dilla
04.05.10,22:05
Zdravím,

takže predaj cez svoj klasický eshop som spustil cca pred týždnom
Link sem asi nebudem môcť dať aby sa to neklasifikovalo ako reklama.
Mám najnižšie ceny v segmente značkových hodiniek a šperkov a tak isto aj oblečenia. Eshop celkom dobrý (nielen moj pohlad) a mám veľa vecí na sklade.

1/ Ako prvé som inzertoval do porovnávačov. Pocítil som odozvu kedže mám najnižšie ceny.

2/ Skúsil som reklamu Etarget no a to sa mi javí ako kameň úrazu.
Kredit v hodnote 75 euro som minul v priebehu 3 dní.
Objednávka mi prišla iba jedna a počet nových registrovaných užívateľov 4
CTR 0,17 ; Kliknutí 381 , videní 220 000, CPC 0,15 eura

v čom myslíte bola chyba?
Je nutné dať počiatočne do ppc kampaní stovky euro?

3/ Tak isto som skúsil reklamu Facebook ale problem je v tom, že kreditnú kartu mám osobnú nie podnikateľskú resp. si to nemôžem dať do účtovníctva.
Vieto ako je to s faktúrami od tejto spoločnosti?
Ani túto kampaň som nepovažoval za úspešnú.

Rád by som sa informoval resp. aký je Váš názor na Google AdWords.
Neviete ako je to s faktúrami?

Myslíte, že by som mal kontaktovať firmy zaoberajúce sa vytvorením a správov ppc kampaní?


Vopred ďakujem za Vaše názory
camozzi
04.05.10,20:23
Tem o reklame na nete a Adwords ako takom je tu kopec, staci pohladat.
Nemusis mat najnizsiu cenu na nete aby si predal svoj tovar. Mam niektore veci, ktore mam drahsie ako oficialny dovozca a velmi dobre sa mi predavaju. Z toho co si opisal by som povedal, ze si na to siel opacne. Zacal by som Adwords-om, FB a nakoniec Etargetom. Na Adwords nepotrebujes agenturu aby si mal vykonne kampane. Ani firmy nerobia zazraky na pockanie. Zacni v Adwords 200€ mesacne, nastav napr. 0.07 centov za klik a sleduj vykonnost slov. Najvykonnejsie nemen, na vseobecne zniz sumu alebo ich vyluc... Jednoducho sa pohraj. Po niekolkych tyzdnoch budes vidiet, ze za rovnaku sumu budes mat viac navstevnikov/zakaznikov.
To bolo tak v kocke.
padro
04.05.10,20:32
tak ako prve by som zrusil Etarget, a presiel jednoznacne na google adwords... dalsi problem je "najnizsia cena" predavat sa da aj ked nemas najnizsiu cenu, su veci pri ktorych ked das nizku cenu tak ich ludia ani nekupia lebo v tom budu hladat problem a kupia u konkurencie kludne aj so 100 percent vyssou cenou :) inak si si vybral shop kde je pomerne dost velka konkurencia, poznam cloveka co ma asi najv. eshopy s hodinami na SK, dari sa, ale neviem ci mensi hodinari budu schopni konkurencie, ale vzdy sa nieco da vymysliet. .. a ku tomu kolko.. na zaciatok asi 200 eur/mesiac, casom ti bude mozno aj 1000 malo... a pokial mozes vyhni sa tym firmam co ti budu chciet spravovat PPC reklamu.
padro
04.05.10,20:37
inak myslim ze mozes dat aj linkm celkom ma zaujima domena, podla mna pre eshop je dolezite mat dobru domenu.
camozzi
04.05.10,21:14
Ak uvazujes o sprave kampane nejakou firmou a videl si, ze ma certifikat Google, tak si precitaj TENTO CLANOK (http://www.reklama-ppc.cz/je-certifikat-google-zarukou-kvalitnich-ppc-kampani/#more-265). Nechcem podcenovat firmy na spravu PPC kampane, ale s malym rozpoctom sa im neoplati kampane zverovat. Napokon, tak ci tak usetria viac casu ako penazi.
Dantess
05.05.10,06:32
Som rád, že chalani nadomnou majú na PPC agentúry podobný názor. Taktiež sa asi všetci zhodneme, že etarget sú vyhodené peniaze. (radšej si kúp steak). Budem sa opakovať a profesionál mi dá asi už niečim po hlave :D Ale určite si daj google adwords a SEO. Za adwords dáš mesačne 200e a za SEO mesačne 100e. Čo je 300e do kampane a myslím si, že to nieje veľa. SEO je dlhodobá záležitosť, ale o pol roka budeš bohu ďakovať, že si si to dal. DOvtedy Ti ale PPC zabezpečí, alebo malo by zabezpečiť dostatočný počet objedávok. Ohľadom cien. V tom sa asi môj názor líši od camozziho a padrovho, ale aj ja som mal najnižšie ceny na trhu keď sme začínali. Po roku sme ich zvýšili a už je OK. Podľa mňa zvyšuj ceny až keď už budeš trošku zabehnutý. Prosím, zabudni na bannerové reklamy, drahé PR články, články v novinách, letáky. Je to naozaj drahé a zbytočné. Ešte odporúčam registráciu do porovnávačov. V júni sa tiež chystám otvoriť shop, takže budem so záujmom sledovať túto tému :D
dilla
05.05.10,16:27
Dakujem Vám za názory.
No naštudoval som si informácie o Adwords a skúsim to.
Etarget budem ešte skúšať ale s malými finančnými čiastkami.
Ešte skúsim aspoň radu odborníka na určenie slov.

