ajustkukucka
05.05.10,16:41
Dobry den, prosim Vas, vie mi niekto z Vas vysvetlit, akym sposobom pocita soc. poistovna davku v nezamestnanosti?

VZ 650 Eur ........30 dni
VZ 1500 Eur ..... 60 dni
VZ 2500 Eur .... 90 dni

Za odpoved vopred srdecne dakujem.
janaGT
05.05.10,15:21
najskôr musíš splniť hlavnú podmienku podľay §v 104 zákona o soc. poistení, podľa troho, čo si uviedla, nespĺňaš podmienku:
Podmienky nároku na dávku v nezamestnanosti

§ 104
Na začiatok

(1) Poistenec má nárok na dávku v nezamestnanosti, ak v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie nezamestnaných občanov hľadajúcich zamestnanie (ďalej len "evidencia nezamestnaných občanov") bol poistený v nezamestnanosti najmenej tri roky, ak tento zákon neustanovuje inak.
ajustkukucka
05.05.10,15:28
Ahoj Jana, predpokladajme, ze som podmienku splnila, len chcem vediet princip vypoctu. Dala som jednoduchy priklad, aby som naozaj pochopila princip. Dufam, ze sa to na nom da vysvetlit. Ak nie, mozem mi zadat iny priklad. Dikes
janaGT
05.05.10,15:30
výpočet máš v príspevku č. 518 od Janky Motyčkovej:
http://www.porada.sk/t52914-p52-podpora-v-nezamestnanosti.html
janaGT
05.05.10,15:32
veronikasad
05.05.10,15:36
Ahoj Jana, predpokladajme, ze som podmienku splnila, len chcem vediet princip vypoctu. Dala som jednoduchy priklad, aby som naozaj pochopila princip. Dufam, ze sa to na nom da vysvetlit. Ak nie, mozem mi zadat iny priklad. Dikes
Spočítaš si mesačné vymeriavacie základy z potvrdenia o príjme za posledné 3 roky, vydelíš počtom dní poistenia (kal.), dostaneš denný vymer. základ. Z toho je dávka v nezamestnanosti 50 % (vylúčené doby uviedla Janka Motyčková) - vypláca sa za kal. dní.
ajustkukucka
05.05.10,15:47
Dakujem velmi pekne za vycerpavajuce odpovede, vsetko som si uz nastudovala. Len sa chcem este spytat, ze ked som bola v sledovanom obdobi, ktore sa rata do vypoctu pre davku v nezamestnanosti 2 x dobrovolne poistena v nezamestnanosti s dvoma rozdielnymi VZ, tak ci sa mi budu do vypoctu zapocitavat obidva tieto VZ.
veronikasad
05.05.10,15:49
Dakujem velmi pekne za vycerpavajuce odpovede, vsetko som si uz nastudovala. Len sa chcem este spytat, ze ked som bola v sledovanom obdobi, ktore sa rata do vypoctu pre davku v nezamestnanosti 2 x dobrovolne poistena v nezamestnanosti s dvoma rozdielnymi VZ, tak ci sa mi budu do vypoctu zapocitavat obidva tieto VZ.
ano, pripočítaš si ich k VZ zo zamestnania. Ak boli súbežne so zamestnaním, počet dní nezvyšuješ, ak si v tom čase bola nezamestnaná, pripočítaš aj počet dní.