R_enox
05.05.10,22:43
Dobry den ja sa chcem opytat som na urade prace ale pracujem na dohody o vykonani prace u viacerych agenturach konkretne mam podpisane styri dohody, ked som sa registroval u prvej opytali sa ma ci som uz niekde inde zaregistrovany povedal som nie tak povedali ze si mozem uplatnit nezdanitelnu ciastku co je do 335 eur mesacne takze z tejto agentury mi dan neztrhavaju........ked som sa zaregistroval u ostatnych agenturach a podpisal ze si neuplatnujem nezdanitelnu ciastku ( lebo zevraj si mozem iba v jednej agenture uplatnovat ) ........... bude mi vratena dan na jar na buduci rok z tychto agentur????

moj prijem nebude presahovat nezdanitelnu ciastku 4025 euro co je na tento rok



a este sa chcem opytat na dohodu o vykonani prace mozem pracovat iba 350 hodin rocne ...... do tohto poctu mam spocitat hodiny zo vsetkych agentur dokopy alebo v kazdej mozem odrobit do 350 hodin??


prosim poradte mi......
veronikasad
05.05.10,20:48
Píšeš, že si evidovaný na úrade práce ? Nahlásil si všetky dohody ? Ak tvoj mesačný príjem prekročí 65 % životného minima, z evidencie úradu práce ťa vyradia.
Vlastas
06.05.10,06:32
Súhlasím s Veronikasad a ešte pripájam.
1. Dohoda o vykonaní práce rozsah práce, by nemala presiahnuť 350 hodín v kalendárnom roku (do čoho sa započítavajú všetky dohody o vykonaní práce uzavreté s tým istým zamestnávateľom počas kalendárneho roka). Každá dohoda pri rôznych zamestnávateľoch sa počíta zvlášť.
2.pozri si : http://www.porada.sk/t134448-dohoda-o-vykonani-prace.html

3. daň sa ti vráti až pri podaní daňového priznania za rok 2010 (každý zamestnávateľ, ti musí vystaviť Potvrdenie o zdaniteľnej mzde za rok 2010).
liba2
06.05.10,06:39
Dobry den ja sa chcem opytat som na urade prace ale pracujem na dohody o vykonani prace u viacerych agenturach konkretne mam podpisane styri dohody, ked som sa registroval u prvej opytali sa ma ci som uz niekde inde zaregistrovany povedal som nie tak povedali ze si mozem uplatnit nezdanitelnu ciastku co je do 335 eur mesacne takze z tejto agentury mi dan neztrhavaju........ked som sa zaregistroval u ostatnych agenturach a podpisal ze si neuplatnujem nezdanitelnu ciastku ( lebo zevraj si mozem iba v jednej agenture uplatnovat ) ........... bude mi vratena dan na jar na buduci rok z tychto agentur????

moj prijem nebude presahovat nezdanitelnu ciastku 4025 euro co je na tento rok



a este sa chcem opytat na dohodu o vykonani prace mozem pracovat iba 350 hodin rocne ...... do tohto poctu mam spocitat hodiny zo vsetkych agentur dokopy alebo v kazdej mozem odrobit do 350 hodin??


prosim poradte mi......
V každej môžeš odpracovať 350 hod.
Daň vysporiadaš po skončení roka v Ročnom zúčtovaní dane.
Pozor na limity pre uchádzača o zamestnanie.
R_enox
09.05.10,16:29
ale ja to mam tak ze som zaregisttrovany v styroch agenturach z toho v prvej mam podpisane 3 dohody v druhej 4 dohody tretej 1 a v stvrtej 6...................takze v kazdej agenture mozem odrobit 350 hodin?? to je jedno kolko dohod?................alebo dokopy vsetky agentury a vsetky dohody spolu do 350?


to su aj take dohody na pet hodin a take


takze dam este jeden priklad tu odpocitatelnu polozku si uplatnujem v prvej agenture takze mi tam nestrahavaju dan lenze teraz robim uz dlhsie cez stvrtu agenturu a strhavaju mi dan .................. tuto dan mi na jar vratiaaa???