S tou najnižšou cenou fakt neviem, nestotožnujem sa z Vaším názorom.
A to som sa už dosť naobchodoval :rolleyes:
Tak tiež som si všimol, že v oblasti "hodinky, šperky a oblečenie" je veľká konkurencia ale to už prakticky vo všetkých oblastiach sortimentu.
No veľkého hráčka resp. nejaký tzv. monopol som nezaregistroval po mojej analýze.
V CR je to napríklad http://www.hodinky.cz/ a tá istá firma má aj šperky.cz ...

No skúsim sa vyhnúť tým ppc firmám ale neviete kde zohnať dobré informácie?
Nejaké fóra, blogy? aby som mohol aj ja podnikať v správe ppc :D
padro
05.05.10,17:06
ak ide niekto kupovat luxusne hodinky tak ho nebude trapit ci su niekde o desat eur lacnejsie :) a ak budu oproti inym lacnejsie vyrazne tak v tom bude vidiet problem.
avilu
07.05.10,10:15
Dobry den,

na obhajobu PPC agentur by som rad podotkol, ze spustenie PPC reklamy je velmi lahke, ale dobra PPC agentura ti:

1/ povie kde sa oplati inzerovat a v akych systemoch
2/ nastavi cely system
3/ vyberie potencionalne najlepsie klucove slova, na ktore sa ma zobrazit
4/ navrhne texty kampane a bude testovat jednotlive verzie
5/ analyzuje kampan konkurencie
6/ bude optimalizovat kampan na dennej baze
8/ prepoji kampan s analytickym nastrojom na sledovanie co vlastne potencionalni zakaznici robia
7/ doda kompletne statistiky a prehlady ohladom vykonnosti kampane na mesacnej baze
8/ plati poplatky za penaznu transakciu do zahranicia za nabitie kreditu
9/ atd

Myslite si, ze mate cas sa pri svojom biznise este "hrat" s PPC reklamou za par % z celkovej sumy na kampan? Chce sa vam studovat ako "to" funguje? Stoji vam to za to ?

Ako bolo uvedene v prvom prispevku: nabitie kampane a spotreba celeho kreditu za malo € ide velmi lahko !

Je tu jeden problem, treba najst tu dobru PPC agenturu :cool:

P.S mala rada na zaver, nieje nic jednoduchsie ako si zaplatit spravu kampane na prvy mesiac a potom si ju spravovat sam bez agentury ;) Ale to je skor na sikovnosti objednavatela a nesikovnosti agentury

P.S2 ano, som majitelom jednej takejto agentury :---
Dantess
07.05.10,10:38
Dobry den,

na obhajobu PPC agentur by som rad podotkol, ze spustenie PPC reklamy je velmi lahke, ale dobra PPC agentura ti:

1/ povie kde sa oplati inzerovat a v akych systemoch
2/ nastavi cely system
3/ vyberie potencionalne najlepsie klucove slova, na ktore sa ma zobrazit
4/ navrhne texty kampane a bude testovat jednotlive verzie
5/ analyzuje kampan konkurencie
6/ bude optimalizovat kampan na dennej baze
8/ prepoji kampan s analytickym nastrojom na sledovanie co vlastne potencionalni zakaznici robia
7/ doda kompletne statistiky a prehlady ohladom vykonnosti kampane na mesacnej baze
8/ plati poplatky za penaznu transakciu do zahranicia za nabitie kreditu
9/ atd

Myslite si, ze mate cas sa pri svojom biznise este "hrat" s PPC reklamou za par % z celkovej sumy na kampan? Chce sa vam studovat ako "to" funguje? Stoji vam to za to ?

Ako bolo uvedene v prvom prispevku: nabitie kampane a spotreba celeho kreditu za malo € ide velmi lahko !

