miso2201
05.05.10,16:45
Ahojte,

hladam investora na podnikanie. Jedna sa o produkt z oblasti automobilov, konkretne o technologiu na opravu. Technologia pochadza zo zahranicia (EU) a mame moznost ziskat vyhradne zastupenie pre Slovensko. V buducnosti mozno aj pre Rakusko, Madarsko a CR. Na Slovensku tato technologia a sluzby s nou spojene zatial neexistuju (takisto nie v okolitych krajinach). Zastupenie sa tyka aj predaja samotnej technologie aj predaja spotrebneho materialu k nej (vyrobca garantuje exkluzivitu). Cielovou skupinou su primarne autoservisy, autobazary ale aj ine podniky (bohuzial nemozem spresnit verejne). Vyrobca nepodmienuje udelenie zastupenia ziadnymi minimalnymi odbermi. Tato technologia je v zahranici napr pouzivana aj zmluvnymi partnermi automobiliek ako Mercedes, Ford ci Porsche.

Potrebny objem investicie je MIN 10 000,00 EUR, podla dohody sa da rozsirit na cca EUR 20 000,00.

Zo spominanych EUR 10 000,00 my sami investujeme EUR 2 000,00 (non-cash), hladame partnera ktory by priniesol minimalne zvysnych EUR 8 000,00.

Spominanych dodatocnych EUR 10 000,00 je predmetom diskusie a zavisi od vole a moznosti partnera, nie je potrebne na samotne rozbehnutie distribucie, su to prostriedky, urcene na vybavenie dvoch servisnych vozidiel (mimo samotnych vozidiel), ktore by mohli vykonavat mobilne opravy, tj je to akysi bonus k distribucii samotnej.

Partnerovi ponukame:
- 50% podiel na zakladnom imani ucelovo zalozenej SRO a vsetky s tym suvisiace prava (podiel na zisku a vedeni spolocnosti),
- takto zalozena SRO bude v pripade expanzie na zahranicny trh majitelom licencie aj pre tieto trhy,
- konanie v ramci spolocnosti LEN SPOLOCNE,
- prioritna vyplata podielu zo zisku do objemu investicie,
- moznost neskorsieho odkupenia 50% podielu investora (tj jeho vyplatenie zo spolocnosti) po dohodnutom case (napr po roku).

Z prostriedkov investora sa cca 50% pouzije na nakup realnych hodnot ktore je v pripade nudze mozne spenazit predajom, zvysnych 50% (tj cca EUR 4 000,00) bude pouzitych na abstraktne hodnoty typu prenajom priestorov na skolenie, ubytovanie skolitela zo zahranicia a podobne.

TATO INVESTIACIA PONAHLA A JE POTREBNE JU UZAVRIET RYCHLO. Deadline mame velmi kratky kedze o dva tyzdne sem ma priletiet predseda predstavenstva vyrobcu na osobne rokovanie.

Dovod pre tuto ponuku:
Povodne sme planovali realizovat tento obchod sami, avsak na ozajstne rozbehnutie je potrebny vacsi financny objem ako sme povodne mysleli. Kedze uz mame s vyrobcom vsetko predrokovane, neradi by sme tuto prilezitost zahodili, preto hladame partnera ktory by sa jej chopil spolu s nami. Vsetko je pripravene, staci zalozit SRO, vlozit do nej prostriedky a "ide sa". Jedna sa o serioznu ponuku, ziadne abstraktne napady, mame bohate skusenosti s podnikanim (aj ked v inej sfere).

Na osobnom stretnuti so serioznym zaujemcom (a prip. podpisani dohody o utajeni) si radi prejdeme vsetky nase materialy (mame od vyrobcu videa, brozurky, ekonomicke analyzy priamo Mercedesu - ktore nam poskytol vyrobca, vlastne analyzy, rozpocty atd.).

