erika06
05.05.10,19:20
Prosím niekoho o radu!!!! Na koho sa mám obrátit, abi mi pomohol urobiť kontrolu mojej výplaty ??? Zamestnávateľ nám totiž dáva vo výmere platu v čistých sumách a to je na výplatnej pásky nekontrolovatelné!
Ďakujem
Timka1
05.05.10,17:26
Prosím niekoho o radu!!!! Na koho sa mám obrátit, abi mi pomohol urobiť kontrolu mojej výplaty ??? Zamestnávateľ nám totiž dáva vo výmere platu v čistých sumách a to je na výplatnej pásky nekontrolovatelné!
Ďakujem

na výplatnej páske musí byť uvedená hrubá mzda, ktorá sa skladá z časovky alebo ukolovej mzdy, náhrady mzdy za dovolenku, sviatky, paragrafy ... , ďalej musia byť uvedené odvody do poisťovni, nezdaniteľná časť, preddavok na daň, prípadne náhrda za dočasnú PN, daňový bonus ...

napíš sem presne čo máš na výplatnej páske, je tu veľa takých čo sa na určite pozrú :)
erika06
07.05.10,09:33
To všetko páska obsahuje, ale je to nekontrolovatelné s platobným výmerom! Ten mám pozoruhodný a tak si nevieme skontrolovať plat: Náš výmer obsahuje toto:
Ak zamestnanec pracoval v danom mesiaci v 4-zmennej prevádzke a odpracoval do 150h jeho čistá hod. sadzba je 1,93e,
od 150h - do 165h jeho čistá hod. sadzba je 1,98, .... atd
Lenže dostaneme pásku a tam Mám napr. fond odpracovaných hodín 172,50h a k tomu časovú mzdu 310e príplatok S.N 50% je 37,5h a za to máme 35,65e, nočný príplatok e 0,37 - 60h = 22,20e, poobedná zmena e 0,19 - 60h = 11,40e, vo výplate neuplatnujem bonus na deti a mám zrazený zamestnanecký nákup za 7,72 e a moja výplata na účet je 325,21 e. A ako počítam tak počítam stále sa neviem dorátať a zo zástupcami nášho zamestnavateľa sa stále nerozumieme - ako keby každý hovoril inou rečou. A TO SOM KEDYSI V CZ ROBILA účTOVNíčKU !