nunu31
05.05.10,07:46
Dobré ránko,

chcem Vás poprosiť o radu. Pri ukončení pracovného pomeru zamestnanca mu potrebujem preplatiť zvyšnú dovolenku /časť ešte aj z roku 2009/. Ako to dať do systému, aby to program vypočítal?

Taktiež pri zadaní tlačového výstupu Evidenčný list dôchodkového poistenia mi tam nechce hádzať sumy. Je to chyba, alebo to treba vypísať ručne?

Ďakujem
Heni
05.05.10,05:51
great.zv
05.05.10,17:14
tiež mi v ELDP nevypĺňa obdobia a sumy.... a link sa mi nedá "načítať"...
Kája.
05.05.10,19:55
Ja si to zapisujem do kolonky zdaniteľné náhrady a pod to napíšem "preplatenie dovolenky x dní. Ohľadne evidenčného listu. Vyfiltruješ si daného zamestnanca, dáš záznam, vyberieš vytvoriť ELDP. Keď si nevyfiltruješ daného zamestnanca tak ti vytvorí evidenčné listy všetkých zamestnancov v pracovnom pomere.
great.zv
07.05.10,04:30
Ja si to zapisujem do kolonky zdaniteľné náhrady a pod to napíšem "preplatenie dovolenky x dní. Ohľadne evidenčného listu. Vyfiltruješ si daného zamestnanca, dáš záznam, vyberieš vytvoriť ELDP. Keď si nevyfiltruješ daného zamestnanca tak ti vytvorí evidenčné listy všetkých zamestnancov v pracovnom pomere.
...mám ešte jednu "technickú" otázočku... cez - záznam/vytvoriť ELDP - tento vyplní, ale sú tam len údaje konkrétneho roka... treba zadávať tento pokyn pred údajovou uzávierkou, aby sa postupne ELDP "napĺňal" ...??
Zdenka 0705
07.05.10,04:40
...mám ešte jednu "technickú" otázočku... cez - záznam/vytvoriť ELDP - tento vyplní, ale sú tam len údaje konkrétneho roka... treba zadávať tento pokyn pred údajovou uzávierkou, aby sa postupne ELDP "napĺňal" ...??
Myslím že áno...že pri údajovej uzávierke sa SW pýtal aj na toto, či sme spravili...:)
Kája.
08.05.10,17:58
...mám ešte jednu "technickú" otázočku... cez - záznam/vytvoriť ELDP - tento vyplní, ale sú tam len údaje konkrétneho roka... treba zadávať tento pokyn pred údajovou uzávierkou, aby sa postupne ELDP "napĺňal" ...??

Áno, pred uzávierkou ťa program dokonca upozorňuje, aby si si skontrolovala či máš vygenerované ELDP. Ak si pozabudla, tak sa vráť do starého roka, vygeneruj ELDP a údaje si pozapisuj do aktuálneho roka.
great.zv
10.05.10,04:05
áno, áno pozabudla som. ďakujem
nunu31
03.06.10,09:44
Čo v prípade, ak starý rok ešte nemám uzavretý?
Betina2
10.06.10,06:26
Čo v prípade, ak starý rok ešte nemám uzavretý?

Dáš sa do nastavenia -Učtovanie na prelome účtovných období (vpravo dle máš aktuálny ročník na lištičke, tam klikneš) a zvolíš účtovanie v bežnom účtovnom období (buideš tam potom mať len 2009) a hore uvedeným postupom vygeneruješ ELDP daného roka. Ak zamestnanec končí v roku 2010, ku dňu skončenia tiež potrebuješ vygenerovať ELDP zua 2010. Najprv v Personalistike ukončíš k danému dátumu PP. Zase sa preklopíš do účtovania na prelome účtovných období, zadáš účtovanie v nasledujúcom období bez údajovej závierky, na lištičke vyskočí ročník 2010p, zase vygeneruješ ELDP, dostaneš tam takto aj obdobie zamestnania v roku 2010. Malo by to byť takto celé. Pred týmito všetkými úkonmi si však zálohuj databázu, pre prípad, že by si sa potrebovala vrátiť k pôvodným údajom, keby sa niečo nepodarilo. Každopádne po týchto úkonoch si skontroluj vygenerovanie ELDP, či sú tam správne všetky obdobia...ak bolo prerušenie poistenia, tak to musí byť na viac riadkov ELDP rozložené....program to niekedy nedokáže rozdeliť na viac riadkov.