Je tu jeden problem, treba najst tu dobru PPC agenturu :cool:

P.S mala rada na zaver, nieje nic jednoduchsie ako si zaplatit spravu kampane na prvy mesiac a potom si ju spravovat sam bez agentury ;) Ale to je skor na sikovnosti objednavatela a nesikovnosti agentury

P.S2 ano, som majitelom jednej takejto agentury :---
90% agentur podpisuje s klientom zmluvu na 3, alebo 6 mesiacov. Ale ide o dohodu. Ja som si to dal nastaviť, zaplatil za to nejakych 40eur a mam pokoj.
dilla
16.05.10,13:33
Za adwords dáš mesačne 200e a za SEO mesačne 100e.
Neposkytneš prosím ťa kontakt na službu seo za 100e mesačne?
Je to zaujmavá suma a v prípade dobrých referencií by som mal záujem


ak ide niekto kupovat luxusne hodinky tak ho nebude trapit ci su niekde o desat eur lacnejsie :) a ak budu oproti inym lacnejsie vyrazne tak v tom bude vidiet problem.
Tak otázne je čo sú to luxusné hodinky a matematicky vyjadiť koľko ušetrí a kopu analýz. Daná situácia možno platí pri 120 eurových hodinkách kde 10 euro hore dole nehrá úlohu. A aj to možno pri 50% zakaznikoch.
JURI-MT
26.05.10,20:20
A co tak rozposlanie reklamnych emailov?
Dantess
27.05.10,05:16
A co tak rozposlanie reklamnych emailov?
mohol by si si tu prosím prestať robiť reklamu zadarmo ? Porada neslúži na také účely
padro
27.05.10,06:25
A co tak rozposlanie reklamnych emailov?

vyhodenie penazi
Miwoslav
27.05.10,06:55
Pri nákupoch cez internet je pre slovenských zákazníkov najdôležitejšia cena tovaru, ktorá je nižšia ako v kamenných predajniach, šírka ponúkaného sortimentu, a pridané služby, ktoré online obchod poskytuje! Jeden prieskum: http://www.readora.com/article/show/article/681
padro
27.05.10,07:41
no ku tej nizkej cene :D ... mam rovnakeho dodavatela ako hej.sk, na jeden tovar, nie som vobec najlacnejsi, ale hej je este drahsi, ale tak to ma byt hej.sk sa mi paci pretoze bojuje sluzbami, reklamou ale nie cenou.
Miwoslav
27.05.10,08:30
no ku tej nizkej cene :D ... mam rovnakeho dodavatela ako hej.sk, na jeden tovar, nie som vobec najlacnejsi, ale hej je este drahsi, ale tak to ma byt hej.sk sa mi paci pretoze bojuje sluzbami, reklamou ale nie cenou.
Osobne si myslím, že obchodník nemá veľkú možnosť ovplyvňovať ceny predávaných tovarov. Ceny a obchodné podmienky nastavuje výrobca a trh. Je jasné, že obchodník je len distribútorom tovarov a presadiť sa môže, len službami spojenými s touto distribúciou. Bojovať na trhu len najnižšou cenou nemá z dlhodobého hľadiska význam. Obchodník len stráca na svojej ekonomickej sile. Z krátkodobého hľadiska to v určitých prípadoch môže prinášať prospech aj konkurenčnú výhodu. Pre úspech z dlhodobého pohľadu sú dôležité hlavne služby spojené s distribúciou tovarov ( obchodník je distribútor, tuto činnosť musí zvládať čo najkvalitnejšie ), cena nieje dôležitá stále tu bude niekto lacnejší a niekto drahší. V oblasti týchto služieb sú obrovské nevyužité možnosti a na ne sa treba sústrediť ak chce obchodník dlhodobo prosperovať.
Deiky
02.06.10,05:54
Pytala si saako dalej tak

