alitka
04.05.10,16:52
Oplatí sa podľa Vás absolvovať kurz podvojného účtovníctva?
Mám problém nájsť si prácu, preto uvažujem o kurze. Obávam sa ale toho, že 200 eur vyhodím zbytočne, kedže všade vyžadujú niekoľkoročnú prax v účtovníctve.
Tweety
04.05.10,15:03
Oplatí sa podľa Vás absolvovať kurz podvojného účtovníctva?
Mám problém nájsť si prácu, preto uvažujem o kurze. Obávam sa ale toho, že 200 eur vyhodím zbytočne, kedže všade vyžadujú niekoľkoročnú prax v účtovníctve.
Ak nemáš chuť pracovať s účtovníctvom tak to nerob, ak máš, tak ho absolvuj. Nepíšeš totiž nič o tom, čo si vyštudovala.
cayane
06.05.10,05:42
Ja by som sa tiež chcela spýtať účtovníkov aký kurz je najlepší... mám skončenu strednú aj bc v odbore ekonomia dva roky som pracovala ako ekonomka vo firme kde som pomáhala účtovníčke, teraz robím na finančnom v rozpočtovke robím personalistiku a mzdy. Veľmi by som chcela vedieť robiť účtovníctvo aj na živnosť len neviem čo je lepšie či si mám zohnať účtovníčku a zaplatiť jej za to či mi ukáže a vysvetlí všetko alebo je lepšie zaplatiť kurz. Čo mi dá viac... Známa chodila na kurz a povedali jej že ked ho skončí tak nebude vediet robit sama účtovníctvo - tak maximálne asistenku účtovníčky..lenže ja by som chcela robit podvojné sama..Vie mi niekto poradiť...:-(
michelle84
06.05.10,05:46
Potrebuješ pracovať ako účtovníčka a získať prax. Len tak zrazu nemôžeš robiť účtovníctvo firmám, keď nemáš prax...

Neuraz sa, ale to by sme všetci mohli robiť napr. aj doktorov po absolvovaní kurzu a prečítaní jednej knižky. Neviem, či by si chcela takého doktora.
Ivenka
06.05.10,05:47
Tiež by som chcela vedieť robiť účtovníctvo :). Práca je to pekná, už sa trápim s ňou asi 15.rok a vždy v marci si poviem, že už nechcem robiť učtovníčku. Okrem účtovania to chce kopec času hľadania informácii, čítanie literatúry a sedenia na PORADE.
jacekova
06.05.10,06:03
Podľa mňa kurz môže byť fajn, v každom prípade aspoň na oprášenie si vedomostí, alebo získanie nových poznatkov.
Ale určite to nestačí na to, aby si sama robila s.r.o. To nie je len nahadzovať doklady do PC, treba sa vedieť aj skontrolovať a to nehovorím o účtovnej závierke. Ja robím účtovníctvo vyše 10rokov a zakaždým ma niečo prekvapí.

Takže moja rada? Zamestnať sa v účt.firme, hoci aj ako asistentka účtovníčky. Veď čo je na tom? Nejako treba získať info a treba sa na všetko vypytovať, študovať zákony a hlavne veľmi chcieť.
Veď toto je najlepšia cesta.... hoci aj za minimálnu mzdu!

Ak chceš raz sama robiť účto, tak toto je ten naj spôsob, ako zadarmo získať prax a informácie....
michelle84
06.05.10,06:07
Ja by som sa tiež chcela spýtať účtovníkov aký kurz je najlepší... mám skončenu strednú aj bc v odbore ekonomia dva roky som pracovala ako ekonomka vo firme kde som pomáhala účtovníčke, teraz robím na finančnom v rozpočtovke robím personalistiku a mzdy. Veľmi by som chcela vedieť robiť účtovníctvo aj na živnosť len neviem čo je lepšie či si mám zohnať účtovníčku a zaplatiť jej za to či mi ukáže a vysvetlí všetko alebo je lepšie zaplatiť kurz. Čo mi dá viac... Známa chodila na kurz a povedali jej že ked ho skončí tak nebude vediet robit sama účtovníctvo - tak maximálne asistenku účtovníčky..lenže ja by som chcela robit podvojné sama..Vie mi niekto poradiť...:-(

Spomínaš, že pracuješ v rozpočtovke. Je rozdiel viesť účtovníctvo pre podnikateľov a rozpočtové organizácie. Ide o rozdielne účtovníctvo.
jacekova
06.05.10,06:18
Spomínaš, že pracuješ v rozpočtovke. Je rozdiel viesť účtovníctvo pre podnikateľov a rozpočtové organizácie. Ide o rozdielne účtovníctvo.


