raduz79
05.05.10,14:56
Dobry den,

chcem sa informovat - vyvinul a vyrobil som zaridenie (oblast bezpecnosti objektov - budovy, domy, byty ...) a chcel by som ho predavat,

prosim vas o radu: ake povolenie mi treba alebo ake atesty-certifikaty mi treba aby som mohol predavat moje zariadenie.

dakujem Rado P.
miky64
05.05.10,15:29
musiš bližšie špecifikovať jedna sa o zabezpečenie mechanicke napr.dvere, skla alebo elktronicke pohybove,dymove čidla.el,zamky a ine
raduz79
05.05.10,15:42
Jedna sa o poplasne zaridenie (elektronicky vyrobok) ma 8 nezavyslych zon, vie posielat SMS alebo vytacat cisla(niekolko cisiel), spolupracuje s pohybovymi cidlami (12V), a tak isto ma sirenu samozrejme. samozrejmost su cidla na detekciu otvorenych dveri a pod. Vstup je 220 ~V, stupne napatie sa transformuje na 12V a na riadiacu dosku je privedenych uz len 12V. Takze na vsetky dosky (aj klavesnicu) su privedene len 12 V.

dakujem za odpoved
miky64
05.05.10,18:12
Jedna sa o poplasne zaridenie (elektronicky vyrobok) ma 8 nezavyslych zon, vie posielat SMS alebo vytacat cisla(niekolko cisiel), spolupracuje s pohybovymi cidlami (12V), a tak isto ma sirenu samozrejme. samozrejmost su cidla na detekciu otvorenych dveri a pod. Vstup je 220 ~V, stupne napatie sa transformuje na 12V a na riadiacu dosku je privedenych uz len 12V. Takze na vsetky dosky (aj klavesnicu) su privedene len 12 V.

dakujem za odpoved


v prvom momente ak je to uplne nove riešenie mal by si sa rozhodnuť či chceš na to patentovu ochranu pretože je tu možnosť zneužitia, pre uplatnenie a dôverihodnosť na trhu by si mal mat certifikat vydany nbu,dalej atest podla slov.noriem,a pokial ma vysielač tak aj atest stu, v prípade že chceš prevadzať montaž ezs musiš mať aj licenciu na vykon technickej služby podľa zakona o sbs 473/2005 ktoru vydava kraj.riaditelstvo policajneho zboru sr prislušne miestu trvaleho bydliska dufam že som ti to troška ozrejmil bude to dlha cesta ale ak to stoji za to tak potom žiadny problem
raduz79
06.05.10,16:53
Dakujem za odpoved,

som zbezne precital tie zakony, je toho dost na studovanie, aj tak by mi este pomohlo nejaka rada co treba spravit hned co potom a tak dalej, a najlepsie ak to uz niekto absolvoval.

este raz vdaka za odpoved.

rado
BLINDSIDE
08.05.10,16:03
Na SK by som rozhodne nepodaval ziadny navrh na patentovu ochranu. Ty si vypracujes vsetky akosti potrebné k registrácii. Budeš čakať určitý čas, pokial sa o tvojom návrhu rozhodne. Ale medzi tým je doba, počas ktorej sú v pozadí ludia, ktorí majú v rukách tvoj "vynález" a stačí len pozmeniť frekvenciu, alebo zdvihnúť to na 24V jednosmerne prípadne inak pozmeniť a prišiel si o všetko. Ale to utekaj s tým jednoznačne do Európskeho Patentového Úradu do Mníchova s požiadavkou na esignáciu pre SR.
Finita, la comedia
canbo
08.05.10,18:48
Vyhradené technické zariadenie musí schváliť oprávnená osoba(skúšobný ústav, alebo technická inšpekcia,alebo...) o schválenie musí požiadať výrobca.
Ale k požiadaniu nestačí funkčný výrobok hoci aj patentovo chránený , ale :
"Výrobňu" schválenu mimo hygienickom,bezpečnostnom,odbornom ale hlavne technickom vybavení. Hotový výrobok podľa vyhl. 508/2009 §5 -technická dokumentácia,...§10 typová skúška... a STN - normy (nezaväzné) a mimo noriem až predmetových, technických zariadení na skúšanie ochrán, ktoré musí vlastniť.
Ak sa jedná o zaradenia VTZ skupina A.: d)...., alebo skupina B
raduz79
06.07.10,12:02
Dikes za info,
niesom naivka vedel som ze tam bude treba toho dost. Nestaci ked jednotlive ukony robia certifikovany vyrobcovia-profesionali ? Lebo zariadenie som navrhol - schemu, potom som dal navrhnut plosak a ten som dal vyrobit vo firme v BB s certifikatom.

Ja som aj autor softveru do toho zariadenia.

DIk za odpoved