esite
05.05.10,08:32
Dobry den,

Mame mensi problem - ohlasil sa urad na ochran u osobnych udajov.

Sme malicky internetovy obchod - nemame ziadnych zamestnancov - sme len dvaja konatelia.

Zakaznici sa registruju na internetovom portali, ktory mame zakupeny ako kompletne riesenie aj s redakcnym systemom od tretej strany.

Co vsetko budu kontrolovat ?

Nikde sme sa bohuzial neregistrovaly ani zatial nemame ziadne smernice ?

Co vsetko potrebujeme mat?

VOPRED VELKA VDAKA
Dáša_
05.05.10,07:23
a napísali, čo konkrétne chcu kontrolovať, čo treba pripraviť?
hanelie
05.05.10,08:52
colton
12.07.10,14:45
esite, ako to dopadlo ??
1martin
09.08.10,14:29
Ahojte. Aj mna by zaujimalo ako to je. Je prevazdkovatel takehoto internetoveho obchodu povinny registrovat sa u nejakej autority, napr. na urade na ochranu osob. udajov? Alebo staci ak sa v obchodnych podmienkach zaviaze, ze poskytnute osobne udaje vyzaduje vyhradne len na ucel jeho komercnej cinnosti a v ziadnom pripade ich nebude predavat dalsim stranam?? Velmi pekne dakujem za odpoved.
Chobot
10.08.10,06:50
Ahojte. Aj mna by zaujimalo ako to je. Je prevazdkovatel takehoto internetoveho obchodu povinny registrovat sa u nejakej autority, napr. na urade na ochranu osob. udajov? Alebo staci ak sa v obchodnych podmienkach zaviaze, ze poskytnute osobne udaje vyzaduje vyhradne len na ucel jeho komercnej cinnosti a v ziadnom pripade ich nebude predavat dalsim stranam?? Velmi pekne dakujem za odpoved.

Záleží od toho, aké osobné údaje v tvojich IS spracúvaš. Ak eviduješ údaje klientov aspoň v rozsahu meno, priezvisko adresu, tak už spracúvaš osobné údaje a si povinný inf. systém registrovať.

Inak vrelá vďaka esitemu - keď potrebuje poradiť, tak mu je stránka porady dobrá. Ale aby napísal aspoň tromi vetami, ako dopadla kontrola a čo všetko kontrolovali, aby tým pomohol niekomu inému, kto bude mať podobný problém, tak to už sa neunúval, pritom tu bol koncom júla.
1martin
11.08.10,06:09
Dakujem za odpoved, no predsa mam este jeden poddotaz. Ak by eshop nevyzadoval registraciu, ale len by po zvoleni produktu zakaznikom, formularom vyzadoval zadanie mena a adresy, bolo by to tiez povazovane za evidenciu osob. udajov? Tieto udaje by neboli nikde dlhdobo ukladane, sluzili by len na to, aby predajca vedel kam ma dorucit tovar. Dakujem.
Chobot
11.08.10,12:56
Dakujem za odpoved, no predsa mam este jeden poddotaz. Ak by eshop nevyzadoval registraciu, ale len by po zvoleni produktu zakaznikom, formularom vyzadoval zadanie mena a adresy, bolo by to tiez povazovane za evidenciu osob. udajov? Tieto udaje by neboli nikde dlhdobo ukladane, sluzili by len na to, aby predajca vedel kam ma dorucit tovar. Dakujem.

Myslím, že v tom prípade nie. Ale je to len môj názor, skús napísať na Úrad na OOU, aké majú k tomu stanovisko. Možno aj nájdeš podobnú otázku medzi FAQ - myslím, že tá tretia otázka by ti pomohla:

http://www.dataprotection.gov.sk/buxus/generate_page.php?page_id=259
1martin
11.08.10,14:56
Dakujem, presne toto som hladal, velmi ste mi pomohli.