alebo ak nie da sa to zmenit ze si budem uplatnovat vo stvrtej agenture narok na odpocitaelnu polozkuu??
Xanti
09.05.10,16:35
ale ja to mam tak ze som zaregisttrovany v styroch agenturach z toho v prvej mam podpisane 3 dohody v druhej 4 dohody tretej 1 a v stvrtej 6...................takze v kazdej agenture mozem odrobit 350 hodin?? Ano v každej agentúre môžeš odrobiť ročne 350 hodín. to je jedno kolko dohod?................alebo dokopy vsetky agentury a vsetky dohody spolu do 350? nie každá agentúra sa ráta zvlášť, takže môžeš robiť pre 4 agentúry dokopy 4x350 hodín ročne.


to su aj take dohody na pet hodin a take


takze dam este jeden priklad tu odpocitatelnu polozku si uplatnujem v prvej agenture tak požiadaj agentúru o zmenu, že si nechceš u nich uplatňovať odpočitateľnú položku ... písomne, ak urobia zmenu tak Ti budú strhávať z výplaty daň. takze mi tam nestrahavaju dan lenze teraz robim uz dlhsie cez stvrtu agenturu a strhavaju mi dan .................. tuto dan mi na jar vratiaaa??? áno v roku 2011 po podaní DP ti daň daňový úrad vráti.

alebo ak nie da sa to zmenit ze si budem uplatnovat vo stvrtej agenture narok na odpocitaelnu polozkuu??ano dá sa to zmeniť, zrušíš súhlas v prvej agentúre s uplatnovaním odpočitateľnej položky a podpíšeš súhlas vo štvrtej agentúre.

Milý R_enox si si vedomí toho, že ked si evidovaný na UP a tvoj mesačný príjem prekročí 136,38 eur tak ťa vyradia z evidencie a budeš si sám platiť odvody do zdravotnej poisťovne???
R_enox
09.05.10,16:45
ale tak nemusim tu odpocitatelnu polozku menit z prvej agentury na stvrtu ked mi dan zo stvrtej agentury na buduci rok vratia nie???? a vobec zo vsetkych agentur mi dan vratia ak mesacne zarobim do 335 e? teda okrem tej jednej kde mi strhavaju......


a ja som ziadnu dohodu nedokladoval na urad prace vsak agentura to posiela na socialnu poistovnu a odtial to ide na urad prace nie??


fuha tak tento mesiac som to presvihol co mam teraz robit? uz som zarobil 200 e....
Xanti
09.05.10,16:50
ale tak nemusim tu odpocitatelnu polozku menit z prvej agentury na stvrtu ked mi dan zo stvrtej agentury na buduci rok vratia nie???? a vobec zo vsetkych agentur mi dan vratia ak mesacne zarobim do 335 e? teda okrem tej jednej kde mi strhavaju......


a ja som ziadnu dohodu nedokladoval na urad prace vsak agentura to posiela na socialnu poistovnu a odtial to ide na urad prace nie??


fuha tak tento mesiac som to presvihol co mam teraz robit? uz som zarobil 200 e....
Tvojou povinnosťou bolo všetky zmluvy odniesť na UP ( kopie ), vyradia ťa spätne z UP a budeš spätne doplácať na ZP zdravotné poistenie vo výške 28,92 € mesačne.
http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=168

No nemusíš premeniť tie agentúry, vrátia Ti daň ked si podáš DP v roku 2011 .
R_enox
10.05.10,14:58
tak dakujem ze si mi poradil velmi si mi pomohol, len dufam ze si v tom natolko zbehly ze mas vo vsetkom pravdu:D takze nemusim sa strachovat hej ?? len to zdravotne si budem musiet doplatit ale tak co uz
Xanti
10.05.10,15:02
tak dakujem ze si mi poradil velmi si mi pomohol, len dufam ze si v tom natolko zbehly ze mas vo vsetkom pravdu:D takze nemusim sa strachovat hej ?? len to zdravotne si budem musiet doplatit ale tak co uz
No snažilA som sa Ti poradiť to najlepšie. :D Treba ísť na UP so zmluvami, potom na ZP ak ťa vyradia z UP.

