marleau
06.05.10,08:12
Prečítal som si Vaše príspevky a ako,dovolím si povedať odborník v tejto tématike,chcem sa k niečomu vyjadriť.O niektorých firmách,ktoré popisujete,mám informácie,v jednej,ktorú práve nechválite,som pracoval.Na čo chcem najviac upozorniť,je to,že sa odvolávate na tradíciu a podobné veci.Ja som si založil živnosť len prednedávnom,samozrejme v tejto oblasti.Znemená to,že nemám tradíciu a skúsensti?Od stavebnej priemyslovky až doteraz,takmer 20 rokov sa nevenujem ničomu inému,nič iné ma ani tak nebaví,ako sú drevostavby.Prešiel som celý proces,od projektovania výrobnej dokumentácie,cez prípravu,výrobu,zásobovanie až po montáž,možem smelo povedať,že mi rukami prešlo okolo 200 stavieb najrozličnejšieho typu.Keď došlo ku konfrontácii s konkurentom s viac ako 30-ročnou tradíciou a menom,vyšiel som ako víťaz.Prečo?V takýchto firmách je podľa mojich poznatkov veľmi veľká fluktuácia,firma može mať skúsenosti niekde v šanóne,ale pri obnovovaní pracovníkov len ťažko dochádza k odovzdávaniu vedomostí,hlavne posledných 10 rokov.Ak je v niektorej firme služobne najstarší pracovník 2 roky a viem,že stále frfle,málo zarobí,tak v čom je tá tradícia?Vo veľkej réžii,ktorá má vplyv na cenu domu?To len zhruba,viem debatovať na každú tému obšírnejšie...
Vlado 21
06.05.10,16:45
Je to pravda
zalu
15.05.10,14:43
marleau, mohol by si sa mi ozvať prosím na mail:zalu@atlas.sk,ja som tiež z drevárskeho fachu-s tvojím príspevkom súhlasím.