Viac informacii prostrednictvom tejto temy alebo sukromnej spravy, najlepsie zanechat tel cislo na ktore mozem zavolat spat.

Michal
miso2201
06.05.10,09:32
Ahojte,

este ma napadlo ze som sa zabudol zmienit o vynosoch, takze...

1/ DISTRIBUCIA
Ako som spominal, na toto treba MIN investiciu vo vyske EUR 8 000,00. Vynosovost je zabezpecena troma cestami - predaj samotnej technologie a predaj spotrebneho materialu k nej (ktory netreba drzat na sklade) a prostrednictvom skoleni pre zamestnancov klientov v zaobchadzani s technologiou. Cena za kompletny set tejto technologie je na predaji cca EUR 3 700,00, my od vyrobcu dostavame cenu cca o 25% nizsiu (to plati pri vsetkom, aj spot. mat.). Takze na zabezpecenie kompletneho vratenia nasich aj partnerovych investicii staci predat 10 kompletnych setov. Vieme definitivne ze z branze je o tuto vec zaujem, preverovali sme si to samozrejme u viacerych ludi. Sucastou dohody s vyrobcom je aj skolenie nasich ludi a nasledna prezentacia klientom pod dohladom zahranicneho skolitela. Predpokladame ze ked sa nam podari oslovit podla moznosti vsetky autoservisy a autobazare v SR, ucast na taketo prezentacii by (z povedzme 600 oslovenych) mohla byt okolo 100-150 ludi. Staci ked na tej prezentacii presvedcime 10% z nich na to aby sme boli UZ V ZISKU.

2/ MOBILNY SERVIS
Ako som spominal, sucasou projektu je aj moznost bud hned, alebo neskor (z vlastnych zdrojov firmy) prevadzkovat mobilny servis. Mame k dispozicii velmi detailnu ekonomicku analyzu jedneho autorizovaneho dealera Mercedesu zo zapadnych krajin EU. Z tejto analyzy vyplyva presne kolko oprav a akeho druhu vykonal, kolko boli jeho naklady na spotrebny material, osobohodiny technikov a podobne. Samozrejme, musime zvazit ze cena za opravy pre zakaznika musi byt v SR nizsia a takisto ze mzdove naklady v SR su nizsie. Im v tejto analyze vychadza zisk cca EUR 170 000,00 rocne, pri priemere nejakych 20 oprav denne. Vzhladom na trvanie jednotlivych oprav atd to vychadza na dvoch technikov (tj v nasom pripade 2 zivnostnikov - technikov, s vlastnym autom, ktory by to robili pre nas). Ceny musime znizit cca o 30% pre SR trh, takze mozeme pocitat ze nas vynos by sa podla tejto analyzy pohyboval na urovni vyse EUR 130 000,00 rocne. Samozrejme, nerobime si iluzie a ja osobne budem uplne spokojny ked nam to vynesie EUR 10 000,00 pre nas a pre partnera. Ale tento potencial tam je.

Michal
VODCA
06.05.10,21:59
mam zaujem...ak je to aktualne..prosim kontaktujte ma cez SS..
miso2201
06.05.10,22:03
Dobry den, ano, zatial je. Bohuzial, mam tu konto len od vcera, nemozem este posielat sukromne spravy, mozem ich ale citat. Takze, najlepsie asi ak mi poslete kontakt na seba cez SS, viem Vam zajtra zavolat... Na posielanie sprav musim byt aspon 3 dni clenom, zvlastna podmienka...
Ďuri007
07.05.10,08:50
Aj ja mám záujem, minimálne o bližšie informácie. Nakoľko tiež nemôžem posielať správy, tu je na mňa kontakt v prípade záujmu. blaha zavináč chello.sk
Ani e-mailová adresa sa nesmie uviesť?
PS.: Mám v Bratislave priestory na podnikanie.
lukpuk
07.05.10,15:37
Dobry den.
Mal by som tiez zaujem. Ak je to mozne, zaslite mi prosim Vas kontaktne udaje na moj email: lukpuk zavinac centrum.sk.
Dakujem.
yoyo74
07.05.10,15:44
mam zaujem o blizssie info, mail lubomir52(zav)gmail.com alebo SS

