ivonk
04.05.10,21:08
Ahojte, mám problém s mojim autíčkom. Väčšinou v chladných mesiacoch a často i ráno v letných mi auto po naštartovaní píska ostošesť. Vraj je to choroba diesel-ov. Mechanik vymenil aj remeň v domienke, že to môže byť ono - to čo píska. Mám taký dojem, že tam už niet čo meniť, všeličo sme skúsili, no bezvýsledne - píska stále. Až sa trocha zahreje, prestane. Nepíska len ak je plyn v zábere. Ak viete poradiť, prosím píšte. Ďakujem.:confused:
miky64
04.05.10,20:30
skus popísať viac typ,obsah motora odkial to piska možno poradime
Laco-monter
06.05.10,07:32
Píska remeň ktorý poháňa alernator, pretože je z tvrdej gumy a prešmykuje, a toto prešmykovanie sa prejavuje pískaním.

POZOR píska najmä nový remeň.

Pri pridaní plynu, zvýšený pohyb remeńa, a hlavne jeho prešmykovanie na remenici, sposobí teplo, od toho sa zahreje remeň, zmenia sa vlastnosti gumy a remeň prestane piskať. TO JE CELÉ:

Ak máš pasiu v rozoberaní a skladaní, tak vyber alternator a vymeň ložiska aby nekladli odpor a nebrzdili otáčanie remeňa.
buchač
06.05.10,08:25
Ahojte, mám problém s mojim autíčkom. Väčšinou v chladných mesiacoch a často i ráno v letných mi auto po naštartovaní píska ostošesť. Vraj je to choroba diesel-ov. Mechanik vymenil aj remeň v domienke, že to môže byť ono - to čo píska. Mám taký dojem, že tam už niet čo meniť, všeličo sme skúsili, no bezvýsledne - píska stále. Až sa trocha zahreje, prestane. Nepíska len ak je plyn v zábere. Ak viete poradiť, prosím píšte. Ďakujem.:confused:

...ale je , ale je ....

Čo tak vymeniť auto za auto ...ale radšej presnejšie , t.j.

Škoda Felícia - diesel ....za niečo iné , len nie za Fabiu - škoda ju kupovať ...;)
Laco-monter
06.05.10,08:29
...ale je , ale je ....

Čo tak vymeniť auto za auto ...ale radšej presnejšie , t.j.

Škoda Felícia - diesel ....za niečo iné , len nie za Fabiu - škoda ju kupovať ...;)
Sulasim, Felicia diesel, je hadam najhoršie auto s dieselovým motorom aké bolo vyrobené.:mee:
ivonk
14.05.10,04:33
Ďakujem vám všetkým za príspevky. Skúsim vaše rady, no žiaľ nemôžem vymeniť auto, okrem tohto problému som s ním spokojná. Po oprave sa ozvem s výsledkom.