domi2
19.10.05,15:21
Milí poraďáci

Chcem sa spýtať, či nemá niekto rovnaký prípad ako môj známy.Predal zahradu
dostal za ňu cca 400 000,-Sk ale daň mu vyrúbili zo znaleckého posudku.Samozrejme realitka mu v r.2003 povedala, že daň zaplatia oni.Bohužial, asi si zle prečítal zmluvu a teraz mu prišlo zaplatiť po dvoch rokoch.Daňová úradníčka mu povedala, že sumu musí splatiť ihneď, nedajú sa dokonca dohodnúť ani splátky.Čo spraviť, neviete poradiť, či sa nedá odvolať voči tvrdosti zákona, alebo nejaký iný spôsob ?
Paula
19.10.05,13:46
Milí poraďáci

Chcem sa spýtať, či nemá niekto rovnaký prípad ako môj známy.Predal zahradu
dostal za ňu cca 400 000,-Sk ale daň mu vyrúbili zo znaleckého posudku.Samozrejme realitka mu v r.2003 povedala, že daň zaplatia oni.Bohužial, asi si zle prečítal zmluvu a teraz mu prišlo zaplatiť po dvoch rokoch.Daňová úradníčka mu povedala, že sumu musí splatiť ihneď, nedajú sa dokonca dohodnúť ani splátky.Čo spraviť, neviete poradiť, či sa nedá odvolať voči tvrdosti zákona, alebo nejaký iný spôsob ?Pokiaľ má na liste z DÚ dole napísané, že ich oznámenie o platbe nemá odkladný účinok (neviem presné znenie, prepáč) ,zaplatiť musí. Neviem, či mu v oznámení ponúkajú aj možnpsť odvolania sa (samozrejme po zaplatení). Vymáhať od realitky náhradu môže až potom, ale veru ak zle prečítal zmluvu, nepomôže si.
domi2
20.10.05,13:17
Dakujem Paula

Nemá možnosť sa odvolať, ešte som nevidela zmluvu, možno tam bude mať šancu vymáhať si zaplatenú daň od realitky.Ale podľa skúseností realitka určite daň nebude platiť.Je blbec, lebo najprv niečo prečítam a potom podpíšem.