoho kto zmaturuje ale nic nevie.Taktiez ucitelia by mali mat pristup k ziakom normalny.Nezamykat ziakou ale nechat ich dychat alebo im brat v tejto dobe uz perfektne pomocky ako notebook a rozne ine mobilne zariadenia. Pokial viem je to moj majetok a uz duplom nie si nan narokovat ale nastastie toto sa ma uz netyka a stymto problem nemam. Taktiez by ziaci nemali ucitelou natacat zo srandy a zosmiesnovat.Dalej problem je aj to mudre rozhodutie ucit sa dva cudzie jazyky na mnohych skolach rustina francuzcina atd a stym ma vela ziakov problem.Proste Slovensko a cudujme sa svete ze je to tak ako to je .... Achhh je toho vela a ucitelia si v teplych topankach behaju a ziaci v peknej zime v slapkach ?!?! To uz co je proste toto je chore cele skolstvo,zdravotnictvo,zeleznica,policia (minimalne zeleznicna ano) a vlastne cela tato Demokracia .... Fakt som zvedavy ako to takymto tempom dopadne .... A typicky pristup Slovakou? Stazovat sa ? Riesit nieco ? NIEEEE to len medzi sebou nadavat ze hento je zle a malo voznou a spinave a vypnuta klimatizacia ale zeby napisali na spolocnost ? to nie a tak aj v skole vratnicka je hento informatikar je toto a na plagate je volna wi fi a pritom je zabezpecena a nikomu neda pristup a na mobilnych zariadeniach kde nieje windows ani nefunguje ale zeby riesili za riaditelom nieee? Slovaci vzdy sklopia usi VZDY ....
Flinstone
04.05.10,17:04
vraj nestanovuješ pravidlá... ale máš snahu...
Z pohľadu školy... teba pustia 15 minút skôr... príde ďalší, že on potrebuje 20, potom ďalší hodinu... A nakoniec podajú rodičia na školu sťažnosť, že uvoľňujú deti bezdôvodne z vyučovania...
Ak by si chodil do zamestnania, tak tvojho zamestnávateľa nebude zaujímať kedy ti ide vlak, alebo autobus... On bude mať stanovenú pracovnú dobu...
Ty máš rozvrh hodín... To je tvoja pracovná doba a škola je Tvoje zamestnanie... Podľa toho sa správaj alebo daj výpoveď...
willma
04.05.10,17:04
nedá mi nepripojiť sa: Pokúšal si sa to riešiť spolu s rodičmi? Nie tak dávno som mala stredoškoláka aj ja. Na jednej z triednických hodín nám bolo povedané, že plnoletosťou našich drahých potomkov údajne strácame právo inforomovať sa o ich známkach a je len na dobrej vôli naši detí, či nám prezradia ako študujú. Dokonca si mohli aj sami písať ospravedlnenky a podobné vymoženosti súvisiace s vekovou plnoletosťou. Odhliadnuc od toho, vždy som vedela o problémoch a prúseroch v škole a nie raz keď bolo treba mladého ospravedlniť pre chorobu alebo z iných dôvodov vždy povedal jedno - mami zavolaj triednej od teba to zoberie inak. Ale z druhej strany je fakt ako som sa mala možnosť osobne presvedčiť mládež fajčiť chodila a nebol žiaden problém cez prestávky. A pokiaľ si spomínam, mali niečo také ako radu školy či študentský parlament a tam sa riešili určite rozne veci ohľadom chodu školy a školského poriadku. Čo tak miesto oháňania sa citáciami zákonov skúsiť iniciovať, ak je problém v škole aký je, nie len tvoje osobné uvoľňovanie skôr z vyučovania, nejaké stretnutie zástupcov študentov s vedením školy a naozaj sa pokúsiť vecne pomenovať a poriešiť čo sa vám ako študentom nepáči a riešiť to ako dospelí nie ako deti.
Kecalek
04.05.10,17:14
Xanti : Kto vravy ze zijem s rodicmi ? Ja si nechcem robit co chcem!
Ja som student ktory si dokaze cenit ktory sa dokaze aj spravat ale proste niektore veci mi dohlavy nejdu a ani nepojdu...

Posledna veta je presna pravda ale na slovensku je tazko najst skupinu ludi pretoze sme na Slovensku tu sa proste vsetci len prisposobuju aj na uplne chore veci ....

To ze sa o par rokou budem smiat nepopieram ... Samozrejme nepopieram ze to znie smiesne a urcite mate nazor ze som neviem aky student a pubertak a neviem co .... citim to z vasich prispevkou a samozrejme to ze 18 rocny clovek je tupe decko to tu krasne poukazujete....

Inak co sa tyka skoly NIEJE TAM ANI MYDLO NIKDY ANI NA WC ! Okna prefukuju,na stolickach sa zle sedi proste to je tragedia a ani na cerstvy vzduch no to leto ... uz sa tesim ... Lutujem vase deti ktorym hovorite denne prisposobte sa to nie ucitel je na vine ale ty .... Srdce ma boli ked maju rodicia mnohych deti takyto pristup a nie ze by dietatu pomohli nie jak kamaratou otec ani nevie ako mu chodia spoje ale na rodicovskom povedal nepustajte ho a potom doma mal vonku oci a zeby to odvolal a zmenil ze pustajte ho to nie .... Cely svet je obrateny na hlavu
Andy Kralik
04.05.10,17:14
Ako v skole musis dodrziavat skolsky poriadok, v zamestnani musis dodrziavat pracovnu disciplinu.

Ak ti pravidla zamestnavatela nedovoluju opustit pracovisko pred 15.00 tiez to nemozes svojvolne spravit. Zamestnala si sa dobrovolne, musis dodziavat pravidla. Ty studujes dobrovolne, tiez musis dodrziavat pravidla.
zdenka131
04.05.10,17:26
V škole máte Radu školy a v nej aj zástupcu študentov, skús svoje požiadavky adresovať jemu , aby sa prejednali na zasadnutí Rady školy.

Nečakaj však od toho, že sa hneď všetko zmení v Tvoj prospech.

Určite si nepomôžeš žiadnymi vyhrážkami, ale skôr niečo dosiahneš rozumnými argumentami.
Xanti
04.05.10,17:27
Xanti : Kto vravy ze zijem s rodicmi ?Vari žiješ sám? Vari si platíš sám všetko? Wau... Ja si nechcem robit co chcem!
Ja som student ktory si dokaze cenit ktory sa dokaze aj spravat ale proste niektore veci mi dohlavy nejdu a ani nepojdu...

Posledna veta je presna pravda ale na slovensku je tazko najst skupinu ludi pretoze sme na Slovensku tu sa proste vsetci len prisposobuju aj na uplne chore veci ....

To ze sa o par rokou budem smiat nepopieram ... Samozrejme nepopieram ze to znie smiesne a urcite mate nazor ze som neviem aky student a pubertak a neviem co .... citim to z vasich prispevkou a samozrejme to ze 18 rocny clovek je tupe decko to tu krasne poukazujete.... Nikto nehovorí, že si tupý. Tak si nenamýšlaj. Ale pochop, tým že máš 18 rokov neznamená že si môžeš robiť čo chceš. Kam by sme dospeli?? To by nebola demokracia ale anarchia.

Inak co sa tyka skoly NIEJE TAM ANI MYDLO NIKDY ANI NA WC No kedže nesom taká stará, tak ani u nás na škole ani na strednej ani na základnej ani na výške a to som čosi aj za komančov chodila do školy nebol toaleťák, nebolo mydlo nebol uterák tak o čom točíš? To sú veci, ktoré si malé deti nosia v hygienických vrecúškach do školy.... nevieš? Také malé plátené plné takýchto pomôcok. !

Okna prefukuju,na stolickach sa zle sedi No lepšie by sa stálo na stoličkách že. :D proste to je tragedia a ani na cerstvy vzduch no to leto Teda ja neviem, šak musíš mať čerstvý vzduch ked okná prefukujú.

Mnohé decká čo chodia do dedinských škôl v zime sedia vo vetrovkách ked nemajú obce na drevo, a ty sa tu sťažuješ s malichernosťami, ktoré môžeš sám ovplyvniť, myslím tie hygienické potreby. ... uz sa tesim ... Lutujem vase deti ktorym hovorite denne prisposobte sa to nie ucitel je na vine ale ty .... Srdce ma boli ked maju rodicia mnohych deti takyto pristup a nie ze by dietatu pomohli nie jak kamaratou otec ani nevie ako mu chodia spoje ale na rodicovskom povedal nepustajte ho ale za toto nemôžu učitelia, za to môže rodič, ak mu to tak vyhovuje to neporieši ani porada ani zákony.
a potom doma mal vonku oci a zeby to odvolal a zmenil ze pustajte ho to nie .... Cely svet je obrateny na hlavu
Trošku uvažuj čo píšeš. SI na prahu dospelosti, len na prahu vôbec nie si dospelý. Lebo keby si bol dospelým tak by si videl aj povinnosti nie len práva.

To len istá skupina obyvateľov vidí len práva a povinnosti nie.
Kecalek
04.05.10,17:27
flinstone : Nesnazim sa oto ! Ja sa snazim len o zdravy rozum na skole a ukludnenie napatia ktore vladne ale bohuzial ho svojou povahou este zvacsujem a davam im za pravdu lebo je to aj moj nazor. Ano nech pustaju vsetkych ktory to maju opodstatnene nie hocikoho ... ano viem ked sa vypitam pytaju sa aj ty co im ide spoj kazdych 5min !Ale tych treba odbit jednoznacne je to neopodstatnene lenze ja 2x prestupujem a chodi to kazde 2 hodiny ! a cesta trva tiez 2 hodiny .

Pozry ak sa niekto vie prisposobit (tych je tu kopa na Slovensku) nech robi tam kde su netolerantny ale pritom to ani tak moc nieje mojich znamych uvolnuju skorej bezproblemou aj oni im a tak isto aj ja ved ja som v skole o 7dmej a iny spoj ani nejde a ucitelom pomozem vzdy ked viem ...

Co sa tyka zamestnania mam uz jasno a neviem sa dockat .... Mimo prace v Nemenovanej spolocnosti chcem mat vlastnu predajnu a robit v nej este technika ....

A ked sme pri staznosti podla mna by bola opodstatnena moja by bola riadna s prilohou spojou a casou a pokial by niekto 5min od skoly napisal podobnu by jednoznacne bola neopodstatnena... tak by to mohlo fungovat ... ale otom sa moze len snivat

Dana : U nas ta rada nefunguje a nikdy nezasadla som sa na nu pytal a na rodicovske chodi jeden alebo dvaja rodicia .... A to ze 18rocnych beru ako deti a rodicia su bohovia to je na zaplakanie ...
Kecalek
04.05.10,17:36
Xanti : To nieje pravda jednoznacne vidim aj povinnosti ... Do skoly podstivo chodim upraveny a pokial niekto ku mne aj ja k nemu slusny prijemny mily ... Povinnosti su vyplatit si ucty do terminu .. povinnost je udrziavat ako tak cistotu a poriadok a vybavit rozne veci ... Moja povinost je dodrziavat skolsky poriadok ? Ja ho ciastocne dodrziavam ale chore veci jednoznacne nie a silne pochybujem ze NA SKOLE najdem jedneho ziaka co ho uplne dodrziava napr najcastejsie : Prezuvanie,mobilne telefony vypnute v taske,zakaz opustit skolu v case vyucovania,cenit si majetok skoly..... atd Proste sa nato kasle a mne sa snazite naznacit ze ja nic nedodrziavam a ze ja som ten zli ? Ved som nikdy neposkodil nic !Prezuvanie ? Pokial sa v zime budu prezuvat ucitelia tak budem aj ja ...
Ice dive
04.05.10,17:37
mimotemy

no máš pravdu, v zamestnaní to je úplne ale úplne iné... vieš čo by som ja dal za otvárateľné okno? môže byť aj zamrežované!!!:D:D:D:D väčšina novopostavených administratívnych budov nemá ani len otvárateľné okno a vetranie je len cez klímu to máš vidieť tie senné nádchy všetkých kolegov, jeden na prvom má chrípku nadruhý deň ju má celá budova...

už chápem tie americké filmy z 80 rokov... "šéf: povýšili sme Vás..." zamestnanec - jééé ďakujem a dostanem aj kanceláriu a s okonom?:D:D:D:D
Kazu
04.05.10,17:39
Fakt mate uzasny pristup takze ziaci su nic im ani cerstvy vzduch a posedenie na slnku pocas prestavky netreba ! A pekne pustit 10min po odchode vlaku zo skoly ziadne 10min pred a potom 110min cakat.Vy to uz mate urcite zasebou no praca je nieco uplne ine a neviem sa jej dockat svojej praci sa uz teraz venujem studujem po internete aby som to mal potom jednoduchsie ved skola mi neda nic a ty co ju vystuduju to teda su ''odbornici'' ich akurat do piesku s lopatkou polozit a nie za elektroniku alebo zodpovednu pracu.... Ja si nestanovujem pravidla ale iba zdravy rozum lebo ako viem pochopit situaciu narozdiel skoly a potom nech sa necuduju aky ziaci len su no hrozny otrasny zabit ich .... Ale preco ? a preco vlastne mladez je taka aka je ... alcohol cigarety drogy a to spravanie no preco ? Jednoznacne v skole sa taketo naucia a tie super partie no krasne to je a preco skacu pod vlak ? Jasne ze kvoly skole ved to je chore niekde to ako teraz je to uz ok a toto je len taky detailny problem ale ziakom sa necudujem a ucitelom tiez nie kto ma mat nato nervy ale ludia su vseliaky ale jednoznacne za mnoho problemou moze SKOLA a potom si to ziaci vybijaju na uciteloch ucitelia na ziakoch a ziaci na rodicou a ucitelia na detoch a manzelkach ... a takto krasne sa to posuva :) A este dodatok ziaci ked dojdu domou u rodicou je ucitel svaty a vina je 100% v dietati a potom sa cudujeme ze tolko krat meskam 120min kvoly niekomu koho omrzel zivot a skonci 150m za supravou...

Z tvojho pohľadu máš úplnú pravdu a ja s tebou súhlasím že práca, to je niečo úplne ale úplne iné:) Ešte mám v čerstvej pamäti dospelosť môjho synovca. Tiež mal na všetko svoj názor a už sa nevedel dočkať kedy vypadne z tej otrasne poondiatej školy kde učia samí debilkovia. Chudák, dnes už vie prečo nám to bolo také smiešne. Chlapec je šikovný, robotu si vie vždy zohnať. Na úrade práce nebol ani deň a aj zarába na jeho vek veľmi slušne. Ale už som bola svedkom toho ako, síce nerád, ale povedal, že škola to boli zlaté časy.:D To bolo tesne potom ako z práce zmeškal posledný spoj z Trnavy do Senice a nikoho nezaujímalo, že bude na vlakovom nádraží sedieť do rána medzi bezdomovcami. Sestra musela vstať z postele, o polnoci ísť pre neho do Trnavy a ona išla ráno o piatej do práce. Že jeho šéfa a ani spolupracovníkov nezaujíma, že kvôli pár minútam mu ďalší spoj ide až o 3 hodiny na to si už zvykol. Ešte stále si myslíš, že to neposedenie na slnku je taká veľká krivda? Nič si z toho nerob, budú aj väčšie.
willma
04.05.10,17:41
Dana : U nas ta rada nefunguje a nikdy nezasadla som sa na nu pytal a na rodicovske chodi jeden alebo dvaja rodicia .... A to ze 18rocnych beru ako deti a rodicia su bohovia to je na zaplakanie ... trošku som to okresala, aby som reagovala len na to moje . Tiež som bola jedným z dvoch troch rodičov, čo na rodičká chodili, pokecali sme si s učiteľkou a život išiel ďalej - syna som si poznala dosť dobre, takže som vedela, kedy mám súhlasiť s učiteľkou a vymysleť niečo ako na neho, Ale keď som vycítila, že nebude všetko tak ako sa mi servíruje zo strany školy, tiež sme to rozobrali sprava zľava. Je fakt, že o mnohom ani netušil, odkiaľ vietor fúka, ale pokaždé som mu dala možnosť vyjadriť sa k veci a reagovala som podľa aktuálneho stavu a vývoja. Buď dostal, riadnu hubovku on, alebo som sa ho zastala. A prepáč v 18 rokoch ste skutočne mnohí ešte deti. Možno sa radíš k pár výnimkám, ktoré presne vedia čo chcú a idú si za cielom, ale pozor, celý život je o kompromisoch a treba vedieť kedy ustúpiť a kedy sa vrátiť cez okno. A okrem iného, ako študenti tiež môžete iniciovať stretnutie rady aj keď viem že na mnohých školách fungujú len formálne. Vždy je to len a len vo všetkých zúčastnených stranách.
Kecalek
04.05.10,17:41
Jedine o co sa snazim je nieco zmenit k lepsiemu pre obe strany. Dokazem sa zastat aj ucitela aj ziaka pokial sa jedna o nazor s ktorym suhlasim ze je zdravy .... Ale zeby ste mi niekto poradili a konecne napisali ci ta skola to pravo ma ma tam drzat to nie len okolo vsetci .... podla mna nemaju ziadne pravo ma drzat a ja si mozem dovolit hned odist bez udania dovodu (to robit neplanujem) a samozrejme potom niest nasledky ale kazdopadne by som mal mat nato pravo nie ????
Xanti
04.05.10,17:45
Xanti : To nieje pravda jednoznacne vidim aj povinnosti ... Do skoly podstivo chodim upraveny a pokial niekto ku mne aj ja k nemu slusny prijemny mily ... Povinnosti su vyplatit si ucty do terminu .. povinnost je udrziavat ako tak cistotu a poriadok a vybavit rozne veci ... Moja povinost je dodrziavat skolsky poriadok ? Ja ho ciastocne dodrziavam ale chore veci jednoznacne nie a silne pochybujem ze NA SKOLE najdem jedneho ziaka co ho uplne dodrziava napr najcastejsie : Prezuvanie, ako vieš, že neprídu v jednych botách do práce a neprezujú sa do druhých, u nás na škole to bežne učitelia robili
mobilne telefony vypnute v taske, no ja neviem, ale vezmi si, chceš podnikať a byť technik, predpodkladám že PC sú Ti blízke a teraz budeš úplne sústredený na prácu , zákazník bude nad tebou stepovať lebo už včera to malo byť hotové a začne mu príšerne zvoniť mobil a on sa začne nahlas vybavovať s niekym na linke.... a ty zabudneš čo si robil lebo ťa to totálne vyvedie z mieri..... tak nejako sa cítia učitelia preto ten príkaz vypnutý mobil v taške
zakaz opustit skolu v case vyucovania, ani tu sa nečudujem, pokiaľ si na vyučovaní tak je za teba škola zodpovedná, teraz vy počas prestávky vybehnete vonku a zrazí ťa auto, škola by sa nedoplatila na odškodnom... vieš iné školy púšťajú, kým sa nestane nešťastie a potom sami zvážia. Tiež zamykali školu a nemohli sme chodiť kupovať si cigy ani nič a to obchod sme mali cez cestu, pri dverách bola recepcia nie vrátnica a nedostali sme sa nikam.... kto chcel prísť do školy tak pekne si zazvonil, kto chcel odísť tak tiež.
cenit si majetok skoly.....no neviem ak rozmlátiš stoličku na čom budeš sedieť? :D
atd Proste sa nato kasle a mne sa snazite naznacit ze ja nic nedodrziavam a ze ja som ten zli ? Ved som nikdy neposkodil nic !Prezuvanie ? Pokial sa v zime budu prezuvat ucitelia tak budem aj ja ...v texte.
Kecalek
04.05.10,17:45
Ice Dive : Vies co by som dal za klimatizaciu v skole ? Asi aj pobozkal tu vratnicku .... Ja zboznujem klimatizaciu a neviem sa na nu dockat vo vlaku ... V lete sa vozim vlakom hore dole len aby som nebol na tom teple.... Ja totiz hrozne nemam rad teplo a klima mi vyhovuje co najchladnejsie ... No neviem co by si povedal v triede kde je 35 ziakou v totalnom teple a slnku zalepeny na tej stolicke ... O klime mozme len snivat ....
Kecalek
04.05.10,17:53
Xanti :Ziaci maju pouzivat predpisanu obuv teda slapky ... ina nieje tolerovana

Mobilne telefony by mali byt stisene jednoznacne ale nemali by ich vymahat po pozreti na hodiny ako dnes druhej skupine na nemcine dvom zobrala a nie za zvonenie ... Za zazvonenie dat zapis to by podla mna bolo na mieste . Co sa tyka zakazu je hlavne zdovodu nahravania a fotenia vyucujucich ... Notebooky UZ zakazane na nasej skole niesu ...