Na tvojom mieste by som si asi platila aj dobrovolné nemocenské poistenie v SP. Aby v prípade PN si nezostal bez príjmu ( tam treba ale platiť 270 dní aby si mohol ísť na platenú PN ).
R_enox
11.05.10,16:02
a este sa chcem opytat teraz v maji mam uz zarobene 300 euro cize ak zarobim v mesiaci maj dajme tomu 500 euro na buduci rok mi vratia dan z 335 euro a s tych zvyznych 165 euro mi ztrhnu dan???
veronikasad
11.05.10,16:04
a este sa chcem opytat teraz v maji mam uz zarobene 300 euro cize ak zarobim v mesiaci maj dajme tomu 500 euro na buduci rok mi vratia dan z 335 euro a s tych zvyznych 165 euro mi ztrhnu dan???
Nezd.časť základu dane pre rok 2010 je 4025,70€. Ak nemáš u zamestnávateľa podpísané vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov a tvoj príjem nebude vyšší ako táto suma, vrátia ti pri podaní daň. priznania na budúci rok celú zrazenú daň.
R_enox
11.05.10,16:06
a ak by som na dohodu u jednej agentury odrobil viac ako 350 hodin?? co potom ma stihnu ake postihy??
veronikasad
11.05.10,16:07
a ak by som na dohodu u jednej agentury odrobil viac ako 350 hodin?? co potom ma stihnu ake postihy??
Zákonník práce to firme ktorá ťa zamestnáva na dohodu neumožňuje
R_enox
11.05.10,16:26
no ja som v agenture podpisal ze si neuplatnujem nezdanitelnu ciastku lebo som podpisal v prvej ze si uplatnujem zdanitelnu ciastku............. a tam kde som podpisal ze si neuplatnujem tak mi vratia tu dan ak zarobim u nich aj dajme tomu 500 euro mesacne ak to celkovo rocne nebude rpesahovat 4025 euro to sa rata rocne nei mesacne??
Tweety
11.05.10,16:27
no ja som v agenture podpisal ze si neuplatnujem nezdanitelnu ciastku lebo som podpisal v prvej ze si uplatnujem zdanitelnu ciastku............. a tam kde som podpisal ze si neuplatnujem tak mi vratia tu dan ak zarobim u nich aj dajme tomu 500 euro mesacne ak to celkovo rocne nebude rpesahovat 4025 euro to sa rata rocne nei mesacne??
NČ je vo výške 4025,70 €/r.
R_enox
11.05.10,16:28
vyhlasenie k zdanovaniu prijmov to znamena to iste ako ze si neuplatnujem nezdanitelnu ciastku??
Tweety
11.05.10,16:31
[QUOTE=R_enox;1399166]vyhlasenie k zdanovaniu prijmov to znamena to iste ako ze si neuplatnujem nezdanitelnu ciastku??[/Qju OTE]
Nie, v ňom si určíš, či si ju uplatníš, alebo nie. V jednom mesiaci si ju môžeš uplatniť len raz.( ak máš napr. 2 zamestnania, tak len v jednom)
R_enox
11.05.10,16:32
cize v maji dajme tomu mozem zarobit 600 v juni 100 juli 189 v auguste 569 euro a ak to na konci roka bude dospolu menej ako 4025,70 tak mi vratia dan hej?? ......nevadi ze som v maji zarobil 600 a je to viac ako je povolenenych

335 mesacne??
evina
11.05.10,16:42
cize v maji dajme tomu mozem zarobit 600 v juni 100 juli 189 v auguste 569 euro a ak to na konci roka bude dospolu menej ako 4025,70 tak mi vratia dan hej?? ......nevadi ze som v maji zarobil 600 a je to viac ako je povolenenych

335 mesacne??

