kimart
05.05.10,12:46
Po niekoľkých rokoch idem vymieňať sporák. Chcela by som nejaký zabudovaný - vstavaný. No neviem, odhovárajú ma od neho. Vie mi niekto poradiť, plusy - mínusy vstavaných sporákov, resp. ktorá značka sa Vám osvedčila? Ďakujem:rolleyes:
zk24
05.05.10,10:49
Po niekoľkých rokoch idem vymieňať sporák. Chcela by som nejaký zabudovaný - vstavaný. No neviem, odhovárajú ma od neho. Vie mi niekto poradiť, plusy - mínusy vstavaných sporákov, resp. ktorá značka sa Vám osvedčila? Ďakujem:rolleyes:

Zabudovany !

Plusy: Lepsie vyzera, lepsie udrziavanie cistoty (nikam nezateka, nikde sa zahadne nestracaju vidlicky)...

Minusy: zabudovany :-) keby sa nieco pokazilo, treba vyberat...

len otazka, hovorime iba o sporaku? (elektrickej varnej doske? sklokeramickej? plynovom sporaku? alebo kombinovane aj s trubou?)...

Ja mam Bosh, Mama Electrolux, obe sme spokojne....
szisza
05.05.10,10:52
Ja mám Gorenje sklokeramický už 7 rokov. V živote by som iný nekúpila. Predtým som mala, ktorý nebol zabudovaný a to bolo na nervy, keď som pri dôkladnom upratovaní musela vytiahnuť z miesta, ak som tam chcela mať poriadok. Teraz len utriem vždy dookola a žiadny problém. Som maximálne spokojná aj so značkou aj so zabudovaním.
kimart
05.05.10,10:53
Hovoríme o kombinovanom, no a tá trúba ma obzvlášť zaujíma, lebo to je dôvod, prečo ma odhovárajú...tak chcem vedieť aj iný názor, resp. niekoho, kto s tým má skúsenosť
szisza
05.05.10,10:53
nuž myslím si, že menejkrát sa kazí ako sa to musí upratať....no v tom lepšom prípade.
zk24
05.05.10,10:55
Hovoríme o kombinovanom, no a tá trúba ma obzvlášť zaujíma, lebo to je dôvod, prečo ma odhovárajú...tak chcem vedieť aj iný názor, resp. niekoho, kto s tým má skúsenosť

Mam zabudovanu trubu Baumatic a sklovarnu dosku Bosh...

S trubou som takisto maximalne spokojna... hygiena, cistota, ziadne olejove skvrny a prilepeny prach, "stratene" vidlicky za trubou...

ak by som zariadovala znova, o nicom inom by som ani neuvazovala. Jednoznacne zabudovany. Okrem dizajnu, aj prakticnost, akurat su mozno drahsie, lebo kupujes zvlast sporak a zvlast trubu... no mozno "nevyhoda", ze k tomu potrebujes este tu specialnu skrinku na zabudovany... ale to su styri kusy drevotriesky za par šupov.

a aky maju argument proti zabudovanym?
arizona
05.05.10,10:57
kimart
05.05.10,11:01
Kde sa dá kúpiť tá špeciálna skrinka na zabud. sporák? Argumentom je vraj sa trúba moc prehrieva, tak že pri pečení musia byť dvierka pootvorené. Moc sa mi to nezdá...
elpka
05.05.10,11:06
Po niekoľkých rokoch idem vymieňať sporák. Chcela by som nejaký zabudovaný - vstavaný. No neviem, odhovárajú ma od neho. Vie mi niekto poradiť, plusy - mínusy vstavaných sporákov, resp. ktorá značka sa Vám osvedčila? Ďakujem:rolleyes:

no ako povedala Zk24 vstavaný pôsobí v kuchyni lepšie máš to vsadené, je to esteticky krajšie a čo sa týka opráv, tak ne plynovej varnej doske nebývajú skoro žiadne závady a rúra ta je prichytená na dvoch šróboch a potom ju celú bez problémov vysunieš, takže aj tam nie je problém v prípade opráv....;)
sporák si mala doteraz, takže vieš ako je s údržbou aj padaním vecí... ja mám volne stojaci sporák, ale iba kvôli tomu, že v tej dobe bolo malý výber varných dosiek so šírkou 60cm...čo je výhoda, lebo zmestíš viac veľkých hrncov naraz...:rolleyes:
dnes je na trhu veľký výber kvlitných spotrebičov, záleží koľko chceš do spotrebičov investovať...tie v strednej kategórii sú kvalitné značky Gorenje, Elektrolux, Whirpool....medzi vyššiu kategóriu patrí napr. zn. teka, ale aj vyššou cenou ....
zk24
05.05.10,11:07
Kde sa dá kúpiť tá špeciálna skrinka na zabud. sporák? Argumentom je vraj sa trúba moc prehrieva, tak že pri pečení musia byť dvierka pootvorené. Moc sa mi to nezdá...