V case vyucovanie jednoznacne povazovat za utek a riadne zapisat ze chyba ale nie branit niekomu ... to znamena ze by to malo byt tak ze ak aj zrazi auto niekoho tak skola nasledky niest nebude nakolko bol riadne zaznaceny a odisiel sam nakolko je svojpravny zdravy clovek nie s IQ 20 -Idiot ktory sa sam o seba nepostara (samozrejme takych nie co su zbaveny svojpravnosti)
evina
04.05.10,18:08
Jedine o co sa snazim je nieco zmenit k lepsiemu pre obe strany. Dokazem sa zastat aj ucitela aj ziaka pokial sa jedna o nazor s ktorym suhlasim ze je zdravy .... Ale zeby ste mi niekto poradili a konecne napisali ci ta skola to pravo ma ma tam drzat to nie len okolo vsetci .... podla mna nemaju ziadne pravo ma drzat a ja si mozem dovolit hned odist bez udania dovodu (to robit neplanujem) a samozrejme potom niest nasledky ale kazdopadne by som mal mat nato pravo nie ????

Hovorí sa sladkých 17, a ja dodávam aj 18.... Viem, že Ti patrí svet, ale postupne musíš pochopiť, že bohužiaľ v živote aj keď veľakrát máme pravdu, musíme sa prispôsobiť inému, čo si myslíme. Každý uznáva niečo iné , a to by bola krásna anarchia.

Nikto Ti neporadí, čo chceš počuť - že máš na to právo - lebo bohužiaľ nemáš. Tým, že si sa prihlásil na túto školu a tým, že tam chodíš akceptoval si /predtým rodičia asi ale Ty spolu s nimi/ aj ich pravidlá a tie sú aké sú. Ty máš právo prestať chodiť na túto školu a vybrať si inú, na ktorej také pravidlá nie sú...

Nikto nemôže odísť bez udania dôvodu alebo aj s udaním dôvodu /výnimky určuje ZP/ bez súhlasu zamestnávateľa. Zamestnávateľ napríklad určil pracovný čas od 9 do 17 a mne by vyhovovalo od 7 do 15, ale nemôžem tak svojvolne chodiť do práce, ak s tým on nesúhlasí. Mám právo len dať výpoveď....

Doprava na strednú školu, do zamestnania /jej spôsob, dĺžka a pod. / je už každého osobnou záležitosťou.
Flinstone
04.05.10,18:09
Xanti :Ziaci maju pouzivat predpisanu obuv teda slapky ... ina nieje tolerovana

Mobilne telefony by mali byt stisene jednoznacne ale nemali by ich vymahat po pozreti na hodiny ako dnes druhej skupine na nemcine dvom zobrala a nie za zvonenie ... Za zazvonenie dat zapis to by podla mna bolo na mieste . Co sa tyka zakazu je hlavne zdovodu nahravania a fotenia vyucujucich ... Notebooky UZ zakazane na nasej skole niesu ...

V case vyucovanie jednoznacne povazovat za utek a riadne zapisat ze chyba ale nie branit niekomu ... to znamena ze by to malo byt tak ze ak aj zrazi auto niekoho tak skola nasledky niest nebude nakolko bol riadne zaznaceny a odisiel sam nakolko je svojpravny zdravy clovek nie s IQ 20 -Idiot ktory sa sam o seba nepostara (samozrejme takych nie co su zbaveny svojpravnosti)
čiže určite by si sa nemohol zamestnať v sieti niektorého z našich nemenovaných hypermarketov... Zamestnanci nesmú mať na obchodnej ploche súkromný mobilný telefón... a nehnevaj sa, ale nemyslím, že študenti v škole sú plní očakávania, že im choré dieťa ktoré je samé doma bude volať.... Vypnúť a zahodiť telefón oslobodzuje... to neskôr pochopíš... a ak nosíš so sebou telefón všade (včítane WC) tak to je už znak závislosti.
Flinstone
04.05.10,18:15
flinstone : Nesnazim sa oto ! Ja sa snazim len o zdravy rozum na skole a ukludnenie napatia ktore vladne ale bohuzial ho svojou povahou este zvacsujem a davam im za pravdu lebo je to aj moj nazor. Ano nech pustaju vsetkych ktory to maju opodstatnene nie hocikoho ... ano viem ked sa vypitam pytaju sa aj ty co im ide spoj kazdych 5min !Ale tych treba odbit jednoznacne je to neopodstatnene lenze ja 2x prestupujem a chodi to kazde 2 hodiny ! a cesta trva tiez 2 hodiny .

Pozry ak sa niekto vie prisposobit (tych je tu kopa na Slovensku) nech robi tam kde su netolerantny ale pritom to ani tak moc nieje mojich znamych uvolnuju skorej bezproblemou aj oni im a tak isto aj ja ved ja som v skole o 7dmej a iny spoj ani nejde a ucitelom pomozem vzdy ked viem ...

Co sa tyka zamestnania mam uz jasno a neviem sa dockat .... Mimo prace v Nemenovanej spolocnosti chcem mat vlastnu predajnu a robit v nej este technika ....

A ked sme pri staznosti podla mna by bola opodstatnena moja by bola riadna s prilohou spojou a casou a pokial by niekto 5min od skoly napisal podobnu by jednoznacne bola neopodstatnena... tak by to mohlo fungovat ... ale otom sa moze len snivat
to že bývaš na dve hodiny vlakom od školy, nieje ich problém a ak ťa uvolnia je to len dobrá vôľa... ako argument pri sťažnosti neobstojí... a už vôbec nie pri sťažnosti na vrátničku ktorá sa riadi svojou náplňou práce.
Ale ak máš veľa zbytočných peňazí, môžeš navštíviť právnika... podľa mňa nič nevybojuješ...
Jedine s prosíkom a slušným chovaním u riaditeľa školy.
Kecalek
04.05.10,18:19
Kazu :Tento problem sa ma netyka ... Ja budem na staniciach spavat pravidelne nakolko ked sluzba skonci v Ziline budem v Ziline a rano prvy R niekam do BA a potom domou napriklad ... S tymto som uz daaavno zmiereny ... A co sa tyka trnava -Senica poviem k tomu len tolko :
Slovensko : Vlakokilometre /Sukromny kamionovy a autobusovy prepravca si robia co chcu
Svajciarsko : Perfektna doprava Vlaky,Autobusy,mhd super system / Kamionokilometre ...

Tam linku v trase vlaku neschvalia a hlavne urcite neukradnu statu sukromnici vsetko ziskove .... XXXlines XXbus atd vedu expresi a neviem co ale ZSSK a SAD nemaju nic a su hrozne moc stratove a najviac na zasmiatie je to ze ZSSK plati dopravnu cestu ZSR to je cca9€ za KILOMETER ... A preco je cp od druhej zmeny taky aky je ? Spojenie Galanta - Piestany napriklad ? pred zmenou Os priamy pripoj k R603 po zmene ? Os vchadza a R603 odchadza a pripoj je k Sukromnickemu expresnemu predrazenemu autobusu ... odpoved ZSSK na staznost ? ZSR si moze urcovat podmienky ako spravca infrastruktury ... zeby je to preto lebo nejaky ministri maju akcie v spolocnosti SlovakLines ?!?!?!
Kecalek
04.05.10,18:33
evina : Super ... nemam ... no takze ked nieco surne bude ja budem vybavovat nejake povolenia .... napr nieco sa stane bratovy a nebudem moct dojst krasne !!! alebo zasielka z Ups nahlasia na urcitu hodinu a ja ju nepreberem akoze fakt 18rocny clovek uz moze mat aj ine povinnosti ako studium ! KDE JE UDELENA VYNIMKA SKOLY ZE MOZE OBMEDZOVAT OSOBNU SLOBODU KDE ??? CHCEM TO TU MAT NIEKDE Z OFFICIALNYCH ZDROJOU. Porusenie skolskeho poriadku sa moze riesit so mnou nasledovny den ked pridem a aj dovod odidenia zo skoly ... ak by som povedal ze bratovy prislo zle a musel som co najskor prist tak by to malo byt jednoznacne ospravedlnene !

Flinstone : Ja si mozem vybrat a taku pracu by som si nevybral a okrem ineho otvorene priznavam zavislost na telefone ktory mi poskytuje neobmedzeny internet/fotoaparat 8.1mpx/16gb pamat na hudbu a perfektne sluchatka a mnoho ineho ....

Nevie mi sem dat niekto dokaz ze skola si moze dovolit mi obmedzovat slobodu ? Lebo ja som to na internete nevidel ...

P.S. : Ja som nepodpisoval ziaden suhlas a ani ziadny rodicia ani nikto ... ja som pristupil v priebehu roka a nic take sa mi do ruk nedostalo .. naposledy asi ze rychlo chod domou a doktorke do skoly dojde kontrola a ty nemas potvrdenie od doktora ze si sposobili studia :D:D (dost skoro ich to napadlo po pol roku)
evina
04.05.10,18:45
evina : Super ... nemam ... no takze ked nieco surne bude ja budem vybavovat nejake povolenia .... napr nieco sa stane bratovy a nebudem moct dojst krasne !!! alebo zasielka z Ups nahlasia na urcitu hodinu a ja ju nepreberem akoze fakt 18rocny clovek uz moze mat aj ine povinnosti ako studium ! KDE JE UDELENA VYNIMKA SKOLY ZE MOZE OBMEDZOVAT OSOBNU SLOBODU KDE ??? CHCEM TO TU MAT NIEKDE Z OFFICIALNYCH ZDROJOU. Porusenie skolskeho poriadku sa moze riesit so mnou nasledovny den ked pridem a aj dovod odidenia zo skoly ... ak by som povedal ze bratovy prislo zle a musel som co najskor prist tak by to malo byt jednoznacne ospravedlnene !

Flinstone : Ja si mozem vybrat a taku pracu by som si nevybral a okrem ineho otvorene priznavam zavislost na telefone ktory mi poskytuje neobmedzeny internet/fotoaparat 8.1mpx/16gb pamat na hudbu a perfektne sluchatka a mnoho ineho ....

Nevie mi sem dat niekto dokaz ze skola si moze dovolit mi obmedzovat slobodu ? Lebo ja som to na internete nevidel ...

P.S. : Ja som nepodpisoval ziaden suhlas a ani ziadny rodicia ani nikto ... ja som pristupil v priebehu roka a nic take sa mi do ruk nedostalo .. naposledy asi ze rychlo chod domou a doktorke do skoly dojde kontrola a ty nemas potvrdenie od doktora ze si sposobili studia :D:D (dost skoro ich to napadlo po pol roku)

Samozrejme, ak sa dohodneš s vedením školy môžeš si ísť veci vybaviť /tak isto, ako v zamestnaní má človejk priepustku aj na súkromné účely/. Ak by sa náhodou niečo stalo bratovi a Tebe sa naozaj podarí odísť zo školy bez povolenia, určite by to následne škola neriešila rovnako ako keby si len tak odišiel prevziať zásielku UPS. /Oni Ti ju po dohode aj tak doručia aby si si ju mohol prevziať:)/.
Podpisovať so školou súhlas, to je myslené tak, že tým, že ste dali prihlášku na túto školu a chodíš tam akceptoval si ich pravidlá. To nie je obmedzovanie osobnej slobody. O obmedzovaní osobnej slobody by si mohol hovoriť, ak by Ťa nechceli po vyučovaní alebo do večera pustiť domov, ale v rámci vyučovacieho procesu nejde o obmedzovanie osobnej slobody.
Iste, že 18 ročný človek má svoje práva a povinnosti, ale uznáš, že taká napríklad vydatá žena s troma deťmi ich má tiež a nemôže len tak odísť zo zamestnania bez akéhokoľvek súhlasu alebo papiera ani v prípade choroby dieťaťa. Sú mimoriadne situácie a tie sa následne aj mimoriadne posudzujú.

Z oficiálneho zdroja nikde nenájdeš, že škola má právo obmedzovať osobnú slobodu človeka, lebo škola také právo nemá. Má však právo určiť si svoje podmienky vyučovacieho procesu v rámci všeobecných predpisov, a to je to, čo Tvoja škola aj urobila.Sú dnes už školy, kde študenti musia nosiť uniformy, tiež by to mohol niekto považovať za obmedzovanie osobnej slobody -a sú to však len pravidlá školy, ktoré musí každý akceptovať, kto tam chodí, alebo nemusí akceptovať, a musí ísť na inú školu.
Právo, povinnosť, svojprávnosť, osobná sloboda neznamená určovanie si svojich individuálnych podmienok u každého jedinca ...
Kecalek
04.05.10,18:50
evina : Uz sa dostavame k zaveru konecne ... Pozry ja to pravo odist mam a vyhodit ma hned nemozu ! Nemaju take pravo aby ma tak drzali proti svojej voli ! Maju pravidla ktore ked porusim co uz nech si ma zapisu a riesia ak mam padny dovod tak nazaklade toho ospravedlnia ak nie dostanem zapis za 3 take dvojka schovania alebo ako to je to mi je uz jedno ale kazdopadne JA MAM PRAVO ODIST A ONI MA DRZAT NE-MO-ZU je to tak ?
Flinstone
04.05.10,18:54
tak skús to takto vysvetliť vrátničke... nech si ťa jednoduho zapíše a nahlási riaditeľovi, že jednoducho musíš... a uvidíš ako to poriešia... možno to viac nespravíš, ak budeš chcieť dokončiť školu...
Najlepšie sa asi učí na vlastných chybách....
evina
04.05.10,18:56
evina : Uz sa dostavame k zaveru konecne ... Pozry ja to pravo odist mam a vyhodit ma hned nemozu ! Nemaju take pravo aby ma tak drzali proti svojej voli ! Maju pravidla ktore ked porusim co uz nech si ma zapisu a riesia ak mam padny dovod tak nazaklade toho ospravedlnia ak nie dostanem zapis za 3 take dvojka schovania alebo ako to je to mi je uz jedno ale kazdopadne JA MAM PRAVO ODIST A ONI MA DRZAT NE-MO-ZU je to tak ?

To, že odídeš na základe svojho rozhodnutia nie je Tvoje právo. Je to Tvoje rozhodnutie, Tvoja túžba po slobode a neobmedzovaní /to by sa páčilo každému, ale v živote to tak nefunguje/ a konal si tak pravdepodobne aj s uvážením následkov a tie následky sú určené taktiež v pravidlách školy a sám si ich tu trocha popísal- napríklad 3krát a dosť :D Trikrát odídeš a vylúčia Ťa, ale na súde sa nedovoláš práva, lebo si tak nemal právo konať. Ak budú mať určené, že raz, tak Ťa môžu vylúčiť aj po prvomkráte /čo je určite nepravdepodobné ale možné/...

Poviem Ti iný príklad, je to vlastne to isté. Dopravná značka prikazuje smer doprava a Ty nechceš byť obmedzovaný, tak sa rozhodneš ísť doľava. Dostal si sa kde si chcel /možno/ a na základe svojho "práva" , ale zrazu šup policajti, pokuta atď. ...
Kecalek
04.05.10,18:58
Flinstone : To sa mi nepodari chapes toto tu cely cas riesim ... ona ma nepusti dvere su zamknute okna zamrezovane ... Ak brat pojde do nemocnice a spoj o 15min nestihnem !!

Jej sa to neda vysvetlit ! Dnes som ti skusal vykrikovala po mne ako keby som snou husy pasol ze Obnodzovanie osobnej slobody smiala sa a ze nech idem na tretie poschodie za riaditelom ... Aj pojdem len dnes do spoja uz bolo len par minut hadal som sa kym mi to cas dovolil .

Zapisala si ma aj tak ... chapete jediny problem je ona to ze si ma zapise mi nevadi ostatne uz je OK len nech som za branou ...
Kecalek
04.05.10,19:01
evina : Prepac ale toto je uplne nieco ine absolutne nesuhlasim ... niest nasledky nech nesiem ale ako pustit ma musia hned tie dvere nemaju byt co zavrete ..... Ked prekrocim znacku je to aj ohrozenie verejnosti a je to uplne nieco ine proste to sa neda popisat vziadnom pripade to nieje to iste !!!!!!!!!!
Kecalek
04.05.10,19:02
evina : Preco by som sa nedovolal spravodlivosti ? Ak by ta minuta nieco znamenala a rychlo ma proste nepustila mohol by som to riesit a ziadat odskodne nie ? Ja proste to pravo odist mam a ked ona je drza odmieta mi otvorit drzi ma v budove tak to je obmedzovanie osobnej slobody hadam!!!!
Flinstone
04.05.10,19:03
chápem že sa smiala výrazu "obmedzovanie osobnej slobody" jednoducho konala v súlade so školským poriadkom a nariadením školy... a keby skutočne bol problém s bratom, ak slušne poprosíš, KTORÝKOĽVEK učiteľ ti podpíše priepustku a vrátnična nebude robiť problém. A ak nechceš aby sa smial aj riaditeľ, tak sa nezačni oháňať paragrafmi, ale skús sa tváriť skromne a prosiť... to zaberie skôr...
evina
04.05.10,19:03
Flinstone : To sa mi nepodari chapes toto tu cely cas riesim ... ona ma nepusti dvere su zamknute okna zamrezovane ... Ak brat pojde do nemocnice a spoj o 15min nestihnem !!

Jej sa to neda vysvetlit ! Dnes som ti skusal vykrikovala po mne ako keby som snou husy pasol ze Obnodzovanie osobnej slobody smiala sa a ze nech idem na tretie poschodie za riaditelom ... Aj pojdem len dnes do spoja uz bolo len par minut hadal som sa kym mi to cas dovolil .

Zapisala si ma aj tak ... chapete jediny problem je ona to ze si ma zapise mi nevadi ostatne uz je OK len nech som za branou ...

Nuž Kecalek, aby sme Ťa len mravne nepoučovali, nepísaným faktom je, že školník alebo vrátnik už od čias socializmu bol "najdôležitejší" človek na škole :). Iste nemá byť ani arogantná, ani sa smiať, môže Ti tak rýchlo dať podpísať, že konáš tak na základe vlastného uváženia aj s následkami preto lebo /to sa aj rukou napíše rýchlo/, ale zas ona má určite aj strach, že ak sa niečo nedajbože stane, tak ona si to odnesie ...
Flinstone
04.05.10,19:06
evina : Preco by som sa nedovolal spravodlivosti ? Ak by ta minuta nieco znamenala a rychlo ma proste nepustila mohol by som to riesit a ziadat odskodne nie ? Ja proste to pravo odist mam a ked ona je drza odmieta mi otvorit drzi ma v budove tak to je obmedzovanie osobnej slobody hadam!!!!
v škole sa musíš riadiť školským poriadkom... nájdi v ňom chybu, ktorá sa dá využiť a ktorá podporí tvoje tvrdenie že vrátnička je ťa povinná pustiť, ukáž to vrátničke a zrejme to pomôže... s trestným zákonom nepochodíš... ani so svojimi právami... Ak ich chceš poraziť a tak jedine ich vlastnými zbraňami.
Ak by si sa v zamestnaní jednoducho rozhodol že ideš, síce ťa nezastavia, ale nemusíš sa viac vracať... škola tiež nieje holubník.
evina
04.05.10,19:08
evina : Preco by som sa nedovolal spravodlivosti ? Ak by ta minuta nieco znamenala a rychlo ma proste nepustila mohol by som to riesit a ziadat odskodne nie ? Ja proste to pravo odist mam a ked ona je drza odmieta mi otvorit drzi ma v budove tak to je obmedzovanie osobnej slobody hadam!!!!

Nie nemáš to právo a odškodné by si nemohol žiadať, lebo sa musíš podriadiť školskému poriadku a ako som písala vyššie, ak Ti neskončilo vyučovanie nie je to obmedzovanie osobnej slobody.
Ja chápem Tvoje pocity /moja dcéra má tri roky po 18-tich a ja si na seba tiež matne spomínam, preto sa Ti snažím aj odpovedať:) - bola som minimálne do 30-tich veľký bojovník za práva ľudstva a spravodlivosť, nuž ale skôr či neskôr musíme všetci pochopiť, že to jednoducho nefunguje tak vždy a musíme sa naučiť posúdiť kedy je dôležité za práva bojovať a kedy sú to len práva podľa našich predstáv:).... a toto je právo podľa Tvojej predstavy....
Kecalek
04.05.10,19:15
Flinstone : POCHOPIS ZE JE TAZKE NAJST NIEKOHO NA SKOLE DO 5MIN ABY TA PUSTILI !!!! SPOJ IDE o 10MIN A JA BUDEM SASKOVAT KVOLY VRATNICKE NIE ???? Mam nato pravo a drzia ma a nemozu mat nic stoho nech ma aj vyhodia ale pustit ma musia!!!!!!!!!!!!!!! V ZIADNOM PRIPADE MA NESMU DRZAT NA SILU JE TAK ?? A AKO TO MOZEM RIESIT ??