dik
Peschl
07.05.10,16:02
Dobrý deň.
Ak Vás smiem poprosiť, napíšte mi podrobnosti Vášho plánu do mailu ( slachta.peter (zav) gmail.com, resp. si môžme cez mail dohodnúť len stretnutie. Najlepšie BA, resp. NR.
V tejto oblasti sme už nejaké veci riešili, no problém bol s kontaktmi na väčších odberateľov, preto sme sa upriamili skôr na gro nášho biznisu a toto sme pustili. Nie je tomu však tak dávno (cca 2-3mesiace), preto si myslím, že oživiť myšlienku, spojiť sily, tak by to mohlo byť prínosné pre obe strany.
Každopádne ma prosím kontaktujte.
Ďakujem
BLINDSIDE
08.05.10,15:53
Zaujimave.. za 10-20t euro sa dá dostať za vodu. Takže, ak dám na stôl 30t euro tak mám aj vaše know-how ?
miso2201
08.05.10,17:07
Unika mi podstata otazky. Mas 30k EUR?
BLINDSIDE
08.05.10,17:31
Tolko penazí som ešte po kope ani nevidel
miso2201
08.05.10,17:45
Prepac, potom naco sa zapajas do tejto debaty??
BLINDSIDE
09.05.10,11:50
a myslis, ze toto je debata ? :D
miso2201
09.05.10,11:56
Z tvojej strany nie, z tvojej strany su to len sproste poznamky.
BLINDSIDE
09.05.10,15:18
A co je to z tvojej strany ? Neodolatelna ponuka, ako sa dostat za vodu ? Nebud smiesny. Co cakas, ze kazdy ti vylozi na stôl tisice eur, lebo ty si spasa sveta a prilahleho vesmiru ? Si myslis, ze kazdy je tak naivny aby vedel ze za 10t euro bude zahojeny ? Smiesne. A ako ceresnicku mu ponukas odkupenie zvysneho podielu vo firme. takze este ty sa nechas ako mucennik podujat kriza v podobe uvedenia firmy a produktu na trh a smotanu nechas zlizat niekomu, kto donesie 10t euro, lebo to je taka suma ktora sa neda zohnat a bez ktorej ostaneme mimo skveleho biznisu. vies kolko takich ako si ty tu pobehovalo ? Ale snahu ocenujem, ved vždy sa nejaký trulo nájde ;)
miso2201
09.05.10,15:40
Pozri, robis zo seba sasa. Nemas peniaze na to aby si sa somnou bavil seriozne, tak aspon tliachas somariny. To co som ponukol je seriozny ferovy biznis, ty na neho nemas peniaze, tak sa ho snazis zhodit, to je vsetko. Nikoho nenutime, vieme co mame, kto chce a ma na to sa s nami moze rozpravat, mozno sa dohodneme. S niekolkymi ludmi sme si stretnutia dohodli, s niektorymi sme ich uz mali, nikto nemal problem, len ty, ktory o tom vies najmenej.

A treba 2x citat ked mas dlhy kabel - ponukli sme odkupenie podielu investora, takze AK ma niekto peniazky volne povedzme na rok, sme ochotni ho po roku vyplatit za ferovych podmienok, AK si to bude zelat. Samozrejme, ja osobne by som sa tomu divil, ale mozne to je.

Radsej by som sa na tvojom mieste doucil nemcinu, spravis tym pre ostatnych (ktorym si poradil somariny v inych temach) a pre seba viac ako tymto mudrovanim o veciach o ktorych nic nevies ;). Aj to je vizitka tvojho zmyslania, vsak ano...
mona091
09.05.10,15:50
Ahojte,

hladam investora na podnikanie.
Potrebny objem investicie je MIN 10 000,00 EUR, podla dohody sa da rozsirit na cca EUR 20 000,00.