Never volovinam ze do PPC sa neoplati iinvestovat... Pozri si z coho je znamy martinus.sk
Ak ches aby ta bolo vidiet investuj aj do SEA aj do SEM
Seo ako blo povedane je na dlhodobejsiu cestu no netreba ho podcenovat, aj to treba priebezne udrziavat a nepozostava len z registracie do katalogov... ako si mnohy myslia... SEO ti vytvori podklad, zazemie, zaklad.. a SEM ma kratkodoby efekt.. Ide oto kam budes cielit PPC a podobe druhy engine marketingu... Kazdá seriozna a dobrá marketingova spolocnost ktora robi internetovy marketing ti naceni ponuku a ponukne ti rado sluzieb od onpage offpage optimalizacie ku SEM PPC bannerove reklamy(zakopenie spetnych odkazov) PR, email marketing, propagácie na sociálnych sietiach az po barter medzi priatelskymi webmi a podobne... je proste rado produktov a sluzieb ... Vsetko zavisi od toho kolko ches investovat a ako sa k tomu postavis.. A k tomu vsetkemu si dohodnete stretnutie a dôkladne si to prejdete...
bruccio
05.07.10,06:09
reklamne agentury su pre tych co nemaju cas ! vacsinou ich vyuziva salventnejsia klientela,, samozrejme SEO je najlepsie, preto sa tomu venujem :)
kath
29.07.10,18:15
Čo si myslíte o kontextovej reklame - napr. toto http://www.backlinksgenius.sk. Už to niekto z Vás skúšal, oplatí sa? Osobne ma tento spôsob zaujal viac než nejaký etarget či adwords... Ale ešte sa len rozhodujeme..
MatoB
29.07.10,18:44
no ku tej nizkej cene :D ... mam rovnakeho dodavatela ako hej.sk, na jeden tovar, nie som vobec najlacnejsi, ale hej je este drahsi, ale tak to ma byt hej.sk sa mi paci pretoze bojuje sluzbami, reklamou ale nie cenou.

no a im robi reklamu prave PPC agentura a ak sa nemylim kompletnu reklamu
Deiky
30.07.10,19:15
RE kath

Vždy je to podmienene, teda zvislé od serveroch na ktorých sa daný kontext zobrazuje ak su preteba prijatelne môzu byt zaujimavejsi ale ako bezna verejnost che oslovit najme na najväcsich slovenskych weboch takze radsej etarget alebo ad...
Miwoslav
31.07.10,08:41
Čo si myslíte o kontextovej reklame - napr. toto http://www.backlinksgenius.sk. Už to niekto z Vás skúšal, oplatí sa? Osobne ma tento spôsob zaujal viac než nejaký etarget či adwords... Ale ešte sa len rozhodujeme..
Prečitajte si webtrh je tam pomerne slušna diskusia http://webtrh.cz/92551-novy-reklamni-system-backlinks-genius
kath
31.07.10,09:11
vďaka
dragan.michal
31.07.10,10:09
Prečitajte si webtrh je tam pomerne slušna diskusia http://webtrh.cz/92551-novy-reklamni-system-backlinks-genius

to bude strašná prkotina, hlavne keď príde na to google a začne penalizoavť
dusanpetras
21.08.10,07:57
Som rád, že chalani nadomnou majú na PPC agentúry podobný názor. Taktiež sa asi všetci zhodneme, že etarget sú vyhodené peniaze. (radšej si kúp steak). Budem sa opakovať a profesionál mi dá asi už niečim po hlave :D Ale určite si daj google adwords a SEO. Za adwords dáš mesačne 200e a za SEO mesačne 100e. Čo je 300e do kampane a myslím si, že to nieje veľa. SEO je dlhodobá záležitosť, ale o pol roka budeš bohu ďakovať, že si si to dal. DOvtedy Ti ale PPC zabezpečí, alebo malo by zabezpečiť dostatočný počet objedávok. Ohľadom cien. V tom sa asi môj názor líši od camozziho a padrovho, ale aj ja som mal najnižšie ceny na trhu keď sme začínali. Po roku sme ich zvýšili a už je OK. Podľa mňa zvyšuj ceny až keď už budeš trošku zabehnutý. Prosím, zabudni na bannerové reklamy, drahé PR články, články v novinách, letáky. Je to naozaj drahé a zbytočné. Ešte odporúčam registráciu do porovnávačov. V júni sa tiež chystám otvoriť shop, takže budem so záujmom sledovať túto tému :D

Nesúhlasím s tým, že Etarget sú vyhodené peniaze. Treba len rozlišovať, na aký účel slúži Etarget a a na aký slúži Adwords. Pri kampani spôsobom push marketingu je vhdoný Adwords viac. Pri stratégii pull určite Etarget. Podľa mňa ste zvolili dosť silné slová bez potrebnej argumentácie a tendenčne. Všetko má svoje výhody a slabosti.

A čo sa týka SEO - áno, niekedy 100€ mesačne, niekedy 50€, niekedy 200€,záleží samozrejme od konkurencie, čo už nechcem rozpisovať.
Súhlasím s tým, že banerová reklama je už teraz zákazníkmi prehliadaná.
Dantess
21.08.10,09:20
Nesúhlasím s tým, že Etarget sú vyhodené peniaze. Treba len rozlišovať, na aký účel slúži Etarget a a na aký slúži Adwords. Pri kampani spôsobom push marketingu je vhdoný Adwords viac. Pri stratégii pull určite Etarget. Podľa mňa ste zvolili dosť silné slová bez potrebnej argumentácie a tendenčne. Všetko má svoje výhody a slabosti.