Preco sa mam prosit ked mam raz pravo na svoju slobodu a drzia ma niekde tak mam pravo a oni sa budu beztrestne smiat ??? No urcite zajtra sa mam stretnut 5:07 s jednym skusenym a do 14tej mi to vizisti a uvidi sa .... urcite si so mnou nebudu robit co chcu !
Kecalek
04.05.10,19:16
Este raz hovorim nepodpisoval som to co ostatny spoluziaci a aj keby ani to nedava skole povolenie ma tam drzat to ze snim suhlasim neznamena ze ho nemozem vedome porusit ! Aj predpisi na cestach su a porusuju sa vedome !
evina
04.05.10,19:16
Ináč asi to nesleduješ, ale na TV /neviem, či môžem napísať ktorej/ dávajú každý deň o 18.oo hod príbehy zo súdnej siene. Mne sa to zdá dosť poučné a často tam je vidno, ako je právo a prakticky aj tak musí byť v tých prípadoch kruté....ako Ti sekunda v živote môže obrátiť celý život na ruby ... len preto, že si nejednal v súlade s právom, ale tým písaným paragrafovým ...
evina
04.05.10,19:19
Este raz hovorim nepodpisoval som to co ostatny spoluziaci a aj keby ani to nedava skole povolenie ma tam drzat to ze snim suhlasim neznamena ze ho nemozem vedome porusit ! Aj predpisi na cestach su a porusuju sa vedome !
No iste, to som Ti napísala vyššie. Môžeš ho vedome porušiť ale s následkami a nemáš sa právo proti tým následkom sťažovať nikde, iba ako sa hovorí na lampárni....
Prekročím rýchlosť vedome, dostanem pokutu a môžem tak akurát zúriť, ale nemá právo na jej odpustenie - otázne je, ak by sa zistilo, napríklad, že som viezla niekoho do nemocnice /ale tu sú zas určité pravidlá :)...ale ani tu nemám právo žiadať odpustenie...To sú tie mimoriadne situácie, mimoriadne posudzované ...

P.s. tým, že chodíš na tú školu akokeby si podpísal:)
Kecalek
04.05.10,19:20
Akoze nech sa nikto nehneva ale zakladne ludske pravo mi v skole idu brat ? No to iste ! Zamkynat ma v budove zo zamrezovanymi oknami a nepustit cely proces na vzduch ... no to ze to volakedy bolo inak je mozne ale teraz je DEMOKRACIA ....
Niekto tu spominal anarchiu ... : No tak anarchia ?!?!? v pripade anarchie by som ju mohol odnachnut beztrestne a podpalit skolu nie ? (TO JE LEN CISTY PRIKLAD PROSTE ROBENIE SI CO CHCEM )
Takze o anarchiu sa nesnazim ani o robenie si co chcem ...
Kecalek
04.05.10,19:22
evina : Za jeden utek zo skoly nieje hned vyhadzov aj nato su pravidla ! ktore su v tom mimoriadnom skolskom poriadku ktory sa hra na nieco vyzsie ako zakon a v skutocnosti je nic !!!!!
evina
04.05.10,19:24
evina : Prepac ale toto je uplne nieco ine absolutne nesuhlasim ... niest nasledky nech nesiem ale ako pustit ma musia hned tie dvere nemaju byt co zavrete ..... Ked prekrocim znacku je to aj ohrozenie verejnosti a je to uplne nieco ine proste to sa neda popisat vziadnom pripade to nieje to iste !!!!!!!!!!

Je to to isté z hľadiska porušenia predpisov. Škola má predpis, že do skončenia vyučovacieho predpisu Ťa nepustia, tak to je tá značka prikazujúca smer do prava...
Ty však vieš, že ak by sa vyskytla mimoriadna situácia, napríklad problém v rodine, našiel by si si rýchlo cestu ako to vyriešiť, či už s riaditeľom alebo podpisom toho papiera s vrátničkou....ale to už spadá pod tie mimoriadne situácie...ale napríklad Tvoje cestovanie vlakom medzi tie situácie bohužiaľ nepatrí...
evina
04.05.10,19:25
evina : Za jeden utek zo skoly nieje hned vyhadzov aj nato su pravidla ! ktore su v tom mimoriadnom skolskom poriadku ktory sa hra na nieco vyzsie ako zakon a v skutocnosti je nic !!!!!

Iste, veď to by bolo hlúpe, ja som to len napísala ako príklad, že keby to dali tak do školského poriadku tak.... Ešte je dosť zaujímavé, či chodíš na štátnu alebo súkromnú školu...
Lenže ten poriadok nehovorí o tom, čo Ty si myslíš, že hovorí - obmedzovaní osobnej slobody...
Kecalek
04.05.10,19:27
evina : Chodim na statnu skolu ... aky by v tom bol rozdiel ?

A ked uz sme sa dostali k tomuto pridam ze je jedno aky dovod aj keby ze nechce sa mi a idem na kavu aj tak ma pustit musia je to moje zakladne pravo ! oto ide ... ziadne zamkynanie ... a ako to riesit poradte mi to prosim ? co to je ked nie obmedzovanie osobnej slobody ?
Ked uz sme sa konecne dostali aspon k tomu oco mi vlastne ide ...
evina
04.05.10,19:28
Akoze nech sa nikto nehneva ale zakladne ludske pravo mi v skole idu brat ? No to iste ! Zamkynat ma v budove zo zamrezovanymi oknami a nepustit cely proces na vzduch ... no to ze to volakedy bolo inak je mozne ale teraz je DEMOKRACIA ....
Niekto tu spominal anarchiu ... : No tak anarchia ?!?!? v pripade anarchie by som ju mohol odnachnut beztrestne a podpalit skolu nie ? (TO JE LEN CISTY PRIKLAD PROSTE ROBENIE SI CO CHCEM )
Takze o anarchiu sa nesnazim ani o robenie si co chcem ...
Ak odídeš svojvoľne zo školy, je to anarchia. Demokracie má svoje pevné pravidlá...
moriteru
04.05.10,19:30
Kazu :Tento problem sa ma netyka ... Ja budem na staniciach spavat pravidelne nakolko ked sluzba skonci v Ziline budem v Ziline a rano prvy R niekam do BA a potom domou napriklad ... S tymto som uz daaavno zmiereny ... A co sa tyka trnava -Senica poviem k tomu len tolko :
Slovensko : Vlakokilometre /Sukromny kamionovy a autobusovy prepravca si robia co chcu
Svajciarsko : Perfektna doprava Vlaky,Autobusy,mhd super system / Kamionokilometre ...

Tam linku v trase vlaku neschvalia a hlavne urcite neukradnu statu sukromnici vsetko ziskove .... XXXlines XXbus atd vedu expresi a neviem co ale ZSSK a SAD nemaju nic a su hrozne moc stratove a najviac na zasmiatie je to ze ZSSK plati dopravnu cestu ZSR to je cca9€ za KILOMETER ... A preco je cp od druhej zmeny taky aky je ? Spojenie Galanta - Piestany napriklad ? pred zmenou Os priamy pripoj k R603 po zmene ? Os vchadza a R603 odchadza a pripoj je k Sukromnickemu expresnemu predrazenemu autobusu ... odpoved ZSSK na staznost ? ZSR si moze urcovat podmienky ako spravca infrastruktury ... zeby je to preto lebo nejaky ministri maju akcie v spolocnosti SlovakLines ?!?!?!

Chlapče chlapče.

Galantu ty nechaj na pokoji .
to je dôležitý železničný uzol.
Tam stojí aj rýchlik, čo sa v Bratislave ani NEZASTAVÍ. :D:D:D:D
evina
04.05.10,19:31
http://sk.wikipedia.org/wiki/Demokracia

Bod c, je to čo si myslíš, ale je podmienený bodom a ..:)
Mgr.Shrek
04.05.10,19:31
Kecalek. Klobúk dole, čítať vieš a vieš s aj nájsť na nete niekoľko §§.
Aby som ti však ozrejmil situáciu.
Keď si podal prihlášku na školu a začal ju navštevovať, súhlasil si konkludentne aj s určitými pravidlami, ktoré si škola ako právnická osoba stanovila. To znamená aj spôsob opúšťania školy. Neviem, či si uvedomuješ fakt, že počas vyučovania za teba škola má určitú zodpovednosť.

Ale späť k §§
Systém trestného práva pozná inštitút tzv. kategorický imperatív. Ten je vyjadrený v § 10 ods. 2 z. č. 300/2005 Z.z. Trestný zákon.
Nejde o prečin, ak vzhľadom na spôsob vykonania činu a jeho následky, okolnosti, za ktorých bol čin spáchaný, mieru zavinenia a pohnútku páchateľa je jeho závažnosť nepatrná.

Neviem si predstaviť, ako by si presvedčil vyšetrovateľa o tom, že konanie vrátničky a predpisy školy ti spôsobujú následky tak závažné, aby bolo konanie školy kvalifikované ako prečin. Akurát sa strápniš.

Hold tvoja budúcnosť.
evina
04.05.10,19:32
evina : Chodim na statnu skolu ... aky by v tom bol rozdiel ?

A ked uz sme sa dostali k tomuto pridam ze je jedno aky dovod aj keby ze nechce sa mi a idem na kavu aj tak ma pustit musia je to moje zakladne pravo ! oto ide ... ziadne zamkynanie ... a ako to riesit poradte mi to prosim ? co to je ked nie obmedzovanie osobnej slobody ?
Ked uz sme sa konecne dostali aspon k tomu oco mi vlastne ide ...

Napríklad v tom, že tie súkromné majú niekedy vyhranenejšie pravidlá, čím nechcem povedať, či lepšie alebo horšie,,,

Ja viem o čo Ti ide, ale snažím sa Ti napísať, že jednoducho nemôžeš ísť svojvolne na kávu kedy chceš, iba vo svojom voľnom čase. V rámci vyučovacieho procesu nemáš na kávu právo ísť...
moriteru
04.05.10,19:35
evina : Super ... nemam ... no takze ked nieco surne bude ja budem vybavovat nejake povolenia .... napr nieco sa stane bratovy a nebudem moct dojst krasne !!! alebo zasielka z Ups nahlasia na urcitu hodinu a ja ju nepreberem akoze fakt 18rocny clovek uz moze mat aj ine povinnosti ako studium ! KDE JE UDELENA VYNIMKA SKOLY ZE MOZE OBMEDZOVAT OSOBNU SLOBODU KDE ??? CHCEM TO TU MAT NIEKDE Z OFFICIALNYCH ZDROJOU. Porusenie skolskeho poriadku sa moze riesit so mnou nasledovny den ked pridem a aj dovod odidenia zo skoly ... ak by som povedal ze bratovy prislo zle a musel som co najskor prist tak by to malo byt jednoznacne ospravedlnene !

Flinstone : Ja si mozem vybrat a taku pracu by som si nevybral a okrem ineho otvorene priznavam zavislost na telefone ktory mi poskytuje neobmedzeny internet/fotoaparat 8.1mpx/16gb pamat na hudbu a perfektne sluchatka a mnoho ineho ....

Nevie mi sem dat niekto dokaz ze skola si moze dovolit mi obmedzovat slobodu ? Lebo ja som to na internete nevidel ...

P.S. : Ja som nepodpisoval ziaden suhlas a ani ziadny rodicia ani nikto ... ja som pristupil v priebehu roka a nic take sa mi do ruk nedostalo .. naposledy asi ze rychlo chod domou a doktorke do skoly dojde kontrola a ty nemas potvrdenie od doktora ze si sposobili studia :D:D (dost skoro ich to napadlo po pol roku)

Možno, keby si bol spôsobilý štúdia, že by ťa aj pustili.
Kecalek
04.05.10,19:36
Chlapče chlapče.

Galantu ty nechaj na pokoji .
to je dôležitý železničný uzol.
Tam stojí aj rýchlik, čo sa v Bratislave ani NEZASTAVÍ. :D:D:D:D

To je uplne uzasny prispevok k teme !!! fakt ... No v Galante ledva jeden Expres stoji a to Ex530 Hron rano do Blavy z BB ale zato poobedny Ex531 uz nestoji .... Ale EC nestoja .. dolezity uzol ? Az tak odlezity nie ... volakedy tade behaly EH cez GA Sered Siladice leopoldov .... Rychlik co nestoji v Bratislave jedine opacnym smerom na NZ :D:D:D tam nema ako stat v bratislave ked tam nejde :D
Kecalek
04.05.10,19:39
Možno, keby si bol spôsobilý štúdia, že by ťa aj pustili.

uz som .....
moriteru
04.05.10,19:40
evina : Uz sa dostavame k zaveru konecne ... Pozry ja to pravo odist mam a vyhodit ma hned nemozu ! Nemaju take pravo aby ma tak drzali proti svojej voli ! Maju pravidla ktore ked porusim co uz nech si ma zapisu a riesia ak mam padny dovod tak nazaklade toho ospravedlnia ak nie dostanem zapis za 3 take dvojka schovania alebo ako to je to mi je uz jedno ale kazdopadne JA MAM PRAVO ODIST A ONI MA DRZAT NE-MO-ZU je to tak ?

A to bude nejaký paradox : Máš právo odísť a predsa niekedy NEODÍDEŠ :D:D:D
Nebude to tým, že vrátnička má právo nepustiť ťa (záškolákov) - - a jej právo je silnejšie ?
Kecalek
04.05.10,19:41
Kecalek. Klobúk dole, čítať vieš a vieš s aj nájsť na nete niekoľko §§.
Aby som ti však ozrejmil situáciu.
Keď si podal prihlášku na školu a začal ju navštevovať, súhlasil si konkludentne aj s určitými pravidlami, ktoré si škola ako právnická osoba stanovila. To znamená aj spôsob opúšťania školy. Neviem, či si uvedomuješ fakt, že počas vyučovania za teba škola má určitú zodpovednosť.

Ale späť k §§
Systém trestného práva pozná inštitút tzv. kategorický imperatív. Ten je vyjadrený v § 10 ods. 2 z. č. 300/2005 Z.z. Trestný zákon.
Nejde o prečin, ak vzhľadom na spôsob vykonania činu a jeho následky, okolnosti, za ktorých bol čin spáchaný, mieru zavinenia a pohnútku páchateľa je jeho závažnosť nepatrná.

Neviem si predstaviť, ako by si presvedčil vyšetrovateľa o tom, že konanie vrátničky a predpisy školy ti spôsobujú následky tak závažné, aby bolo konanie školy kvalifikované ako prečin. Akurát sa strápniš.

Hold tvoja budúcnosť.

No ak by sa nieco stalo vazne kde by som mal byt a niest nasledky jednoznacne by som to zhodil na vratnicku a vlasntne na celu skolu a v tom pripade by to bolo zavazne a opodstatnene.
Kecalek
04.05.10,19:42
A to bude nejaký paradox : Máš právo odísť a predsa niekedy NEODÍDEŠ :D:D:D
Nebude to tým, že vrátnička má právo nepustiť ťa (záškolákov) - - a jej právo je silnejšie ?


Urcite nie a niesom zaskolak to si vyprosim !
evina
04.05.10,19:43
No ak by sa nieco stalo vazne kde by som mal byt a niest nasledky jednoznacne by som to zhodil na vratnicku a vlasntne na celu skolu a v tom pripade by to bolo zavazne a opodstatnene.

No to je práve ono...veľmi ťažko preťažko by si to na nich hodil....
Kecalek
04.05.10,19:44
Ked uz sme pri kave a jedle v skole je bezkofeinova a pomaly zrusia vsetko ani colu nemaju nech ide dakam cele skolstvo a potom sa cuduju ze ziaci su hentakya taky ved to je cele chore a este aj porpiet zakladne pravo im prejde .... Hlupe Slovensko ... Nemoze ma nikto nikde drzat !!!!!!!!!!!!!!!! Musi sa to dat riesit tie dvere nemaju byt co zamknute
moriteru
04.05.10,19:45
Akoze nech sa nikto nehneva ale zakladne ludske pravo mi v skole idu brat ? No to iste ! Zamkynat ma v budove zo zamrezovanymi oknami a nepustit cely proces na vzduch ... no to ze to volakedy bolo inak je mozne ale teraz je DEMOKRACIA ....
Niekto tu spominal anarchiu ... : No tak anarchia ?!?!? v pripade anarchie by som ju mohol odnachnut beztrestne a podpalit skolu nie ? (TO JE LEN CISTY PRIKLAD PROSTE ROBENIE SI CO CHCEM )
Takze o anarchiu sa nesnazim ani o robenie si co chcem ...

To sú nejaké husté mreže, keď ani vzduch neprejde :D:D:D:D .
Kecalek
04.05.10,19:49
No to je práve ono...veľmi ťažko preťažko by si to na nich hodil....

Jak pretazko ? Preboha toto je system ! Branila mi odist ? Branila ! Kvoly komu to bolo ? Vratnicka ? Na koho to zvaly ? Na skolu ? Kto je vinny Skola !

Ja odist mozem nemaju pravo mi branit a mali by niest nasledky !

Mozem zmeskat nieco dolezite co mi na poslednu chvilu daju vediet a potom kto ma niest nasledky ? JA ? Ved to nieje moja vina ! Chory system je toto cele ... same obkluky su v otm zakone este aj pri najzakladnejsom pravu kokos toto by ma vzivote nenapadlo !!! Otras ... hroza
moriteru
04.05.10,19:49
To je uplne uzasny prispevok k teme !!! fakt ... No v Galante ledva jeden Expres stoji a to Ex530 Hron rano do Blavy z BB ale zato poobedny Ex531 uz nestoji .... Ale EC nestoja .. dolezity uzol ? Az tak odlezity nie ... volakedy tade behaly EH cez GA Sered Siladice leopoldov .... Rychlik co nestoji v Bratislave jedine opacnym smerom na NZ :D:D:D tam nema ako stat v bratislave ked tam nejde :D

Mladé (sprosté).
Predsa Budapešť - Waršava :).

PS
Marš na doučovanie!
evina
04.05.10,19:50
Ked uz sme pri kave a jedle v skole je bezkofeinova a pomaly zrusia vsetko ani colu nemaju nech ide dakam cele skolstvo a potom sa cuduju ze ziaci su hentakya taky ved to je cele chore a este aj porpiet zakladne pravo im prejde .... Hlupe Slovensko ... Nemoze ma nikto nikde drzat !!!!!!!!!!!!!!!! Musi sa to dat riesit tie dvere nemaju byt co zamknute

Dvere na školách sú napríklad zamknuté aj preto, aby tam nemali prístup cudzí ľudia a nechodili napríklad kradnúť do šatní a pod. aj to je skutočnosť... Základné právo poprené nemáš , ver mi.
Máš jediné riešenie odísť z tej školy- lebo naizaj nikto Ťa nemôže nikde držať, nuž ale ruku na srdce, čo bez tej maturity?:) /pokiaľ viem, tak všetky sa zamykajú, aj tam kde chodila moja dcéra a dokonca sú zvončeky na dverách/. Možno by si bol prekvapený z demokracie napríklad v Nemecku alebo podobne...
Aj keď naše školstvo je v katastrofálnom stave, ver, že v tomto prípade nemôže za chovanie žiakov, ale tých sladkých 18-násť :)
arizona
04.05.10,19:50
Flinstone : POCHOPIS ZE JE TAZKE NAJST NIEKOHO NA SKOLE DO 5MIN ABY TA PUSTILI !!!! SPOJ IDE o 10MIN A JA BUDEM SASKOVAT KVOLY VRATNICKE NIE ???? Mam nato pravo a drzia ma a nemozu mat nic stoho nech ma aj vyhodia ale pustit ma musia!!!!!!!!!!!!!!! V ZIADNOM PRIPADE MA NESMU DRZAT NA SILU JE TAK ?? A AKO TO MOZEM RIESIT ??

Preco sa mam prosit ked mam raz pravo na svoju slobodu a drzia ma niekde tak mam pravo a oni sa budu beztrestne smiat ??? No urcite zajtra sa mam stretnut 5:07 s jednym skusenym a do 14tej mi to vizisti a uvidi sa .... urcite si so mnou nebudu robit co chcu !