Zo spominanych EUR 10 000,00 my sami investujeme EUR 2 000,00 (non-cash), hladame partnera ktory by priniesol minimalne zvysnych EUR 8 000,00.

Partnerovi ponukame:
- 50% podiel na zakladnom imani ucelovo zalozenej SRO a vsetky s tym suvisiace prava (podiel na zisku a vedeni spolocnosti),
Z prostriedkov investora sa cca 50% pouzije na nakup realnych hodnot ktore je v pripade nudze mozne spenazit predajom, zvysnych 50% (tj cca EUR 4 000,00) bude pouzitych na abstraktne hodnoty typu prenajom priestorov na skolenie, ubytovanie skolitela zo zahranicia a podobne.


Michal

michal, preco si nevybavite uver (ucelovy, bezucelovy, so zalozenim nehnutelnosti, bez zalozenia nehnutelnost, s rucitelom ci bez) ???

10 t. € je doslova mala suma, ktora sa da zohnat z oficialnych institucii
miso2201
09.05.10,16:12
Ahoj,

jasne, v principe hej, ale nehnutelnost nechceme zakladat za 10tis EUR. Nemam volu zalozit moj dom za to, vies...

Okrem toho, kolko by nam trvalo vybehat to vsetko? 2-3 mesiace, realne, vies... Do 2-3 mesiacov si to dam dokopy sam. Je vsak dolezite pre nas aby sme to stihli do 19. maja, vtedy ma prist zastupca zahranicnej spolocnosti na osobne rokovanie. Ako, ak sa nam to nepodari, tak s nim neico vyrokujeme, natiahneme cas, peniazky si zozenieme sami o 2 mesiace a budeme to mat len pre nas, aj to je moznost.
padro
09.05.10,16:30
"mame bohate skusenosti s podnikanim" ... a nemas 10tis E na taky vyborny biznis?. ved ak mas len precerpanie a nejake kreditky tak 5 tis E mas hned, a ak mas bohate skusenosti tak aj ovela viac, toto ma k dispoziicii podnikatel po 2 rokoch biznisu bez problemov. + nieco nasetrene... 10tis E nemoze byt problem... Este je tu ale moznost ze to az take super nie je, a nechces dat do toho vlastne peniaze.
miso2201
09.05.10,16:46
Pozri - to je jednoduche - nie je to super? Ok, tak nie je, kto si to pozrie a zhodnoti ze je to onicom, ok. Sak my nepredavame macku vo vreci, ci ano? Kto chce, moze sa s nami stretnut a pozriet sa na to sam. A sam sa rozhodne. A prepac, citaj znova, my do toho dame vlastne peniaze, akuat nemame celu sumu momentalne teraz okamzite cash. Bohuzial, tak to je, mysli si co chces.

Vies jak sme sa dostali k tomuto celemu? Spolocnikovi som poslal video "aha co som videl v telke". A on ze to je skvele, fasa vec, u nas to nikto nerobi. Nie? Tak sak sa opytajme vyrobcu ci to nemozme my nejak robit. A vyrobca nam dal rovno do vyhliadky vyhradne zastupenie. To bolo 2 tyzdne dozadu. Jasne ze sme hned povedali "berieme". V hlave sme daco popocitali, ok, nejake peniaze mame, dame ich do toho. Potom sme ale ratali presnejsie a (ako som pisal) - na rozumne rozbehnutie si to pyta viac. Popytali sme sa kamaratov, ti sa nam zatial nevymackli (ano, tych co jazdia na ferrari) lebo maju vela roboty, tak sme to ponukli verejne tu. Lepsie mat niekolko moznosti, ako spoliehat sa na jednu.