júuuuj svätá pravda ;)

skúsila som si len na škole aké je viesť účtovníctvo pre:
1.obchodné spoločnosti
2.banky
3.rozpočtovky

:eek: jááááj, to je každé uplne o inom! Ostanem ja pekne pri sro. ;) :D
zk24
06.05.10,06:30
Odporucam kurz uctovnictva, ale nikdy z neho nevyjde hotova uctovnicka. Je to dobre, na "oprasenie" vedomosti, pripadne na konzultacie s danovymi poradcami a skusenymi uctovnickami (ktore vedu kurz). Len velmi tazko sa zamestnas ako samostatna uctovnicka po absolvovani nejakeho kurzu. ako Junior uctovnik mozno.


mimotemy
Ja osobne som vystudovala uctovnictvo, ale nevenovala som sa tomu, zalozila som si zivnost na uplne iny odbor, a robila som si sama uctovnictvo, a pri tomto som zistila, ze ma predsa len to uctovnictvo bavi viac ako to pre co zivnost mam... Tak som sama sebe bola pokusny kralik, nikoho som "nevyuzila" na ziskavanie skusenosti, sama som si odpykala vlastne chyby... a teraz to uz ide ;)
Kvaka
06.05.10,08:03
Aj ja odporúčam každému, kto má záujem o túto prácu, urobiť si kurz PÚ. Sama som ho absolvovala už veľmi dávno, chvíľu som aj počas nezamestnanosti vypomáhala v jednej firme, preto viem, čo to obnáša. A kebyže som si vtedy nebola našla niečo iné, bola by som ostala pri účtovníctve, mňa to veľmi bavilo. Kurz mi dal veľa nových informácii a základný prehľad v tejto oblasti. Určite to je namáhavá a zaujímavá práca, a ako píšete, vždy je sa čo učiť.
nedielka
06.05.10,11:22
Ja som pred rokom tiez stala pred touto otazkou..skoncila som gympel a chcela som velmi robit ucto..tak som isla na kurz PU, tam to bolo fajn, ale ver mi,ze na uctovanie samostatne to vobec nestaci...potom som si hladala pracu ako pomocna uctovnicka,ale nikde nemali zaujem..ani len za minimalnu mzdu..tak som nastupila na absolventsku prax..a teraz uz robim ucto..ale len vdaka PORADE :) dakujem vsetkym ,co tu prispievate..
michelle84
06.05.10,11:46
Ja som pred rokom tiez stala pred touto otazkou..skoncila som gympel a chcela som velmi robit ucto..tak som isla na kurz PU, tam to bolo fajn, ale ver mi,ze na uctovanie samostatne to vobec nestaci...potom som si hladala pracu ako pomocna uctovnicka,ale nikde nemali zaujem..ani len za minimalnu mzdu..tak som nastupila na absolventsku prax..a teraz uz robim ucto..ale len vdaka PORADE :) dakujem vsetkym ,co tu prispievate..

Tiež môj prípad. Praktické skúsenosti s účtovníctvom som nazbierala na absolventskej praxi. Potom to už šlo :)a vznikla aj Porada :) Na absolventskej praxi som sa veľa naučila, veľa som sledovala, všímala si PÝTALA SA. Je to úplne niečo iné ako na škole.
encian
06.05.10,12:17
Na Tvoju otázku existuje dvojvetná odpoveď (z mojej vlastnej skúsenosti): Za účtovníka ťa nezoberú bez praxe. A keďže ťa nikde nezoberú, ako získať onú prax.
Proste začarovaný kruh. A kto chce tvrdiť, že to čo som napísal nie je pravda, tak ma o tom presvedčte a zamestnajte ma za symbolickú odmenu ako pomocného účtovníka. Snažím sa o to (aj na porade) viac ako 1,5 roka a ešte ani ťuk.
consulta
23.04.12,14:16
Absolvovala som kurz podvojného účtovníctva v agentúre VeeS v Nových Zámkoch. Boli sme na kurze 2, čo bolo úžasné, nebála som sa ukázať, že niečo neviem, všetko sme mali vysvetlené, zaúčtované. Myslím si, že keby nás bolo viac, asi by som sa neodvážila. Už som mala sro, ktorú budem účtovať, ale bála som sa toho. Na tomto kurze som sa naučila od spracovania prvotných dokladov až po daňové priznanie. Účtujem a rok mám konzultácie zdarma. To je práve tá istota, ktorú som potrebovala a naozaj je super, že je niekto kto ma v začiatkoch usmerní.