Akoze nech sa nikto nehneva ale zakladne ludske pravo mi v skole idu brat ? No to iste ! Zamkynat ma v budove zo zamrezovanymi oknami a nepustit cely proces na vzduch ... no to ze to volakedy bolo inak je mozne ale teraz je DEMOKRACIA ....
Niekto tu spominal anarchiu ... : No tak anarchia ?!?!? v pripade anarchie by som ju mohol odnachnut beztrestne a podpalit skolu nie ? (TO JE LEN CISTY PRIKLAD PROSTE ROBENIE SI CO CHCEM )
Takze o anarchiu sa nesnazim ani o robenie si co chcem ...


evina : Chodim na statnu skolu ... aky by v tom bol rozdiel ?

A ked uz sme sa dostali k tomuto pridam ze je jedno aky dovod aj keby ze nechce sa mi a idem na kavu aj tak ma pustit musia je to moje zakladne pravo ! oto ide ... ziadne zamkynanie ... a ako to riesit poradte mi to prosim ? co to je ked nie obmedzovanie osobnej slobody ?
Ked uz sme sa konecne dostali aspon k tomu oco mi vlastne ide ...
Kecálek, po prečítaní všetkých tvojich príspevkov som došla k záveru, že najlepšie bude : ;)
- Vykašli sa ty na tú blbú školu, čo obmedzuje tvoje práva ,osobnú slobodu núti ťa dodržiavať ich blbé pravidlá, atď :rolleyes:

Zostaň slobodne od zajtra doma a basta ! Máš po problémoch :);):---
mimotemy
moriteru
04.05.10,19:52
No ak by sa nieco stalo vazne kde by som mal byt a niest nasledky jednoznacne by som to zhodil na vratnicku a vlasntne na celu skolu a v tom pripade by to bolo zavazne a opodstatnene.

Trep trep.

PS
Ale jedno ti uznávam :
DAL si si VÝSTIŽNÝ nick :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Flinstone
04.05.10,19:52
Ked uz sme pri kave a jedle v skole je bezkofeinova a pomaly zrusia vsetko ani colu nemaju nech ide dakam cele skolstvo a potom sa cuduju ze ziaci su hentakya taky ved to je cele chore a este aj porpiet zakladne pravo im prejde .... Hlupe Slovensko ... Nemoze ma nikto nikde drzat !!!!!!!!!!!!!!!! Musi sa to dat riesit tie dvere nemaju byt co zamknute
ja keď som študoval, zo školy nás nepustili, nebol automat ani na bezkofeinovú kávu, kolu tiež nebolo v škole dostať, ale pitná voda tiekla, fajčili sme na záchode a nikoho nenapadlo kričať že nám obmedzujú osobnú slobodu, a netvrdili sme kvôli tomu ani že je Slovensko hlúpe... A odvážim sa tvrdiť, že v globále sme boli slušnejší žiaci ako tí dnes... nehovorím o tom, že sme si nedovolili poslať učiteľa do teplých krajín a už vôbec nie udrieť, čo dnes nieje nijak výnimočné...
Mgr.Shrek
04.05.10,19:52
No ak by sa nieco stalo vazne kde by som mal byt a niest nasledky jednoznacne by som to zhodil na vratnicku a vlasntne na celu skolu a v tom pripade by to bolo zavazne a opodstatnene.

Pozri Kecalek, keby pes nes**l, tak ho roztrhne.
Ty to plánuješ robiť pravidelne a nie zo skutočne vážnych dôvodov.
A musel by si v neposlednom rade dokázať causa nexus medzi konaním vrátničky, resp. školy a protiprávnym stavom.
evina
04.05.10,19:53
Jak pretazko ? Preboha toto je system ! Branila mi odist ? Branila ! Kvoly komu to bolo ? Vratnicka ? Na koho to zvaly ? Na skolu ? Kto je vinny Skola !

Ja odist mozem nemaju pravo mi branit a mali by niest nasledky !

Mozem zmeskat nieco dolezite co mi na poslednu chvilu daju vediet a potom kto ma niest nasledky ? JA ? Ved to nieje moja vina ! Chory system je toto cele ... same obkluky su v otm zakone este aj pri najzakladnejsom pravu kokos toto by ma vzivote nenapadlo !!! Otras ... hroza

Už som Ťa chcela pochváliť, že reaguješ málo "revolučne" :D. Nič dôležité nezmeškáš, lebo človek si vždy nájde prostriedky v danej vyhrotenej chvíli.... ale nemôžeš mať pocit, že zmeškanie kávy /aj keď to je dosť dôležité:) alebo zásielka UPS sú dôležité situácie, kvôli ktorým musí vrátnička otvoriť, keď máš byť na vyučovaní.......
moriteru
04.05.10,19:54
Ked uz sme pri kave a jedle v skole je bezkofeinova a pomaly zrusia vsetko ani colu nemaju nech ide dakam cele skolstvo a potom sa cuduju ze ziaci su hentakya taky ved to je cele chore a este aj porpiet zakladne pravo im prejde .... Hlupe Slovensko ... Nemoze ma nikto nikde drzat !!!!!!!!!!!!!!!! Musi sa to dat riesit tie dvere nemaju byt co zamknute

To sú reči tak 8 ročného.
Mgr.Shrek
04.05.10,19:56
Jak pretazko ? Preboha toto je system ! Branila mi odist ? Branila ! Kvoly komu to bolo ? Vratnicka ? Na koho to zvaly ? Na skolu ? Kto je vinny Skola !

Ja odist mozem nemaju pravo mi branit a mali by niest nasledky !

Mozem zmeskat nieco dolezite co mi na poslednu chvilu daju vediet a potom kto ma niest nasledky ? JA ? Ved to nieje moja vina ! Chory system je toto cele ... same obkluky su v otm zakone este aj pri najzakladnejsom pravu kokos toto by ma vzivote nenapadlo !!! Otras ... hroza

mimotemyAj gramatiku doučiť a nie na porade vysedávať a hlúposti písať.
Kecalek
04.05.10,19:57
Kazdopadne to pravo odist mam hocikedy aj v strede hodiny postavit sa a ist a niest zato pripadne nasledky ale dvere zavrete byt nemaju ! A Rad by som uz siel spat lebo 4:30 vstavam do skoly...

Ak mi niekto chce povedat ze nemam pravo nech tu da kde je napisane ze nad 18rokou ma skola alebo odborne povedane vzdelavacie zariadenie pravo nepustit ma ... ved policia ked niekoho zoberie musia podpisat zevraj ze im bolo to pravo zobrane !

Vidim tu zatial len pokus oto povedat ze skola by zato neniesla nasledky a ze by jej to bolo tazke dokazat ale ja verim tomu ze ani nie a jednoznacne by nasledky niest mala !

Kazdopadne dakujem za Diskusiu vsetkym HLAVNE : evina,Mgr.Shrek a Zdenka

Ja si to precitam zajtra a mozme dalej diskutovat ,dufam ze sa vam podary nieco zohnat co by mi pomohlo v moj prospech alebo aspon dokladne vyvratit moje tvrdenie Vopred Dakujem
Kecalek
04.05.10,19:59
Mladé (sprosté).
Predsa Budapešť - Waršava :).

PS
Marš na doučovanie!

Blbost prvej triedy EN476 nestoji v Galante !!! Take nic nechodi ! Take volakedy chodilo mozno !
evina
04.05.10,20:00
Kazdopadne to pravo odist mam hocikedy aj v strede hodiny postavit sa a ist a niest zato pripadne nasledky ale dvere zavrete byt nemaju ! A Rad by som uz siel spat lebo 4:30 vstavam do skoly...

Ak mi niekto chce povedat ze nemam pravo nech tu da kde je napisane ze nad 18rokou ma skola alebo odborne povedane vzdelavacie zariadenie pravo nepustit ma ... ved policia ked niekoho zoberie musia podpisat zevraj ze im bolo to pravo zobrane !

Vidim tu zatial len pokus oto povedat ze skola by zato neniesla nasledky a ze by jej to bolo tazke dokazat ale ja verim tomu ze ani nie a jednoznacne by nasledky niest mala !

Kazdopadne dakujem za Diskusiu vsetkym HLAVNE : evina,Mgr.Shrek a Zdenka

Ja si to precitam zajtra a mozme dalej diskutovat ,dufam ze sa vam podary nieco zohnat co by mi pomohlo v moj prospech alebo aspon dokladne vyvratit moje tvrdenie Vopred Dakujem

Právo nemáš, máš len možnosť sa tak svojvoľne rozhodnúť....a to je ten rozdiel, o ktorom tu píšeme. Si obmedzovaný len podľa svojich predstáv ale nie podľa práva....

Ale to postupne pochopíš:)keď Ťa život párkrát pohryzie...
Dobrú noc a určite dokonči školu, budeš to potrebovať :):)
danushka
04.05.10,20:02
Kecalek, trošku Ti pohladkám chrbátik, že niektoré veci sú u nás na SK na hlavu.
Dnes sme práve riešili s mojim ,,dospelým" 18 r. synom situáciu :
Zajtra im odpadávajú v škole nejaké hodiny, začínajú druhou a po trojhodinovej pauze pokračujú 6-tou a 7-mou.
Nervozita nastala vo chvíli, keď ma syn požiadal o ospravedlnenie druhej hodiny, údajne potom bude musieť tvrdnúť zavretý v škole tri hodiny, tiež ich von nepustia.
Ja vravím synovi : ...do školy pôjdeš ráno...
On mi vraví :...nebudem tam tvrdnúť ako debil zavretý...
Ja mu na to : ...tak budeš mať neospravedlnenú hodinu ...
On : ... no a čo...

Tiež sa mi niektoré veci nepáčia, ak zahundrem na rodičku, tak na mňa triedna pozrie či som z inej planéty, ale vieš Kecalek, stále je to len o cikaní proti vetru;).
Tak vravím môjmu synovi, takúto školu si si vybral, tak to ešte nejako vydrž, na výške to bude iné.

No a Tebe Kecalek poradím ako dospelákovi. Každý deň dochádzať tam a späť 100 km, to je riadne únavná štreka a klobúk dole, že to zvládaš.
Vysvetli riaditeľovi, že potrebuješ špeciálnu výnimku - nech Ti to potvrdí a pani vrátničke to zakaždým ukáž, respektíve jej nechaj kópiu.

A na záver Ti poviem, že keby som mala taký problém ako Ty a mala 18 r., tiež by som bola naštvaná. Ale keďže mám o 20 viac, tak mi nenapadá nič iné, ako komunikácia a spoľah, že riaditeľ školy hádam pochopí Tvoju situáciu.

Držím Ti palce a keď budeš maturovať, daj vedieť, ako si dopadol :).
Kecalek
04.05.10,20:11
Danushka : Pozry ja sa nechcem nikomu prosit ,podla mojho nazoru by mi bolo vyhovene ale niekedy je potrebne ma uvolnit individualne a ja zaujem o studium mam len by som prijal trocha slobody a aspon tu prechadzku na vzduchu zo zmrzlinou cez obednu prestavku . Tvoj popisany problem poznam jednoznacne vravym jak tvoj syn a tak aj konam.

Mimo temy : Nikdy som neospravedlnenu hodinu nemal .... Ale ked ma vyucujuci pustia ale vratnicka nie ... no ja to jednoznacne riesit budem .... Ja mam povahu aku mam ale kazdopadne odist mozem a aj si to planujem vybojovat a zajtra asi len rozhovorom s riaditelom bez akej kolvek staznosti pisomnej .

A ostatny nech sa pototo lebo ja kvoly nim zasadat na nejaku radu (ktora zatial nezasadla) nebudem a ostavat dlhsie v skole ... Svoje si vybavim ja uz nato nervy nemam tolko toho sa tu popisalo zas a zas je ziak nic a skola nieco ved ja im to raz spocitam a ked videm poslem tam mierene kontroly na vsetko aj s menom ako pozdrav ......
Mgr.Shrek
04.05.10,20:13
Kazdopadne to pravo odist mam hocikedy aj v strede hodiny postavit sa a ist a niest zato pripadne nasledky ale dvere zavrete byt nemaju ! A Rad by som uz siel spat lebo 4:30 vstavam do skoly...

Ak mi niekto chce povedat ze nemam pravo nech tu da kde je napisane ze nad 18rokou ma skola alebo odborne povedane vzdelavacie zariadenie pravo nepustit ma ... ved policia ked niekoho zoberie musia podpisat zevraj ze im bolo to pravo zobrane !

Vidim tu zatial len pokus oto povedat ze skola by zato neniesla nasledky a ze by jej to bolo tazke dokazat ale ja verim tomu ze ani nie a jednoznacne by nasledky niest mala !

Kazdopadne dakujem za Diskusiu vsetkym HLAVNE : evina,Mgr.Shrek a Zdenka

Ja si to precitam zajtra a mozme dalej diskutovat ,dufam ze sa vam podary nieco zohnat co by mi pomohlo v moj prospech alebo aspon dokladne vyvratit moje tvrdenie Vopred Dakujem

Kecalek.
Pozri získaš tým, by si odišiel uprostred hodiny? V konečnom dôsledku vylúčenie zo školy.
Polícia má obmedzený prístup a škol, ide o akademickú pôdu a preto musia kontaktovať a požiadať o súhlas výkonný orgán školy, napr. riaditeľa, zástupcu riaditeľa.

Keď tak veľmi chceš odísť, tak rozbi dvere a choď. Máš 18, za svoje činy zodpovedný.
Škola nikde nemá povinnosť pustiť ťa bez vážneho dôvodu z budovy. Uvedom si, že tu je komplex zákonov, napr. sociálne, ktoré súvisia so školskou dochádzkov.

Nikto ťa v škole nasilu nedrží, nechceš tam ísť, nechoď, ale keď už ju raz navštevuješ, uvedom si, že sú určité pravidlá, ktoré sa musia dodržiavať a tým, že tú školu navštevuješ s tými pravidlami súhlasíš.

Anarchia je bezprávie. Demokracia je "vláda ľudu". Nie jednotlivca, ale väčšiny.
Zákonodarca dal možnosť škole určiť si pravidlá a tá to urobila. Tebe neostáva nič iné ako sa im podriadiť. Záujem jednotlivca v demokracii je menej podstatný ako záujem skupiny.
Zmier sa s tým, alebo rebeluj.

Ale uvedom si, že aj štáte je občianska neposlušnosť zakázaná, ale je garantované právo prejavu. Tak skús pokojnou cestou riešiť tvoj problém u riaditeľa. Ak nepochodíš, smola. Pravidlá sú pravidlá.

Ak začneš rebelovať, budeš potrestaný. Takto to už chodí.
evina
04.05.10,20:13
Danushka : Pozry ja sa nechcem nikomu prosit ,podla mojho nazoru by mi bolo vyhovene ale niekedy je potrebne ma uvolnit individualne a ja zaujem o studium mam len by som prijal trocha slobody a aspon tu prechadzku na vzduchu zo zmrzlinou cez obednu prestavku . Tvoj popisany problem poznam jednoznacne vravym jak tvoj syn a tak aj konam.

Mimo temy : Nikdy som neospravedlnenu hodinu nemal .... Ale ked ma vyucujuci pustia ale vratnicka nie ... no ja to jednoznacne riesit budem .... Ja mam povahu aku mam ale kazdopadne odist mozem a aj si to planujem vybojovat a zajtra asi len rozhovorom s riaditelom bez akej kolvek staznosti pisomnej .

A ostatny nech sa pototo lebo ja kvoly nim zasadat na nejaku radu (ktora zatial nezasadla) nebudem a ostavat dlhsie v skole ... Svoje si vybavim ja uz nato nervy nemam tolko toho sa tu popisalo zas a zas je ziak nic a skola nieco ved ja im to raz spocitam a ked videm poslem tam mierene kontroly na vsetko aj s menom ako pozdrav ......

Vieš koľkí po tom túžime:rolleyes:
zdenka131
04.05.10,20:14
Danushka : Pozry ja sa nechcem nikomu prosit ,podla mojho nazoru by mi bolo vyhovene ale niekedy je potrebne ma uvolnit individualne a ja zaujem o studium mam len by som prijal trocha slobody a aspon tu prechadzku na vzduchu zo zmrzlinou cez obednu prestavku . Tvoj popisany problem poznam jednoznacne vravym jak tvoj syn a tak aj konam.

Mimo temy : Nikdy som neospravedlnenu hodinu nemal .... Ale ked ma vyucujuci pustia ale vratnicka nie ... no ja to jednoznacne riesit budem .... Ja mam povahu aku mam ale kazdopadne odist mozem a aj si to planujem vybojovat a zajtra asi len rozhovorom s riaditelom bez akej kolvek staznosti pisomnej .

A ostatny nech sa pototo lebo ja kvoly nim zasadat na nejaku radu (ktora zatial nezasadla) nebudem a ostavat dlhsie v skole ... Svoje si vybavim ja uz nato nervy nemam tolko toho sa tu popisalo zas a zas je ziak nic a skola nieco ved ja im to raz spocitam a ked videm poslem tam mierene kontroly na vsetko aj s menom ako pozdrav ......

Martin, zajtra nám napíš ako dopadol rozhovor s riaditeľom. Držím palce.
moriteru
04.05.10,20:18
Blbost prvej triedy EN476 nestoji v Galante !!! Take nic nechodi ! Take volakedy chodilo mozno !

Druhýkrát máš v tejto téme pravdu.
danushka
04.05.10,20:18
Tým, že u nás predĺžili ZŠ na deväť rokov, predĺžili vlastne aj vek stredoškolákom. Niektorí s rôznych dôvodov maturujú v 20-21 rokoch a to mi príde dosť smiešne, aby sa naťahovali s pani upratovačkou alebo vrátničkou, či ich pustí, alebo nie.
Navyše, študenti by už zo zdravotného hľadiska mali mať možnosť vypadnúť počas prestávky aspoň na školský dvor.

Musím ešte jeden dovätok...to predĺženie veku stredoškolákov :D :D :D...no kurnik, zlyhali mi výrazové prostriedky, neviem tam použiť inú kombináciu slov ;)
Kecalek
04.05.10,20:19
Skola tu povinnost ma a ja zanu mozem niest nasledky NESUHLASIM SHREK !

Nemienim nic rozbijat ale riesit to .... a Moznost odist mam a je to moja vec a nikto ma drzat nemoze .... A ked neuspejem najdem sposob ako im to splatit to mi verte ... (legalny a zakerny pomocou kontrol a bohvie coho).
evina
04.05.10,20:21
Skola tu povinnost ma a ja zanu mozem niest nasledky NESUHLASIM SHREK !

Nemienim nic rozbijat ale riesit to .... a Moznost odist mam a je to moja vec a nikto ma drzat nemoze .... A ked neuspejem najdem sposob ako im to splatit to mi verte ... (legalny a zakerny pomocou kontrol a bohvie coho).

Tu už skĺzaš úplne mimo.... My Ti stále hovoríme, že odíď, môžeš, ale ....
Byť zákerný? To Ťa určite neuspokojí,,,
moriteru
04.05.10,20:23
Danushka : Pozry ja sa nechcem nikomu prosit ,podla mojho nazoru by mi bolo vyhovene ale niekedy je potrebne ma uvolnit individualne a ja zaujem o studium mam len by som prijal trocha slobody a aspon tu prechadzku na vzduchu zo zmrzlinou cez obednu prestavku . Tvoj popisany problem poznam jednoznacne vravym jak tvoj syn a tak aj konam.

Mimo temy : Nikdy som neospravedlnenu hodinu nemal .... Ale ked ma vyucujuci pustia ale vratnicka nie ... no ja to jednoznacne riesit budem .... Ja mam povahu aku mam ale kazdopadne odist mozem a aj si to planujem vybojovat a zajtra asi len rozhovorom s riaditelom bez akej kolvek staznosti pisomnej .

A ostatny nech sa pototo lebo ja kvoly nim zasadat na nejaku radu (ktora zatial nezasadla) nebudem a ostavat dlhsie v skole ... Svoje si vybavim ja uz nato nervy nemam tolko toho sa tu popisalo zas a zas je ziak nic a skola nieco ved ja im to raz spocitam a ked videm poslem tam mierene kontroly na vsetko aj s menom ako pozdrav ......

Noooo
Ak si aj v matematike taký dobrý , ako v gramatike - daj bacha, aby ti nevyšiel zlý výsledok :)

PS
A nechcel si ty už vlastne do postieľky ??
(nezabudni macíka )
Mgr.Shrek
04.05.10,20:23
Skola tu povinnost ma a ja zanu mozem niest nasledky NESUHLASIM SHREK !