posudzuje sa ročný príjem, nie mesačný - v prípade, že teda nepočítaš ďalej s evidenciou na úrade práce ako Ti písali vyššie.
KEJKA
11.05.10,16:47
dufam, že ti je z odpovedí jasné, že agentury ti vracať daň nebudu, iba ti daju na žiadosť potvrdenie a ty si podaš daňové priznanie a na zaklade toho daň vrati daňový úrad. viackrat sa to opakuje v tých príspevkoch. takže naozaj je zbytočné horedole meniť to vyhlasenie.
R_enox
11.05.10,16:56
a este mi furt nei je jasna jedna vec:DD ked som podpisal v agenture ze si neuplatnujem nezdanitelnu ciastku , cize mi strhavaju dan tak o rok mi ju vratia vsak? ak nebude prijem vyssi ako 4025
Tweety
11.05.10,16:58
a este mi furt nei je jasna jedna vec:DD ked som podpisal v agenture ze si neuplatnujem nezdanitelnu ciastku , cize mi strhavaju dan tak o rok mi ju vratia vsak? ak nebude prijem vyssi ako 4025
Áno vrátia, nepýtaj sa na to isté furt dookola, veď na túto otázku už zodpovedané máš napr. aj v prísp. č.12.
R_enox
11.05.10,17:03
hm a tak potom naco sa to v jednej agenture podpisuje ze si mozem uplatnovat a v ostatnych nemozem vsak vsade so mozem nie ak zarobim dokopy do 4025
Tweety
11.05.10,17:04
hm a tak potom naco sa to v jednej agenture podpisuje ze si mozem uplatnovat a v ostatnych nemozem vsak vsade so mozem nie ak zarobim dokopy do 4025
Nie, nemôžeš. Už aj to som odpovedala vyššie.
R_enox
11.05.10,17:06
ale preco to je tak??


a este si prosim ta precitas to naco mi odpovedala weronikasad v case 7:04 nema tam byt namiesto NEMAS podpisane vyhlasenie k zdanovaniu prijmov MAS
Tweety
11.05.10,17:09
ale preco to je tak??
Lebo je to tak, hovorí o tom Zákon o dani z príjmov v § 11