A prepac, naozaj nemienim rozoberat prave s tebou kolko mam nasetrene. Ale mas pravdu, nevozim sa na Ferrari ani to o sebe netvrdim, keby ano, nediskutujem tu s tebou o niecom co si spravim sam. By som chcel teba vidiet ako das za par dni dokopy 10tis EUR, vsak ano. Mudrovat vie kazdy... Ako som uz povedal - za 2-3 mesiace si to dam dokopy sam (z coho vyplyva ze mesacne som schopny nasetrit si z beznej cinnosti vyse 3tis EUR, ty tiez?).
BLINDSIDE
09.05.10,19:51
Pozri, robis zo seba sasa. Nemas peniaze na to aby si sa somnou bavil seriozne, tak aspon tliachas somariny. To co som ponukol je seriozny ferovy biznis, ty na neho nemas peniaze, tak sa ho snazis zhodit, to je vsetko. Nikoho nenutime, vieme co mame, kto chce a ma na to sa s nami moze rozpravat, mozno sa dohodneme. S niekolkymi ludmi sme si stretnutia dohodli, s niektorymi sme ich uz mali, nikto nemal problem, len ty, ktory o tom vies najmenej.Radsej by som sa na tvojom mieste doucil nemcinu, spravis tym pre ostatnych (ktorym si poradil somariny v inych temach) a pre seba viac ako tymto mudrovanim o veciach o ktorych nic nevies. Aj to je vizitka tvojho zmyslania, vsak ano...Však nie. Doucit nemcinu ? Tak mi to poopravuj rad sa ucim od vzdelancov. Podme dalej. Nemam peniaze na to aby som sa s tebou seriozne bavil ? Ty ides primarne po prachoch. Ja mam vytvoreny system ktory generuje peniaze. Orientacia na prachy je nepsravna orientacia. A ty inu nemas. A ak by si si dal namahu precitat viac co som napisal na omnoho narocne projekty z dlhodobeho hladiska nielen financneho docital by si sa, ze mam take poznatky, ze by sa ti ruka triasla keby si to este raz mal napisat. Ja len opisujem, ze keby to bolo tak uzasne ako to tu obhajujes urcite by sa nasli ludia v tvojom bezprostrednom okoli ktori by ti pomohli s rozbehom.
miso2201
09.05.10,19:59
Neviem kde zijest ty - ja v kapitalizme. Tu nemcinu som ti uz opravil, nemas za co, takze kludne sa odo mna uc.

A ja som nenapisal ze sa nenasli, praveze nasli, ale este nepovedali svoje definitivne ano, hoci uznali ze projekt je super, a kedze cas tlaci, rozhodli sme sa to ponuknut verejne.
ludex
09.05.10,20:07
Neviem kde zijest ty - ja v kapitalizme. Tu nemcinu som ti uz opravil, nemas za co, takze kludne sa odo mna uc.

A ja som nenapisal ze sa nenasli, praveze nasli, ale este nepovedali svoje definitivne ano, hoci uznali ze projekt je super, a kedze cas tlaci, rozhodli sme sa to ponuknut verejne.

O.K. Prečítal som si celú tému pozorne a verejne Ti ponúkam 20 000 E!
Ale ako obchodník,potrebujem vedieť,akú záruku a protihodnotu mi
ponúkaš Ty. V dnešnej dobe,nechcem investovať do prázdnej studni.
Takže,moje peniaze musia zarábať,nie skončiť v niekoho vrecku.
Potrbujem protihodnotu,nie prázdne reči a sľuby! ;)
miso2201
09.05.10,20:21
Odpoviem ti verejne, napriek tomu ze to je na Sukromnu Spravu:
Protihodnotu si videl v tom co ponukame partnerovi. Ak mas naozaj zaujem, mozme sa stretnut, ja ti presne detailne odprezentujem co je to za technologia, kto je vyrobca, ake materialy mame, ako chceme produkt dostat na trh, kolko prostreidkov bude presne na co pouzitych, kde mozme usetrit, skratka vsetko co potrebujes vediet. Ak potom zvazis ze je to fasa vec, ma to perspektivu (co zatial zvazil kazdy kto to videl, ale nehovorim, mozes byt vynimka, trebars nam ukazes slabe stranky ktore ani my sami nevidime) - v kazdom pripade, ak potom zvazis ze to ma perspektivu a dohodneme sa, mozme to dalej rozvijat spolu.