A čo sa týka SEO - áno, niekedy 100€ mesačne, niekedy 50€, niekedy 200€,záleží samozrejme od konkurencie, čo už nechcem rozpisovať.
Súhlasím s tým, že banerová reklama je už teraz zákazníkmi prehliadaná.
Na etarget som našťastie nevyhodil veľa peňazí, takže máte pravdu, že na 100% ho nemôžem odsúdiť. Kebyže som sám, tak premýšľam nad ním naďalej a nad tým, čo som spravil zle, atď. Ale keď tento názor vyjadrili tu na porade ešte aspoň 4 ďalší, tak mi tak došlo, že problém nebude vo mne. Rád by som ale vedel, že ako sa dá efektívne využiť etarget ? Nové skúsenosti sa vždy zídu :)
padro
21.08.10,10:08
Súhlasím s tým, že banerová reklama je už teraz zákazníkmi prehliadaná.


no ako kde, ... mam s bannerom aj velmi zle skusenosti, ale momontalne aj vyborne.... ale co sa toho etargetu tyka, tak tam su to len zle skusenosti.
Dantess
21.08.10,10:38
no ako kde, ... mam s bannerom aj velmi zle skusenosti, ale momontalne aj vyborne.... ale co sa toho etargetu tyka, tak tam su to len zle skusenosti.
vidievam tvoju reklamu na sectore :D
dragan.michal
21.08.10,11:02
Na etarget som našťastie nevyhodil veľa peňazí, takže máte pravdu, že na 100% ho nemôžem odsúdiť. Kebyže som sám, tak premýšľam nad ním naďalej a nad tým, čo som spravil zle, atď. Ale keď tento názor vyjadrili tu na porade ešte aspoň 4 ďalší, tak mi tak došlo, že problém nebude vo mne. Rád by som ale vedel, že ako sa dá efektívne využiť etarget ? Nové skúsenosti sa vždy zídu :)

Kukni si blog.etarget.sk pisu tam ich zamestnanci a najdes tam aj dobre priklady vyuzitia.

Pripadne si mozes kuknut o sutazi co vyhlasil Etarget. (http://strategie.sk/sk/sedy/spravy/online/pr/na-epigram-awards-prihlasilo-viac-ako-30-copywriterov.html) prípadne aj výsledky 1.kola (http://strategie.sk/sk/sedy/spravy/online/epigram-awards-vitaz-prveho-kola-s-054-ctr.html) kde niektoré top agentúry "pekne" dopadli
padro
21.08.10,11:33
vidievam tvoju reklamu na sectore :D

to je banner cez jeden reklamny system,.. ale velmi sa mi osvedcil banner na autobazareu, sice je to palka na mesiac ze si mozno ani neviete predstavit ale je tam zase ucinnost...
misoKNm
24.08.10,13:41
Ja by som sa rad vyjadril k vasej problematike a to len v jednom: negativnom pohlade na vas biznis.
Mam podobny eshop a prevadzkujem ho uz pekne dlho.. Novacikovia pridu, chcu zaujat, predavaju veci za facku a o par mesiacov aj tak zaniknu a ceny na trhu rozhadzu..
Kto normalne podnika potrebuje aj primerany rabat! Nehovorim veci predrazovat, ale my, eshopy co si konkurujeme, tak si nepodrazame ceny.. Platim zamestnancov, kancelarie , reklamu a veci ako reklamacie a podobne vytazenia musim niecim krmit. Ked ti zacnu ostavat veci na sklade, potom bude zle. Takze tolko moj nazor..


A inac z takychto podnikateloch som pekne rozculeny> kto chce zaujat nech pride s niecim novym, ale ist na minimalnu marzu, len aby vynikol, tak to je uz moc..
Heni
13.09.10,14:17
myslíte, že je rozumné, dať si na svoj e-shop odkaz/banner na iný e-shop s úplne odlišným tovarom?
(napr. na e-shop s hodinkami dať odkaz/banner či link na e-shop so šport. potrebami?)
D.Halas
15.09.10,07:25
Otazkou samozrejme je, akemu ucelu ma tento banner posluzit.
Ide o vymenu bannerov za ucelom optimalizacie pre vyhladavace? Tam pri uplne nesuvisiacich tovaroch a vymene linkov bude efektivnost minimalna.
Pokial ide o zakaznikov, tak samozrejme, ze efektivnost bude tym vyssia, cim viac budu predavane tovary suvisiet (napriklad ten priklad s hodinkami a sportovymi potrebami nie je az tak zly, specialne ak obchod s hodinkami ponuka aj nejake modely na sport, popripade priamo tepomery etc)
Preto je potrebne sa spytat, co tym bannerom mate vlastne zaujem dosiahnut, pokusit sa na to pozriet z pohladu zakaznika a malo by to byt jasnejsie.
ca-cko
13.12.10,18:25
Tiez mam e-shop,volaju mi ludia z azetu,atlasu-centrumu ...oplati sa na tychto serveroch zaplatit drahu reklamu .Mate s tym niekto skusenosti?
D.Halas
13.12.10,19:02
Bannerovu predrazenu reklamu urcite nie.
ca-cko
13.12.10,19:26
nemyslim banerovu r. ale reklamu vo vyhladavacov tychto serverov na prednostnych miestach vo vypisoch.
padro
13.12.10,22:13
Tiez mam e-shop,volaju mi ludia z azetu,atlasu-centrumu ...oplati sa na tychto serveroch zaplatit drahu reklamu .Mate s tym niekto skusenosti?

