jananina
19.10.05,14:54
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na radu, ako mám reagovať, ak mi zamestnanec odmietol prist do práce s odôvodnením, že mu mešká výplata.
Pripomínam, že neprítomnosť tohto zamestnanca narušila chod prevádzky, pretože sa jedná o miesto recepčnej.
Ďakujem za skorú odpoveď.
belanicka
19.10.05,13:01
treba mu dat napomenutie,samozrejme pisomne,pretoze keby ste ho prepustili aby ste boli chraneni tym,ze mal napomenutie za porusenie prac.discipliny.
karol.za
19.10.05,13:56
môj dotaz na belanicka
pracujete súkromníčka agendu účtovníctvo,opravte ma ak sa mýlim,
ako by ste vo svojom prípade riešili Vy keby Vám za Vami vykonanú prácu Vám nebolo od toho pre koho ju vykonávate zaplatené,z vlastných skúsenosti viem že paltby v účtovnícstve nie sú v minimálnej mzde ale trochu viac ohodnotené,a ten istý by sa na Vás obrátil až mu urobíte daňové priznanie.Aká by bola Váša reakcie
,,Buď mi za moju predchádzajúcu prácu zaplatíte a po skúsenostiach žiadam o zálohu za vykonanie ďalšej práce pre Vás,alebo poviete ,,SORRY,, najdite si iného a oželiete
mzdu-odmenu za svoju prácu ktorú ste pre neho vykonali??????????????????????????????????????????
brm
19.10.05,14:01
aj keď jej mešká výplata, nie je to dôvod, aby dotyčná použila taký postup aký zvolila...ak uplynula lehota spaltnosti výplaty, mala dať okamžitú výpoveď...ale kým ju nepodala, je to podľa mňa absencia...
karol.za
19.10.05,14:43
je tu viac otázok
koľko nešlala mzda 1den,1 mesiac viac mesiacov
je zamestnávateľ insolventný že nemá na účte ani korunu
ostatný zamestnanci a samozrejme vedenie malo výplatu.
Oznámilo zamestnankyni že napríklad ....neviem o koľko mešká mzda že bude robiť neviem koľko zadarmo...
Pozrime sa aj zo strany zamestnávateľa viem že namám na mzdy ale chcem aby pre mňa pracovali????????
Som korektný zamestnávateľ,nie je chyba aj vo mne ako zamestnávateľovi.
Ale to je všetko len ale ke´d nikto nevie koľko mzda mešlala.