Moja osobna predstava je ze kupime 50/50 ready-made SRO, dame tam ako konatela teba a mojho kolegu ktori budu konat spolocne, zbehneme do banky, naucet SRO vlozis 20tis (v principe staci len 10 ako som spominal) a ide sa robit. Uzavrie sa na tuto SRO zmluva s vyrobcom, zaplatime im co treba, poslu nam tovar, nechame sa zaskolit (kludne aj ty) a ideme sa snazit predavat (pisem my, idea je ze sa dame vsetci partneri zaskolit tiez, nie len zamestnanci, aby sme neboli od nich uplne zavisli).

Je samozrejme otvorene ci sa to podari, vsetko tomu nasvecuje. Ludia z branze jasne potvrdili ze to je dobra vec o ktoru by mal byt zaujem. Zaruku ti vsak na to nedam ani ja, ani nikto iny. Tvoje peniaze vsak celkom urcite neskoncia v mojom vacku, kedze konat sa bude len spolocne, peniaze sa budu cerpat len spolocne a na uhradu faktur podla rozpoctu ktory si prejdeme na prvom stretnuti... To je podla mna fer, nie?

Takze, ak naozaj chces, ty, alebo ktokolvek iny, SUKROMNA SPRAVA.
padro
09.05.10,20:24
ja nemam kamaratov s ferarri ale ked potrebujem 1000 eur tak mi ich kamarat co sa vozi na aute za 2tis eur bezproblemov do minuty pozicia lebo vie ze ich prave nevyhodil... u teba nie su problem peniaze ale to ze to mas cele na vode.. neviem ci poznas program DEN D na CT kde investori sa rozhodovali ci daju niekomu peniaze, bol tam jeden taky pripad ako ty, len z ineho odboru, ale mal to asi tak rozpracovane ako ty. Myslis ze mu dal niekto korunu? vyhnali ho odtial...
ludex
09.05.10,20:32
Odpoviem ti verejne, napriek tomu ze to je na Sukromnu Spravu:
Protihodnotu si videl v tom co ponukame partnerovi. Ak mas naozaj zaujem, mozme sa stretnut, ja ti presne detailne odprezentujem co je to za technologia, kto je vyrobca, ake materialy mame, ako chceme produkt dostat na trh, kolko prostreidkov bude presne na co pouzitych, kde mozme usetrit, skratka vsetko co potrebujes vediet. Ak potom zvazis ze je to fasa vec, ma to perspektivu (co zatial zvazil kazdy kto to videl, ale nehovorim, mozes byt vynimka, trebars nam ukazes slabe stranky ktore ani my sami nevidime) - v kazdom pripade, ak potom zvazis ze to ma perspektivu a dohodneme sa, mozme to dalej rozvijat spolu.

Moja osobna predstava je ze kupime 50/50 ready-made SRO, dame tam ako konatela teba a mojho kolegu ktori budu konat spolocne, zbehneme do banky, naucet SRO vlozis 20tis (v principe staci len 10 ako som spominal) a ide sa robit. Uzavrie sa na tuto SRO zmluva s vyrobcom, zaplatime im co treba, poslu nam tovar, nechame sa zaskolit (kludne aj ty) a ideme sa snazit predavat (pisem my, idea je ze sa dame vsetci partneri zaskolit tiez, nie len zamestnanci, aby sme neboli od nich uplne zavisli).