Nemienim nic rozbijat ale riesit to .... a Moznost odist mam a je to moja vec a nikto ma drzat nemoze .... A ked neuspejem najdem sposob ako im to splatit to mi verte ... (legalny a zakerny pomocou kontrol a bohvie coho).

:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Akú povinnosť...škola má právo.
Rozosmial si ma tými kontrolami. Ale nech sa páči. Dúfam, že budeš aj v TV. Aspoň uvidím čo si zač :D:D:D:D

PS: uvedom si, že nie si pupok sveta a že nie všetci sa budú točiť okolo teba, či tancovať ako ty budeš pískať.

HOWGH
Kecalek
04.05.10,20:24
Tým, že u nás predĺžili ZŠ na deväť rokov, predĺžili vlastne aj vek stredoškolákom. Niektorí s rôznych dôvodov maturujú v 20-21 rokoch a to mi príde dosť smiešne, aby sa naťahovali s pani upratovačkou alebo vrátničkou, či ich pustí, alebo nie.
Navyše, študenti by už zo zdravotného hľadiska mali mať možnosť vypadnúť počas prestávky aspoň na školský dvor.

TOTO JE PRESNE SPRAVNE CO SI NAPISALA 100% SUHLASIM !!! Niesu k tomu nejake paragrafy ? Nahodou .....

Jedna z niekolkych vratniciek aj s podarenym manzelom mi problemy robit nebudu ja to nejako doriesim .... v Lete tam omdliem a potom taka zaloba na skolu ze skoncila to uz by bola ina kava ... A ako bonus by som spomenul ze ma nepustili na vzduch atd a sposobuje mi to zdravotne komplikacie ... jajajaj jake veci ma napadaju :D:D ale ja uz idem ... Zajtra doriesime heh Dobru noc vsetkym
moriteru
04.05.10,20:26
Tým, že u nás predĺžili ZŠ na deväť rokov, predĺžili vlastne aj vek stredoškolákom. Niektorí s rôznych dôvodov maturujú v 20-21 rokoch a to mi príde dosť smiešne, aby sa naťahovali s pani upratovačkou alebo vrátničkou, či ich pustí, alebo nie.
Navyše, študenti by už zo zdravotného hľadiska mali mať možnosť vypadnúť počas prestávky aspoň na školský dvor.

Musím ešte jeden dovätok...to predĺženie veku stredoškolákov :D :D :D...no kurnik, zlyhali mi výrazové prostriedky, neviem tam použiť inú kombináciu slov ;)


mimotemy

Lebo si napríklad zopakovali 5. a 8. triedu :D:D:D
Kecalek
04.05.10,20:26
Mgr.Shrek : DO Tv zatial nie maximalne napisat ale necakam a nechcem aby skakali ale na tej skole kde som nato je tooolko dovodou na kontrolu to si nikto nevie predstavit co to je za skolu a nechcem to ani riesit ved mi vsetkym az na tu nestastnu vratnicku vyhovuje :D :)

Ale uz fakt idem ....
Xanti
04.05.10,20:27
TOTO JE PRESNE SPRAVNE CO SI NAPISALA 100% SUHLASIM !!! Niesu k tomu nejake paragrafy ? Nahodou .....

Jedna z niekolkych vratniciek aj s podarenym manzelom mi problemy robit nebudu ja to nejako doriesim .... v Lete tam omdliem a potom taka zaloba na skolu ze skoncila to uz by bola ina kava ... A ako bonus by som spomenul ze ma nepustili na vzduch atd a sposobuje mi to zdravotne komplikacie ... jajajaj jake veci ma napadaju :D:D ale ja uz idem ... Zajtra doriesime heh Dobru noc vsetkym
mimotemy A zobudil si sa s rukou v šerblíku.

Prepáč si veľké decko, a všetci ťa vysmejú ak by si s tým omdlievaním hnal školu pred súd. Tam by sa to ani nedostalo ....

.... ale snívaj , čaká ťa kruté prebudenie ...
danushka
04.05.10,20:28
Tu už skĺzaš úplne mimo.... My Ti stále hovoríme, že odíď, môžeš, ale ....
Byť zákerný? To Ťa určite neuspokojí,,,

Nádherný príklad horúcej hlavičky.

U nás sa hovorí, že každý pes má primeraný počet bĺch a ja Kecalkovi tie jeho blšky aj trošku závidím. Ach jó, krásnych 18-násť !
Kecalek
04.05.10,20:30
Noooo
Ak si aj v matematike taký dobrý , ako v gramatike - daj bacha, aby ti nevyšiel zlý výsledok :)

PS
A nechcel si ty už vlastne do postieľky ??
(nezabudni macíka )

Tvoje hlupe poznamky si nechaj pre seba .... Narozdiel od teba macika nemam
A vysledok by mi visiel na 200% spravny ale pocitat tu rovnicu budem az ked tu skolu dokoncim
moriteru
04.05.10,20:31
mimotemy A zobudil si sa s rukou v šerblíku.

Prepáč si veľké decko, a všetci ťa vysmejú ak by si s tým omdlievaním hnal školu pred súd. Tam by sa to ani nedostalo ....

.... ale snívaj , čaká ťa kruté prebudenie ...

Prvé zajtra o 4:30 :D:D:D:D
moriteru
04.05.10,20:33
Tvoje hlupe poznamky si nechaj pre seba .... Narozdiel od teba macika nemam
A vysledok by mi visiel na 200% spravny ale pocitat tu rovnicu budem az ked tu skolu dokoncim

Iba pre informáciu (tebe z matematiky) .
Ak je výsledok správny = 100 % .
Kecalek
04.05.10,20:35
Zmenilo sa to na boj proti mne ,Skvely pristup fakt dakujem .... Takze nic stoho co vravym nemam pravdu mate tu vsetci pravdu nech v tej skole aj skapeme mozno potom by sa to zacalo riesit ...
Zmazte celu tuto diskusiu a nech sa vam dobre spi za toto komunikovanie !
moriteru
04.05.10,20:36
Tvoje hlupe poznamky si nechaj pre seba .... Narozdiel od teba macika nemam
A vysledok by mi visiel na 200% spravny ale pocitat tu rovnicu budem az ked tu skolu dokoncim


mimotemy

Nooo

Ja nemám macíka, ale mám mačičku - ak nemám hlúpe poznámky :D:D
Xanti
04.05.10,20:37
Zmenilo sa to na boj proti mne ,Skvely pristup fakt dakujem .... Takze nic stoho co vravym nemam pravdu mate tu vsetci pravdu nech v tej skole aj skapeme mozno potom by sa to zacalo riesit ...
Zmazte celu tuto diskusiu a nech sa vam dobre spi za toto komunikovanie !
Ziaden boj proti tebe.

Ale máme väčšie skúsenosti a vieme o čom je život na rozdiel od teba . O pár rokov ako píšem sa zasmeješ nad svojimi "nápadmi" a hrrrrrrrrr o žalovaní školy.
Kecalek
04.05.10,20:37
a mozte aj moj ucet ..... ! Co som cakal mozno trocha podpory ?! aby sa nieco zlepsilo celkovo !? Uz nema vyznam aby som riesil toto forum vidno ako sa tu spravate... hambite sa !
moriteru
04.05.10,20:38
Zmenilo sa to na boj proti mne ,Skvely pristup fakt dakujem .... Takze nic stoho co vravym nemam pravdu mate tu vsetci pravdu nech v tej skole aj skapeme mozno potom by sa to zacalo riesit ...
Zmazte celu tuto diskusiu a nech sa vam dobre spi za toto komunikovanie !

Už len aby si sa o zem hodil, začal kopcovať a "srdcervúco" plakať ....
evina
04.05.10,20:39
Zmenilo sa to na boj proti mne ,Skvely pristup fakt dakujem .... Takze nic stoho co vravym nemam pravdu mate tu vsetci pravdu nech v tej skole aj skapeme mozno potom by sa to zacalo riesit ...
Zmazte celu tuto diskusiu a nech sa vam dobre spi za toto komunikovanie !

Nedaj sa znechutiť, mnohí Ťa chápeme práve pre Tvojich 18, a preto sme tu s Tebou aj diskutovali....
V niečom pravdu určite máš.... ale v tomto konkrétnom prípade nemáš právo.... ale keď už máš tých 18, už to dlho nebude trvať tak vydrž....
Ale už si dostal podľa mňa dosť argumentov, že toto sa Ti asi nepodarí zmeniť ...
moriteru
04.05.10,20:43
a mozte aj moj ucet ..... ! Co som cakal mozno trocha podpory ?! aby sa nieco zlepsilo celkovo !? Uz nema vyznam aby som riesil toto forum vidno ako sa tu spravate... hambite sa !

Kecálku - daj si kurzor nad ten červený bod a uvidíš, čo ti Xanti chcela naznačiť.

PS
pre teba (aj na zajtrajšok)
- chcieť
- môcť
- vedieť
- a UROBIŤ niečo
sú väčšinou od seba dosť "ďaleko ".
Mgr.Shrek
04.05.10,20:43
Zmenilo sa to na boj proti mne ,Skvely pristup fakt dakujem .... Takze nic stoho co vravym nemam pravdu mate tu vsetci pravdu nech v tej skole aj skapeme mozno potom by sa to zacalo riesit ...
Zmazte celu tuto diskusiu a nech sa vam dobre spi za toto komunikovanie !

Konečne niečo rozumné.

Navrhujem uzamknúť túto tému.
danushka
04.05.10,20:50
a mozte aj moj ucet ..... ! Co som cakal mozno trocha podpory ?! aby sa nieco zlepsilo celkovo !? Uz nema vyznam aby som riesil toto forum vidno ako sa tu spravate... hambite sa !

Kecalek, ja napríklad úplne chápem o čom píšeš.
A že nie je stredná ako stredná, to je tiež pravda.
Sú školy, kde je viac mladších profákov, benevolentnejšie móresy, naopak sú školy, kde učia postaršie štruktúry a problémy vznikajú aj tam, kde by vôbec nemuseli vznikať.

To že si sa tu stretol s názormi všethodruhu, to nech Ťa netrápi, taký je život.
Si inteligentný chlapec, zmaturuješ určite a skončíš aj vysokú, nepochybujem o tom.
willma
04.05.10,20:53
a mozte aj moj ucet ..... ! Co som cakal mozno trocha podpory ?! aby sa nieco zlepsilo celkovo !? Uz nema vyznam aby som riesil toto forum vidno ako sa tu spravate... hambite sa ! akosi si nepostrehol, že sme sa pokúšali aj poradiť aj pochopiť, ale holt, ty si len svoje melieš- ešte asi s takýmto postojom získaš veľa kopancov od života.
danushka
04.05.10,20:58
Navrhujem uzamknúť túto tému.

Nechápem prečo?
Prečo takto zhurta ideme na Kecalka?

Prečo robíme my dospeláci toto? Prečo umlčujeme naše dospelé deti, majú aj ony právo na svôj názor.
Chlapec povedal čo chcel, my sme mu mohli poradiť a vzhľadom k jeho veku niektoré názory aj pochopiť, ale prečo by sme mu mali priať dobrú noc s macíkom a podobné žvasty...naozaj nechápem.
Flinstone
04.05.10,21:01
Nechápem prečo?
Prečo takto zhurta ideme na Kecalka?

Prečo robíme my dospeláci toto? Prečo umlčujeme naše dospelé deti, majú aj ony právo na svôj názor.
Chlapec povedal čo chcel, my sme mu mohli poradiť a vzhľadom k jeho veku niektoré názory aj pochopiť, ale prečo by sme mu mali priať dobrú noc s macíkom a podobné žvasty...naozaj nechápem.
tiež mám pocit, že to nikam nevedie, omieľa si stále svoje a argumenty proti nepočuje, argumenty za niesú... Akoby to ani nebola plodná diskusia ale iba flame...
Xanti
04.05.10,21:06
tiež mám pocit, že to nikam nevedie, omieľa si stále svoje a argumenty proti nepočuje, argumenty za niesú... Akoby to ani nebola plodná diskusia ale iba flame...
Súhlasím s tvojím názorom.
Všetci až na Danushku sme mladého upozorňovali a vysvetlovali, že nemá šancu uspieť.
Ved urobí so seba šaša pred právnikom, pred súdom pred políciou, pred neviem kým všetkým kde chce aké kontroly poslať na školu.

Proste nepočúval nič teda nečítal nič čo sme mu písali, a ešte si myslí, ako mu ubližujeme a že ho nevieme pochopiť. Teda život ho to rozhodne naučí, že nikto kolo neho skákať nebude a že 100 ludí sa nebude prispôsobovať jemu ale on sa bude musieť prispôsobiť väčšine aby sa nestal vyvrheľom spoločnosti.
moriteru
04.05.10,21:11
a mozte aj moj ucet ..... ! Co som cakal mozno trocha podpory ?! aby sa nieco zlepsilo celkovo !? Uz nema vyznam aby som riesil toto forum vidno ako sa tu spravate... hambite sa !


Nechápem prečo?
Prečo takto zhurta ideme na Kecalka?

Prečo robíme my dospeláci toto? Prečo umlčujeme naše dospelé deti, majú aj ony právo na svôj názor.
Chlapec povedal čo chcel, my sme mu mohli poradiť a vzhľadom k jeho veku niektoré názory aj pochopiť, ale prečo by sme mu mali priať dobrú noc s macíkom a podobné žvasty...naozaj nechápem.

Danka.

Možno ty áno, ale ja sa nebudem hambiť, že som mu neporadil ako on chcel
(inak ak si pozrieš už na prvej strane má napríklad takéto jednoduché riešenie : rozum/pokoru/permanentku)
ale veď tak reaguje, čo bolo jasné od druhej / tretej strany
danushka
04.05.10,21:14
Súhlasím s tvojím názorom.
Všetci až na Danushku sme mladého upozorňovali a vysvetlovali, že nemá šancu uspieť.
Ved urobí so seba šaša pred právnikom, pred súdom pred políciou, pred neviem kým všetkým kde chce aké kontroly poslať na školu.

Proste nepočúval nič teda nečítal nič čo sme mu písali, a ešte si myslí, ako mu ubližujeme a že ho nevieme pochopiť. Teda život ho to rozhodne naučí, že nikto kolo neho skákať nebude a že 100 ludí sa nebude prispôsobovať jemu ale on sa bude musieť prispôsobiť väčšine aby sa nestal vyvrheľom spoločnosti.

Xanti,
ja teraz vlastne neviem o čom píšeš. Ani v jednom mojom príspevku som nepodporila Kecalka v agresívnom riešení problému, naopak písala som o komunikácii.
Len sa mi nepáči, že keďze má mladý svoj názor, ktorý nie je v súlade s väčšinovým, tak mu poprajeme dobrú noc s macíkom a tému mu zamkneme.

Doma mám jedného takého, má 18 a celý život pred sebou :) a ja ho počúvam.
A vypočuť mladého človeka, to sa treba naučiť. Odmenou za to je, keď názor skúsenejšieho prijme.
A že sa učím počúvať, oj učím sa to stále. A veľa som sa naučila od toho svojho, čo má práve 18.
Asi toľko v tejto téme poviem na záver.
Flinstone
04.05.10,21:19
Danushka... jedna vec je vypočuť mladého a poradiť mu, druhá je hučať do dutej vŕby... On sa musí naučiť počúvať...
A dospelosť nieje o 18-tich rokoch, ale o zodpovednosti... a ak bude ochotný ten svoj diel zodpovednosti prijať, sotva ho pošle niekto spať s macíkom
moriteru
04.05.10,21:19
Súhlasím s tvojím názorom.
Všetci až na Danushku sme mladého upozorňovali a vysvetlovali, že nemá šancu uspieť.
Ved urobí so seba šaša pred právnikom, pred súdom pred políciou, pred neviem kým všetkým kde chce aké kontroly poslať na školu.

Proste nepočúval nič teda nečítal nič čo sme mu písali, a ešte si myslí, ako mu ubližujeme a že ho nevieme pochopiť. Teda život ho to rozhodne naučí, že nikto kolo neho skákať nebude a že 100 ludí sa nebude prispôsobovať jemu ale on sa bude musieť prispôsobiť väčšine aby sa nestal vyvrheľom spoločnosti.

Ja som inde poslal životné prostredie (OÚ).
Výsledok kontroly ??
Ten sud s opotrebovaným olejom na otvorenej ploche :
- na mojej fotografii bol
- pri kontrole "nebol" :D:D:D:D .
Xanti
04.05.10,21:20
Xanti,
ja teraz vlastne neviem o čom píšeš. Ani v jednom mojom príspevku som nepodporila Kecalka v agresívnom riešení problému, naopak písala som o komunikácii.
Len sa mi nepáči, že keďze má mladý svoj názor, ktorý nie je v súlade s väčšinovým, tak mu poprajeme dobrú noc s macíkom a tému mu zamkneme.

Doma mám jedného takého, má 18 a celý život pred sebou :) a ja ho počúvam.
A vypočuť mladého človeka, to sa treba naučiť. Odmenou za to je, keď názor skúsenejšieho prijme.
A že sa učím počúvať, oj učím sa to stále. A veľa som sa naučila od toho svojho, čo má práve 18.
Asi toľko v tejto téme poviem na záver.Dani, trošku si sama písala, že mu pohladkáš chrbátik.

Ja som mu na začiatku písala, že nemôže ísť s bubnom na zajace lebo ich vyplaší. Ak sa tak správa v škole ako sa správal tu ( zadubene, trucovito a bez opory v zákonoch si presadzuje svoje ) tak sa potom nečudujem, že si nevybavil priepustku / pernamentku zo školy u riaditeľa.

A dalšia vec, trošku si protirečil ked písal, že ho učitelia púšťali z poslednej hodiny aby stíhal vlak, tak mu mali tí učitelia podpísať priepustku a vrátnička by mu nerobila problémy, lebo by nemala dôvod.

Lenže mladý presvedčený o svojej neomylnosti a pravde sa správa veľmi hlúpo, a vôbec nečítal čo sme mu písali. Navyše šiel spať, chcel zrušiť tému aj jeho nick, tak si myslím že i preto Mgr. Shrek napísal návrh na uzamknutie témy. Načo má byť ked zadávateľ nevyriešil po svojej vôli svoj problém ( lebo to vyriešiť nejde tak ako si to on predstavuje ).

A netvrdím, že ho podporuješ v agresii. Mladého sme vypočuli, predložili sme mu vlastné skúsenosti, dali argumenty a mladý stále svoje do kolečka do kola húdol.
moriteru
04.05.10,21:23
Xanti,
ja teraz vlastne neviem o čom píšeš. Ani v jednom mojom príspevku som nepodporila Kecalka v agresívnom riešení problému, naopak písala som o komunikácii.
Len sa mi nepáči, že keďze má mladý svoj názor, ktorý nie je v súlade s väčšinovým, tak mu poprajeme dobrú noc s macíkom a tému mu zamkneme.

Doma mám jedného takého, má 18 a celý život pred sebou :) a ja ho počúvam.
A vypočuť mladého človeka, to sa treba naučiť. Odmenou za to je, keď názor skúsenejšieho prijme.
A že sa učím počúvať, oj učím sa to stále. A veľa som sa naučila od toho svojho, čo má práve 18.
Asi toľko v tejto téme poviem na záver.

U mňa je počúvanie dvojaké :
- vzájomné
- žiadne.
Ako dospelý si môže vybrať.

PS
A hubu som nevyhral v lotérii.
evina
04.05.10,21:38
Nuž práve v 18-tich je mladý človek tažko presvedčiteľný /ani my sme neboli iní/ a ja som zástancom komunikácie a komunikácie s nimi, lebo za pár rokov sa im tá komunikácia v hlave obnoví:) Zároveň komunikácia musí byť veľmi citlivá , najmä v tomto veku, lebo v tomto veku majú všetci len práva :) Všetci, ktorí sú tu rodičia plus mínus takto starých detí, verím, že okamžite vidia ich vyvrátené oči :D a
jozka56
04.05.10,21:53
Súrne potrebujem vedieť či mám právo odísť svojvoľne a hocikedy v priebehu vyučovania.

Nakoľko máš 18. rokov sa musíš sám rozhodnúť, či chceš SŠ dokončiť alebo nie.
Svojvoľne a hocikedy odísť z vyučovania, na to zabudni. Si nemysli, že dochádzaš do školy vzdialenej 100km a pre Teba platia iné pravidlá. Takých by bolo. Máš 18. rokov.
Kecalek
05.05.10,03:24
Cele sa to tu obratilo na diskusiu o zaskolactve a robenia si co chcem ale vobec to nieje ani nebolo mojim cielom . Skolu chcem dostudovat jednoznacne. Touto diskusiou som zistil ze asi nic nevybojujem.