a este si prosim ta precitas to naco mi odpovedala weronikasad v case 7:04 nema tam byt namiesto NEMAS podpisane vyhlasenie k zdanovaniu prijmov MAS Má to tam dobre.
Odpovede v texte.
R_enox
11.05.10,17:13
ale sak ak nemam podpisane vyhlasnenie k zdanovaniu prijmou ako odpisala ona tak co to znamena ze mi neztrhavaju dan nie? tak preco by mi ju mali vracat ked mi ju neztrhavaju:d
Tweety
11.05.10,17:16
ale sak ak nemam podpisane vyhlasnenie k zdanovaniu prijmou ako odpisala ona tak co to znamena ze mi neztrhavaju dan nie? tak preco by mi ju mali vracat ked mi ju neztrhavaju:d
To, či Ti strhávajú, alebo nie, zistíš na výplatnom lístku. Z každého príjmu sa musí daň strhávať. Ak si NČ uplatníš, tak sa NČ od príjmu odpočíta, a zdaní sa už len ten ostatný príjem, ( nad NČ) ak neuplatníš, zdaní sa celý príjem.
R_enox
11.05.10,17:27
ja sa pytam len preto lebo teraz robim cez tu agenturu co som podpisal ze si neuplatnujem NC a uz mam zarobenich 300 euro do konca mesiaca zarobim 500 dajme tomu a na konci mesiaca na vyplate mi strhnu dan__________________cize nemusim letiet do agentury a menit to ze si chcem u nich uplatnovat?:D aby mni nezstrhli ked mi ju o rok vratia>D
evina
11.05.10,17:33
ale sak ak nemam podpisane vyhlasnenie k zdanovaniu prijmou ako odpisala ona tak co to znamena ze mi neztrhavaju dan nie? tak preco by mi ju mali vracat ked mi ju neztrhavaju:d
Podpísané "Vyhlásenie" znamená, že si uplatňuješ nezdaniteľnú čiastku /nie že neplatíš daň - to ani náhodou/.
NČ je 4025,70, ktorú dostáva daňovník za určitých podmienok od štátu vo forme, že o túto časť sa mu zníži celkový príjem a zaplatí nižšiu daň /nie žiadnu/. Čiastka je jasná 4025,70. Nesmieš si ju uplatniť u viacerých zamestnávateľov, lebo potom by si si znížil príjmy napr. o 8051,40, čo nemôžeš. Preto sa v priebehu jedného mesiaca uplatňuje len u jedného zamestnávateľa. Je naprosto nerozumné behať od jedného k druhému, nakoľko Ty zdaňuješ ročné príjmy, kde si odpočítaš danú NČ a zvyšok zdaníš. To, čo platia za Teba jednotliví zamestnávatelia si potom od tej celkovej dani, ktorá Ti vyjde z ročných príjmov odpočítaš a rozdiel doplatíš, alebo Ti to vráti štát. Závisí od ročných príjmov.
Tweety
11.05.10,17:41
ja sa pytam len preto lebo teraz robim cez tu agenturu co som podpisal ze si neuplatnujem NC a uz mam zarobenich 300 euro do konca mesiaca zarobim 500 dajme tomu a na konci mesiaca na vyplate mi strhnu dan__________________cize nemusim letiet do agentury a menit to ze si chcem u nich uplatnovat?:D aby mni nezstrhli ked mi ju o rok vratia>D
Nie, nemusíš letieť do agentúry.
R_enox
11.05.10,18:00
Podpísané "Vyhlásenie" znamená, že si uplatňuješ nezdaniteľnú čiastku /nie že neplatíš daň - to ani náhodou/.
NČ je 4025,70, ktorú dostáva daňovník za určitých podmienok od štátu vo forme, že o túto časť sa mu zníži celkový príjem a zaplatí nižšiu daň /nie žiadnu/. Čiastka je jasná 4025,70. Nesmieš si ju uplatniť u viacerých zamestnávateľov, lebo potom by si si znížil príjmy napr. o 8051,40, čo nemôžeš. Preto sa v priebehu jedného mesiaca uplatňuje len u jedného zamestnávateľa. Je naprosto nerozumné behať od jedného k druhému, nakoľko Ty zdaňuješ ročné príjmy, kde si odpočítaš danú NČ a zvyšok zdaníš. To, čo platia za Teba jednotliví zamestnávatelia si potom od tej celkovej dani, ktorá Ti vyjde z ročných príjmov odpočítaš a rozdiel doplatíš, alebo Ti to vráti štát. Závisí od ročných príjmov.



takze zaver ked mam podpisanych desat dohod v styroch agenturach mozem v kazdej odrobit do 350 hodin a rocne zarobit do 4025 to je jedno kolko mesacne aj viac ako 335 ........... dan mi bude vratena aj z tych kde mam podpisane ze si neuplatnujem nezdanitelnu ciastku>
????
evina
11.05.10,18:11
takze zaver ked mam podpisanych desat dohod v styroch agenturach mozem v kazdej odrobit do 350 hodin a rocne zarobit do 4025 to je jedno kolko mesacne aj viac ako 335 ........... dan mi bude vratena aj z tych kde mam podpisane ze si neuplatnujem nezdanitelnu ciastku>
????

Aby bolo jasno - podpisuješ len to, že si ju uplatňuješ a len u jedného.
To, že si ju neuplatňuješ nepodpisuješ nikde.

Áno, ak zarobíš 4025,70 a menej daň Ti vrátia. Môžeš ich zarobiť aj za jeden mesiac a za jednu hodinu....
R_enox
11.05.10,18:47
ale jasne ze som musel podpisat ze si neuplatnujem ked si v prvej uplatnujem vsak ina moznsot nebola
evina
11.05.10,18:56
ale jasne ze som musel podpisat ze si neuplatnujem ked si v prvej uplatnujem vsak ina moznsot nebola

Je jasné, že si nemal nič o neuplatňovaní podpísať. Ak si nechcem zobrať v banke pôžičku, tak nepôjdem do nej podpísať, že si ju neberiem,.