Este raz? pootvorene dvierka? Cakala som rozne argumenty, ale toto? V zivote som nemala pootvorene dvierka... Na proti argument, ta rura neni taka hlboka ako korpus na skrinky, takze aj ked sa tam rura osadi, stale ma vzadu do zadnej steny cca 10-15 cm a zospodu ma skrinka tiez vetranie...

Ok, nevravim ze niektore truby sa nemozu prehrievat, nemam skusenost, moja sa neprehrieva. Ani som o ziadnej takej nepocula.

No ked rozmyslas zabudovat spotrebice, tipujem ze prerabas celu kuchynu a nejdes kupovat iba sporak a zabudovavat ju len tak do nicoho, do jednej skrinky mimo linky... ak preprabas celu kuchynu, vsade kde kupujes kuchynske skrinky su aj korpusy na zabudovane spotrebice...
elpka
05.05.10,11:13
Kde sa dá kúpiť tá špeciálna skrinka na zabud. sporák? Argumentom je vraj sa trúba moc prehrieva, tak že pri pečení musia byť dvierka pootvorené. Moc sa mi to nezdá...

to je blbosť...:D veď ako by si niečo upiekla keby ti rúra nevyhriala na požadovanú teplotu a tú pri otvorených dvierkach nikdy nedosiahneš....:rolleyes: väčšina vstavaných rúr ma chladiaci ventilátor ktorý je umiestnený ne vrchnej časti rúry pod krytom a ten ti vypína až po 1-2minúte po vypnutí rúry...ináč časom môže povoliť tesnenie na rúre, tak ti doporučujem si hneď pri montáži rúry dať namontovať ochranné lišty..sú na bokoch, tie sa prichytávajú o korpus skrinky a spodná sa len zasúva...
kimart
05.05.10,11:16
No práveže neprerábam, linku mám vcelku novú len vďaka sporáku a mikrovlnky troška renovujem. Škoda, že som predtým nato nemyslela, teraz je už neskoro, ale všetko sa dá. Len stále nemám jasno vtom korpuse, lebo podľa všetkého trúbu môžem umiestniť do ľubovoľnej výšky, to asi potom budem musieť osloviť neajkého stolára
zk24
05.05.10,11:35
No práveže neprerábam, linku mám vcelku novú len vďaka sporáku a mikrovlnky troška renovujem. Škoda, že som predtým nato nemyslela, teraz je už neskoro, ale všetko sa dá. Len stále nemám jasno vtom korpuse, lebo podľa všetkého trúbu môžem umiestniť do ľubovoľnej výšky, to asi potom budem musieť osloviť neajkého stolára

Pockaj takze ty to chces iba takv skrinke pristavit ku kuchynskej linke? no neviem. ono sa to da, ale co s pracovnou doskou? To na to ako das? Lebo ked tam budes na tu skrinku davat aj zabudovany sporak, trebars sklovarnu dosku, tak ta sa zabudovava do pracovnej dosky... to kupis 60cm pracovnej dosky, zabudujes do nej sporak a prisunies k linke? neviem si to velmi predstavit. ak by si zvazovala dat novu pracovnu dosku, aby to bolo v jednom kuse, viem si to predstavit... inak ani velmi nie...