Dalsia vec : ODKIAL MATE ZE JA SOM SI TO NEVYBAVIL a ze mi to bolo zamietnute ? Zamietnuta mi bola ziadost hned jak som zacal studovat este ma nikto nepoznal takze to beriem ako bezpredmetne.

Ucitiela ma pustaju ale ak dojde neskoro na hodinu/nedojde vobec/zastupuje niekto otom nevie a ak by sme aj vcera mali normalne hodinu ucitelka by ma pustila cez tu ehm hmm vratnicku ....

Lutujem vase deti (samozrejme su tu aj vynimky) ked maju toto pocuvat pri probleme ako nic nemozu .Potom sa cuduju vsetci ze situacia je taka aka je a ze sa rozsiruje zaskolactvo ... No bodaj by nie ak nemoze ani na 5min na vzduch vyjst a mnohi co fajcia ist fajcit ....

Takze nakoniec si to skola moze dovolit no krasne zakony mame ... Ja pojdem za riaditelom a uvidi sa co bude .

A udriet ma ucitel moze tiez ? Mojho brata v skole fackaju ! Asi budem musiet dojst na navstevu! Skolstvo na Slovensku je bieda a ziaci nemozu nic a ucitel je kral a stale im je malo penazi a neviem co! A studentom nase ''uzasne'' ministerstvo stale len vsetko ztazuje a pridava ved to je cele chore ale prepacte podla vas je to vsetko ok len ja som jeden hnusny drzi student co si vymyslam . A kto sa bude stazovat ? Nikto nato odvahu nema a ked aj ano tak taketo reci maju vsetci a kazdopadne keby aj staznost napisem nemoze sa nic stat a do 30dni mi musi prist odpoved ! Tam mi bude napisane ci je opodstatnena alebo nie a ja si asi potrpim nato je dobe sformovat a nespominat nepustanie ale len tu drzost aroganciu zavieranie okienka a to ze tam casto nebyva za tym okienkom a to BY MALO byt opodstatnene.Ucitelia ju radi nemaju taktiez a ja s ucitelmi ziaden problem na skole nemam (s tymi co ma ucia).

Opakujem do skoly chodim rad,Ranne cestovanie priam zboznujem a jednoznacne chcem dostudovat !

A uz si tie pripomienky ako mam dodrzovat skolsky poriadok prosim nechajte lebo ja som si to precital ja to beriem je to vas nazor ale bohuzial zavierate oci nad tym a vobec do toho nevidite ....

Prajem vsetkym pekny den a nezabudnite poucovat deti ze su sproste a ze je uplne v poriadku aby boli zamkynane v budove kde su aj na oknach mreze a ze su na vine len a len oni a vsetko je v poriadku
s.renka
05.05.10,05:20
Milý Kecálek, neponáhľaj sa tak veľmi zo školy domov. Možno, keď tam vydržíš každý deň toľko, koľko treba, možno sa potom naučíš používať aj bodky, čiarky, otázniky, pravopis... Je pravdepodobné, že sa Ti to v živote zíde, keď budeš vypisovať na ľudí, ktorí Ti nebudú po chuti, kadejaké sťažnosti.
miky64
05.05.10,06:33
Dalsia vec : ODKIAL MATE ZE JA SOM SI TO NEVYBAVIL a ze mi to bolo zamietnute ? Zamietnuta mi bola ziadost hned jak som zacal studovat este ma nikto nepoznal takze to beriem ako bezpredmetne.

Takze nakoniec si to skola moze dovolit no krasne zakony mame ... Ja pojdem za riaditelom a uvidi sa co bude .

A udriet ma ucitel moze tiez ? Mojho brata v skole fackaju ! Asi budem musiet dojst na navstevu! Skolstvo na Slovensku je bieda a ziaci nemozu nic a ucitel je kral a stale im je malo penazi a neviem co! A studentom nase ''uzasne'' ministerstvo stale len vsetko ztazuje a pridava ved to je cele chore ale prepacte podla vas je to vsetko ok len ja som jeden hnusny drzi student co si vymyslam . A kto sa bude stazovat ? Nikto nato odvahu nema a ked aj ano tak taketo reci maju vsetci a kazdopadne keby aj staznost napisem nemoze sa nic stat a do 30dni mi musi prist odpoved ! Tam mi bude napisane ci je opodstatnena alebo nie a ja si asi potrpim nato je dobe sformovat a nespominat nepustanie ale len tu drzost aroganciu zavieranie okienka a to ze tam casto nebyva za tym okienkom a to BY MALO byt opodstatnene.Ucitelia ju radi nemaju taktiez a ja s ucitelmi ziaden problem na skole nemam (s tymi co ma ucia).

Opakujem do skoly chodim rad,Ranne cestovanie priam zboznujem a jednoznacne chcem dostudovat !

A uz si tie pripomienky ako mam dodrzovat skolsky poriadok prosim nechajte lebo ja som si to precital ja to beriem je to vas nazor ale bohuzial zavierate oci nad tym a vobec do toho nevidite ....

Prajem vsetkym pekny den a nezabudnite poucovat deti ze su sproste a ze je uplne v poriadku aby boli zamkynane v budove kde su aj na oknach mreze a ze su na vine len a len oni a vsetko je v poriadku[/QUOTE]
trošku som ten prispevok skratil
Myslim že tu je akekolvek vyjadrovanie zbytočné vo svojich prísevkoch si odporuje,všetko čo je mu proti srsti je chore bez akehokoľvek ohľadu a argumentacie,každy okrem neho je zly,nezodpovedny a pripraveny hadzať mu polena pod nohy myslim že je to iba vyplakavanie ktore malo podporiť jeho ego ale bohužiaľ nestalo sa :eek:
moriteru
05.05.10,08:35
Cele sa to tu obratilo na diskusiu o zaskolactve a robenia si co chcem ale vobec to nieje ani nebolo mojim cielom . Skolu chcem dostudovat jednoznacne. Touto diskusiou som zistil ze asi nic nevybojujem.

Dalsia vec : ODKIAL MATE ZE JA SOM SI TO NEVYBAVIL a ze mi to bolo zamietnute ? Zamietnuta mi bola ziadost hned jak som zacal studovat este ma nikto nepoznal takze to beriem ako bezpredmetne.

Ucitiela ma pustaju ale ak dojde neskoro na hodinu/nedojde vobec/zastupuje niekto otom nevie a ak by sme aj vcera mali normalne hodinu ucitelka by ma pustila cez tu ehm hmm vratnicku ....

Lutujem vase deti (samozrejme su tu aj vynimky) ked maju toto pocuvat pri probleme ako nic nemozu .Potom sa cuduju vsetci ze situacia je taka aka je a ze sa rozsiruje zaskolactvo ... No bodaj by nie ak nemoze ani na 5min na vzduch vyjst a mnohi co fajcia ist fajcit ....

Takze nakoniec si to skola moze dovolit no krasne zakony mame ... Ja pojdem za riaditelom a uvidi sa co bude .

A udriet ma ucitel moze tiez ? Mojho brata v skole fackaju ! Asi budem musiet dojst na navstevu! Skolstvo na Slovensku je bieda a ziaci nemozu nic a ucitel je kral a stale im je malo penazi a neviem co! A studentom nase ''uzasne'' ministerstvo stale len vsetko ztazuje a pridava ved to je cele chore ale prepacte podla vas je to vsetko ok len ja som jeden hnusny drzi student co si vymyslam . A kto sa bude stazovat ? Nikto nato odvahu nema a ked aj ano tak taketo reci maju vsetci a kazdopadne keby aj staznost napisem nemoze sa nic stat a do 30dni mi musi prist odpoved ! Tam mi bude napisane ci je opodstatnena alebo nie a ja si asi potrpim nato je dobe sformovat a nespominat nepustanie ale len tu aroganciu zavieranie okienka a to ze tam casto nebyva za tym okienkom a to BY MALO byt opodstatnene.Ucitelia ju radi nemaju taktiez a ja s ucitelmi ziaden problem na skole nemam (s tymi co ma ucia).

Opakujem do skoly chodim rad,Ranne cestovanie priam zboznujem a jednoznacne chcem dostudovat !

A uz si tie pripomienky ako mam dodrzovat skolsky poriadok prosim nechajte lebo ja som si to precital ja to beriem je to vas nazor ale bohuzial zavierate oci nad tym a vobec do toho nevidite ....

Prajem vsetkym pekny den a nezabudnite poucovat deti ze su sproste a ze je uplne v poriadku aby boli zamkynane v budove kde su aj na oknach mreze a ze su na vine len a len oni a vsetko je v poriadku

Ale veď v škole je sranda :D:D (bez nej by som asik nebol vydržal chodiť do školy 18 rokov :) ).

Nemáš = nerýp :---.

- to v tej budove nie je vzduch ,
- paradox : ísť si pofajčiť na čerstvý vzduch :D:D:D:D:D

PS - iba aby sa v tej tvojej žiadosti nevybíjali na gramatike :
ztazuje = sťažuje
drzi = drzý
nato = na to
sformovat = sformulovať

tie sú skôr proti útokom, ako útekom

občas to pomôže, ale zväčša sa chcú učiť na vlastných chybách
Pravdepodobne aj TY - ale mne to vôbec nevadí :---:---:---.
moriteru
05.05.10,08:40
Nuž práve v 18-tich je mladý človek tažko presvedčiteľný /ani my sme neboli iní/ a ja som zástancom komunikácie a komunikácie s nimi, lebo za pár rokov sa im tá komunikácia v hlave obnoví:) Zároveň komunikácia musí byť veľmi citlivá , najmä v tomto veku, lebo v tomto veku majú všetci len práva :) Všetci, ktorí sú tu rodičia plus mínus takto starých detí, verím, že okamžite vidia ich vyvrátené oči :D a

Ja som moju citlivosť komunikácie mal vyššiu , ako ona/on.
Ale IBA o jeden stupeň :D:D:D.
ewita888
05.05.10,09:08
Ja si myslím, že chlapec by mal skôr uvažovať nad tým, ako je možné, že s takými slabými znalosťami gramatiky došiel až tak ďaleko.. myslím záver strednej školy..mal by sa skôr sťažovať na svoje doterajšie učiteľky, že ho nedokázali naučiť za toľké roky tak základnú vec.. nie na nejakú pani vrátničku, ktorá si len plní svoju povinnosť..bolo by lepšie namiesto útekov zo školy požiadať o doučovanie..
JankaO
05.05.10,09:24
Kecalek, skús si aj pozrieť zákon č. 245/2008 Z. z., dať si to do súvislosti s Ústavou a inými predpismi a snáď ti to potom bude trochu jasnejšie. Z tohto pohľadu nie je podstatné, či ti niekto rozumie, či si myslíš, že máš pravdu alebo sa cítiš nepochopený.
danushka
05.05.10,09:54
Kecalek, pozri tu :
http://www.uips.sk/sub/uips.sk/images/PKvs/z245_2008.pdf
Osobitne si prečítaj § 23 a § 24.
juskoj
05.05.10,10:30
a mozte aj moj ucet ..... ! Co som cakal mozno trocha podpory ?! aby sa nieco zlepsilo celkovo !? Uz nema vyznam aby som riesil toto forum vidno ako sa tu spravate... hambite sa !


Danka.

Možno ty áno, ale ja sa nebudem hambiť, že som mu neporadil ako on chcel
(inak ak si pozrieš už na prvej strane má napríklad takéto jednoduché riešenie : rozum/pokoru/permanentku)
ale veď tak reaguje, čo bolo jasné od druhej / tretej strany
Máš výstižný názov svojho mena - kecálek, po slovensky - obyčajný podvodník. Osemnásť? V októbri 58, šedivé vlasy, mrožie fúzy, pivné brucho, rozumu nikde a času viac ako je zdravé.

Nauč sa konečne písať hanbiť. Ty expert na pravopis.
jar88
05.05.10,11:12
Cele sa to tu obratilo na diskusiu o zaskolactve a robenia si co chcem ale vobec to nieje ani nebolo mojim cielom . Skolu chcem dostudovat jednoznacne. Touto diskusiou som zistil ze asi nic nevybojujem.

Dalsia vec : ODKIAL MATE ZE JA SOM SI TO NEVYBAVIL a ze mi to bolo zamietnute ? Zamietnuta mi bola ziadost hned jak som zacal studovat este ma nikto nepoznal takze to beriem ako bezpredmetne.

Ucitiela ma pustaju ale ak dojde neskoro na hodinu/nedojde vobec/zastupuje niekto otom nevie a ak by sme aj vcera mali normalne hodinu ucitelka by ma pustila cez tu ehm hmm vratnicku ....

Lutujem vase deti (samozrejme su tu aj vynimky) ked maju toto pocuvat pri probleme ako nic nemozu .Potom sa cuduju vsetci ze situacia je taka aka je a ze sa rozsiruje zaskolactvo ... No bodaj by nie ak nemoze ani na 5min na vzduch vyjst a mnohi co fajcia ist fajcit ....

Takze nakoniec si to skola moze dovolit no krasne zakony mame ... Ja pojdem za riaditelom a uvidi sa co bude .

A udriet ma ucitel moze tiez ? Mojho brata v skole fackaju ! Asi budem musiet dojst na navstevu! Skolstvo na Slovensku je bieda a ziaci nemozu nic a ucitel je kral a stale im je malo penazi a neviem co! A studentom nase ''uzasne'' ministerstvo stale len vsetko ztazuje a pridava ved to je cele chore ale prepacte podla vas je to vsetko ok len ja som jeden hnusny drzi student co si vymyslam . A kto sa bude stazovat ? Nikto nato odvahu nema a ked aj ano tak taketo reci maju vsetci a kazdopadne keby aj staznost napisem nemoze sa nic stat a do 30dni mi musi prist odpoved ! Tam mi bude napisane ci je opodstatnena alebo nie a ja si asi potrpim nato je dobe sformovat a nespominat nepustanie ale len tu drzost aroganciu zavieranie okienka a to ze tam casto nebyva za tym okienkom a to BY MALO byt opodstatnene.Ucitelia ju radi nemaju taktiez a ja s ucitelmi ziaden problem na skole nemam (s tymi co ma ucia).

Opakujem do skoly chodim rad,Ranne cestovanie priam zboznujem a jednoznacne chcem dostudovat !

A uz si tie pripomienky ako mam dodrzovat skolsky poriadok prosim nechajte lebo ja som si to precital ja to beriem je to vas nazor ale bohuzial zavierate oci nad tym a vobec do toho nevidite ....

Prajem vsetkym pekny den a nezabudnite poucovat deti ze su sproste a ze je uplne v poriadku aby boli zamkynane v budove kde su aj na oknach mreze a ze su na vine len a len oni a vsetko je v poriadku

Drž sa "klacek" - nedaj sa odradiť.
To čo ti tu predviedlo pár zadubených, je nič proti tomu, čo ťa ešte v živote čaká. Zadubenosť je proste všade. Nemaj im to za zlé. Oni za to nemôžu že vyrástli v totalite.
Nevedia čo znamená slovo sloboda, čo znamená iniciatíva, spolupráca. Oni si nevedia ani len prečítať ústavu, nie tak ju ešte pochopiť a dokonca s ňoú aj žiť. Sú to jednoducho slaboši a niemandi.
.................................................. .............
Ešte raz klacek, drž sa a nedaj sa zlomiť.
jar88
05.05.10,11:14
Kecalek, pozri tu :
http://www.uips.sk/sub/uips.sk/images/PKvs/z245_2008.pdf
Osobitne si prečítaj § 23 a § 24.

Ja som si to prečítal danushka. Skús to aj ty. Ak budeš chcieť, môžem ťa tiež upozorniť na pár paragrafov zákona č.245
.................................................. .....................
Zrážať mladých, hlavne ak ste v tlupe, vám ide pozoruhodne.
juskoj
05.05.10,11:28
S tými dvomi si na rovnakom brde utkaný.

Jar88 9-09-09 11:59 AM
Hlasoval som v tvojej ankete a neviem ako, ale klikol som na opačnú ikonu.
Je možné to zrušiť, alebo opraviť?

Ak nie, budem sa hambiť za to ano do konca života.
danushka
05.05.10,12:46
Ja som si to prečítal danushka. Skús to aj ty. Ak budeš chcieť, môžem ťa tiež upozorniť na pár paragrafov zákona č.245
.................................................. .....................
Zrážať mladých, hlavne ak ste v tlupe, vám ide pozoruhodne.
V takejto situácii snáď môže tento mladý človek žiadať od riaditeľa školy individuálny prístup, z mojej strany celý čas ide podpora Kecalkovi. To že by rád prerazil hlavou múr je v jeho veku pochopiteľné, ale ak sa poznaží vylúčiť akékoľvek emócie a vecne argumentovať pred riaditeľom, neverím, že nedosiahne dohodu.
A mladí v mojom prípade môžu povedať čokoľvek, od malička som svoje deti vychovávala ako osobnosti s právom na vlastný názor ;).

Takže jar88, som mimo tlupy.
Dokonca mi nevadí, že Kecalek robí pravopisné chyby. To je to posledné, čo by som tu niekomu vytkla. Pravopis je v tejto téme mimotemy.
miky64
05.05.10,21:24
dnes som si prešiel celu debatu a došiel som k zaveru že to musi byť osobitne špecialna škola pretože mam 18r dceru ktora bude na buduci rok maturovať u susedov su traja chalani 18,17,15, navštevuju rôzne školy v rôznych mestach a nikde nemaju problem čo sa týka prestavok bud travia prestavky v triede alebo v priestoroch arealu školy v prípade že idu mimo areal nakup,kava,cigareta alebo ine maju za povinnosť zapísať sa v knihe ale ine obmedzenia nemaju
čo sa týka uvolnenia z vyučovania tak to je ine to je jedine na žiadosť rodiča alebo objednane vyšetrenie u lekara
ivka70
06.05.10,04:35
Ked uz sme pri kave a jedle v skole je bezkofeinova a pomaly zrusia vsetko ani colu nemaju nech ide dakam cele skolstvo a potom sa cuduju ze ziaci su hentakya taky ved to je cele chore a este aj porpiet zakladne pravo im prejde .... Hlupe Slovensko ... Nemoze ma nikto nikde drzat !!!!!!!!!!!!!!!! Musi sa to dat riesit tie dvere nemaju byt co zamknute

Len by ma zaujimalo, co ti brani priniest si rano v termoske kofeinovu kavu a k tomu aspon litrovku koly?
buchač
06.05.10,04:57
dnes som si prešiel celu debatu a došiel som k zaveru že to musi byť osobitne špecialna škola pretože mam 18r dceru ktora bude na buduci rok maturovať u susedov su traja chalani 18,17,15, navštevuju rôzne školy v rôznych mestach a nikde nemaju problem čo sa týka prestavok bud travia prestavky v triede alebo v priestoroch arealu školy v prípade že idu mimo areal nakup,kava,cigareta alebo ine maju za povinnosť zapísať sa v knihe ale ine obmedzenia nemaju
čo sa týka uvolnenia z vyučovania tak to je ine to je jedine na žiadosť rodiča alebo objednane vyšetrenie u lekara

...ja si radšej deň kaziť nebudem...;)

Stačia mi jeden - dva príspevky na tejto strane ...

Závery môjho JA by boli nepublikovateľné ....:rolleyes:
miky64
06.05.10,07:32
...ja si radšej deň kaziť nebudem...;)

Stačia mi jeden - dva príspevky na tejto strane ...

Závery môjho JA by boli nepublikovateľné ....:rolleyes:
ale uvedomuješ si že potom budeš totalitny zadubenec ktory za to nemôže tak ako tu napísal jar88
Laco-monter
06.05.10,07:43
Podľa mojho skromného odhadu maš Ty "Kecálek" tu na porade celkom sľubnú budúcnosť.

Tu sa práve toto nosí, siahodlhe citácie zákonov....

Prajem Ti rýchly uspech :
buchač
06.05.10,08:13
ale uvedomuješ si že potom budeš totalitny zadubenec ktory za to nemôže tak ako tu napísal jar88

Rástol a aj študoval ...dokonca aj vyštudoval v totalite , nehanbím sa za to ...;)

Stredná moja alma mater bola jedna zo škôl , kde bolo povolené - oficiálne - fajčiť .
Že prečo ?
Lebo študenti robili bordel v okolí školy , teda napríklad ...
Ozaj , cez veľkú prestávku sme si pivo boli dať , aj poldeci sme položili , v papučkách sme vybehli ;) ...Spartičku pofajčili ...vtedy ostatní zákazníci nemali nárok na obsluhu , študenti mali " zelenú "....

