lukasg
05.05.10,08:17
Dobry den,
vcera som obdrzal doporuceny list z vyclievacieho oddelenia o colnom dlhu. Ostal som neuveritelne zaskoceny, kedze som si objednal z USA nabijacku na baterky (ktoru by som v tejto krajine asi nikde nezohnal) a 8 ks tuzkovych baterii. Celkova suma na fakture uz aj s postovnym ciny 60.95 USD co je podla mna velmi daleko od limitu 150 EUR.
Ked som si zavolal na vyclievacie oddelenie tak mi povedali, ze kedze som si tovar objednal, tak musim zaplatit ak sa nemylim hovorili DPH. Pride mi to neuveritelne cudne, pretoze toto nie je moj prvy nakup z USA a navyse naco by bol limit 150EUR? Ved ked nevycestujete, tak jediny mozny sposob ako nieco kupit je, ze si to objednate.

Dakujem velmi pekne za Vase rady.

lukas
lukasg
06.05.10,10:46
Takze obdrzal som odpoved z colneho uradu:

V zmysle § 48 ods.2 písm. b) zák. č. 222/2004 Z.z. o dani z pridanej hodnoty, vzniká povinnosť uhradiť DPH vo výške 19 % (Colná hodnota je vyššia ako 22 EUR ).

Kedze vyska kupeneho tovaru bola nizsia ako 150EUR, tovar je oslobodeny od cla, zial nie od DPH.

Pekny den.

lukas
milka.rusnak
28.05.10,15:20
Kto mi poradí ako je to so športovými odevami? Za teplaky mi bolo účtované clo 12%, ale za krátke baketbalové nohavice ešte dodatočné clo vo výške 15 %. Sú z toho istého materiálu.
milka.rusnak
28.05.10,15:23
Takze obdrzal som odpoved z colneho uradu:

V zmysle § 48 ods.2 písm. b) zák. č. 222/2004 Z.z. o dani z pridanej hodnoty, vzniká povinnosť uhradiť DPH vo výške 19 % (Colná hodnota je vyššia ako 22 EUR ).

Kedze vyska kupeneho tovaru bola nizsia ako 150EUR, tovar je oslobodeny od cla, zial nie od DPH.

Pekny den.

lukas
Kde je možné získať odpoveď priamo z colného úradu? Hľadala som na stránke colnej správy, ale našla som len FAQ, otázka sa nedala položiť a ešte som našla kopec kontaktov na rôzne oddelenia.
Kvaka
28.05.10,16:50
Kto mi poradí ako je to so športovými odevami? Za teplaky mi bolo účtované clo 12%, ale za krátke baketbalové nohavice ešte dodatočné clo vo výške 15 %. Sú z toho istého materiálu.
To bolo v jednej zásielke? Akú mala zásielka hodnotu tovaru? Aký kód KN bol pri tovare deklarovaný?
Pozrite si NARIADENIE KOMISIE (EÚ) č. 305/2010 zo 14. apríla 2010, ktorým sa nahrádzajú prílohy I a II k nariadeniu Rady (ES) č. 673/2005, ktorým sa zavádzajú dodatočné dovozné clá na dovoz určitých výrobkov s pôvodom zo Spojených štátov amerických. Nariadením ES č. 673/2005 bolo na niektoré tovary zavedené dodatočné dovozné clo 15%, teraz od 1. mája sa aktualizovali prílohy k tomuto nariadeniu. Preto si pozrite, aký kód KN majú krátke basketbalové nohavice.