netreba stolara, pokial nemas specificku linku, ak mas "pasovu vyrobu", a mas relativne nvou ako hovoris, tak urcite maju aj taky korpus ktory je vo vyske oci. dole je trebars skrinka a na tom je truba, ale zas neviem kde je potom sporak....
encik
05.05.10,11:42
Tiež mám klasickú linku a mala som pri nej stojaci sporák.Ja som si dala skrinku na sporák urobiť stolárovi, vyšla ma 40 eur, idem kúpiť novú pracovnú dosku, do ktorej zabudujem sklokeramickú varnú dosku a finito.
kimart
05.05.10,11:46
[QUOTE=zk24;1393678]Pockaj takze ty to chces iba takv skrinke pristavit ku kuchynskej linke? no neviem. ono sa to da, ale co s pracovnou doskou? To na to ako das? Lebo ked tam budes na tu skrinku davat aj zabudovany sporak, trebars sklovarnu dosku, tak ta sa zabudovava do pracovnej dosky... to kupis 60cm pracovnej dosky, zabudujes do nej sporak a prisunies k linke? neviem si to velmi predstavit. ak by si zvazovala dat novu pracovnu dosku, aby to bolo v jednom kuse, viem si to predstavit... inak ani velmi nie...

Asi máš pravdu, neviem si to poriadne navrhnúť, nemáte nejaké foto?
zk24
05.05.10,11:51
Asi máš pravdu, neviem si to poriadne navrhnúť, nemáte nejaké foto?

z domu ti poslem fotku kuchyne, ako nam to vyzera zabudovane, este som v praci... Inac myslim ze IKEA ma nejaky kitchen planner, kde sa da krasne navrhnut kuchyna, tym som sa aj riadila... vies napodobnit to co mas, a pristavit si k tomu ako to bude vyzerat s tou trubou a sporakom...

ak sa ti chce, skus sa s tym pohrat, da ti to trosku realnejsi pohlad na vec... celkom pekne obrazky sa tam daju spravit...
kimart
05.05.10,11:58
Vopred moc pekne ďakujem, tiež už balím
zk24
05.05.10,19:11
Pred zabudovanim spotrebicov: /korpusy/
55745

Po zabudovani spotrebicov:


55746 55747

Navrh mamininej kuchyne, ALNO kitchen planner.
55748
finis
06.05.10,07:06
pridavam sa k nazoru, ze zabudovane spotrebice su omnoho praktickejsia varianta. hlavne z dovodu udrzby.vyskusala som oboje, tak mozem porovnavat.hocijako sa clovek snazi utesnit tie medzery okolo klasickeho sporaka, vzdy sa najde medzierka....a potom fuj to cistenie;)
teraz je to neporovnatelne lepsie.ja mam trubu aj varnu dosku Whirpool a maximalna spokojnost.inak este pokial je taka moznost, odporucam trubu vo vyske oci.je to fajn, setri to chrbat.
neviem ci sa nejake truby prehrievaju...moja teda urcite nie a ked skoncim, pocujem tocit ventilator ako chladi.takze predpokladam , ze toto je tam vyriesene. takze suhlasim s eplka, ze pecenie s otvorenou trubou je nerealne.
s planovacom ikea som pri navrhovani kuchyne pracovala aj ja a skutocne je to vyborna pomocka.
zk24
06.05.10,08:09
inak este pokial je taka moznost, odporucam trubu vo vyske oci.je to fajn, setri to chrbat.

toto sa chcem spytat... Aka je potom dostupnost k tej trube? ak sa truba otvara ku mne a mam ju vo vyske oci, tak vzdy som mysleal ze sa tam potom neviem dostat... Potom teba z boku dvierok vytahovat veci? Keby sa truba otvarala dvierkami do boku (ako klasicke dvere), tak to je paradicka, ale ked k z vrchu k sebe neni to potom problem?

Len sa pytam, lebo ma to zaujima... Aby nikto nepochopil ze "nesuhlasim".
mexico
06.05.10,08:31
a klasicku ruru ako otvaras? tiez len dvierkami k sebe :)

takze neboj sa, normalne sa tam dostanes

inak celkom dobra vec su aj vysuvne (teleskopicke) rosty - ked davas dnu nejaku zapekaciu misu alebo podobne, len si to vysunies von a nemas problem s tym kam to polozit, ked napr. potrebujes podliat maso a pod.
zk24
06.05.10,09:07
a klasicku ruru ako otvaras? tiez len dvierkami k sebe :)