no hlavne im nepovedz hned ze to beries, treba sa dohadovat... ja mam na atlas-centrum vo vyhladavani na jedno slovo prednostny vypis + este nejake sluzby ku tomu ako bonus, a stalo ma ta par eur na rok :) slecna na telefone bola zrejme rada, ze ked neprsi aspon kvapka.
ca-cko
14.12.10,08:07
Prave som s nou volal ,dava mi za dve kategorie cez 200 eue bez dane...co ale klesame z 380 za 3 kategorie...toto je vela?alebo sa to da este stiahnut?je to ucelna reklama?ma aj nejaky efekt?
Dantess
14.12.10,09:36
do azetu by som určite šiel. Ale do iných asi nie. Atlas mi nič nehovorí a zoznam tiež dosť upadá. Ceny sa dajú vždy dohodnúť, len treba mať na to žalúdok a nervy :D
padro
14.12.10,09:54
Prave som s nou volal ,dava mi za dve kategorie cez 200 eue bez dane...co ale klesame z 380 za 3 kategorie...toto je vela?alebo sa to da este stiahnut?je to ucelna reklama?ma aj nejaky efekt?
to uz je len taka bonus reklama, necakaj vela od toho... hlavne treba adwords, ale tam tych 200 eur minies za tyzden.
ca-cko
14.12.10,12:02
Skusim to ked mi to uz tak vychvalila:-))a ten adwords je 2. na rade.Uz som skusal ale nevedel som ako to zaplatim ,trosku komplikovane platenie.Dal som etarget-ale uz som sa dočítal ze nic moc.
mf1
15.12.10,22:09
tak ako prve by som zrusil Etarget, a presiel jednoznacne na google adwords... dalsi problem je "najnizsia cena" predavat sa da aj ked nemas najnizsiu cenu, su veci pri ktorych ked das nizku cenu tak ich ludia ani nekupia lebo v tom budu hladat problem a kupia u konkurencie kludne aj so 100 percent vyssou cenou :) inak si si vybral shop kde je pomerne dost velka konkurencia, poznam cloveka co ma asi najv. eshopy s hodinami na SK, dari sa, ale neviem ci mensi hodinari budu schopni konkurencie, ale vzdy sa nieco da vymysliet. .. a ku tomu kolko.. na zaciatok asi 200 eur/mesiac, casom ti bude mozno aj 1000 malo... a pokial mozes vyhni sa tym firmam co ti budu chciet spravovat PPC reklamu.

Google ad word je super, len treba s tym vediet narabat - hlavne s klucovymi slovami.
mf1
15.12.10,22:10
Skusim to ked mi to uz tak vychvalila:-))a ten adwords je 2. na rade.Uz som skusal ale nevedel som ako to zaplatim ,trosku komplikovane platenie.Dal som etarget-ale uz som sa dočítal ze nic moc.

ETarget nie je najhorsi, ale dnes vacsina potencialnych zakaznikov hlada cez google, takze odpoved je jasna
Deiky
19.12.10,11:53
ETarget nie je najhorsi, ale dnes vacsina potencialnych zakaznikov hlada cez google, takze odpoved je jasna
A vies vyhladavat aj cez Etarget ? : )) nejde oto cez co ludia hladaju ide oto kde sa im vasa reklama zobrazi a ci je prostredie ktore vam spolocnost ponuka pre vas segment ktory oslovujete vhodne
PeterGazo
17.01.11,18:33
Dobry den,

na obhajobu PPC agentur by som rad podotkol, ze spustenie PPC reklamy je velmi lahke, ale dobra PPC agentura ti:

1/ povie kde sa oplati inzerovat a v akych systemoch
2/ nastavi cely system
3/ vyberie potencionalne najlepsie klucove slova, na ktore sa ma zobrazit
4/ navrhne texty kampane a bude testovat jednotlive verzie
5/ analyzuje kampan konkurencie
6/ bude optimalizovat kampan na dennej baze
8/ prepoji kampan s analytickym nastrojom na sledovanie co vlastne potencionalni zakaznici robia
7/ doda kompletne statistiky a prehlady ohladom vykonnosti kampane na mesacnej baze
8/ plati poplatky za penaznu transakciu do zahranicia za nabitie kreditu
9/ atd

Myslite si, ze mate cas sa pri svojom biznise este "hrat" s PPC reklamou za par % z celkovej sumy na kampan? Chce sa vam studovat ako "to" funguje? Stoji vam to za to ?

