Erika686
06.05.10,08:15
Neviem, ci som tuto temu mala supnut sem alebo medzi personalistiku,ale...
"Som" ucitelka AJ- nekvalifikovana na ZS, PP trva od r. 2001. V r. 2004 som odisla na MD, po skonceni som cerpala dovolenku a potom RD. Po skonceni tejto RD v r. 2007 som sla na druhu MD a nasledne na RD, ktora mi konci teraz 8.6.
So zamestnavatelom som sa dohodla na skonceni PP, ale chcem sa opytat, ci mam narok este na nejaku dovolenku? Niekto hovori, ze ano, niekto nie....
Preto poradte, p. riaditelka sa zabudla :rolleyes: opytat ekonomky na takuto vec a potrebujem to vediet co najskor koli inym veciam :--- a aby ma nahodou neokratili o nieco, co mi patri :rolleyes:.
Dakujem.
vieraaaa
06.05.10,06:32
Aby niekto mohol poradiť je treba, aby si zadala presný dátum začiatku a konca druhej materskej dovolenky, prípadne či si si pred nástupom na prvú rodičovskú dovolenku vyčerpala všetku riadnu dovolenku, na ktorú si mala dovtedy nárok.
Laco-monter
06.05.10,06:51
Niekedy platilo, že podľa odpracovaných rokov máš nárok na 3 , alebo 4 týždne dovolenky.

Ak nemáš ešte 33 rokov /15 odpracovaných rokov/, tak máš nárok len na 3 týždne platenej dovolenky za celý rok.

Koľko pripadá dovolenky na 1 mesiac, treba vypočítať, tak prideš k výsledku alikvotnej čiastky, ktorú ešte možeš čerpať.
VERONIKA6
06.05.10,07:04
Niekedy platilo, že podľa odpracovaných rokov máš nárok na 3 , alebo 4 týždne dovolenky.

Ak nemáš ešte 33 rokov /15 odpracovaných rokov/, tak máš nárok len na 3 týždne platenej dovolenky za celý rok.

Koľko pripadá dovolenky na 1 mesiac, treba vypočítať, tak prideš k výsledku alikvotnej čiastky, ktorú ešte možeš čerpať.
Toto platilo už veľmi dávno, teraz je to o 5 dní dovolenky viac.
Ale zadávateľka otázky je učiteľka a tam je dovolenkový nárok iný.

§ 103
1) Základná výmera dovolenky je najmenej štyri týždne.

(2) Dovolenka vo výmere najmenej piatich týždňov patrí zamestnancovi, ktorý do konca kalendárneho roka dovŕši aspoň 15 rokov pracovného pomeru po 18. roku veku.

(3) Dovolenka učiteľov vrátane riaditeľov škôl a ich zástupcov, učiteľov materských škôl vrátane riaditeľov týchto škôl a ich zástupcov asistentov učiteľov, majstrov odbornej výchovy a vychovávateľov je najmenej osem týždňov v kalendárnom roku.
vieraaaa
06.05.10,07:05
Niekedy platilo, že podľa odpracovaných rokov máš nárok na 3 , alebo 4 týždne dovolenky.

Ak nemáš ešte 33 rokov /15 odpracovaných rokov/, tak máš nárok len na 3 týždne platenej dovolenky za celý rok.

Koľko pripadá dovolenky na 1 mesiac, treba vypočítať, tak prideš k výsledku alikvotnej čiastky, ktorú ešte možeš čerpať.
Toto je jedna podmienka, podľa ktorej sa určuje základná výmera dovolenky. Neviem ako je to s nárokom na RD v školstve a štátnej správe, no my máme zákl. 4 týždne dovolenky a po odpracovaní 15 rokov nad 18 rokov života na 5 týždňov.
V tomto prípade je potrebné aj tie dátumy začiatku a konca druhej materskej dovolenky, lebo za toto obodobie vzniká nárok na RD.
Laco-monter
06.05.10,07:13
Sorry, ospravedlńujem sa za nepresnosť, ja žijem, ešte v 90-tých rokoch .

Teda v mysli.
Erika686
06.05.10,07:25
Tak pre upresnenie: narok na materske som mala od 20.4.2007 28 tyzdnov, cize do 2.11.2007
Mam viac ako 33 rokov, ale odpracovanych urcite nemam 15 rokov- ja som bola rozlietana po svete :---
Tak ako? prosim poradte.Ja sa v tom vobec nevyznam a ked tu niekto pise, ze si vypocitaj :rolleyes:...no zbohom, dosla som.
Preto som vam vsetkym vdacna za cenne rady.
Sabadka
06.05.10,10:57
Tak pre upresnenie: učiteľ má nárok na 45 dní dovolenky/rok, je úplne jedno koľko má učiteľ rokov a koľko rokov odpracoval. 45 dní na rok je pre každého učiteľa v SK rovnaký.
So 100% presnosťou ti zostávajúci počet dovolenky povie vaša ekonómka, ale ak ti zostala nevyčerpaná dovolenka z pred 1.-vého pôrodu tak pi rozviazaní pracovného pomeru ti ju musia preplatiť. Súhlasím s odpoveďou Vierky v príspevku č. 2, záleží aj na tom či si pre nástupom na 1. materskú vyčerpala všetku dovolenku alebo ti zostalo niečo z nej a presné dátumy. Ale určite ak máš zostatok dovolenky, tak ti ju preplatia.
Erika686
06.05.10,13:12
Po 1. MD som si vycerpala vsetko, co som mala.
vieraaaa
06.05.10,15:06
Po 1. MD som si vycerpala vsetko, co som mala.
Pokiaľ majú učitelia nárok na 45 dní dovolenky, tak za druhú materskú Ti vznikol nárok na celú dovolenku, t.j. 45 dní, ktoré sa krátia za prvých 100 neodpracovných dní o 1/12 a za každých ďalších 21 dní o ďlašiu 1/12. Ak si nepracovala celý rok 2007, tak by sa Ti krátila o 2/12 (za 122 neodprac. dní) čiže 45 : 12 = 3,75 x 2 = 7, 5 dňa, čo asi zaokrúhlia na 8 dní. Potom by si mala mať nárok na 37 dní dovolenky za rok 2007.
Erika686
06.05.10,16:14
Dakujem Viera. Som zvedava co mi povie riaditelka :rolleyes: