DANUS
19.10.05,12:45
Kam musí človek ísť a aké tlačivá potrebuje aby si vybavil zdravotný preukaz?


Ďakujem
Zita4
19.10.05,10:57
Ja by som išla rovno k lekárovi. Tam už budú vedieť, ako ďalej. :)
DANUS
19.10.05,11:01
Ďakujem, skúsim
lenkak
19.10.05,16:08
Obvodný lekár vystavuje zdravotný preukaz. Poplatok za vydanie bol dakedy 200Sk. Je potrebná prehliadka.
mojulik
05.06.06,13:55
Chcela by som sa Vás spýtať že či potrebujem zdravotný preukaz aj vtedy keď budem pracovať v drogerii
Eulalia
05.06.06,14:14
Chcela by som sa Vás spýtať že či potrebujem zdravotný preukaz aj vtedy keď budem pracovať v drogerii

Zdravotný preukaz sa vyžaduje v zamestnaniach, kde môže napr. bacilonosič ohroziť zákazníkov. Typickým príkladom sú reštaurácie, obchody s potravinami, práca s deťmi a pod. Na vydanie zdravotného preukazu sa u obvodného lekára alebo detského lekára (podľa veku žiadateľa) robia trikrát výtery z hrdla a konečníka a myslím že aj RTG pľúc. Ak sú výsledky negatívne, lekár vypíše zdravotný preukaz. Či treba zdravotný preukaz v konkrétnom zaradení by Ti mal povedať pracovník personálneho oddelenia, u ktorého vybavuješ vstupné formality.
bezradná
07.06.06,12:42
Ja si myslím, že priamo v drogérii preukaz pracovníka v potravinárstve (zdravotný preukaz) nie je potrebný. Potvrdenie lekára o vykonanej vstupnej zdravotnej prehliadke by malo byť postačujúce.