Nebol tam žiaden vrátnik , len normálna služba z radov študentov , tzv. informátor .
Ale školník ? Kua , ten bol zo starej školy ....jeho výrok nezabudnuteľný ..." já a pán riaditeľ ..."....kto jeho videl , pratal sa mu z cesty dobrovoľne ...

Uvedomte si ze niesom 10rocne dieta ktore ma nastarosti ucitel alebo kto ale svojpravny 18rocny clovek
...to 10 ročné decko má viac rozumu ako Ty,mladej ...

miky64dotyčna vratnička sa iba snaži riadiť predpismi ktore su naplnou jej prace, vašou povinnostou je plnit prevadzkovy poriadok školy ktoru navštevujete plnoletosť neznamena že pre vas prestavaju platiť všeobecne nariadenia a predpisy v tomto prípade vašej školy, s plnoletosťou prichadza viac zodpovednosti, v živote sa budete vy musieť prispôsobovať spoločnosti nie spoločnosť vám taky je život
...zodpovednosť ....povedz mi miky64, povedz že mi , čo je to ???...z úst dnešnej generácie nejak neznáme slovo , samozrejme , česť výnimkám ...

kecalek alebo im brat v tejto dobe uz perfektne pomocky ako notebook a rozne ine mobilne zariadenia. Pokial viem je to moj majetok a uz duplom nie si nan narokovat
...to o čo ide ???

kecalekSamozrejme nepopieram ze to znie smiesne a urcite mate nazor ze som neviem aky student a pubertak a neviem co .... citim to z vasich prispevkou a samozrejme to ze 18 rocny clovek je tupe decko to tu krasne poukazujete....
Teda , ak len cítiš...tak si mäkký ...to , tie rôzne názory by Ti hubu mali rozbiť , aby si sa zobudil ...
Ale tým nevravím , netvrdím !!!!!...že si tupý ...

Čo sa týka citovaných zákonov , tak tie sa aplikujú v trochu iných sférach práva a nie na školstvo ...ale možno to bolo vysvetlené inými ...

Došiel som len po tretiu stranu , viac už radšej nie , nemá význam ...fakt ..:confused:
evina
06.05.10,08:24
Priznám sa, že teraz znovu po prezretí celej témy
mám tak isto ako podaktorí zmiešané pocity, ale priznávam nie z Kecálka.
Možno preto, že som prežila tento vek so svojou dcérou a možno aj preto, že si napriek mnohým rokom dokážem spomenúť na svoju revolučnosť, možno preto, že sme jednoducho žili v absolútne iných podmienkach po každej stránke, či už v kladnom alebo negatívnom zmysle ako naše deti, možno preto, že si uvedomujem ako sa väčšina z nás snažíme našim deťom všetko poskytnúť a maximálne uľahčiť, čím odďalujeme ich samostatnosť /ale oni nie sú Tí vinní/, možno preto, že si dovolím povedať, že v 18-tich sme boli všetci krásne naivní a verili v spravodlivosť života a naše ciele, sme sa tiež nesnažili dosiahnuť vždy vyberanými prostriedkami :D /u mňa fungovali aj vyvrátené oči:)/......
Nikdy som nebola zástancom vyjadrení a pri dcére som sa o to dosť snažila- ja vo Tvojom veku... Podarilo sa mi to asi dvakrát a aj tie dvakráty sa mi teraz vracajú z jej strany niekedy...:D. lebo si myslím, ak by to stále robila každá generácia na 100% tak možno ani nemáme ešte autá....

To, že sú dnešní mladí ľudia iní ako my je normálne a má to tak byť. Je to dané dobou, v ktorej sme každí žili, životnými podmienkami skrátka všetkým, čo okrem rodiny je a bolo okolo nás. jedno majú s nami určite spoločné - aj nám vtedy ako aj im teraz bolo potrebné povedať všetko 1000krát a aj tak sme sa snažili robiť po svojom, pokiaľ sme sami nenarazili ....
Ja chápem Kecálka, že sa mu nepáči byť za zamrežovanými oknami v škole /lebo naozaj by ich aspoň cez veľkú prestávku mohli púšťať von/ a chápem aj jeho rozhorčenie, ak sa mu vrátnička pri slovách o porušovaní osobnej slobody smiala /ja som sa tak od srdca zasmiala na niečom mojej dcére a po jej zúrivom pohľade som pochopila, že to berú ako výsmech svojej osobnosti a prestala som s tým/ a chápem ho, že ešte nechápe a nechce chápať, že v živote je mnoho vecí ináč ako by sme si želali.
Ja som sa Ti Kecálek snažila svojimi príspevkami ukazovať, že je dôležitá forma a spôsob /vrátane spôsobu vyjadrovania/ako chceme vecí dosiahnuť ako čo pomenovať a aj čo sa stane, ak nechceme akceptovať to, čo jednoducho musíme.
Ak si prečítate, ktorým sa chce, celú tému, napísala som tiež Kecálkovi od určitého bodu, že som ho už chcela pochváliť že je málo revolučný, lebo v začiatku témy určite nemal také prejavy ako ku koncu.... prečo asi ?

Ja dnes viem, že mladí ľudia sú mimoriadne citliví na svoju osobnosť najmä v tomto veku a ak sa niekomu zdajú naivní, tak im vysvetľujme - ale citlivo. Ja som naplno pochopila, že svet nie je spravodlivý asi okolo 30-tky, môžte sa smiať, ale ja som rada, že až vtedy a že som si držala mnohé ideály, a dovtedy všetko presadzovala s "mladíckou" nerozvážnosťou:D. Mladý človek vo veku 18 rokov predsa nemôže konať ako človek v 40-tke a ďalej a musí si niekoľkokrát aj udrieť hlavu, ináč na to nikdy nepríde. A ruku na srdce - mnohí ľudia staršej generácie majú ďaleko od správania dospelého človeka....

Nemyslím si vôbec, že Kecálek je naivný a iné prívlastky - je jednoducho mladý, má 18 rokov a snaží sa v živote meniť čo sa mu nepáči....
Neviem, ani napríklad, či niektoré príspevky boli myslené ironicky alebo vážne, ale tadiaľ cesta tiež nevedie. Ak sa starší mladším snažia povedať niektoré veci, aby im pomohli v orientácii nebudú zadubení, ani nechápaví, ani poznačení dobou a pod.....vždy je to len o každom človeku individuálne....
Takže Kecálek, ja za seba Ti to zhrniem, snaž sa v živote meniť veci ale hľadaj si tú správnu formu a spôsob a prispôsobuj svoj názor troška načúvaním aj druhých...
....
danushka
06.05.10,08:39
Evina, do bodky s Tebou súhlasím !
Myslím že my ktorí máme deti práve vo veku +/- Kecalka sme pochopili o čo chlapcovi ide.

A nie je nič horšie, ako tínedžerom zapchávať ústa rečami typu :
,,počkaj, ešte ši užiješ, si ešte nezrelý, nemôžeš tomu rozumieť, si naivný, mudruješ a blá-blá-blá..."

A keďže my trošku starší máme pred nimi navrch skúsenosťami, mali by sme práve MY vedieť, ako na nich.

No a keď tu vidím, že tlupa - väčšina reaguje tak ako reaguje, vôbec ma neprekvapuje, že niektorí mladí to doma nemajú až tak jednoduché a svoje nepochopenie potom kompenzujú inde.
Laco-monter
06.05.10,08:50
Dnešní mladí, ešte len uvidia o čom je život.

Plná hlava idealov a predstav vs. krutá realita života .
evina
06.05.10,08:55
Dnešní mladí, ešte len uvidia o čom je život.

Plná hlava idealov a predstav vs. krutá realita života .

a možno aj nie ....:)
danushka
06.05.10,08:59
Dnešní mladí, ešte len uvidia o čom je život.

Plná hlava idealov a predstav vs. krutá realita života .
Naopak, dnešní mladí sú oveľa jazykovo zdatnejší a nemajú tak zväzované ruky ako smne ich mali my.
To, že menej čítajú a viac sedia pri PC ešte neznamená, že sú to prázdne hlavy tupcov.
Ty keď si mal 18, vedel si o čom je život?...Ja mám 40 a stále ma veľa vecí prekvapí.

Takže láskavo dajte pokoj mladým, mladí sú úplne v pohode.
Či zabudol vôl, že teľaťom bol?
Mgr.Shrek
06.05.10,09:21
Nie som ani tak mladý ako Kecalek, ani tak zrelý ako tí, čo sa mu snažili poradiť. Som tak v strede. Môj pohľad je takýto.

Kecalek sa oháňa len svojim právami, našiel pár §§ a neuvedomuje si, že nemá len práva ale povinnosti. Nechce si to uvedomiť. 99% radiacich mu napísalo, že nemá pravdu, že sa mýli a on si stále húdol svoje a vypisoval, ako vydr** so systémom. Neviem ako Vám, ale mne to prišlo smiešne.
A potom, keď mu povieme, tvrdo do očí, že sa len zosmiešňuje, tak zaútočí, akí sú tu všetci zadubecni.

Ja si myslím, že takto sa rozumný človek nespráva. Posudzujem človeka podľa jeho činov a pri Kecalkovi som sa utvrdil v tom, že to je rozmaznané decko, ktorému musí byť vyhovené.

Spýtam sa, prečo by ich mali púšťať von??? Prečo by im mali dať slobodu, keď s ňou nevedia narábať?? Pozrite správy, aká je mládež voľnomyšlienkárska. Robí si čo chce, lebo je demokracia. Ale to si mýli pojmy.

Mám 25, ale nikdy mi nenapadlo v škole vysmiať sa učiteľovi, či sa mu vyhrážať a to ani na ZŠ ani na VŠ. Nikdy.

Decká ako Kecalek nemajú úctu a zdravý rešpekt. Sú sebecké a myslia len na seba. "On má právo, on môže"

Určité pravidlá musia byť, musia sa dodržiavať a ak sa to nedá dosiahnuť pozitívnou motiváciu, či prirodzeným uznaním autority, tak áno, nastupuje represívny prístup. Súhlasím s tým.
Laco-monter
06.05.10,09:24
Naopak, dnešní mladí sú oveľa jazykovo zdatnejší a nemajú tak zväzované ruky ako smne ich mali my.
To, že menej čítajú a viac sedia pri PC ešte neznamená, že sú to prázdne hlavy tupcov.
Ty keď si mal 18, vedel si o čom je život?...Ja mám 40 a stále ma veľa vecí prekvapí.

Takže láskavo dajte pokoj mladým, mladí sú úplne v pohode.
Či zabudol vôl, že teľaťom bol?

..kde som ja niekomu nadával do tupcov ??? :eek:

, čo sa danushke chcelo, to sa jej aj prisnilo..:mee:
elpka
06.05.10,09:43
prečítala som si celú tému....niektoré reakcie poraďákov ma dosť zarazili....a hlavne tých ktorí majú deti približne vo veku kecálka....

viacerí ste tu rozoberali jeho pravopis...možno ma talent na niečo iné, možno je dobrý matematik..atď a tie chyby neboli také ako tie čo robia vysokoškolsky vzdelaní ľudia od ktorých dostávam maily, alebo právnici ktorí zostavujú zmluvy, niekedy sa fakt divím...nehaním ľudí za pravopisné chyby, veď môžu byť skvelí úplne v inej oblasti..uvediem príklad...mám neter, ktorá je v slovenčine talian, ale reprezentuje slovensko na rôznych majstrovstvách.....proste každý máme nadanie na niečo iné...;)

a kecálek trošku ma zarazilo, že si vôbec nespomenul svojich rodičov ....veď aj keď máš 18 rokov a si dospelý, stále sú to ľudia, ktorí by ti mali pomáhať a myslím, že aj riaditeľ bude skôr akceptovať tvoje dôvody na skorší odchod zo školy, keď sa do tejto veci zapoja aj oni a hlavne by bolo vidieť, že tvoje skoršie odchody zo školy nie sú len nejaký výmysel ako sa vyhýbať vyučovaniu...;)

bolo tu správne povedané, že každý študent by sa mal riadiť školským poriadkom, všade sa musia dodržiavať určité pravidlá, ale všetky pravidlá sa dajú upraviť podľa situácie, len záleží na ochote a kompromisoch oboch strán.....poviem ti príklad....dcéra mi chodí na ZŠ do štvrtej triedy....delia sa žiaci pri hodinách etiky a náboženstva....tie deti, ktoré chodia na náboženstvo mali mať hodinu hodinu potom, ako im končí vyučovanie...samozrejme tí žiaci, korí nechodili do družiny čakali na hodinu v chodbe školy.....upratovačka sa sťažovala riaditeľovi, že tam robia neporiadok, teda asi tak, ako všetky deti v tomto veku, tak riaditeľ nakázal, že deti sa nesmú do začiatku hodiny zdržiavať v škole, lenže to sa zase sťažovali rodičia, že nie vinou ich detí je hodina tak neskoro.... tak som to predniesla na rade školy a navrhla riešenie, aby na tú 1 hodiny v týždni, mohli byť s ostatnými deťmi v družine, s tým súhlasili, ale že si musia zaplatiť pobyt v družine ako deti, ktoré ju navštevujú každý deň.....nakoniec sa našlo riešenie, jedna vychovávateľka si ich zobrala na starosť na pokyn riaditeľa....týmto som ti len chcela povedať, že riešenie je vždy nejaké, aby bol vlk sýty a aj ovca ostala celá....:rolleyes:
hlavne nič nerieš s horúcou hlavou....milým správaním a s úsmevom na tvári vždy toho v živote dosiahneš viac....:)
prajem ti, aby si to vyriešil k svojej spokojnosti....aj k spokojnosti tej milej vrátničky...;)
Dav
06.05.10,09:43
Mňa by zaujímali dve veci :
1. odkedy má tých 18 rokov?
2. prečo nebýva na internáte, keď musí denne dochádzať 100 km?

Problém s odomknutím dverí skôr vyrieši "mierovou cestou" a vysvetľovaním, ako metódou "veľkého tresku".
danushka
06.05.10,10:09
..kde som ja niekomu nadával do tupcov ??? :eek:

, čo sa danushke chcelo, to sa jej aj prisnilo..:mee:
Lacko - monterka, Ty si sa nebodaj kvôli mne rozplakal :eek:.
Neverím :D:D:D.
Neplačkaj, ja Ti ten noštek poutieram, Ty si už veľký chlapec.

A čo sa týka môjho snívania, pošepnem Ti, že z času na čas zabehnem do Tvojich príspevkov a Tvojmu rozprávkovu nech sa snažím ako chcem, konkurovať nemôžem ;).
evina
06.05.10,10:30
Nie som ani tak mladý ako Kecalek, ani tak zrelý ako tí, čo sa mu snažili poradiť. Som tak v strede. Môj pohľad je takýto.

Kecalek sa oháňa len svojim právami, našiel pár §§ a neuvedomuje si, že nemá len práva ale povinnosti. Nechce si to uvedomiť. 99% radiacich mu napísalo, že nemá pravdu, že sa mýli a on si stále húdol svoje a vypisoval, ako vydr** so systémom. Neviem ako Vám, ale mne to prišlo smiešne.
A potom, keď mu povieme, tvrdo do očí, že sa len zosmiešňuje, tak zaútočí, akí sú tu všetci zadubecni.

Ja si myslím, že takto sa rozumný človek nespráva. Posudzujem človeka podľa jeho činov a pri Kecalkovi som sa utvrdil v tom, že to je rozmaznané decko, ktorému musí byť vyhovené.

Spýtam sa, prečo by ich mali púšťať von??? Prečo by im mali dať slobodu, keď s ňou nevedia narábať?? Pozrite správy, aká je mládež voľnomyšlienkárska. Robí si čo chce, lebo je demokracia. Ale to si mýli pojmy.

Mám 25, ale nikdy mi nenapadlo v škole vysmiať sa učiteľovi, či sa mu vyhrážať a to ani na ZŠ ani na VŠ. Nikdy.

Decká ako Kecalek nemajú úctu a zdravý rešpekt. Sú sebecké a myslia len na seba. "On má právo, on môže"

Určité pravidlá musia byť, musia sa dodržiavať a ak sa to nedá dosiahnuť pozitívnou motiváciu, či prirodzeným uznaním autority, tak áno, nastupuje represívny prístup. Súhlasím s tým.

Určite máš v mnohom pravdu, ale o tom je práve tých 18 - samozrejme nie u všetkých a sú aj kľudnejší, ináč zmýšľajúci ako si bol asi aj Ty. Ja som aj vyššie o.i. napísala, že si uvedomujem, že sme tie deti nechtiac rozmaznali.... atď. atď. Treba len niektoré veci chápať - ja som napríklad rok dopredu počúvala - počkaj až budem mať 18:D /dnes sa spolu na tom smejeme/ - vtedy si 90% mladých ľudí myslí, že nadobudne práve len tie práva. Ja verím, že v Tvojom veku sa nad niektorými vecami, ktoré tu napísal zasmeje i Kecálek...:)

No a učiteľov sme sa snažili "precikať" i za hlbokej totality....Prepáčte ale fakt mi nenapadol iný výraz ani neviem prečo:D a najmä poza ich chrbát sme ich tiež veľmi nevychvaľovali....Nechcem tým povedať, že st ým súhlasím, ale taký je jednoducho život a takéto reči mladého človeka bez skutkov zatiaľ nie sú také nebezpečné :)
P.s. Nechce sa mi vrátiť už dozadu ale myslím, že tých "zadubencov" sme si vyslúžili od iného ...;) Tvoje príspevky v téme som ja osobne pokladala za prínosné:)
finis
06.05.10,10:33
je velmi tazke na takejto malej ploche a este pisomne riesit taketo rozdielne pohlady na svet. je jasne, ze ako rodicia podobne starych deti citime, ze stale detmi su a potrebuju nase skusenosti, ale oni a hlavne v tomto veku velmi bojuju za to, rozhodovat sam za seba a robit vlastne rozhodnutia. mam podobne stareho syna a nasim najvacsim sporovym bodom je prave to, kedy ho mozem riadit a kedy sa moze riadit sam.
toto vidim v kecalkovi.snahu byt uznavanou a hlavne respektovanou osobnostou. moze nam byt nepochopitelne a smiesne ked vytiahne par paragrafov (este listina prav a slobod chybala). jemu to ale smiesne nepride.
osemnastrocny clovek je naozaj dospely mozno fyzicky, ale este vela casu ubehne kym ho stretne dospelost dusevna. to ale neznamena, ze nema narok nato, aby bojoval za svoje nazory a diskutoval o nich a hlavne si z diskusie nieco pre seba zobral. no skutocne nic a nikoho neopravnuje k tomu, aby zabudol pritom na elementarnu slusnost.
Mgr.Shrek
06.05.10,11:50
Určite máš v mnohom pravdu, ale o tom je práve tých 18 - samozrejme nie u všetkých a sú aj kľudnejší, ináč zmýšľajúci ako si bol asi aj Ty. Ja som aj vyššie o.i. napísala, že si uvedomujem, že sme tie deti nechtiac rozmaznali.... atď. atď. Treba len niektoré veci chápať - ja som napríklad rok dopredu počúvala - počkaj až budem mať 18:D /dnes sa spolu na tom smejeme/ - vtedy si 90% mladých ľudí myslí, že nadobudne práve len tie práva. Ja verím, že v Tvojom veku sa nad niektorými vecami, ktoré tu napísal zasmeje i Kecálek...:)

No a učiteľov sme sa snažili "precikať" i za hlbokej totality....Prepáčte ale fakt mi nenapadol iný výraz ani neviem prečo:D a najmä poza ich chrbát sme ich tiež veľmi nevychvaľovali....Nechcem tým povedať, že st ým súhlasím, ale taký je jednoducho život a takéto reči mladého človeka bez skutkov zatiaľ nie sú také nebezpečné :)
P.s. Nechce sa mi vrátiť už dozadu ale myslím, že tých "zadubencov" sme si vyslúžili od iného ...;) Tvoje príspevky v téme som ja osobne pokladala za prínosné:)

ale mne sa nezdá, že by chcel učiteľov precikať (inak skutočne úžasný výraz :) )...ja mám z Kecálka pocit, akoby chcel aby všetci naokolo tancovali tak, ako in píska...
inak...ďakujem za uznanie :)


je velmi tazke na takejto malej ploche a este pisomne riesit taketo rozdielne pohlady na svet. je jasne, ze ako rodicia podobne starych deti citime, ze stale detmi su a potrebuju nase skusenosti, ale oni a hlavne v tomto veku velmi bojuju za to, rozhodovat sam za seba a robit vlastne rozhodnutia. mam podobne stareho syna a nasim najvacsim sporovym bodom je prave to, kedy ho mozem riadit a kedy sa moze riadit sam.
toto vidim v kecalkovi.snahu byt uznavanou a hlavne respektovanou osobnostou. moze nam byt nepochopitelne a smiesne ked vytiahne par paragrafov (este listina prav a slobod chybala). jemu to ale smiesne nepride.
osemnastrocny clovek je naozaj dospely mozno fyzicky, ale este vela casu ubehne kym ho stretne dospelost dusevna. to ale neznamena, ze nema narok nato, aby bojoval za svoje nazory a diskutoval o nich a hlavne si z diskusie nieco pre seba zobral. no skutocne nic a nikoho neopravnuje k tomu, aby zabudol pritom na elementarnu slusnost.

toto nebola diskusia...diskusia je proces, vyvíja sa...pri diskusii sa argumentuje...kecálek si však stále húdol dookola to isté...snažil som sa mu skutočne rozumne vysvetliť, že to o čo sa snaží nie je jeho právom a to z čoho obviňuje školu nie je obhájiteľné...ale on nepočúval....a nie len mňa...nikoho....a zabudol aj na tú slušnosť...

mimotemyja skutočne nechápem, prečo obhajujete jeho správanie:confused:
finis
06.05.10,12:05
v tomto veku je diskusia velmi tazka vec. to iba v americkych serialoch pride mladistvy domov a hned vyklopi rodicovi alebo inemu dospelemu svoje problemy...pocuva... zoberie si to k srdcu.
a slusnost by podla mna mala byt na oboch stranach mantinelu.
celkom tu ale vidiet rozdielny pristup muzskeho a zenskeho elementu. ako u nas doma. ja sa snazim na deti psychologicky posobit a manzel pride a je s tym hotovy raz-dva :-))
evina
06.05.10,12:44
ale mne sa nezdá, že by chcel učiteľov precikať (inak skutočne úžasný výraz :) )...ja mám z Kecálka pocit, akoby chcel aby všetci naokolo tancovali tak, ako in píska...
inak...ďakujem za uznanie :)



toto nebola diskusia...diskusia je proces, vyvíja sa...pri diskusii sa argumentuje...kecálek si však stále húdol dookola to isté...snažil som sa mu skutočne rozumne vysvetliť, že to o čo sa snaží nie je jeho právom a to z čoho obviňuje školu nie je obhájiteľné...ale on nepočúval....a nie len mňa...nikoho....a zabudol aj na tú slušnosť...

mimotemyja skutočne nechápem, prečo obhajujete jeho správanie:confused:

V podstate každý človek chce, aby všetci okolo neho skákali ako on píska:D, len vekom niektorí viac niektorí menej okresávame svoje túžby a správanie....