Vyhlásenie sa podpisuje len v prípade, ak si zamestnanec
chce uplatniť NČ na seba alebo na manželku , resp. daňový bonus. Ak si nechce nič upaltniť, tak samozrejme nič nepodpisuje.

Priamo na tlačive máš::

Ak uplatňuje daňovník dane z príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti pri výpočte tejto dane alebo
preddavkov na daň nárok na nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka a priznanie daňového bonusu na
vyživované dieťa (dalej len „daňový bonus“), vyplní uvedené vyhlásenie zamestnávateľovi, ktorý je
platiteľom dane1) najneskôr do konca kalendárneho mesiaca po vstupe do zamestnania a každoročne do
konca januára príslušného zdaňovacieho obdobia alebo v priebehu zdaňovacieho obdobia. Ak má daňovník
súčasne viacerých zamestnávateľov, ktorí sú platiteľmi dane, vyhlásenie predloží l e n j e d n ému
z n i c h .
V Y H L Á S E N I E
na zdanenie príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti podľa § 36 ods. 6
zákona č. 595 2003 Z. z. o dani z príjmov (dalej len „zákon“)
Priezvisko (aj predošlé): .................................................. ..... Meno :..................................... Titul: ....
R_enox
13.05.10,20:23
no je pravda ze v ostanych som to nepodpisoval ze si neuplatnujem ale v tej co teraz cez nu robim tak tak som podpsial ze si neuplatnujem co mam teraz robit???................ale aj tak mi vratia z nej dan nie???
mzdarka renca
13.05.10,21:22
takze zaver ked mam podpisanych desat dohod v styroch agenturach mozem v kazdej odrobit do 350 hodin a rocne zarobit do 4025 to je jedno kolko mesacne aj viac ako 335 ........... dan mi bude vratena aj z tych kde mam podpisane ze si neuplatnujem nezdanitelnu ciastku>
????
4 agentúry = 4 zamestnávatelia
u jedného zamestnávateľa môžeš odpracovať na základe DoVP max. 350 hod. ročne, aj keby si tam mal 20 dohôd.
u 4. zamestnávateľoch môžeš odpracovať 4 x 350 hod./rok

Rozdiel by bol vtedy, ak by pre teba agentúra našla zamestnávateľa a u každého by si mal podpísanú dohodu, t.z., že ak máš cez tú jednu agentúru 10 rôznych zamestnávateľov, tak vtedy môžeš pracovať 10x350 hod.

čo sa týka dane, je to tak, že NČZD si môžeš uplatniť len u jedného zamestnávateľa a do 15.2.2011 požiadaš toho zamestnávateľa, u ktorého si uplatňuješ NČZD o vykonanie RZD a k žiadosti priložíš potvrdenia o výške príjmu..... od ostatných zamestnávateľov, na ktorých je uvedený základ dane a zaplatená daň. Tieto príjmy sa spočítajú a zo základu dane sa odpočíta NČZD. Ak bude tvoj celkový základ dane napr. 4000 eur tak ti výjde daň 0,00 eur a zaplatenú (zrazenú) daň od ostatných zamestnávateľov ti bude vrátená.
liba2
14.05.10,01:19
........ daň sa ti vráti až pri podaní daňového priznania za rok 2010 .....


Daň vysporiadaš po skončení roka v Ročnom zúčtovaní dane.


............ No nemusíš premeniť tie agentúry, vrátia Ti daň ked si podáš DP v roku 2011 .


Nezd.časť základu dane pre rok 2010 je 4025,70€.
Ak......... tvoj príjem nebude vyšší ako táto suma, vrátia ti pri podaní daň. priznania na budúci rok celú zrazenú daň.


........ daň vrati daňový úrad. viackrat sa to opakuje v tých príspevkoch..........


