tina.mm
06.05.10,09:39
SRO uskutočňuje špedičné služby pre platiteľov DPH z Nemecka. V októbri 2009 táto firma z Nemecka neuhradila sumu v celej výške, ale znížila sumu na úhradu z jednej FA o 200 EUR. Na túto sumu nám teraz v apríli 2010 vystavila faktúru - lebo sme im nevrátili palety. Na faktúre je uvedené, že si ju máme samozdaniť. FA bola vystavená neprávom, teraz v máji je na sumu 200 EUR vystavený aj dobropis, peniaze zaplatia.
Kedy máme uviesť tieto faktúry do DP DPH? Musíme robiť opravné daňové priznanie za október 2009, aj keď žiadny dátum na faktúre sa netýka roku 2009? Alebo to máme uviesť v DP DPH v apríli 2010, kedy bola Fa vystavená? A čo s dobropisom? Až doteraz sme nevedeli, že nám táto faktúru a následne dobropis príde.
Ďakujem za odpovede.
Mipolka
06.05.10,10:55
SRO uskutočňuje špedičné služby pre platiteľov DPH z Nemecka. V októbri 2009 táto firma z Nemecka neuhradila sumu v celej výške, ale znížila sumu na úhradu z jednej FA o 200 EUR. Na túto sumu nám teraz v apríli 2010 vystavila faktúru - lebo sme im nevrátili palety. Na faktúre je uvedené, že si ju máme samozdaniť. FA bola vystavená neprávom, teraz v máji je na sumu 200 EUR vystavený aj dobropis, peniaze zaplatia.
Kedy máme uviesť tieto faktúry do DP DPH? Musíme robiť opravné daňové priznanie za október 2009, aj keď žiadny dátum na faktúre sa netýka roku 2009? Alebo to máme uviesť v DP DPH v apríli 2010, kedy bola Fa vystavená? A čo s dobropisom? Až doteraz sme nevedeli, že nám táto faktúru a následne dobropis príde.
Ďakujem za odpovede.

Podla mna v tomto pripade, ak faktura od dodavatela nebola vystavena na zaklade skutocneho dodania sluzby/tovaru, teda ako vy pisete nepravom.....tak o nej nemate preco uctovat, ja by som fakturu aj s dobropisom neakceptovala a vratila ju dodavatelovi :)
tina.mm
10.05.10,05:26
Aj ja by som to tak najradšej urobila. Ale ak majú podobný systém ako u nás - zasielanie súhrnných výkazov - a myslím si, že majú a uvedú nás tam - sice 2 x z toho raz s mínusom za dobropis, tak neviem, do akého obdobia. S odberateľom sa veľmi nedá baviť. Veď ak sa niekto rozhodne jednoducho neuhradiť časť sumy a ani neoznámiť prečo - až po pár mesiacoch, tak to o niečom svedčí.
Ďakujem.