domikina
05.05.10,12:52
Hm lidicky,
mam fotky na SD karte, a mam na nu aj ten vstup na pc ale ked ju tam vlozim(niesom blondinka takze si myslim ze ju nevkladam naopak, kedze inac ako ju tam mam teraz by som ju zlomila ak by som ju tam chcela dat) tak mi nikde v pc nenahlasi ze je vo vnutri vlozena karta :(( kde to mam hladat alebo v com moze byt chyba?
Chobot
05.05.10,11:15
Hm lidicky,
mam fotky na SD karte, a mam na nu aj ten vstup na pc ale ked ju tam vlozim(niesom blondinka takze si myslim ze ju nevkladam naopak, kedze inac ako ju tam mam teraz by som ju zlomila ak by som ju tam chcela dat) tak mi nikde v pc nenahlasi ze je vo vnutri vlozena karta :(( kde to mam hladat alebo v com moze byt chyba?

Takže máš čítačku pamäťových kariet na PC? A máš k nej nainštalovaný aj ovládač?

A je to univerzálna čítačka? Podporuje SD karty? Ak vidíš na nej značku a typ, napíš čo je to zač.
dalid
05.05.10,11:18
A este nam daj vediet aky mas instalovany operacny system ;)
domikina
05.05.10,11:20
no mam citacku :D ako je to nazvane, no je to o tom ze ja neviem ci k nej mam ovladac :D :D ale asi nie ked mi to nejde :D na pc mam pri nej napisane SD MMC :D takze tak nejak :D ale nwm.. ale potrebujem robit s tou kartou :o
ak nemam ten ovladac ako ho naistalujem alebo co?

Windows XP/ 2000
Chobot
05.05.10,11:28
no mam citacku :D ako je to nazvane, no je to o tom ze ja neviem ci k nej mam ovladac :D :D ale asi nie ked mi to nejde :D na pc mam pri nej napisane SD MMC :D takze tak nejak :D ale nwm.. ale potrebujem robit s tou kartou :o
ak nemam ten ovladac ako ho naistalujem alebo co?

Windows XP/ 2000

To je PC alebo NB? Takže čítačku máš zabudovanú? Nie je to osobitná časť?

Vo všeobecnosti, ak zasunieš pamäťovú kartu do čítačky, tak v prehliadači by ti mal pribudnúť nový úložný priestor označený ďalším písmenom, napr. E:, F: alebo podobne a názvom Removable disc, alebo po SK Vymeniteľný disk. Nič sa ti tam nezobrazí? Nič nepribudne?
arizona
05.05.10,12:27
Ak máš nainštalované všetko potrebné a napriek tomu ju nevidíš v PC , skús ju viac krát vytiahnuť a vsunúť znova.

Mne tiež jedna karta občas blbne. Raz sa mi zobrazí,raz nie...:confused::rolleyes::)
zamestnankyna
05.05.10,12:31
Nechaj ju vo foťáku a spoj s PC.
duves
05.05.10,15:08
Bolo by fajn napísať, aka karta to je, zaujima ma, či nie je SDHC. Akurat cez vikend som mal fotoaparat u svokrovcov, moju miničítačku na SDHC a PC s WIN XP SP3 nechcelo prečítat kartu SDHC s kapacitou 8GB. Jednalo sa o op.system XP mediacenter, niečo take. Takže niektore verzie XP nepodporuju SDHC karty.
lenkak
05.05.10,15:18
Mne napr. 4GB karta vôbec nešla načítať do NT, musela som ju pripojiť cez čítačku kariet. Ale taká istá 2GB išla v pohode.
Treba skúsiť tú čítačku - externú.
MikiHalasko
06.05.10,06:31
napriklad ja mam v notebook-u citacku 5 v 1, aj su tam oznacenia,ktore karty berie. No s fotaka mi kartu neberie, lebo ma ine oznacenie. A stym nic nespravym, jedina ako bolo spominane dokupit citacku kariet.
miky64
06.05.10,07:41
napriklad ja mam v notebook-u citacku 5 v 1, aj su tam oznacenia,ktore karty berie. No s fotaka mi kartu neberie, lebo ma ine označenie. A stým nic nespravím, jedina ako bolo spomínané dokúpit čitacku kariet.

prečo to komplikovať ak mate foťák k nemu je soft na cd niektoré to ani nepotrebuju ale cez usb spojím s pc a bez problémov stiahnem a v pc robím upravy a pálim na cd
MikiHalasko
06.05.10,07:55
prečo to komplikovať ak mate foťák k nemu je soft na cd niektoré to ani nepotrebuju ale cez usb spojím s pc a bez problémov stiahnem a v pc robím upravy a pálim na cd
mno niekedy ludia nosia iba sd kartu a tak penasaju svoje veci. a ked to nefunguje. treba to dako riesit.
salvosko
06.05.10,08:38
Ak mas 4GB a vacsiu kartu tak to neni SD karta ale SD HD (High Density) a na nu potrebujes kompatibilnu citacku.
Ani moj notebook neberie SD HD karty v zabudovanej citacke ale k jednej co som kupoval 4GB tak som dostal externu USB citacku a ta funguje.
Tu bude pes zakopany.
zagora
06.05.10,10:27
Nie je karta oko karta a okrem výrobcu a veľkosti je rozdiel aj v type. Nie je čítačka ako čítačka tak isto ako s kartami. Moja interná v NB číta do 4G bez problémov, nad touto hranicou musím zapojiť adaptér do siete.
miky64
06.05.10,15:09
mno niekedy ludia nosia iba sd kartu a tak penasaju svoje veci. a ked to nefunguje. treba to dako riesit.
na začiatku sa hovorilo o fotkach tak som predpokladal že ma po ruke foťak preto takato rada,
čo sa tyka prenosu riešim použitím externeho hdd alebo usb vôbec som nepredpokladal že niekto rieši prenosy pomocou sd karty ale aj to je možnosť čítačky su v tejto dobe už cenovo veľmi dostupne
domikina
10.05.10,11:18
Ano bolo to o fotkach, ale nemam kabel od fotaku, ale mam usb kluc na ktorom je aj citacka, a cez tu mi to preslo v pohodke :)
miky64
10.05.10,14:51
Ano bolo to o fotkach, ale nemam kabel od fotaku, ale mam usb kluc na ktorom je aj citacka, a cez tu mi to preslo v pohodke :)
tiež riešenie a dufam že boli pekne