Je samozrejme otvorene ci sa to podari, vsetko tomu nasvecuje. Ludia z branze jasne potvrdili ze to je dobra vec o ktoru by mal byt zaujem. Zaruku ti vsak na to nedam ani ja, ani nikto iny. Tvoje peniaze vsak celkom urcite neskoncia v mojom vacku, kedze konat sa bude len spolocne, peniaze sa budu cerpat len spolocne a na uhradu faktur podla rozpoctu ktory si prejdeme na prvom stretnuti... To je podla mna fer, nie?

Takze, ak naozaj chces, ty, alebo ktokolvek iny, SUKROMNA SPRAVA.


Inak!

Nemám záujem o Tvoj biznis,ale vieme sa baviť o investovaní a po
určitom čase,vrátení finančných prostriedkov s dohodnutým úrokom,preto tá protihodnota!
miso2201
09.05.10,20:35
To nedokazem posudit, nikdy som o tom nepocul. Sranda ale je ze ty vies posudit ako mam ja rozpracovanu vec, napriek tomu ze o tom vieme len 4 ludia a ty medzi nich nepatris...
miso2201
09.05.10,20:39
Inak!

Nemám záujem o Tvoj biznis,ale vieme sa baviť o investovaní a po
určitom čase,vrátení finančných prostriedkov s dohodnutým úrokom,preto tá protihodnota!

Prepac, ale ako som pisal v prvom poste "hladame cloveka ktory sa toho chopi s nami". Nie uver... Sme si potom nerozumeli asi.
padro
09.05.10,20:40
vychadzam z toho co sa tu popisalo,... ja uz len tolko k tejto teme, ze nech sa ti dari.
miso2201
09.05.10,20:46
Popisalo sa tu toho kopec, 90% od ludi ktori o to nemaju zaujem a prisli kritizovat. Ako som povedal hned na zaciatku - na osobnom stretnuti objasnime detaily. TEN clovek co tam s nami bude sediet bude vediet ako to je rozpracovane. Ostani polemizuju...
BLINDSIDE
23.05.10,08:36
No ako spása sveta a priľahlého vesmíru ? už máš investora s ktorým si podpísal mandátnu zmluvu ? Ah, prepáč, veď máš toľko žiadostí so životopismi, že pokiaľ si naštuduješ predchádzajúce referencie tvopho investora prejde nejaký ten čas :D
miso2201
23.05.10,09:22
A zase robis zo seba sasa. Ze mandatnu zmluvu, heh, taku si ty ani nevidel este.

Ale ano, predstav si, stretli sme sa s niekolkymi ludmi, niekolko ludi sa vyjadrilo pozitivne, s jednym sme sa dohodli ;). A prave zakladame spolocnu SRO. Potom si spravim tu namahu a poslem ti vypis z OR, aby si bol aj treti krat za sasa...

btw nemecky uz si sa naucil alebo este stale radis ludom somariny?
BLINDSIDE
23.05.10,09:43
človeče, ty mi celý život utieraš prdel, keď zaručene vieš čo som v živote kedy videl a nevidel ? nepotrebujem tvoj výpis, stačia mi moje. A k tej nemčine, presne tak prekladám, ako ty poskytuješ zaručené projekty na zbohatnutie :D
miso2201
23.05.10,09:51
no.... ked ich ma viacero a napriek tomu si v zivote nevidel 30tis eur pokope tak musis byt drsnyyy podnikatel....
BLINDSIDE
23.05.10,09:54
ak sa budeš stále držať doslovne všetkého, čo ti napíšem budeš môj najlepší kamarát a normálne budem sem chodiť iba kvôli tebe :D:D
miso2201
23.05.10,10:01
sorry, potom ale klames a pises bludy ked sa ich neda doslovne drzat....
BLINDSIDE
23.05.10,10:14
myslel som si, ze s tymi 30t eurkami sa dovtípiš ale prepáč teda :D