zuziku
05.05.10,19:13
Tak musím sa sem ísť opýtať či som nejako prehnala cenu za účto firme ktorá má počet dokladov : vf 1276, pf 794, hotovosť 425,int.doklady 200 a riadkov na bankových výpisoch 2449, riadkov v denníku 6231 a ja som chcela účtovať mesačne 300 €, plus za výplaty navyše a za účt.závierku a daňové na konci 133 €. Oni my napísali, že ostatní účtovníci zlacňujú a im sa to zdá veľmi premrštené, je ? a zlacňujete ?
Economic
05.05.10,17:20
Cena vôbec nie je prehnaná, ja určite nezlacňujem. Tých 300.- Eur mesačne je aj málo...Skôr naopak, teda zvýšenie je opodstatnené, pretože ono to nie je len o zaúčtovaní dokladov, ale aj zodpovednosť. Upgrady softvéru atď, to predsa nikomu neúčtujeme. Tá Tvoja cena je úplne v pohode. Od takého klienta, čo šomre a nevie oceniť účtovníka a ekonóma treba ísť čím skôr preč. Sú aj takí, ktorí si nás vážia chvalabohu.
JarkaL
05.05.10,17:27
Tiež si myslím, že tá cena je OK, ak nie nízka. Ale môže byť. Závisí aj od zložitosti účt. prípadov.

Ja som ceny neznižovala, ale klientom, ktorí majú u mňa zmluvne dohodnutý paušál a priniesli mi o dosť menej dokladov ako obyčajne, dala som im zľavu (10-30 %) sama od seba.
cloe
05.05.10,17:34
Podobne ako JarkaL, cena nie je premrštená, no tiež som klientom, ktorí majú dohodnutý paušál napr. 200 € a vzhľadom k tomu, že všeobecná situácia je taká aká je, nemajú momentálne toľko práce ako predtým, tak som im tiež dala prechodne zľavu sama od seba. Bohužiaľ, je tú finanč. krízu cítiť a nemám tú povahu zobrať za 20-50 dokladov cenu, ktorá síce bola dohodnutá ale za úplne inej situácie.
Economic
05.05.10,17:40
Podobne ako JarkaL, cena nie je premrštená, no tiež som klientom, ktorí majú dohodnutý paušál napr. 200 € a vzhľadom k tomu, že všeobecná situácia je taká aká je, nemajú momentálne toľko práce ako predtým, tak som im tiež dala prechodne zľavu sama od seba. Bohužiaľ, je tú finanč. krízu cítiť a nemám tú povahu zobrať za 20-50 dokladov cenu, ktorá síce bola dohodnutá ale za úplne inej situácie.

Ja mám u väčšiny klientov dokonca účtovanie podľa položiek, takže každý zaplatí len za to, čo skutočne sa zaúčtuje. Myslím, že je to spravodlivé na obe strany. Mám pár aj paušálov, tiež to robím zľavou, keď je dokladov menej.
JarkaL
05.05.10,19:10
Áno, aj ja väčšinou účtujem podľa počtu položiek, paušalistov mám len dvoch - také maličké firmy.
padro
05.05.10,19:53
urcite to nie je vela, a to som klient nie uctovnik :)
linko1
12.05.10,14:42
tak za takú sumu za toľko dokladov by mál klient skákať 2 metre od zeme .... od radosti.... ako dobre "nakúpil" :-)