Ako bolo uvedene v prvom prispevku: nabitie kampane a spotreba celeho kreditu za malo € ide velmi lahko !

Je tu jeden problem, treba najst tu dobru PPC agenturu :cool:

P.S mala rada na zaver, nieje nic jednoduchsie ako si zaplatit spravu kampane na prvy mesiac a potom si ju spravovat sam bez agentury ;) Ale to je skor na sikovnosti objednavatela a nesikovnosti agentury

P.S2 ano, som majitelom jednej takejto agentury :---
Som rad, ze tu niekto napisal aj pozitivny nazor ohladne PPC agentur. Samozrejme, ze su aj horsie a aj lepsie agentury. Je vsak velmi zjednoduseny nazor, nechat si urobit kampan a potom sa o nu starat sam. Prakticky vzdy sa najde nieco, s cim si bezny pouzivatel nevie rady a musi sa obratit na niekoho, kto to vie, alebo musi pracne hladat radu na internete, ci u niekoho znameho. A to, ze PPC agentura (ta kvalitna) je vacsinou o krok vpred. Vie totiz ovela skor o novinkach, ktore zefektivnuju kampan, davaju nove moznosti, zvysuju predaj atd. Niekedy ani po roku bezny pouzivatel nevie o novych funkciach, ktore by mu napr. znizili cenu kliku a zvysili mieru konverzie (za ten cas skor stratil na cene a aj na moznom vyssom zisku) mozno ovela viac, nez by daval za spravovanie kampane. Neznamena to vsak, ze platenie agenture v zasade znamena zvysenie efektu. Ako uz bolo spominane, treba najst tu spravnu agenturu. Napr. aj ja si viem urobit uctovnictvo cez uctovny program, ale velmi casto sa mi stava, ze potrebujem zistit nieco, co mi program nepovie. Napr. ci si urcitu vec mozem dat do nakladov, alebo ako si efektivne znizit naklady, alebo ci nahodou nebola nejaka novelizacia zakona a ja musim napr. poslat nieco na nejaky urad atd. Prave pre toto som si najal uctovnicku a nemusim nic riesit, vzdy viem, co mozem dat do nakladov, nikdy nezabudam na terminy, v ktorych je nieco potrebne splnit a viem ako efektivne zuzitkovat zisk bez zbytocne vysokych dani z prijmu.
Taktiez nemozem suhlasit s nazorom o par prispevkov vyssie, ze staci rozpocet €200,- mesacne. Z coho toto cislo vychadza? Vsak to zalezi na segmente. To je ako ked mi niekto povie, ze na naftu do auta staci €60,-/mesacne. Ja si kupim auto a zistim, ze po minuti €60,- na naftu nemozem dalsie 3 tyzdne jazdit. Preco? Lebo mam vacsie auto, ktore viac zere, alebo preto, ze ovela viac jazdim, nez clovek, ktory mi radil. Alebo sa uskromnim a urobim denne len jednu cestu k jednemu zakaznikovi a menej miniem (teda aj menej zarobim). Po case zistim, ze mam minimalny zisk, alebo dokonca stratu a ze keby som si urcil vyssi rozpocet na mesiac, mozem jednou cestou vybavit viac zakaznikov. Znizi sa mi tak naklad na cestu k zakaznikovi a na konci mesiaca mam ovela vyssi zisk s ovela nizsim nakladom na cestu k zakaznikovi. Cize nakoniec mam ovela vyssi cisty prijem.
Ako priklad uvediem, ze su segmenty (realna skusenost s inzerovanim), kde v sezone inzerent minie €5.000,-/den na reklamu v google. Nikto neminie taku sumu, kym to nema spocitane, ci sa mu to oplati. Jedine, ze by nevedel co s peniazmi (to je skor nepravdepodobne). Alebo dokonca poznam firmu, ktora ma stanovenu hranicu, ze kym minie cez Google AdWords €100,- na predaj jedneho jeho produktu, je to OK a je v peknom zisku. Jeho ciste zisky su pritom v tisickach eur denne. Za klik plati aj €3,-. Ide samozrejme o produkt, ktory nepredava na slovenskom trhu, ale na velkych bohatych trhoch ako USA, Australia, UK, Spanielsko, Taliansko, Nemecko atd. Ak by tento klient takto zjednodusene povedal, ze staci Vam investovat tak, aby ste mali €100,- naklad na objednavku a platit €3,- za klik, tak by sa asi 99% inzerentov cudovalo, preco im ta reklama nevynasa. Cize je to individualne a neda sa to takto zjednodusovat.
Vacsina vyhod, ktore ponuka profesionalna sprava reklamy na google (http://www.payperclick.sk/pay-per-click/reklama-na-google) tu uz bola popisana, ale je ich ovela viac. Bolo by este na dlho pisat to sem.
dragan.michal
17.01.11,18:51
no aký pekný odkaz ste si dali :))
padro
17.01.11,19:03
napisane sice rozumne ale bez toho odkazu by to mohlo byt.
petelu
28.02.11,19:59
90% agentur podpisuje s klientom zmluvu na 3, alebo 6 mesiacov. Ale ide o dohodu. Ja som si to dal nastaviť, zaplatil za to nejakych 40eur a mam pokoj.
Dantess,