jasne, ze dvierkami k sebe, ale ked je to dole, tak sa viem nohami tak postavit, ze sa viem zohnut do truby :D Len ciste opticky sa mi zdalo ze je horsi pristup do truby ktora je vyssie od zeme... (ale radsej by som taku vyssiu, kvoli zohybaniu sa... ale zas bol u mna problem ze neni kam uz sklokeramicku dosku... :confused:
Marína
06.05.10,09:43
jasne, ze dvierkami k sebe, ale ked je to dole, tak sa viem nohami tak postavit, ze sa viem zohnut do truby :D Len ciste opticky sa mi zdalo ze je horsi pristup do truby ktora je vyssie od zeme... (ale radsej by som taku vyssiu, kvoli zohybaniu sa... ale zas bol u mna problem ze neni kam uz sklokeramicku dosku... :confused:
To teda nie je, jedine ak by mal niekto brucho ako slon.:D Prístup do rúry je úplne v pohode a to nemám teleskopické vysúvanie.
Teraz mi ty prezraď ako čistíš "strop" rúry;), pretože u vyššie položenej je to oveľa pohodlnejšie. Spomínam si, keď sme pred rokmi mali ešte klasicky sporák, že pri čistení som skoro musela ležať na zemi hore bruchom, aby som dosiahla do každej skulinky.:D:---
Podľa obrázkov vidím, že u teba by to išlo ťažko oddeliť rúru od varnej časti, neostala by ti skoro žiadna pracovná plocha.
finis
06.05.10,10:05
tak schvalne som si to bola pozriet v kuchyni a ta vyska oci je myslena obrazne.to tam mam skor mikrovlnku kt.je nad trubou. truba je tak skor vo vyske mojho trupu :D teda mam plus minus 170 cm. a ked ju otvorim je to uplne v pohode.
tie teleskopy su naozaj velmi prijemny bonus. netreba vsetko vytahovat take horuce ked chces iba podliat alebo obratit...
kimart
06.05.10,10:33
A ešte jedna otázočka. Píšete, asi prevažne máte sklokeramickú dosku, aká je spotreba, nie je výhodnejšia plynová? Som v tomto laik, tak sa ospravedlňujem, ak to znie hlúpo
mexico
06.05.10,10:36
v byte mam teraz plynovu sklokeramicku (plynove horaky na ciernom skle)
ale do domu idem davat jednoznacne indukcnu
v panelakoch s tym moze byt problem, vacsina indukcii je na 400V (3 fazy)
a aj tie co su na 220 vyzadyju zvyseny prikon - treba samostatny privod + dostatocny istic
inak pozri si aj diskusiu Varne dosky, tam je to o tom celkom dobra debata
zk24
06.05.10,10:36
A ešte jedna otázočka. Píšete, asi prevažne máte sklokeramickú dosku, aká je spotreba, nie je výhodnejšia plynová? Som v tomto laik, tak sa ospravedlňujem, ak to znie hlúpo

Plyn je lacnejsi, asi je vyhodnejsia plynova, sklovarna doska ide az na 400V - potrebujes inu zasuvku na to spravit ... ale my nemame v panelaku plyn...
zk24
06.05.10,10:38
Teraz mi ty prezraď ako čistíš "strop" rúry;), pretože u vyššie položenej je to oveľa pohodlnejšie.

Neumyvam. Nepeciem :D Mozno by som tam este aj foliu nasla :D

Ale nie, uz som ju mala zapnutu, aj som ju cistila, ale ja ju utieram po kazdom peceni, takze zatial som pri tom nenervila... ale bolo to v sede na zemi :---



Podľa obrázkov vidím, že u teba by to išlo ťažko oddeliť rúru od varnej časti, neostala by ti skoro žiadna pracovná plocha.

Jednoznacne, u mna nepripadalo v uvahu. I ked snaha bola.
finis
06.05.10,10:39
ja mam plynovu 90 cm sirka.takze o spotrebe sklokeramickych asi neporadim. ja som spokojna velmi. len ako uz sa tu niekde diskutovalo, nerezovy povrch sa dost zle udrziava.
kimart
06.05.10,10:47
Takže sklokeramickú môžem kľudne vylúčiť, bývam v staršom paneláku, a to už teraz mám problém so spotrebičmi
kimart
06.05.10,10:51
Plyn je lacnejsi, asi je vyhodnejsia plynova, sklovarna doska ide az na 400V - potrebujes inu zasuvku na to spravit ... ale my nemame v panelaku plyn...


ďakujem za fotky, už som si ich vytlačila, takže asi ich použijem, keď pôjdem k stolárovi