Áno vrátia, nepýtaj sa na to isté furt dookola, veď na túto otázku už zodpovedané máš napr. aj v prísp. č.12.


......... Áno, ak zarobíš 4025,70 a menej daň Ti vrátia. ....


čo sa týka dane....... príjmy sa spočítajú a zo základu dane sa odpočíta NČZD. Ak bude tvoj celkový základ dane napr. 4000 eur tak ti výjde daň 0,00 eur a zaplatenú (zrazenú) daň od ostatných zamestnávateľov ti bude vrátená.

R_enox:
ak ti to ešte stále nie je jasné, kľudne sa pýtaj ďalej.
P.S. nezabudni na ten Úrad práce.
R_enox
14.05.10,17:02
no len este mi nie je jasne preco som v tej agenture musel podpisat ze si neuplatnujem kedze som mal v inej ze si uplatnujem ked v ostatnych som to nemusel


ale ako to je teraz to rok si uz budem uplatnovat u nich ked budem robit danove priznanie alebo ako:D
mzdarka renca
14.05.10,17:09
no len este mi nie je jasne preco som v tej agenture musel podpisat ze si neuplatnujem kedze som mal v inej ze si uplatnujem ked v ostatnych som to nemusel
tak, toto nie je jasné ani nám, nie je oprora v zákone a je to zbytočné


ale ako to je teraz to rok si uz budem uplatnovat u nich ked budem robit danove priznanie alebo ako:D
čítaš nás?
KEJKA
14.05.10,18:18
už sa netráp, čo si podpísal, si podpísal. O dane neprídeš, neboj sa.
Všetko si spočítaš a uvedieš vo vlastnom DP na základe potvrdení od všetkých agentúr.
Sám spočítaš, sam podpíšeš, sám odnesieš na DU.
A počkáš, až ti vrátia bubáčiky (euráčiky).

Ozvi sa vo februári 2011, dovtedy len zarábaj, čítaj Poradu a získavaj prehľad.
R_enox
16.05.10,18:46
dakujem vsetkym ze ste mi poradili velmi si to vazim uz len chut do prace:DD
R_enox
16.05.10,18:51
a do mesiaca mozem zarobit aj 500 euro hej? nie je to tak ze dan mi vartia ak zarobim mesacne do 335 a zo zvysnych 165 mi ztrhnu to sa rata rocne vsak ak zarobim do 4025?
hena22
16.05.10,19:01
a do mesiaca mozem zarobit aj 500 euro hej? nie je to tak ze dan mi vartia ak zarobim mesacne do 335 a zo zvysnych 165 mi ztrhnu to sa rata rocne vsak ak zarobim do 4025?

z pohľadu dane je to jedno, môžeš 1 mesiac aj 1000 a iný nič, len aby to spolu bolo menej ako 4025.
Ale ak si evidovaný na UP, môžu Ťa vyradiť ak v mesiaci zarobíš viac ako nejakých 130 EUR (tú sumu viem iba orientačne)
rodina1
17.05.10,04:25
z pohľadu dane je to jedno, môžeš 1 mesiac aj 1000 a iný nič, len aby to spolu bolo menej ako 4025.
Ale ak si evidovaný na UP, môžu Ťa vyradiť ak v mesiaci zarobíš viac ako nejakých 130 EUR (tú sumu viem iba orientačne)
Len doplním - suma je 136,38 Eur.
R_enox
31.05.10,14:25
este sa chcem opytat tento mesiac som zarobil 751 euro z toho mi dan neztrhli zo 335 euro a zo zvysnych 416 mi dan ztrhli tuto zrazenu dan zo 416 euro mi na rok vratia ak nebudem presahovat 4025 vsaK?
evina
31.05.10,15:31
este sa chcem opytat tento mesiac som zarobil 751 euro z toho mi dan neztrhli zo 335 euro a zo zvysnych 416 mi dan ztrhli tuto zrazenu dan zo 416 euro mi na rok vratia ak nebudem presahovat 4025 vsaK?
áno áno áno