spravil si dobre? Ide o to, ze spustenie reklamy je zaklad, ale spravovanie je este dolezitejsie. Pretoze az pri spusteni zistis ci sa vybrali dobre klucove slova. Ci privedeny traffic na tvoju stranku bol relevantny, alebo si navstevnici pozreli cast stranky a odisli. Taktiez, ktore slova generuju najvacsiu navratnost ....

Cele je to jedna velka veda a ak nevies co a ako, tak radsej prsty prec a nechat si to radsej spravovat.

Opat, ale na druhej strane treba byt opatrny. Zober si aky mas rozpocet a co by ti to malo priviest. Rozpocet delis na PPC reklamu, za prvotnu analyzu a za spravovanie. Treba si spocitat, ze priemerna miera konverzie eShopov v Google pri PPC reklame je 2%. Takze zo 100% budgetu iba za PPC bez spravy ti iba 2% robi nejaky zisk. Z tych 2% musis este zacalovat analyzu a spravu. Takze bacha

Daj este vediet ako si dopadol s tou tvojou kampanou..

Peter
Dantess
28.02.11,20:08
Dantess,

spravil si dobre? Ide o to, ze spustenie reklamy je zaklad, ale spravovanie je este dolezitejsie. Pretoze az pri spusteni zistis ci sa vybrali dobre klucove slova. Ci privedeny traffic na tvoju stranku bol relevantny, alebo si navstevnici pozreli cast stranky a odisli. Taktiez, ktore slova generuju najvacsiu navratnost ....

Cele je to jedna velka veda a ak nevies co a ako, tak radsej prsty prec a nechat si to radsej spravovat.

Opat, ale na druhej strane treba byt opatrny. Zober si aky mas rozpocet a co by ti to malo priviest. Rozpocet delis na PPC reklamu, za prvotnu analyzu a za spravovanie. Treba si spocitat, ze priemerna miera konverzie eShopov v Google pri PPC reklame je 2%. Takze zo 100% budgetu iba za PPC bez spravy ti iba 2% robi nejaky zisk. Z tych 2% musis este zacalovat analyzu a spravu. Takze bacha

Daj este vediet ako si dopadol s tou tvojou kampanou..

Peter
Keďže ja mám extrémne malý okruh kľúčových slov, tak agentúru nepotrebujem. Agentúra možno pre eshopy, ale inak je to zbytočné...
Miroslav.TA
17.02.16,23:53
Myslím, že aj 5 rokov po je téma zaujímavá. Máme obchody s bio kozmetikou a potom jeden s gadgetmi. Najviac sa nám osvedčila kombinácia AdWords + vybrať si zaujímavé weby a tam ísť do spolupráce. Samozrejme toto robíme pri zvládnutom SEO, ktoré sme zvládli sami - naozaj nie je potrebné platiť stovky € mesačne paušál za niečo, čo má reálny rozdiel oproti vášmu nastavovaniu v %. Čiže vysoliť 500€ mesačne a získať nastavenie, ktoré prinesie 50€ mesačne nie je príliš dobré.

Do reklamy smerujeme približne 2500-4000€ mesačne (horná hranica hlavne v nákupných sezónach - pre nás klasicky vianoce a potom aj jar kvôli dovolenkám a odhaleným častiam tela).

Keďže máme aj kamenný obchod, našli sme si regionálny spravodajský web, dali si tam PR článok + paušál na bannery a musím povedať, že sme boli milo prekvapení. Na gadgety máme zase lifestylový web, tam tie výsledky nie sú až tak dobré, ale dostali sme super cenu a tak pokračujeme.

PS: Napriamo sa s majiteľmi webov dá vyjdenať aj 40% dole, chce to len dôveru a dlhodobú spoluprácu.


Aké máte skúsenosti vy?