Nedá sa povedať, že ho obhajujeme, dá sa povedať, že ho chápeme /moje dieťa tiež húdlo dokola to isté a o mne mala ten istý pocit, že dokola hovorím to isté:D/. Vieš, keby som sa rozprávala s 55-ročným mužom a ten by dokola omieľal to isté, dobre by som mu vynadala otočila sa a buchla dverami :D
18-ročný človek bude húsť dokola to isté, lebo život ho našťastie tak ešte nenaučil, že je všetko ináč....Samozrejme musí to mať primeranú slušnosť a ja si myslím, že tú Kecálek mal do doby, kedy sa vyskytli v téme osobné invektívy na jeho adresu a on vyrovnával diskusiu. Opäť sa mi nechce ísť dopredu, ale myslím si, že si dobre pamätám ak poviem, že on nezačal v prudkom tóne...

Ja si napríklad aj od mnohých iných myslím, že táto téma je veľmi dobrá a v mnohom mnohom poučná pre mladých aj starých po každej stránke ....:rolleyes:

P.s. a ruku na srdce v koľkých rokoch sa naozaj stávame dospelými?:D
evina
06.05.10,12:49
v tomto veku je diskusia velmi tazka vec. to iba v americkych serialoch pride mladistvy domov a hned vyklopi rodicovi alebo inemu dospelemu svoje problemy...pocuva... zoberie si to k srdcu.
a slusnost by podla mna mala byt na oboch stranach mantinelu.
celkom tu ale vidiet rozdielny pristup muzskeho a zenskeho elementu. ako u nas doma. ja sa snazim na deti psychologicky posobit a manzel pride a je s tym hotovy raz-dva :-))

No neviem, ktoré americké seriály pozeráš:D:D, ale mňa práve neskutočne hnevá, že skoro vo všetkých am. filmoch je v človek v tomto veku hore na stupienku a rodič postavený do pozície obťažovača, pokorne klopkajúce a ospravedlňujúceho sa za dverami detskej izby, pričom spôsob vyjadrovania a jednania tých mladých ...no škoda hovoriť....preto mám aj pocit, že aj odtiaľ sa veľa opozerávava ...: bez toho Y love you na záver :D
Petra Nová
06.05.10,15:22
Táto téma je poučná až tak veľmi, že kecálek z nej zmizol už včera.

Neverím na 18 ročného študenta kecálka, v jeho veku by bojovník za slobodu ani z recesie nepoužil také meno pre seba. Neverím na školu s vrátničkou, nieto s viacerými vrátničkami, neverím na zamrežovanú školu bez dvora a jedálne. Jedine, že by išlo o školu pre ťažko prispôsobivých žiakov. Neverím kecálkovmu tvrdeniu, že má rád túto školu a rád do nej chodí, ak vzápätí sa vyjadruje o učiteľoch ako tých, čo nič nevedia, nič ho nenaučia, ktorých nie je dôvod rešpektovať. To samozrejme voľne parafrázujem jeho slová. Tiež neverím na triedneho, ktorý učí na dvoch školách. Preto túto tému radím do témy o ničom, krajšie povedané - do kaviarenských tém.

Ak by som však chcela prejaviť veľkú dávku empatie k zadávateľovi témy, potom by som jej rozumela tak, že si chcel pohovoriť o fenoméne slobody jednotlivca a východiskom k tejto debate je vzťah osemnásťročného študenta k autorite školy. Tú legendu, síce pritiahol za vlasy, ale veľmi presne vymedzil hranice tejto témy. Odcitoval rôzne § zo zákonov, týkajúcich sa slobody jednotlivca, a spýtal sa na celkom jednoduchú vec. Či je to v súlade s citovanými zákonmi, ak škola rôznymi obmedzeniami, príkazmi a zákazmi porušuje jeho právo na osobnú slobodu? Zrejme aj preto, aby bolo každému jasné o čo mu ide, vo svojom prvom príspevku položil otázky a žiadosť o radu:

1. Súrne potrebujem vedieť či mám právo odísť svojvoľne a hocikedy v priebehu vyučovania?
2. Plus sa chcem spýtať či je normálne, že od rána napr. od 07:00 do poobedia 14:20 sme zavretý v budove školy a nemôžme ísť von dokonca ani cez obednú 35min prestávku? Nemáme žiaden čerstvý vzduch ani na obed do reštaurácie nemôžem ísť. Cez okno sa nedá dostať von = máme tam mreže ...
3. Fakt neviem či je to škola alebo väzenie ... Potreboval by som aj nejaké paragrafy a tak aby som stým mohol ísť za riaditeľom.

Len v málo príspevkoch zaznelo pár viet k téme, teda k tomu, na čo sa imaginárny kecálek pýtal. Nezistila som, žeby tému komentoval niektorý z učiteľov na Porade. Nečítala som právne stanoviská ku vzťahu osobná sloboda žiaka verzus práva a povinnosti školy. Zato masívne príspevky sú tu od tých, ktorí popisujú len svoje vzťahy s 18 ročnými ratolesťami, aj keď zaujímavé, ale píšu o úplne inom, než kde kecálek smeroval svoju tému. K osobnej slobode, a tým aj k demokracii, keďže uplatňovanie práv jednotlivca naráža na mantinely demokracie. Takže by bolo dobre, keby tí, čo nestratili chuť ďalej diskutovať, skúsili niečo vecne povedať k tomu, na čo sa kecálek pýtal. Na Porade sa radí k individuálnym problémom jednotlivcov. Preto široká a ťažko filozofická debata nemá žiadny zmysel. To je zas môj názor na tému „Právo na osobnú slobodu“.
danushka
06.05.10,15:45
Žeby sa tu s nami opäť niekto poihral ?
Aj to je možné Peti, veru aj to je možné.
Petra Nová
06.05.10,16:05
Žeby sa tu s nami opäť niekto poihral ?
Aj to je možné Peti, veru aj to je možné.
Neviem, Danushka. A nechcem o tom špekulovať. Ale prečítala som si kecálkové príspevky a niektoré ďalšie, tak si myslím, že téma znesie aj ten môj.:)
evina
06.05.10,16:23
Táto téma je poučná až tak veľmi, že kecálek z nej zmizol už včera.

Neverím na 18 ročného študenta kecálka, v jeho veku by bojovník za slobodu ani z recesie nepoužil také meno pre seba. Neverím na školu s vrátničkou, nieto s viacerými vrátničkami, neverím na zamrežovanú školu bez dvora a jedálne. Jedine, že by išlo o školu pre ťažko prispôsobivých žiakov. Neverím kecálkovmu tvrdeniu, že má rád túto školu a rád do nej chodí, ak vzápätí sa vyjadruje o učiteľoch ako tých, čo nič nevedia, nič ho nenaučia, ktorých nie je dôvod rešpektovať. To samozrejme voľne parafrázujem jeho slová. Tiež neverím na triedneho, ktorý učí na dvoch školách. Preto túto tému radím do témy o ničom, krajšie povedané - do kaviarenských tém.

Ak by som však chcela prejaviť veľkú dávku empatie k zadávateľovi témy, potom by som jej rozumela tak, že si chcel pohovoriť o fenoméne slobody jednotlivca a východiskom k tejto debate je vzťah osemnásťročného študenta k autorite školy. Tú legendu, síce pritiahol za vlasy, ale veľmi presne vymedzil hranice tejto témy. Odcitoval rôzne § zo zákonov, týkajúcich sa slobody jednotlivca, a spýtal sa na celkom jednoduchú vec. Či je to v súlade s citovanými zákonmi, ak škola rôznymi obmedzeniami, príkazmi a zákazmi porušuje jeho právo na osobnú slobodu? Zrejme aj preto, aby bolo každému jasné o čo mu ide, vo svojom prvom príspevku položil otázky a žiadosť o radu:

1. Súrne potrebujem vedieť či mám právo odísť svojvoľne a hocikedy v priebehu vyučovania?
2. Plus sa chcem spýtať či je normálne, že od rána napr. od 07:00 do poobedia 14:20 sme zavretý v budove školy a nemôžme ísť von dokonca ani cez obednú 35min prestávku? Nemáme žiaden čerstvý vzduch ani na obed do reštaurácie nemôžem ísť. Cez okno sa nedá dostať von = máme tam mreže ...
3. Fakt neviem či je to škola alebo väzenie ... Potreboval by som aj nejaké paragrafy a tak aby som stým mohol ísť za riaditeľom.

Len v málo príspevkoch zaznelo pár viet k téme, teda k tomu, na čo sa imaginárny kecálek pýtal. Nezistila som, žeby tému komentoval niektorý z učiteľov na Porade. Nečítala som právne stanoviská ku vzťahu osobná sloboda žiaka verzus práva a povinnosti školy. Zato masívne príspevky sú tu od tých, ktorí popisujú len svoje vzťahy s 18 ročnými ratolesťami, aj keď zaujímavé, ale píšu o úplne inom, než kde kecálek smeroval svoju tému. K osobnej slobode, a tým aj k demokracii, keďže uplatňovanie práv jednotlivca naráža na mantinely demokracie. Takže by bolo dobre, keby tí, čo nestratili chuť ďalej diskutovať, skúsili niečo vecne povedať k tomu, na čo sa kecálek pýtal. Na Porade sa radí k individuálnym problémom jednotlivcov. Preto široká a ťažko filozofická debata nemá žiadny zmysel. To je zas môj názor na tému „Právo na osobnú slobodu“.

Petra, na ZDŠ, aj strednej škole /a boli to úplne normálne školy a demokratické v rámci nášho školstva/, kde chodila moja dcéra mala aj vrátničky, na prízemí mreže na oknách a počas vyučovacieho procesu sa zamykala - bolo to v Bratislave, to len na okraj, že neveríš. Väčšinou je to kvôli "milým okoloidúcim kradnúcim" a drogy ponúkajúcim spoluobčanom a pod.a nie kvôli ťažkoprispôsobivým žiakom. Osttané rešpektujem ako Tvoj názor
Čo sa týka hrubo vyznačeného začni-možno sa rozprúdi tá pravá diskusia na to, čo sa Kecálek pýtal a neprekáža ani to, že je imaginárny.
getfree
07.10.11,12:13
Hellou, plne s tebou suhlasim , sice je diskusia neaktualna pre ine pripady rad napisem. Som pravnik. Ano mas 18 a mas pravo opustit skolu , kedy sa ti zachce bez ohladu na skolsky poriadok. Citovane znenie zakonov a ustavy je spravne, ale do trestneho prava, by som uz nezachadzal. Zakony a ustava su samozrejme nadradene voci nejakym internym normam. Ak riaditel odmeita spolupracovat je na mieste sa informovat o jeho postupe u zriadovatela skoly ( ktora institucia to je ti povedia v skole), v podstate je to odvolaci organ voci riaditelovi. Chapem , ze v tomto pripade sa jedna o vytazenu skolu , a preto tito uradnici kaslu na individualny pristup, na ktory mas pravo a zabudaju na svoje poslanie ( a je jedno za kolko a za akych podmienok). Nezabudaj, ze skola je tu na to, aby z teba spravila uzitocnu jednotku spolocnosti, konformnym pracantom , pretoze je predpoklad tvojho zaradenia medzi pracujucich do zamestnania , kde platia pravidla a vobec aby si sa vedel spravat a prisposobovat inym. Preto su dnesne deti take zle , kaslu im uz nato, nedokazu byt ako dalsi vyrobok a navyse vidia , ze ucitelia su postihnuty vlastnymi problemami (zlost, zavist, pretvarka, egoizmus, ucelovost, strach, klamstvo) a skusenostou( od ktorej sa ich rozumne JA nedokaze odputat) , ktora je poznacena taktiez zlym pristupom...Navyse su viazany pravidlami a strachom z ich porusenia. Mne to tiez pripada ako vazenie a najma pristup k detom. Preto radim postavte sa za vase prava,lebo to takto nejde do nekonecna. Na zaver, ano mas pravo stanovovat vlastne pravidla, uz len preto ze ta moznost existuje a je len na tebe ako sa ti to podari.Vela stastia.. Nenechajte sa znechutit tymi nestastnikmi lebo skoncite jak oni.... bye bye
Sandra Feriančíková
03.05.12,13:45
Školský poriadok má nižšiu právnu silu ako zákon, tým pádom musí byť školský poriadok v súlade zo zákonom. Takže škola nemôže brániť človeku odísť zo školy, ale aby sa kryla pred prípadným problémom musí vydať doklad, ktorý hovorí o tom,že študent môže opustiť školu. Študent má povinnosť si ten doklad vyžiadať, ak nemá 18 rokov, musí to urobiť rodič, a škola je povinná vyhovieť. Ak študent často absentuje, škola z toho podľa školského poriadku vyvodí dôsledky.
V každom prípade si myslím, že podľa zákona ho nikto nemôže držať v škole proti jeho vôli.
No v každom prípade treba podať žiadosť na školu aby ťa uvoľnili z vyučovania skôr a mali by oboznámiť vrátničku s tým, aby ťa púšťala skôr.
Škola nie je väzenie, preto nemôže na základe nejakého školského poriadku brániť v odchode dospelého človeka.
Chobot
03.05.12,21:24
Školský poriadok má nižšiu právnu silu ako zákon, tým pádom musí byť školský poriadok v súlade zo zákonom. Takže škola nemôže brániť človeku odísť zo školy, ale aby sa kryla pred prípadným problémom musí vydať doklad, ktorý hovorí o tom,že študent môže opustiť školu. Študent má povinnosť si ten doklad vyžiadať, ak nemá 18 rokov, musí to urobiť rodič, a škola je povinná vyhovieť. Ak študent často absentuje, škola z toho podľa školského poriadku vyvodí dôsledky.
V každom prípade si myslím, že podľa zákona ho nikto nemôže držať v škole proti jeho vôli.
No v každom prípade treba podať žiadosť na školu aby ťa uvoľnili z vyučovania skôr a mali by oboznámiť vrátničku s tým, aby ťa púšťala skôr.
Škola nie je väzenie, preto nemôže na základe nejakého školského poriadku brániť v odchode dospelého človeka.

SAndra, si nová a je pekné, že chceš pomáhať, ale všimni si, že Kecálek chodil do školy pred 2 rokmi, teraz už asi pracuje...

A naposledy bol na porade 5.5.2010.

Je zbytočné vyťahovať staré témy ;).
Azel
08.02.14,11:39
Nesuhlasim, ze je zbytocne vytahovat stare temy, pretoze aj stare temy mozu mat aj dnes aktualny obsah.


Necital som vsetky nazory, ale argumentovat niecim takym, ze mas 18 rokov, si decko a mas posluchat a drzat hubu, tak to svedci akurat o jednom - poznal som ludi, co mali 13 a mali viac rozumu ako niektori, co mali 30 a autori takychto vyrokov k nim ocividne patria.

Argumentovat tym, ze niekoho nemozno pustit, lebo skola je zanho zodpovedna a co ak sa mu nieco stane, sa mozno da u deti do 10 rokov. Pokial ide o mladez, tam by sa dalo este argumentovat tym, ze niekoho predcasne pustaju bez vedomia rodicov (ale nie 5 minut skor) a dotycny sa dopusta nejakej cinnosti, akej by sa nemal a rodicia o tom nevedia.

Ak vsak niekto dosiahne 18 rokov, vsetko toto pada. Od tej chvile je clovek zodpovedny sam za seba - zacnes fetovat, flakat sa po baroch, chlastat, tvoj problem, ale budes si niest aj nasledky.

Drzat v skole ta nemozu - mozes si odist, kedy chces. Dalo by sa to maximalne kvalifikovat ako porusenie vnutorneho poriadku, ale pustit ta musia. Povedal by som, ze toto su dost zavazne dovody, pre ktore sa nesmu vyvodzovat dosledky ani vtedy, ak by si to urobil velakrat. Cize aj keby si odisiel 50 raz, nemozu vyvodzovat z toho ani len disciplinarne dosledky, v opacnom pripade by si sa mohol obratit na sud.

Pokial su to rozumni ludia, tak si treba vybavit pravidelne uvolnovanie v urcitych hodinach - bud u triedneho alebo u riaditela a pojde to. Ak to nepojde, mozes sa obratit na sud. Alebo mozes dat podnet na Skolsku inspekciu, ze sa tam deju taketo veci, ak to vadi viacerym.

Pokial ide o tie obedne prestavky - ano, mas pravdu, nemaju pravo vas tam zatvarat, pripadne to zakotvovat v nejakom skolskom poriadku (ak to tam zakotvene je). To by som opat riesil so statnou skolskou inspekciou - a v tomto pripade neobstoji ani argument, ze osoba este nema 18 rokov.

Bohuzial, nase skolstvo je take, ake je a ak sa chces domoct svojho, musis ist po tom niekedy velmi tvrdo. V skolstve kazdeho spravidla zaujimaju len ucitelia a to, ake maju nizke mzdy (lebo oni su asi jedini). Potom sa spravidla podla toho aj spravaju. Popri tom sa niekedy na skolach toleruju a take veci ako sikanovanie, podvadzanie, podplacanie atd., preco by to niekto riesil, ked ubohi ucitelia su tak strasne zle plateni, ze?

Dalsim problemom je, ze ludia svoje prava nepoznaju a rady od tzv. "advokatov", ktorych ja definujem ako lenivych darmozracov so snahou odburat konkurenciu, su nesmierne drahe. Ale vedz, ze zakon je v tomto pripade na tvojej strane.
misoft
08.02.14,16:16
Nesuhlasim, ze je zbytocne vytahovat stare temy, pretoze aj stare temy mozu mat aj dnes aktualny obsah........................
Nieviem, či si si všimol - ale reaguješ s omeškaním skoro dvoch rokov :D:D:D
Problémy už istotne sú dávno vyriešené, alebo neaktuálne....