Kejt
05.05.10,08:09
Dobrý deň, do firmy sme zakúpili tieto auta:Citroen Jumper-N1, IVECO Daily 50 C13-N2
na techničskom preukazy nie je udaná spotreba viete mi poradiť ako si mám zadať priemernú spotrebu sú nato nejaké tabuľky?:confused:
Melnick
05.05.10,06:34
Lenka1979
05.05.10,11:06
Dobrý deň, do firmy sme zakúpili tieto auta:Citroen Jumper-N1, IVECO Daily 50 C13-N2
na techničskom preukazy nie je udaná spotreba viete mi poradiť ako si mám zadať priemernú spotrebu sú nato nejaké tabuľky?:confused:

Ja Ti poviem svoju skúsenosť v jednej firme. Firma kúpila Fiat Ducato valník, kde tiež nebola v TP uvedená spotreba. Preto som písala žiadosť do spoločnosti FIAT SR o vystavenie dokladu spotreby tohto vozidla,kde som uviedla všetky údaje z TP. A odpísali mi toto:
citujem:
"pre schválenie technickej spôsobilosti vozidiel kategórie N1 nebola stanovená povinnosť výrobcu predložiť schvaľovacím orgánom k technickej dokumentácii údaje o spotrebe paliva. Z týchto dôvodov a tiež aj z väčšieho rozdielu pohotovostnej a celkovej hmotnosti vozidla než aký sa prejavuje v extrémoch u osobných vozidiel je obtiažné stanoviť zodpovedajúci spôsob merania spotreby paliva. Pre nákadné vozidlá nebola v Európe ani v SR stanovená predpísaná metodika na meranie spotreby paliva. Vzhľadom na uvedenú skutočnosť, výrobca tento údaj nedokladoval a ani neuvádzal k technickej dokumentácii a taktiež sa nezapisoval do technických preukazov".
To bola ich odpoveď. Keďže sme ináč nevedeli určite spotrebu paliva, určili sme si ju sami a to tak,že sa uskutočnila skúšobná jazda z miesta "A" do miesta "B", kde sa urobili dve merania: - so záťažou, kde bola spotr. 12L
- bez záťaže,kde bola spotr.11,5L
priemerom týchto spotrieb vznikla priemerná spotreba paliva : 11,7L
Pri kontrole nám to DU uznal.:)
Skúste požiadať CITROEN aj vy, ako sa vyjadrí..prípadne si dajte urobiť tzv.prelitrovanie vozidla, neviem za aký poplatok to robia. Alebo to skúste urobiť ako uvádzam vyššie.
Maxinka
17.03.11,06:42
, určili sme si ju sami a to tak,že sa uskutočnila skúšobná jazda z miesta "A" do miesta "B", kde sa urobili dve merania: - so záťažou, kde bola spotr. 12L
- bez záťaže,kde bola spotr.11,5L
priemerom týchto spotrieb vznikla priemerná spotreba paliva : 11,7L
Pri kontrole nám to DU uznal.:)

Prosím, vytvorili ste si na to nejakú int.smernicu? ak ANO, nemohli by ste ju sem prihodiť:confused:
Ďakujem
Lenka1979
17.03.11,07:02
skúsim pripojiť určenie spotreby vozidla ako sme to robili my:

72348
Maxinka
17.03.11,07:19
Ďakujéééém :-)
Kristina272
26.06.14,09:10
dobrý deň ja by som mala otázku či si môžme sami určiť spotrebu aj v tom prípade keď nám v renaulte povedali že je tam priemerná spotreba 6 litrov, ale nám to výchadza viac?... alebo sa musíme držať tých udajov čo nám oni poskytli ? ďakujem pekne